Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci

Kućni ljubimci Za vlasnike pasa, mačaka i ostalih životinjica dragih
Podforumi: Zdravlje kućnih ljubimaca, Psi, Mačke, Udomljavanje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.03.2009., 23:35   #41
Quote:
..angie.. kaže: Pogledaj post
Ne bi smjeli to napravit.
To kao da Mirogoj idu prekopat

a isto da,samo to nekim nista ne znaci.....ismijavaju se na pasje groblje kako oni to kazu.....oko groblja su sagradjene ogromne kucerine,viletine i sad im to unakazuje pogled pa se bune gospoda....kako tuzno....
ja sam vec pisala e-mail nadleznima u vezi toga ali nikad nisam dobila odgovora...samo 3,4 ih je u svijetu koliko ja znam i ovo nase je staro i smatra se kao kulturna bastina a oni bi tako sta napravili....
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2009., 23:41   #42
Ma koji cu ja mizantrop postat.
Mi smo odvratna stvorenja (ljudi)
..angie.. is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2009., 11:03   #43
prekrasne sličice.... žalosno da nadležnima nije stalo do toga da i svoje voljene životinje možemo pokopat negdje gdje ćemo ih moći posjećivat... pitam se što oni rade sa svojim životinjskim pratiocima....

ja sam svog zekana pokopala u dvorištu kod mame, a mačka na obali rijeke drave....
__________________
Ayla
Arya
Runa
Tihi-vz is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2009., 12:10   #44
Nemrem ni pročitati ovu temu u potpunosti..toliko me boli ta problematika. Strašno je da jedan grad poput Zagreba nema mjesto gdje možemo pokopati i posjećivati svoje vjerne prijatelje. Strašno! Neoprostivo.
__________________
"The body can be a deadly weapon... when the body is a lethal weapon." (Rage and Honor II, 1993.)
Štrikalica is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2009., 14:18   #45
slazem se,mislim da bi trebao svaki grad imat jedno groblje gdje bi mogli pokopat nase ljubimce.....ovdje su pred par god. zabranili dalje pokapat,to je islo preko veter. stanice rijeka i sad nista.bas se piutam gdje cu ja danas sutra pokopat mog psa,a imam grobno mjesto ves tamo koje sam masno platila pred 9 god,i sad da mi ne dozvole da ga sahranim tamo.....nemam rijeci
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2009., 14:26   #46
Quote:
OOOOOOO kaže: Pogledaj post
slazem se,mislim da bi trebao svaki grad imat jedno groblje gdje bi mogli pokopat nase ljubimce.....ovdje su pred par god. zabranili dalje pokapat,to je islo preko veter. stanice rijeka i sad nista.bas se piutam gdje cu ja danas sutra pokopat mog psa,a imam grobno mjesto ves tamo koje sam masno platila pred 9 god,i sad da mi ne dozvole da ga sahranim tamo.....nemam rijeci


SRAMOTA!!!

ja opet velim, ajmo se kao forumaši udružiti i pokrenuti neku akciju za izgradnju groblja za kućne ljubimce u svim većim gradovima u HR! Udruga, peticija, mediji - bilo što.. ima zainteresiranih?
__________________
"The body can be a deadly weapon... when the body is a lethal weapon." (Rage and Honor II, 1993.)
Štrikalica is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2009., 14:39   #47
Meni je sramota, zapravo suprotno, kućne ljubimce stavljati na razinu ljudi
JBTE!!! Pa gdje je tu pamet? Vidio sam groblja na kojima su pokopani ljudi i koja izgledaju nekoliko puta gore od ovog sa životinjama, sva u blatu, obrasla u visoku travu ili grmlje, sa običnim humkom u koji je zapiknut truli i napola raspadnuti križ. I nikoga za to nije briga.

Isuše bože, pa zar stvarno postoje ljudi koji će dati ~tisuću eura za crni mramor za pokojnu Lili, Miška
Znam da su kućni ljubimci "posebni" i dragi, ali što je previše je jednostavno previše.
__________________
Pušači su sebični i smrdljivi ovisnici.
morbidangel is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2009., 14:55   #48
Quote:
morbidangel kaže: Pogledaj post
Meni je sramota, zapravo suprotno, kućne ljubimce stavljati na razinu ljudi
JBTE!!! Pa gdje je tu pamet? Vidio sam groblja na kojima su pokopani ljudi i koja izgledaju nekoliko puta gore od ovog sa životinjama, sva u blatu, obrasla u visoku travu ili grmlje, sa običnim humkom u koji je zapiknut truli i napola raspadnuti križ. I nikoga za to nije briga.

