Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Poduzetništvo, računovodstvo i porezi Pokrećemo poduzetništvo u Hrvatskoj - za računovođe i one koji ih trebaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.05.2016., 04:26   #1
Ispitivanje električnih instalacija u poslovnom prostoru

Trebala bi nabaviti atest za poslovni prostor (soba, cca. 12 m2). Taj isti prostor se nalazi u sklopu mog stana.

Jedna firma mi je poslala ponudu i za isto me traže 800 kuna. Mislim da je to malo previše jer na ponudi za "plan evakuacije" iz sobe koja ima jedan ulaz traže 550 kuna .

Koja je realna cijena za tako nešto i kome se najbolje obraditi (Zagreb)?
alfa111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2016., 04:54   #2
Mom frendu su za kafić od 108m2 uzeli 3500kn
Loui is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2016., 09:09   #3
Quote:
alfa111 kaže: Pogledaj post
Trebala bi nabaviti atest za poslovni prostor (soba, cca. 12 m2). Taj isti prostor se nalazi u sklopu mog stana.

Jedna firma mi je poslala ponudu i za isto me traže 800 kuna. Mislim da je to malo previše jer na ponudi za "plan evakuacije" iz sobe koja ima jedan ulaz traže 550 kuna .

Koja je realna cijena za tako nešto i kome se najbolje obraditi (Zagreb)?
To ti svako od tih ''mudraca'' oplete kako stigne. To ti je sve jedna hrpa žgadije povezana sa inspekcijama i inspektorima. Međusobno su u talu i dogovaraju poslove kako će koga i gdje oplesti. Pravilo je da nema pravila. Nad njima nitko nema kontrole, poseban gang unutar ove lopovske države. Glavni riječ im je ''daj pare'', nije ih briga od kud samo daj. Klasičan reket. To što ćeš im sad platiti za 4 godine eto njih opet kode tebe fuck you pay me!
bizon_9 mm is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2016., 14:49   #4
Quote:
bizon_9 mm kaže: Pogledaj post
To ti svako od tih ''mudraca'' oplete kako stigne. To ti je sve jedna hrpa žgadije povezana sa inspekcijama i inspektorima. Međusobno su u talu i dogovaraju poslove kako će koga i gdje oplesti. Pravilo je da nema pravila. Nad njima nitko nema kontrole, poseban gang unutar ove lopovske države. Glavni riječ im je ''daj pare'', nije ih briga od kud samo daj. Klasičan reket. To što ćeš im sad platiti za 4 godine eto njih opet kode tebe fuck you pay me!
Pa ja sam si to točno i mislila...ali ne pada mi na pamet dati im 550 kuna za grafičko i pismeno obrazloženje plana evakucije iz jedne sobe sa jednim izlazom/ulazom. Nisam retardirana, da ne znam to sama. Zato me zanima jel zna netko povoljnu firmu za provjeru tih instalacija. Mislim da to nemre biti više od 400 kuna za ovo kaj ja trebam..nema šanse
alfa111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2016., 00:18   #5
Ja bi isto htio znati i za plin, struju i za vodu mi trebaju ti atesti, uzas, stalno nesto treba.
Garys is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2016., 12:40   #6
Ateste za elektroinstalacije daje obrtnik ili tvrtka koja je ovlaštena za izvođenje elektroinstalacija i njihov pregled.
Atest za elektronistalacije za obiteljsku kuću košta od 1000 do 1500 kuna a može biti i veći pogotovo ako se radi o apartmanima.
Cijene jako variraju pa najbolje da se zatraži ponuda od najmanje 2 obrta ili firme.
Atest za elektroinstalaciju traži HEP kad se novogradnja priključuje na mrežu ili kad se obnavlja stara kuća ili stan.
Isto vrijedi i za poslovne prostore.
dragec84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2016., 16:29   #7
Jes, mene koštalo 400 kuna za mjerenje struje u poslovnom prostoru od 55 m2. Lokalna firma iz OS, nema poslovnice u ZG.
BlindDog is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2016., 15:26   #8
To je realna cijena.Netko kome treba atest za kafić ili pekaru naravno da će platiti veći iznos.Što je veća instalacija veća je i cijena. Najvažnije je da netreba ići odmah na prvu ponudu već se zatraži više ponuda.
dragec84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2016., 15:32   #9
Plan evakucije si mos i sama nacrtat, slikaj iz nekog birca i tak nacrtaj tlocrt i oznaci. Naljepnicu za izlaz imas u Narodnim novinama za par kn.
Mjerenje el istalacije za tak mali prostor, ovisno gdje je, naplacuje se po izlau na teren. Javi se u inbox ako hoces ponudu
Jaya is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2016., 11:41   #10
250+PDV za poslovni prostor od 18 kvadrata, Pula, Elkron, radila atest prije mjesec dana
lola1308 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2016., 05:23   #11
Quote:
lola1308 kaže: Pogledaj post
250+PDV za poslovni prostor od 18 kvadrata, Pula, Elkron, radila atest prije mjesec dana
Očito u Zagrebu nabijaju cijene, trenutno najmanja ponuda koju sam dobila je 400 + PDV
alfa111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2017., 23:01   #12
ukoliko nekome treba na području istarske i primorsko goranske županije ispitivanje struje, odnosno atest, ili bilo koji drug atest (tipkala, protupanična rasvjeta, hidrant), može mi se slobodno javiti u inbox - pm ovdje na forumu
hazmat is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2018., 00:24   #13
Cijene variraju ovisno o veličini instalacije, udaljenosti i složenosti ispitivanja. Radim u tvrtki koja se bavi ispitivanjima, kolege strojari ispituju plin, liftove, emisije plinova i sl. Osobno radim ispitivanja elektroinstalacije i instalacija zaštite od munje te radnog okoliša za poslovne objekte, kafiće, restorane, trgovine, a najniže cijene su 1000 kn za atest za HEP (vizualni pregled + ispitivanje u beznaponskom stanju) do 2000-3000 kn za restoran/pekarnu/caffe bar za funkcionalna ispitivanja pod naponom.
Dakle, nije baš da nema pravila i da svatko lupa cijene po svom, a tvrtka je jedna od većih u RH za kontrolu/prijektiranje/ispitivanje, a s inspekcijom ne šurujemo već se međusobno kotroliramo, kontaktiramo kad su problemi i izmjene propisa u tijeku i respektiramo.
Freeman4455 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2021., 19:18   #14
baš u zadnje vrijeme imam puno upita ovdje na forumu preko inboxa za ispitivanje elektroinstalacije/ispravnosti električnih instalacija, svi odmah pitaju za cijenu, a kako bi nekome točno znao reći koliko košta atest, potrebne su mi dvije glavne stvari - koliko je taj netko, tj. mjesto di treba ispitivati udaljen od mene i koliko je veliki prostor/objekt kojeg treba ispitivati ali su uglavnom cijene svakako niže od gore navedenih 2000-3000kn za kakve god ugostiteljske objekte ili druge poslovne prostore
hazmat is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2021., 12:39   #15
uz ispitivanje električnih instalacija, mogu ponuditi i sve drugo potrebno za MTU, uzimanje uzoraka i analiza vode za piće itd.
hazmat is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:14.