Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Rastave

Rastave Read me first

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.12.2016., 11:01   #61
Quote:
Ertrinken kaže: Pogledaj post
Mozda miffy pise sa gledista zene ciji se muz nikad nije ni bavio djecom...

Uz ogradu od drugih oceva, mom bi 48 sati u dva tjedna kad bi ih sa njima bio u komadu i bavio se sa njima. bilo vise nego sto radi i provodi sa njima sad dok zive zajedno. Stvarno nisam zla, nego govorim o realnosti. Ja bi bila odusevljena da je drugacije,ali nije.
Pa onda neka tako i napise. Ja sam zajebala u odabiru za oca svoje djece i ja sam kriva za to.
Na svijetu postoje i muskarci koji ne spadaju u taj vas prosjek i jednostavno je potreban individualniji pristup u rastavama. Zalosno je sto su vecinom i u centru i na sudu ovako ogorcene persone koje nam zagorcavaju zivot takvim pristupom da sta ozac ima provodit vrijeme s djetetom.
__________________
Želje ti, bozo, gramzivost daju,
rekli bi svinja si.
Nighttrain is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2016., 11:05   #62
Quote:
Ertrinken kaže: Pogledaj post
Mozda miffy pise sa gledista zene ciji se muz nikad nije ni bavio djecom...

Uz ogradu od drugih oceva, mom bi 48 sati u dva tjedna kad bi ih sa njima bio u komadu i bavio se sa njima. bilo vise nego sto radi i provodi sa njima sad dok zive zajedno. Stvarno nisam zla, nego govorim o realnosti. Ja bi bila odusevljena da je drugacije,ali nije.
malo mi je nejasno o čem pričate. možda drugi imaju drugačija rješenja ali nama je sud dodijelio zajednično skrbništvo i njemu mogućnost da bude s djecom svaki utorak i četvrtak odmah nakon posla do 9 navečer. ja sam dobila taj jedan dan koji je, eto, viška. moj je svaki drugi vikend, kao i njegov. ne vidim veliku zakinutost pogotovo uz činjenicu da može biti s njima i pola svih školskih praznika, pola svih blagdana. išlo se (bar koliko je moguće) na pola-pola. ako to nije uobičajena praksa- upozorite me.
miffy13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2016., 11:27   #63
Quote:
miffy13 kaže: Pogledaj post
u praksi uopće nisu toliko skupa, da budem iskrena, jer djeci ne paše. paše im doć doma nakon treninga, otuširat se i obuć u piđamu. paše im kad je lijepo vrijeme šetat psa po kvartu s prijateljima il otić na školsko igrat košarku. paše im učit za test s nekim iz razreda. i tak....kužiš?
eto miffy ovim upisom sama sebe demantira i govori u koridt 50 - 50 %

za djecu je jako važno da imaju7 svoje dnevene aktivnosti u koje ni jedan roditelj izravno nije uključen...i što su stariji, da provode više vremena sa svojim vršnjacima
i vikendima
i što onda preostaje??
večernje vrijem, spavanje, razgovori, buđenje, doručak

shvaćaš???
taj dnevni ritam života s roditeljem naprosti treba podijeliti

i zato je praksa i naprednim zemljama svijeta po 2 tjedna ili po 1 tjedan, da svaki roditelj jednako učestvje u tim dnevnim rutinama
a nitko ne kaže da se neće družiti i vidjet s majkom u vrijem kad su po rasopredu s ocem
__________________
heroj ulice
K H S is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2016., 11:36   #64
Quote:
K H S kaže: Pogledaj post
eto miffy ovim upisom sama sebe demantira i govori u koridt 50 - 50 %

za djecu je jako važno da imaju7 svoje dnevene aktivnosti u koje ni jedan roditelj izravno nije uključen...i što su stariji, da provode više vremena sa svojim vršnjacima
i vikendima
i što onda preostaje??
večernje vrijem, spavanje, razgovori, buđenje, doručak

