Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest > Vojna povijest i tehnologija

Vojna povijest i tehnologija Od praćke do ratova zvijezda.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.04.2008., 21:13   #61
Meni je najača scena kad ispred tipa ispale granatu iz PT topa a padobranac padne onak sav u resicama
i kad onaj zapovjednik sam otrči u nizozemskoj na nasip a mislio je da je ispalio znak za napad na cijelu pukovniju SS-a
ono na facama WTF?????
BD-zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2008., 10:00   #62
Das Boot
Il Bestione is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2008., 10:33   #63
Quote:
BD-zg kaže: Pogledaj post
Meni je najača scena kad ispred tipa ispale granatu iz PT topa a padobranac padne onak sav u resicama
i kad onaj zapovjednik sam otrči u nizozemskoj na nasip a mislio je da je ispalio znak za napad na cijelu pukovniju SS-a
ono na facama WTF?????
Ima jedna scena di su ih Nijemci napali i izgubili pa kada su se povlacili jedan njemacki vojnik se spotaknuo i vlastiti tenk ga pregazi onako po duzini...
Josey_Wales is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2008., 14:43   #64
Quote:
goran1973 kaže: Pogledaj post
Kakav Rajan i klinac. Tu je dobar samo početak, prvih nekih 15 minuta, a kasnije je to najobičnije američko skupo patetično sranje.
Eliminacija Tigrova punjenim čarapama i sl. Jadno i bijedno.
LIk zabrijo si bezveze...film je cisti rat,prikazan savrseno...
A eliminiranje tigrova..sta ti je tu cudno?branili su se s onim sta su imali...nista jadno i bijedno..
Ocito gledas film drugacije nego ja..
jimmy101 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2008., 16:15   #65
The longest day, samo zbog scene gdje se John Wayne vozi u tačkama.
__________________
Mr. Herbert Garrison: Stanley, gay people, well, gay people are evil. Evil right down to their cold black hearts, which pump not blood like yours and mine, but rather a thick, vomitous oil that oozes through their rotten veins and clots in their pea-sized brains which becomes the cause of their Nazi-esque patterns of violent behavior. Do you understand?
9ak is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2008., 21:35   #66
Po pitanju Rajana; iako su ajmo reć scene rata dobro napravljene (opet, onaj slow - motion stvarno nije bio potreban i više je preserancija), nisu vrijedne američanske blockbuster patetike.

I zadnji fight je trebo trajat puno kraće, mislim na jednog strani 150 švaba, par tenkova i šta sve ne, a na drugoj sve heroj do heroja, mislim ono...
__________________
The Sydney was a Chatham class light cruiser, capable of 25.5kts and armed with eight 6in guns. By now the Emden was somewhat below peak condition, and her own top speed was probably somewhat below its 24.1kt best. When the Sydney appeared at 9.15 am on 9 November, the Emden stood and fought.
otompotom is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2008., 23:08   #67
Quote:
otompotom kaže: Pogledaj post
Po pitanju Rajana; iako su ajmo reć scene rata dobro napravljene (opet, onaj slow - motion stvarno nije bio potreban i više je preserancija), nisu vrijedne američanske blockbuster patetike.

I zadnji fight je trebo trajat puno kraće, mislim na jednog strani 150 švaba, par tenkova i šta sve ne, a na drugoj sve heroj do heroja, mislim ono...
Samo sta su ameri bili ukopani i normalno da ce vecinu pobit kad imaju polozaj i sve..
A sta se tice heroja,nebi bas rekao jer su skoro svi poginuli(osima Ryana,Reibena i Uphama-koji je picka i pol)
A i da je trajala krace,to nebi bilo to...traje oko pola sata sto je cist dovoljno..
jimmy101 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2008., 23:58   #68
Fakat su ti Švabe bili glupi. Ali samo u filmovima.
Ulaze tenkovima u gradić, i onda ih snajperist i ostali tamane, a tenk im ne može ništa jer top nema toliku elevaciju.
Realističnije, tenkovi bi ostali vani, utamanili sve sumnjive položaje, a onda počistili pješadijom.
Jebga, igrani film je po defaultu umjetničko djelo, ne povijesni dokumentarac. Šta se tu može.
Manaslu11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2008., 01:11   #69
E baš o tome pričam. Stvarno me živcira to holivudsko portretiranje neprijatelja amerike, tko god on bio, ovisno o ratu koji se obrađuje, koda ima 2 sive stanice u mozgu.

Svaki put kad se GI Joe protiv nekog bori na njega ide hrpa bezličnih, ali očigledno nepopravljivo zlih spodoba čiji časnici očito nisu čuli za osnove ratne taktike, a ovih ih riješavaju jednog po jednog...
__________________
The Sydney was a Chatham class light cruiser, capable of 25.5kts and armed with eight 6in guns. By now the Emden was somewhat below peak condition, and her own top speed was probably somewhat below its 24.1kt best. When the Sydney appeared at 9.15 am on 9 November, the Emden stood and fought.
otompotom is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2008., 13:00   #70
Quote:
otompotom kaže: Pogledaj post
E baš o tome pričam. Stvarno me živcira to holivudsko portretiranje neprijatelja amerike, tko god on bio, ovisno o ratu koji se obrađuje, koda ima 2 sive stanice u mozgu.