Isuše bože, pa zar stvarno postoje ljudi koji će dati ~tisuću eura za crni mramor za pokojnu Lili, Miška
Znam da su kućni ljubimci "posebni" i dragi, ali što je previše je jednostavno previše.
A zasto tebe briga za sto ljudi daju SVOJE novce?
Ako te toliko brinu zapustena ljudska groblja, tko ti brani da poduzmes nesto?

Kakve veze s grobljima kucnih ljubimaca imaju neuredena i zapustena ljudska groblja?
Sto, ne smiju ljudi zeljeti pokopati svoje ljubimce sve dok ima zapustenih ljudskih groblja?

Tom logikom nitko ne bi smio imati kucnog ljubimca dok god ima gladnih i napustenih ljudi u svijetu .
__________________
"It may help to understand human affairs to be clear that most of the great triumphs and tragedies of history are caused,
not by people being fundamentally good or fundamentally bad, but by people being fundamentally people."
- Good Omens
Misery's Crown is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2009., 15:06   #49
Quote:
morbidangel kaže: Pogledaj post
Meni je sramota, zapravo suprotno, kućne ljubimce stavljati na razinu ljudi
JBTE!!! Pa gdje je tu pamet? Vidio sam groblja na kojima su pokopani ljudi i koja izgledaju nekoliko puta gore od ovog sa životinjama, sva u blatu, obrasla u visoku travu ili grmlje, sa običnim humkom u koji je zapiknut truli i napola raspadnuti križ. I nikoga za to nije briga.

Isuše bože, pa zar stvarno postoje ljudi koji će dati ~tisuću eura za crni mramor za pokojnu Lili, Miška
Znam da su kućni ljubimci "posebni" i dragi, ali što je previše je jednostavno previše.
stavljati kućne ljubimce na razinu ljudi samo time da im se osigura grobno mjesto,....svašta
i kakve uopće veze ima zapuštenost groblja na kojima su pokopani ljudi sa grobljima kućnih ljubimaca
što se tiče tisuću eura,postoje budale koje ih potroše i na puno debilnije stvari,..pa ....njihov novac-njihov izbor što će s njim....
skyon is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2009., 15:50   #50
Meni su moji ljubimci dio obitelji. Sramota bi bila da me nije briga gdje će završiti moj član obitelji nakon smrti.
lapdog is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2009., 18:04   #51
Quote:
lapdog kaže: Pogledaj post
Meni su moji ljubimci dio obitelji. Sramota bi bila da me nije briga gdje će završiti moj član obitelji nakon smrti.
Odličan stav!
Oni koji drže do svoje obitelji brinut će se za svakog člana te obitelji na isti način.
Groblja služe živima, mrtvima je svejedno. Ljudi žele svoje mrtve ispratiti na dostojanstven način...žele dovršiti priču, a ukop je gesta koja im to olakšava. Onaj koji poštuje svoje mrtve - poštovat će i održavati njihove grobove i opet - zato što je njemu to potrebno (...mrtvima je i dalje svejedno), no tako dobivamo feeling da i dalje skrbimo o njima...da im i dalje pružamo konkretnu brigu & ljubav.
Postoje "dežurni dušebrižnici" koji će uvijek širiti oči i vući paralele ljudi-životinje, no za njih me nije osobito briga...jednostavno se ne zamaram takvim ljudima & s godinama sam ih prestala tolerirati u svojoj blizini. Mišljenja sam da onaj tko ne razumije ljubav čovjeka prema životinji, ne razumije niti onu prema ljudima - takve osobe glume ljubav i traže neki općeprihvaćeni obrazac ponašanja kako bi se stopile s masom. Radi takvih osoba ljudska groblja i jesu zapuštena...
@morbidangel, vrijeme koje utrošiš na zgražanje nad grobljima kućnih ljubimaca možeš potrošiti i na pametniji način - npr. zapali svijeću na neuređenom grobu, očisti korov s njega (to ti niš' ne košta, a sigurno ne 1.000 eura, pa te novce možeš, ako želiš, uplatiti za neku drugu plemenitu stvar) ...ili je to ipak previše?
__________________
...We sail tonight for Singapore
We're all as mad as hatters here...