shvaćaš???
taj dnevni ritam života s roditeljem naprosti treba podijeliti

i zato je praksa i naprednim zemljama svijeta po 2 tjedna ili po 1 tjedan, da svaki roditelj jednako učestvje u tim dnevnim rutinama
a nitko ne kaže da se neće družiti i vidjet s majkom u vrijem kad su po rasopredu s ocem
smijem ti se obratit il obraćanje ide samo u jednom smjeru?
dnevni ritam škola/trening/prijatelji je moguć na dvije adrese samo ako su te adrese blizu i ako na obje imaju isti tretman. dakle, jednako velik prostor, svoju sobu i sve isto.
ja pričam o svom iskustvu u kojem je slučaj da se otac odselio u drugi kvart jer je tamo imao stambeni prostor na raspolaganju. nevažno je zašto nije ostao u kvartu, nije mogao. ne da nije htio nego nije mogao.
u tom slučaju seljakanje nije dobro za djecu. i to je to.
kolko got se mi tebi činili primitivni, imamo začuđujuče dobar odnos kakav imaju ljudi i u naprednim zemljama.
tata je sa djecom puno, uključen je u školu, ide na roditeljske i zna njihove male tajne ko i ja. nije bankomat i ja ne bi prvenstveno dozvolila da ga se na to svede. i da, bavi se djecom.
miffy13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2016., 12:12   #65
Quote:
miffy13 kaže: Pogledaj post
smijem ti se obratit il obraćanje ide samo u jednom smjeru?
dnevni ritam škola/trening/prijatelji je moguć na dvije adrese samo ako su te adrese blizu i ako na obje imaju isti tretman. dakle, jednako velik prostor, svoju sobu i sve isto.
ja pričam o svom iskustvu u kojem je slučaj da se otac odselio u drugi kvart jer je tamo imao stambeni prostor na raspolaganju. nevažno je zašto nije ostao u kvartu, nije mogao. ne da nije htio nego nije mogao.
u tom slučaju seljakanje nije dobro za djecu. i to je to.
kolko got se mi tebi činili primitivni, imamo začuđujuče dobar odnos kakav imaju ljudi i u naprednim zemljama.
tata je sa djecom puno, uključen je u školu, ide na roditeljske i zna njihove male tajne ko i ja. nije bankomat i ja ne bi prvenstveno dozvolila da ga se na to svede. i da, bavi se djecom.
Evo kod mene imaju jOs i bolji tretman. Ja sam im osigurao sobu koju recimo kod bivse ni nemaju.
Pa o tome se i radi da su oboje odgovorni i prvi uvjet za to 50/50 je da su oba roditelja u neposrednoj blizini. Nitko ni ne govori da je to moguce kada su roditelji svako na svom kraju.
Ono kaj najvise smeta bar mene osobno je to sto taj model trenutno nije moguce legalizirati.
__________________
Želje ti, bozo, gramzivost daju,
rekli bi svinja si.
Nighttrain is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2016., 12:17   #66
Quote:
Nighttrain kaže: Pogledaj post
Ono kaj najvise smeta bar mene osobno je to sto taj model trenutno nije moguce legalizirati.
zato je od velike važnosti da se dvoje bivših supružnika uspiju dogovoriti o svemu. ljudima život može proći dok se sudska praksa ne promijeni u ovom ili ono smjeru.
__________________
Kad si sretan lupi glavom ti o dlan.
Azz is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2016., 12:26   #67
Quote:
Azzura kaže: Pogledaj post
zato je od velike važnosti da se dvoje bivših supružnika uspiju dogovoriti o svemu. ljudima život može proći dok se sudska praksa ne promijeni u ovom ili ono smjeru.
A naravno da je dogovor najvažniji, iako vidimo da ga je najčešće jako teško postići.
I zato bi bilo lijepo da se postignuti dogovor može nekako i ozakoniti, posebno je tu zajeb oko alimentacije, jer kod 50:50 je se ne plaća, pa ti vjeruj u ljudsku dobrotu i poštenje dok ne pukne ljubav, pa ti stisne tužbu.
harpy is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2016., 12:41   #68
Quote:
harpy kaže: Pogledaj post
A naravno da je dogovor najvažniji, iako vidimo da ga je najčešće jako teško postići.
I zato bi bilo lijepo da se postignuti dogovor može nekako i ozakoniti, posebno je tu zajeb oko alimentacije, jer kod 50:50 je se ne plaća, pa ti vjeruj u ljudsku dobrotu i poštenje dok ne pukne ljubav, pa ti stisne tužbu.
evo iskreno znam jako mnogo tih priča i ima degutantnih stvari s obje strane.
srećom, znam i za primjere gdje ljudi komuniciraju i dogovaraju se na radost, prije svega, svoje djece.

