Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.05.2017., 18:33   #21
Imam uredan HROK što su i potvrdili, nikad u blokadi, 25 godina staža bez prekida, plaća 11k a mene su odbili.

Imam postojećih obaveza po drugim kreditima tako da bi mi da su mi odobrili za život ostalo 5k. To je nečija puna plaća. Htio sam pokriti taj nesretni minus na tekućem ali ne ide. Možda sam odabrao pogrešnu poslovnicu(Vrbani) jer sam skužio da se ženska svako malo diže i ide na razgovor u ured kod neke šefice. U trenutku odbijanja su mi ponudili drugi kredit za zatvaranje svih obaveza ali da prebacim primanja kod njih. Međutim taj kredit nije ništa bolji od akcijskih ponuda u drugim bankama uključujući banku u kojoj sam sad.
Pored toga neda mi se prolaziti javnog bilježnika, nosati papire iz firme i nanovo plaćati osiguranja jer sam ih već platio za postojeće kredite. Uostalom došao sam po 'blitz' kredit a ne po klasični nenamjenski.


Fliper99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2017., 20:59   #22
Quote:
Fliper99 kaže: Pogledaj post
Imam uredan HROK što su i potvrdili, nikad u blokadi, 25 godina staža bez prekida, plaća 11k a mene su odbili.

Imam postojećih obaveza po drugim kreditima tako da bi mi da su mi odobrili za život ostalo 5k. To je nečija puna plaća. Htio sam pokriti taj nesretni minus na tekućem ali ne ide. Možda sam odabrao pogrešnu poslovnicu(Vrbani) jer sam skužio da se ženska svako malo diže i ide na razgovor u ured kod neke šefice. U trenutku odbijanja su mi ponudili drugi kredit za zatvaranje svih obaveza ali da prebacim primanja kod njih. Međutim taj kredit nije ništa bolji od akcijskih ponuda u drugim bankama uključujući banku u kojoj sam sad.
Pored toga neda mi se prolaziti javnog bilježnika, nosati papire iz firme i nanovo plaćati osiguranja jer sam ih već platio za postojeće kredite. Uostalom došao sam po 'blitz' kredit a ne po klasični nenamjenski.


A da li je to tvoja kalkulacija ili ti je djelatnica rekla da ti nakon oduzimanja svih rata od iznosa plaće ostaje 5k, jer ako ostaje 5k sustav bi ti sam odobrio pod uvjetom da imaš aktivan jedan kredit kojeg uredno otplaćuješ i da ti za život ostane još minimalno 2400 kuna nakon otplate svih mjesečnih rata.
Imaj u vidu da su u hroku, osim kredita, vidi i minus, charge i revolving kartice, lizing i na temelju toga sustav izračuna koliko ti ostaje od plaće tako da bi ti sigurno prošlo da ti ostaje više od 2400 kn.
voditeljica1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2017., 22:49   #23
Quote:
voditeljica1 kaže: Pogledaj post
A da li je to tvoja kalkulacija ili ti je djelatnica rekla da ti nakon oduzimanja svih rata od iznosa plaće ostaje 5k, jer ako ostaje 5k sustav bi ti sam odobrio pod uvjetom da imaš aktivan jedan kredit kojeg uredno otplaćuješ i da ti za život ostane još minimalno 2400 kuna nakon otplate svih mjesečnih rata.
Imaj u vidu da su u hroku, osim kredita, vidi i minus, charge i revolving kartice, lizing i na temelju toga sustav izračuna koliko ti ostaje od plaće tako da bi ti sigurno prošlo da ti ostaje više od 2400 kn.

Pozdrav i hvala na uključenju!

Nema lizinga, revolvinga a sa tim "željenim a neostvarenim" blitz kreditom bih pokrio minus i karticu (jedna kartica VISA) i bio bih na nuli.

Ne mogu se oteti dojmu da je u pitanju bilo čisto neko osobno nesviđanje. Ne znam, neka kemija, fizička procjena, nešto je bilo u pitanju jer kad čitam iskustva ostalih uopće mi nije jasno zašto su me odbili.
Ne sviđa i se ta opcija ali izgleda da ću morati (opet) uzeti lovu od ovih lihvara poput Ferratuma čemu nisam sklon jer je jako skupo.
Fliper99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2017., 23:13   #24
Zasto si si natrao tolike kredite na placu od 1500€ skoro ?