Tom Waits, Singapore
Tupelo is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2009., 19:12   #52
Quote:
Tupelo kaže: Pogledaj post
Odličan stav!
Oni koji drže do svoje obitelji brinut će se za svakog člana te obitelji na isti način.
.
.
@morbidangel, vrijeme koje utrošiš na zgražanje nad grobljima kućnih ljubimaca možeš potrošiti i na pametniji način - npr. zapali svijeću na neuređenom grobu, očisti korov s njega (to ti niš' ne košta, a sigurno ne 1.000 eura, pa te novce možeš, ako želiš, uplatiti za neku drugu plemenitu stvar) ...ili je to ipak previše?
draga ...i ti trošiš vrijeme i energiju na podučavanje poznatih životinjomrzaca kao što je morbidangel, jer ti i takvi likovi će uvijek biti "PROTIV" sa nekakvom biblijskom izlikom

pred nešto manje od dvije godine moja najdraža osoba (da ! OSOBA ) na ovom svijetu je umirala i ja sam bila prisiljena ostaviti je Vet. faksu , pa sam radije odabrala opciju da njezino tijelo upotrijebe za proučavanje nego da je bace na smeće zajedno sa crkotinama i spale u kafileriji ...mjesecima prije toga očajnički sam pokušavala iskomunicirati ama baš sve od HTV Ponoša do Bandića na njegovoj ego-triperskoj stranici ...od potonjeg nikad nisam dobila nikakav odgovor , čak ni "Moja sućut" ...pa si sve mislim ...dok hercegovnarskom knezu ne crkne ( o, da - ružan izraz, ali naši ljubimci umiru, a kamenjarski ipak tek crkavaju) cucak Bill , ni nama koji plačamo 18% prireza neće biti parcele za dostojan ukop članova obitelji koji, eto, nisu kršteni ((
__________________
Broomstick operator level A1
Madame Hooch is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2009., 20:02   #53
Za Ponosa sam cula sve najgore, od udomljavanja (da se daju svakoj "budali" zivotinja, ima sigurno dobrih udomitelja, ali ima ih nazalost puno vise losih), do nemarnosti prema drugima (samo svoje dupe gleda), i ostatak ..
A kamoli da tako nesto potpomogne svojim vezama.
..angie.. is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2009., 11:50   #54
Duboko dišem..duboko dišem..brojim do 10.. ommm oooommm.. brojim od 10..

a-a..nije upalilo.. kidam nalijevo.
__________________
"The body can be a deadly weapon... when the body is a lethal weapon." (Rage and Honor II, 1993.)
Štrikalica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2009., 16:38   #55
I da, u Zg nemate kud s ljubimcem jer groblje nije ni u daljnim planovima. Ono kaj je trebalo bit prema Gorici je odbijeno jer se nisu mogle prikupiti sve potrebne dozvole! I da, zabranjeno je pokapanje po parkovima, na nasipu, Sljemenu....iako ljudi to masovno rade, A zabranjeno je i pokapanje u VLASTITIM vrtovima (zbog moguće zaraze! Čini mi se da je za sad najbolje rješenje spaljivanje, koliko god to teško bilo vlasnicima. Ali meni osobno bi bilo još sto puta teže da sam svog ljubimca pokopala npr. na Bundek i da se onda sve prekopa! (uređenje, gradnja...)
tyn@zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2009., 23:11   #56
Quote:
Misery's Crown kaže: Pogledaj post
A zasto tebe briga za sto ljudi daju SVOJE novce?
Ako te toliko brinu zapustena ljudska groblja, tko ti brani da poduzmes nesto?

Kakve veze s grobljima kucnih ljubimaca imaju neuredena i zapustena ljudska groblja?
Sto, ne smiju ljudi zeljeti pokopati svoje ljubimce sve dok ima zapustenih ljudskih groblja?

Tom logikom nitko ne bi smio imati kucnog ljubimca dok god ima gladnih i napustenih ljudi u svijetu .
potpisujem svaku rijec...
znaci i ja i svatko ko tamo ima grob za svog ljubimca smo budale....?lijepo...
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2009., 00:01   #57
Kultura i civiliziranost nekog naroda se oćituje i u tome kako se brinu za posmrtne ostatke,ljudi i životinja,prvenstveno kućnih ljubimaca.

Pogledajte malo po Evropi i svijetu,a pošto smo na Balkanu..neće naša generacija doćekati tu i takvu civiliziranost.

Imam sreću da sada živim na selu i da imamo nešto vlastite zemlje..koja je udaljena od naselja 500m,naime samo tako možeš po zakonu pokopati životinju.

Imam konje i već mi je to palo na pamet jer konj ipak nije golub i samo micanje tijela je podvig,zakapanje još veći,neće to svatko raditi!!!Odjednom su onda svi ljubitelji životinja!