kao roditelji imamo jako malo vremena za odgoj, odnosno, vrijeme vrlo brzo prođe i od onih puzavaca imamo ispred sebe mlade ljude. a ti mladi ljudi već imaju nekavu bazu tko su, što su, što i na koji način vrednovati, te, u konačnici, kakve odnose graditi s drugim ljudima.
kad ovako pogledaš - veliki je teret i obaveza biti roditelj. i baš zbog toga treba uvijek polaziti od toga da sada i ovdje radimo najbolje što možemo. ako se u međuvremenu sudska praksa promijeni - tim bolje. no ne čekajmo na promjene, već budimo ta promjena. (bože...ovo već zvuči kao slogan za izbore...)
__________________
Kad si sretan lupi glavom ti o dlan.
Azz is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2016., 13:22   #69
Quote:
Azzura kaže: Pogledaj post
evo iskreno znam jako mnogo tih priča i ima degutantnih stvari s obje strane.
srećom, znam i za primjere gdje ljudi komuniciraju i dogovaraju se na radost, prije svega, svoje djece.

kao roditelji imamo jako malo vremena za odgoj, odnosno, vrijeme vrlo brzo prođe i od onih puzavaca imamo ispred sebe mlade ljude. a ti mladi ljudi već imaju nekavu bazu tko su, što su, što i na koji način vrednovati, te, u konačnici, kakve odnose graditi s drugim ljudima.
kad ovako pogledaš - veliki je teret i obaveza biti roditelj. i baš zbog toga treba uvijek polaziti od toga da sada i ovdje radimo najbolje što možemo. ako se u međuvremenu sudska praksa promijeni - tim bolje. no ne čekajmo na promjene, već budimo ta promjena. (bože...ovo već zvuči kao slogan za izbore...)
A pa naravno da ima svakakvih priča, ja sam samo komentirala ovo konkretno s fifti fifti.
Sama sam imala najpristojniju rastavu na svijetu, sve se dogovaralo na finjaka, pa eto, ipak sad šteka nakon dvije i pol godine jer ja imam nekoga i jer on ne može banuti na vrata kad se sjeti nego je poželjno da me dan prije nazove.
S tim da je naše dijete već debelo srednjoškolac, može se vidjet s ocem kad god hoće i gdje god hoće jedan ili drugi, ali je sad veliki problem što meni ne odgovara da sjede kod mene doma.
Pa ti nekad dođe da se počneš držat sudske presude :P
harpy is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2016., 13:28   #70
Quote:
K H S kaže: Pogledaj post
eto miffy ovim upisom sama sebe demantira i govori u koridt 50 - 50 %

za djecu je jako važno da imaju7 svoje dnevene aktivnosti u koje ni jedan roditelj izravno nije uključen...i što su stariji, da provode više vremena sa svojim vršnjacima
i vikendima
i što onda preostaje??
večernje vrijem, spavanje, razgovori, buđenje, doručak

shvaćaš???
taj dnevni ritam života s roditeljem naprosti treba podijeliti

i zato je praksa i naprednim zemljama svijeta po 2 tjedna ili po 1 tjedan, da svaki roditelj jednako učestvje u tim dnevnim rutinama
a nitko ne kaže da se neće družiti i vidjet s majkom u vrijem kad su po rasopredu s ocem
Djeca nisu štruca kruha pa prerežemo na pola, ne znam kak ti to nije jasno.