Po meni , ne moras uzeti kredit od lihvara Ferratuma ni od Addiko banke ni neke trece banke nego se moras konsolidirati i prestat prtljat sa kreditima.

Vjeruj, nitko te nije odbio zbog "nesvidanja" , i oni bi rado da su ti mogli uvaliti kredit , neko osiguranje i slicno.
Ako samo hoces pretvoriti minus u tekucem u kredit, mislim da ce ti to odobriti i banka di imas tekuci.
MMachéte is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2017., 23:28   #25
Quote:
MMachéte kaže: Pogledaj post
Zasto si si natrao tolike kredite na placu od 1500€ skoro ?

Po meni , ne moras uzeti kredit od lihvara Ferratuma ni od Addiko banke ni neke trece banke nego se moras konsolidirati i prestat prtljat sa kreditima.

Vjeruj, nitko te nije odbio zbog "nesvidanja" , i oni bi rado da su ti mogli uvaliti kredit , neko osiguranje i slicno.
Ako samo hoces pretvoriti minus u tekucem u kredit, mislim da ce ti to odobriti i banka di imas tekuci.
Priznajem da sam loše hendlao financije. Doduše bilo je i nešto nepredviđenih a "opravdanih" troškova poput plaćanja troškova sudskog spora oko čestice zemlje na kojoj nam je kuća i isplate druge strane, obiteljske grobnice, produženog jamstva na auto itd.

Sve to skupa nije tema rasprave, nikad nisam bio u blokadi, imao bih dovoljno sredstava za život a odbili su me. Ne ulazim u razloge banke ali eto kad već postoji ova tema na forumu da i ostali znaju da postoje i drugačija iskustva.
Fliper99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2017., 23:51   #26
A zašto ideš dizat kredit da pokriješ minus? Sumnjam da ti je veći od 50k, odvoji sa svake plaće 2,3k..sve što ubodeš sa strane ubaci na tekući. Kroz 2, max 3 godine riješiš to, a ne ovako laćati rate kredita minimum 6 godina.

Edit...

Okani se Ferratuma, na 11k platit ćeš 20k. To ti je ubojstvo, sam se bio navukao na to i hvala ti Bože uspio riješiti. Nisu lihvari, ne prijete, ako i kasniš s ratom idu ti produženje jamstva od nekih 75kn na 10 dana kašnjenja. Ali zivkaju svaki dan.
klavkalas is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2017., 00:11   #27
OK, hvala na savjetu
Fliper99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2017., 23:35   #28
Evo i mog iskustva...

Došao, dao osobnu, nije trebalo ništa drugo. Još mi objasni na početku kao: pogledamo Hrok, odaberete iznos, i isplatimo vam na račun za 15min, kako vam se čini?

I ja rekoh može..

Hrokić ko suza djevice Marije, al nema kredita jer nemam nikakav kredit

Kažem joj, imam diners karticu već skoro dvije godine, vidi se da je svaki račun plaćen do datuma dospjeća... Ništa od toga, ja vam ne vidim da po Hroku da bi vi to zaista i plaćali jer niste imali kredit. Jbt, koja navlakuša. Ali kaže mi na kraju, možda bi mogli ostvariti pravo ali kad prebacim primanja u njihovu banku, lol.

Ne znam da li je itko dobio tamo kredit, ali evo mog slučaja, sve čisto i uredno, ali nema kredita od pišljivih 20 000 na 4 god, uz ukupna (dokumentirana) primanja cca 8 300.

Ali mene čudi jedna stvar, pazi sad, oni daju kredit na temelju osobne, bez zadužnice ili osiguranja kredita, i to onima koji kredit već imaju?!?!?! Pa šta nije logičnije da onaj tko nema kredit i Hrok mu je čist, da će urednije plaćati anuitete od nekoga tko već ima kredit, dva, tri... Svašta.

Ja sam njih prokužio, čista navlakuša, možda i daju jednom od 20 neki takav kredit, ostalo je mamac za prelazak u njihovu banku.

