Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas

Svijet oko nas Za one koji poštuju prirodu...
Podforum Poljoprivreda

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.03.2005., 00:22   #21
gle mene stvarno briga za te tuljanje, imam pametnijeg posla po drugim podforumima
da sjebano je to sve sto si rekao, ja samo kazem da nisu ugrozeni.
bilde is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2005., 21:56   #22
vidio sam slike

dobili smo ih u .pps na poslu. Nadam se da je dosla i do ljudi koji ce se pokrenuti. Naime ja se necu jer sam pre nesto (ne zelim se direktno vrijeđati). Slike govore vise od tisucu rijeci. Jadan mali tuljan izlezava se na ledu, dodze neki imbecil sa bejzbol palicom i pocen ga udarati. Horor....
__________________
život je jedan
nardev is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2005., 10:15   #23
Danas sam vidla zadnju stranu jutarnjeg,i sve kaj mogu reci je KATASTROFA. Opce ne merem vjerovat da neko moze to radit. Pa da ih bar ubiju puškom,al ne on ga udari par puta da ovaj siroti umire u mukama.
Shadowfax is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2005., 20:04   #24
Samo komentar.....

Siroti tuljani, to da, pogotovo nacin ubijanja.....

Jedete li piletinu, ljudi?

Kaj mislite kako se mladi pilici ubijaju?

Da ne prebacimo temu na nateravanje svinja po dvoristu i na klanje, sto je vrlo human nacin dobivanja kobasica....

BTW - jel' tko vidio slike pokolja u Sudanu?
__________________
Znam, hocu, mogu, ali nemam s kim...
facasplaca is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2005., 14:25   #25
su fini ti tuljani, brijem da su dobri na roštilju
Bundy is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2005., 12:08   #26
Quote:
bilde kaže:
znam da nije tema i da nema veze ali samo u zapadnom Sudana je u zadnje 2 godine umrlo preko 200 000 ljudi, SAMO OD GLADI, a ovi pricaju o nekim tuljanima KOJE NITKO NE UGROZOVA.
A da ti ljudi pocnu raditi, za promjenu?
__________________
Ja bi htio da sam skoljka za ve-ce!

Rasturaci Levice
Pallas is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2005., 17:28   #27
Quote:
Shadowfax kaže:
Danas sam vidla zadnju stranu jutarnjeg,i sve kaj mogu reci je KATASTROFA. Opce ne merem vjerovat da neko moze to radit. Pa da ih bar ubiju puškom,al ne on ga udari par puta da ovaj siroti umire u mukama.
Pa dobro ljudi, je li vi zaista ne znate kako se ubijaju kokosi, svinje, krave? Svi bez problema jedu meso, a sada se zgrazaju nad umlacivanjem tuljana. Usudio bi se reci - vrlo licemjerno. Valjda tuljani imaju poseban status medu zivotinjama, jer su 'tako slatki'. A na klanje pilica, kokosi, krava i svinja smo se vec ionako navikli, zar ne? To nije zanimljivo, pa nema smisla o tome pisati u novinama.

Ali ocito o 'nehumanom' umlacivanju tuljana ima - oni su tako simpaticne zivotinje da se sada svi zgrazaju nad time.

BTW - neka istrazivanja pokazuju kako je smrt gusenjem najgora smrt. Zamislite kako se onda osjecaju ribe.

Dajte ljudi malo kriticnosti i objektivnosti.
__________________
The only way of finding the limits of the possible is by going beyond them into the impossible. (A. Clarke)

Obnovljeni astronomski blog
El Tomo is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2005., 17:29   #28
.
parsifal is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2005., 04:09   #29
Na ovoj temi ima sva sila vrlo interesantnih komentara. Pitam se za neke od komentara koliko su njihovi pisci zreli.

Pojedine usporedbe su zaista smijesne.

Zivotinje se ubijaju za preradu u hranu, jer ipak smo jos uvijek vecinom mesozderi.
Ubijanje zivotinja zbog krzna je besmislica. Pa ne zivimo u Neolitiku da se moramo odijevati u kozu odranu sa zivotinje. Imamo veliki izbor od sintetickih do prirodnih materijala. A ni umjetna krzna ne izgledaju odvise lose.

Prijatelji zivotinja po obicaju, zahvaljujuci ideoloski zadojenim budala i pojedinim glupavim protestima, gube kredibilitet i ne uspijevaju skrenuti paznju javnosti na prave probleme.

Gledam jutros na telki kako su sinoc prijatelji zivotinja protestirali ispred dvorane gdje se odrzavala velika modna revija. Jedna pomalo uspaljena zenska, drzala je za rep nekakav komad koze i lijepo se moglo vidjeti kako vergla na pamet nabiflane slogane, masuci tim kozuhom kao crvenom knjizicom.
Najbolja fora je bio sam kraj reportaze kada ju je spiker pitao zbog cega protestira, jer nista na reviji nije bilo izradjeno ni od krzna, ni od koze. Izraz lica prijateljice zivotinja je bio nezaboravan.
BladeRunner is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2005., 00:56   #30
i to me ljuti i ljuti i ljuti i ljuti i ljuti i ljuti...


lawoman is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2005., 01:37   #31
Quote:
BladeRunner kaže:
Najbolja fora je bio sam kraj reportaze kada ju je spiker pitao zbog cega protestira, jer nista na reviji nije bilo izradjeno ni od krzna, ni od koze. Izraz lica prijateljice zivotinja je bio nezaboravan.

Još ako je stvarno istina da na reviji nije bilo ništa od kože/krzna,

Inače - ubijanje životinja zbog krzna mi je ogavno (iz razloga koje je naveo kolega Blade), pogotovo kad se odvija na ovakve i slične načine.
Potala is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2005., 09:30   #32
Quote:
Potala kaže:

Još ako je stvarno istina da na reviji nije bilo ništa od kože/krzna,
Istina je. A faca zenske? Ma kao u crticima kada se neki od likova zaleti u zid, i onda samo sklizne dolje. Nezaboravno.
BladeRunner is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:36.