Da, idealno bi bilo da svi imamo jednako, ali nemamo. Moj mali ima 13, može se s tatom vidjeti kad hoće i kad im paše. Može k njemu za vikend, može prije, poslije, pola praznika je tamo... Ali daj ohanite malo. U zapadnim zemljama nije baš tak idealno kak si si zabrijao. Aj se u Njemačkoj npr razvedi pa mi dođi plakati.
plavva is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2016., 13:31   #71
Quote:
harpy kaže: Pogledaj post
...ipak sad šteka nakon dvije i pol godine jer ja imam nekoga i jer on ne može banuti na vrata kad se sjeti nego je poželjno da me dan prije nazove.
e to je sad stvar prilagodbe novoj situaciji i možda treba malo vremena da bi sve sjelo na svoje mjesto, no nije ni to nerješiva situacija, niti mora proći s trzavicama. objasni jednom i drugom da su sada stvari drugačije (jedan treba prihvatiti da nije jedini muškarac tu, a drugi da ovaj bivši ne može od danas do sutra sve prihvatiti i da treba vremena). to su situacije u kojima trebamo onaj famozni kompromis, ali i strpljenje.
__________________
Kad si sretan lupi glavom ti o dlan.
Azz is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2016., 13:53   #72
Quote:
Azzura kaže: Pogledaj post
e to je sad stvar prilagodbe novoj situaciji i možda treba malo vremena da bi sve sjelo na svoje mjesto, no nije ni to nerješiva situacija, niti mora proći s trzavicama. objasni jednom i drugom da su sada stvari drugačije (jedan treba prihvatiti da nije jedini muškarac tu, a drugi da ovaj bivši ne može od danas do sutra sve prihvatiti i da treba vremena). to su situacije u kojima trebamo onaj famozni kompromis, ali i strpljenje.
Bokte, djetetu sam imala manje za objašnjavat kak to ide kad se ljudi rastanu
harpy is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2016., 14:00   #73
Quote:
harpy kaže: Pogledaj post
Bokte, djetetu sam imala manje za objašnjavat kak to ide kad se ljudi rastanu



a čuj...što se mora, mora se

da ne bi bilo nesporazuma, ja ti ovo iz svog iskustva...ja imam bivšeg, sadašnjeg, sina i mačka. mačak je ljubomoran na sina, sin na sadašnjeg muža, sadašnji na bivšeg...i tako...ima tu situacija za objašnjavati
__________________
Kad si sretan lupi glavom ti o dlan.
Azz is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2016., 14:34   #74
Muž je 15 godina furao djecu iz prvog braka utorkom, četvrtkom od 14-18 i svaki drugi vikend. Subotom je radio.

To nije bilo nikakvo kvalitetno vrijeme, već jurnjava i operativa. Vozi, brzo ručak, ajmo zadaća, već ih vozi nazad. To se ne može mjeriti s vremenom kad ih provedeš s klincima u komadu. Kao recimo tjedan godišnjeg, kad se razvija jedan stvarno novi nivo bliskosti, povjeravanja, razgovora,...neusporedivo. Uz to, to dodjeljeno vrijeme želiš podijeliti i ponekad sa svojim roditeljima, bakom i djedom ili familijom, da ti klinci poznaju familiju s tvoje strane.