Nije mi ništa hitan kredit, ali mi je opet se činio povoljniji nego u matičnoj banci gdje me traže osiguranje da platim plus zadužnicu pa mi je veći anuitet za 50kn, jbg nedam 50kn/mj za isti iznos kredita ako nemoram, zato sam išao u Adico da vidim baš. Barem sam saznao da mi je Hrok odličan.
marko911 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2017., 18:14   #29
jel zna netko treba li HROK biti najuredniji mogući ili toleriraju sitnice? npr. ja sam prjie 2 god zakasnio mjesec dana s ratom kredita ali sam onda uplatio odjednom i tu ratu i 25 preostalih i zatvorio kredit, sad ne znam hoće li to biti razlog za odbijenicu. i jel točno da ne treba baš ništa od dokumentacije osim osobne iskaznice?
PabloN is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2017., 19:03   #30
Mislim da ne bi trebalo biti problema, u svakom slučaju u hroku je označeno da si kasnio sa ratom za taj mjesec. Dovoljna je osobna iskaznica + kod isplate kredita mora se priložiti platna lista.
voditeljica1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2017., 19:07   #31
Quote:
voditeljica1 kaže: Pogledaj post
Mislim da ne bi trebalo biti problema, u svakom slučaju u hroku je označeno da si kasnio sa ratom za taj mjesec. Dovoljna je osobna iskaznica + kod isplate kredita mora se priložiti platna lista.
hvala, ići ću onda ovih dana do banke pa ću vidjet. ako me odbiju jel se i to upisuje u HROK ili ne? i imam li kakvih troškova obrade u tom slučaju?
PabloN is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2017., 19:39   #32
Nikakvi troškovi.
Ako te odbiju nište se ne zabilježi, jedino što će biti zabilježeno je da su ušli u hrok zbog zahtjeva za kredit i u kojem iznosu, ali to nište ne znači.
voditeljica1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2017., 22:41   #33
Evo, ja sam uzela taj blic kredit od addiko banke radi završetka jedne faze na kući koju gradim. Kredit jest skup, dakle za 40 000 kn platiš banci 10 000 kn. No, ono što je mene tu privuklo je da nemam gnjavaže s jamcima, nekakvim neubloznim osiguranjima, stotinu papira koje moraš inače nositi s jednog mjesta na drugo, pa javni bilježnik. Pa na poslu svi kuže da si digla kredit jer neminovno ide preko računovodstva. Ma bježi. Istina je da je stvarno brzo gotovo i potrebna ti je jedino osobna iskaznica. Ono što je dodatni plusić je fiksna kamata.
Orlandia is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2017., 17:35   #34
Pozdrav!


Samo da se kratko javim - otišao u RBA vezano uz ovu kampanju "TIP-TOP kredit" i - prošao! Potpuno isti uvjeti.
Fliper99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2017., 17:36   #35
Dupli
Fliper99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2017., 07:09   #36
Quote:
Fliper99 kaže: Pogledaj post
Pozdrav!


Samo da se kratko javim - otišao u RBA vezano uz ovu kampanju "TIP-TOP kredit" i - prošao! Potpuno isti uvjeti.
jesi morao priložit platnu listu ?

pozz
tunger410 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2017., 10:01   #37
Quote:
tunger410 kaže: Pogledaj post
jesi morao priložit platnu listu ?

pozz


Ne, niti su me to trazili. Ali sam ja za svaki slucaj ponio. Lik u RBA mi je rekao da oni mogu provjeriti sva primanja preko mirovinskog.
Fliper99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2017., 10:03   #38
E da, jos jedna stvar. Kad su me odbili u Addiko - zahtjev za kredit je ostao "visiti" u HROK-u pa su me u RBA tražili potvrdu da kredit nije relaiziran. Tako da sam morao ici u Addiko i traziti potvrdu da kredit nije realiziran.


Ovo je usput i savjet svima vama ukoliko budete odbijeni od Addiko - znači, obavezno tražite potvrdu da kredit nije relaiziran.
Fliper99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2017., 10:17   #39
Bio u Addiko, odbijen jer sam u trećem mjesecu bio tjedan dana u nedozvoljenom minusu.
PabloN is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2017., 14:45   #40
Quote:
Fliper99 kaže: Pogledaj post
Lik u RBA mi je rekao da oni mogu provjeriti sva primanja preko mirovinskog.
Je je, kako da ne.
Provjere tako da ti nazovu poslodavca i to je to.
voditeljica1 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:48.