Svaki put kad se GI Joe protiv nekog bori na njega ide hrpa bezličnih, ali očigledno nepopravljivo zlih spodoba čiji časnici očito nisu čuli za osnove ratne taktike, a ovih ih riješavaju jednog po jednog...
Meni je najnejasnija scena, tj. malo prije... Cpt. Miller(Tom Hanks) je naredio direktan napad na utvrdjeno mitraljesko gnijezdo(kod onoga radara ili radio stanice di su ulovili onoga svabu pa ga pustili) umjesto da je iskoristio Jacksona(snajperistu) da poskida svabe sa daljine ili da ih barem "prikuje" da ne mogu pucati iz MG-42 dok ih ostali zaobilaze i eliminiraju, taj vojnik bolnicar Wade je poginuo bez veze... Osobno najbolja scena mi je pocetak iskrcavanja, a najgora kukavicluk Upham-a zbog koje pogiba Mellish i totalna zbunjenost zasto ga onaj SS-ovac nije ubio...

Da se ne quotam... Je li itko gledao "Heartbreak Ridge" sa Clint-om Eastwood-om, zaaakon, nasmijao sam se...
Josey_Wales is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2008., 13:08   #71
Quote:
otompotom kaže: Pogledaj post
E baš o tome pričam. Stvarno me živcira to holivudsko portretiranje neprijatelja amerike, tko god on bio, ovisno o ratu koji se obrađuje, koda ima 2 sive stanice u mozgu.
Nemoj samo po Holivudu, šta su tek Tihi i Prle Švabama radili...
Manaslu11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2008., 13:13   #72
bogme im nije bilo lako
ni ovima dolje a bome ni ovom gore

JoZ@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2008., 13:57   #73
Ovaj gore je morao otići na dugotrajno bolovanje zbog nažuljanog kažiprsta desne ruke...
lappino is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2008., 14:40   #74
I ta je zivio dugo..... takve odmazde su se provodile.....
__________________
chains
somekindofmonster2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2008., 16:43   #75
Quote:
Josey_Wales kaže: Pogledaj post
Osobno najbolja scena mi je pocetak iskrcavanja, a najgora kukavicluk Upham-a zbog koje pogiba Mellish i totalna zbunjenost zasto ga onaj SS-ovac nije ubio...

Mislim da su to i najvjerodostojni detalji u cijelom filmu jer kukavičluk i zbunjenost su sastavni dio rata.
fgzcvijetic is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2008., 21:31   #76
Ma lako za tihog i prleta i petu ličku i takva veselja. Tu je bar otpočetka pošteno sve postavljeno kao ratno - propagandni spektakl i tak ga i gledaš a bogme se i nasmiješ. Isto ko što su John Wayneovi ratni filmovi propaganda.
Al ovo (Rajan) se ide prodat kao realno da ne može bit realnije.
Sjećam se kad je film taman stigo u kina, sve neki hvalospjevi pa ovakav je, pa onakav je.

A sto stvari su ujebali podilazeći publici...

Al neću više po Rajanu, imam ja nekih svojih nerješenih stvari sa Spilbergom, pa nikako ne mogu bit objektivan...

Nego, tek nedavno pogledah "Enemy at the gates" (znam, sramim se) i oni ruski snajperi mi nikako ne izgledaju ko mosin - naganti, nemaj onaj karakteristični spremnik za metke kod okidača, jeste primjetili to???
__________________
The Sydney was a Chatham class light cruiser, capable of 25.5kts and armed with eight 6in guns. By now the Emden was somewhat below peak condition, and her own top speed was probably somewhat below its 24.1kt best. When the Sydney appeared at 9.15 am on 9 November, the Emden stood and fought.
otompotom is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2008., 21:47   #77
jel zna tko neki film da je sličan Black hawk downu??
bana002 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2008., 23:03   #78
Quote:
otompotom kaže: Pogledaj post
Nego, tek nedavno pogledah "Enemy at the gates" (znam, sramim se) i oni ruski snajperi mi nikako ne izgledaju ko mosin - naganti, nemaj onaj karakteristični spremnik za metke kod okidača, jeste primjetili to???
100% su ono Mosin-Naganti
__________________
Timski igrač
Pilatus is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2008., 23:26   #79
evo baš išo pogledat, jesu, jesu, ne znam šta mi bi...

može bit da mi je ono ljubakanje silno diglo nerv.

inače, možda najbolja stvar u filmu mi je kak su ed harris i jude law naučili/uvežbali pazit na puške, baš su ih ko bebe nosali okolo...
brijem da bi ovi naši glumci u toj situaciji, ma bolje ni ne zamišljat...
__________________
The Sydney was a Chatham class light cruiser, capable of 25.5kts and armed with eight 6in guns. By now the Emden was somewhat below peak condition, and her own top speed was probably somewhat below its 24.1kt best. When the Sydney appeared at 9.15 am on 9 November, the Emden stood and fought.
otompotom is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2008., 23:27   #80
Quote:
bana002 kaže: Pogledaj post
jel zna tko neki film da je sličan Black hawk downu??
Hmmm... Bat 21?

http://en.wikipedia.org/wiki/Bat*21
Manaslu11 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:37.