Tak da pola, pola mi se čini za sve bolja opcija. Zajednički račun s punomoći i zajedničko praćenje troškova.
__________________
@Anderlon: Ne sanjajte o demokraciji na Forumu. To nikad nije postojalo i neće postojati.
Mamekica is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2016., 15:44   #75
Quote:
harpy kaže: Pogledaj post
A pa naravno da ima svakakvih priča, ja sam samo komentirala ovo konkretno s fifti fifti.
Sama sam imala najpristojniju rastavu na svijetu, sve se dogovaralo na finjaka, pa eto, ipak sad šteka nakon dvije i pol godine jer ja imam nekoga i jer on ne može banuti na vrata kad se sjeti nego je poželjno da me dan prije nazove.
S tim da je naše dijete već debelo srednjoškolac, može se vidjet s ocem kad god hoće i gdje god hoće jedan ili drugi, ali je sad veliki problem što meni ne odgovara da sjede kod mene doma.
Pa ti nekad dođe da se počneš držat sudske presude :P
Znala sam da će kad tad doći do toga
Dobro nam došla...u svijet zamršenih rastava
__________________
Osebujna
hardy is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2016., 16:05   #76
Quote:
harderfaster kaže: Pogledaj post
Znala sam da će kad tad doći do toga
Dobro nam došla...u svijet zamršenih rastava
Ha, da...
Ma nije mene briga, ja dreknem i odbijam dalje razgovarat, nažalost, jedino to funkcionira, drugo je ko da pričam kineski, lova povuci potegni, ali ajde i to nekako.
Ono što mi se ne sviđa je cendranje o sudbi kletoj pred sinom koji više ne zna bi li ga žalio ili pokušao pobjeći. Mislim da bi se odrasla osoba od 50tak godina ipak mogla suzdržati od sapuničarskih ispada i raditi nešto što je djetetu srednjoškolcu zanimljivo.
harpy is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2016., 16:12   #77
Quote:
Mamekica kaže: Pogledaj post

To nije bilo nikakvo kvalitetno vrijeme, već jurnjava i operativa. Vozi, brzo ručak, ajmo zadaća, već ih vozi nazad.
pa tak izgleda i zivot ljudi koji nisu rastavljeni uvijek neko vozikanje, pranje vesa, nakuhavanje, zadaca operativa, cista.
miffy13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2016., 16:17   #78
Quote:
harpy kaže: Pogledaj post
Ha, da...
Ma nije mene briga, ja dreknem i odbijam dalje razgovarat, nažalost, jedino to funkcionira, drugo je ko da pričam kineski, lova povuci potegni, ali ajde i to nekako.
Ono što mi se ne sviđa je cendranje o sudbi kletoj pred sinom koji više ne zna bi li ga žalio ili pokušao pobjeći. Mislim da bi se odrasla osoba od 50tak godina ipak mogla suzdržati od sapuničarskih ispada i raditi nešto što je djetetu srednjoškolcu zanimljivo.
Da, ali znamo da to neće biti tako. Nažalost.
__________________
Osebujna
hardy is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2016., 16:22   #79
Miffy ma znam, imamo i dvoje zajedničkih, ali ipak. Ono vrijeme kad pred večer sjediš, ćakulaš, kupaš, opušteno čitaš priču pred spavanje imaš dva put na mjesec, ako nije neka predstava, rođkas od frenda koji se ne propušta i tako. Klinci nikad kod tate na taj nacin nisu doma, odnosno dolaze s vrećicom i četkicum.

Ja znam da je teško, ali kad je taj ritam utorak- četvrtak, jurnjava, klinci teško mogu pohađati vanškolskeaktivnosti. Umjesto engleskog ili aikida, imaju, recimo tatu i to i njih frustrira.
__________________
@Anderlon: Ne sanjajte o demokraciji na Forumu. To nikad nije postojalo i neće postojati.
Mamekica is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2016., 16:30   #80
Quote:
Mamekica kaže: Pogledaj post
Miffy ma znam, imamo i dvoje zajedničkih, ali ipak. Ono vrijeme kad pred večer sjediš, ćakulaš, kupaš, opušteno čitaš priču pred spavanje imaš dva put na mjesec, ako nije neka predstava, rođkas od frenda koji se ne propušta i tako. Klinci nikad kod tate na taj nacin nisu doma, odnosno dolaze s vrećicom i četkicum.

Ja znam da je teško, ali kad je taj ritam utorak- četvrtak, jurnjava, klinci teško mogu pohađati vanškolskeaktivnosti. Umjesto engleskog ili aikida, imaju, recimo tatu i to i njih frustrira.
Ma ne ide to, to ko da zidu pricas.
Ona je jednostavno ogranicena u svakom pogledu.
__________________
Želje ti, bozo, gramzivost daju,
rekli bi svinja si.
Nighttrain is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:48.