Sa mužem smo se dogovorili gde,sa susedom lovcem i na sreću građevinarom koji ima bager,a i jako smo dobri prijatelji,kad bude trebalo.Prije dve godine mi je kod njega na vrtu uginula pesica njem.ovćarka,Tara,srce,on ju je pokopal na svojem vrtu.
Prošlog proleća smo tamo na toj određenoj zemlji, pokopali jednu kozu,zvala se je Maza,samo ime govori kako nam je bilo teško.
U svom dvorištu imamo pokopane:
psa Snoopya,otrovao se u polju,lećili smo ga 5 dana,pokušala sam sa masažom srca i umetnim disanjem,došao je k sebi i pogledom me zamolio da ga pustim,jesam,
tri mačke,sve su nastradale od automobila i to nećete verovati,uvijek vikendom,noću.

Svi su pokopani u uglu dvorišta,upravo će im procvetati narcisi,nešto kasnije i mlada trešnja koja je posađena njima u čast.Vidim taj kut sa kuhinjskog prozora i svakog dela dvorišta.Kozu Mazu posetim barem12 puta godišnje i uvijek se rasplačem,tamo kosim seno..i nije mi lako.
wlenarsi is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2009., 08:57   #58
Od mog muža je pes iz djetinjstva pokopan u Rijeci.Prekrasno mjesto.
Imamo psa,u Zagrebu živimo, i uopće ne želim misliti na taj dan,jer tamo se više ne smije pokapati,a dvorište nemamo,u zgradi smo.
pa zar Bandić nije govorio nešto da će begdje u Resniku biti groblje za kućne ljubimce?
fire is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2009., 10:59   #59
Quote:
Tupelo kaže: Pogledaj post
Odličan stav!
Oni koji drže do svoje obitelji brinut će se za svakog člana te obitelji na isti način.
Groblja služe živima, mrtvima je svejedno. Ljudi žele svoje mrtve ispratiti na dostojanstven način...žele dovršiti priču, a ukop je gesta koja im to olakšava. Onaj koji poštuje svoje mrtve - poštovat će i održavati njihove grobove i opet - zato što je njemu to potrebno (...mrtvima je i dalje svejedno), no tako dobivamo feeling da i dalje skrbimo o njima...da im i dalje pružamo konkretnu brigu & ljubav.
Postoje "dežurni dušebrižnici" koji će uvijek širiti oči i vući paralele ljudi-životinje, no za njih me nije osobito briga...jednostavno se ne zamaram takvim ljudima & s godinama sam ih prestala tolerirati u svojoj blizini. Mišljenja sam da onaj tko ne razumije ljubav čovjeka prema životinji, ne razumije niti onu prema ljudima - takve osobe glume ljubav i traže neki općeprihvaćeni obrazac ponašanja kako bi se stopile s masom. Radi takvih osoba ljudska groblja i jesu zapuštena...
@morbidangel, vrijeme koje utrošiš na zgražanje nad grobljima kućnih ljubimaca možeš potrošiti i na pametniji način - npr. zapali svijeću na neuređenom grobu, očisti korov s njega (to ti niš' ne košta, a sigurno ne 1.000 eura, pa te novce možeš, ako želiš, uplatiti za neku drugu plemenitu stvar) ...ili je to ipak previše?
ovo je jedan od najboljih postova koje sam IKAD pročitala na Forum.hr.

p.s. a isto se odnosi i na post madame hooch
__________________
"The body can be a deadly weapon... when the body is a lethal weapon." (Rage and Honor II, 1993.)
Štrikalica is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2009., 12:07   #60
Quote:
Tupelo kaže: Pogledaj post
...
Mišljenja sam da onaj tko ne razumije ljubav čovjeka prema životinji, ne razumije niti onu prema ljudima - takve osobe glume ljubav i traže neki općeprihvaćeni obrazac ponašanja kako bi se stopile s masom. Radi takvih osoba ljudska groblja i jesu zapuštena...
@morbidangel, vrijeme koje utrošiš na zgražanje nad grobljima kućnih ljubimaca možeš potrošiti i na pametniji način - npr. zapali svijeću na neuređenom grobu, očisti korov s njega (to ti niš' ne košta, a sigurno ne 1.000 eura, pa te novce možeš, ako želiš, uplatiti za neku drugu plemenitu stvar) ...ili je to ipak previše?
Ne. Ne shvaćaš što sam htio predočiti. Osim toga imaš potpuno iskvaren stav. Grob uopće nije bitan u svemu tome, jer ne znači apsolutno ništa onome čiji se ostaci nalaze u zemlji ispod. Eventualno kao nekakva projekcija prema okolini onoga koji je taj grob ušminkao. Što se mene tiče, svi bi se trebali kremirati i urnu odnijeti doma, a ne je zakopati ili staviti u grobnicu kao što se kod nas radi
Quote:
Madame Hooch kaže: Pogledaj post
draga ...i ti trošiš vrijeme i energiju na podučavanje poznatih životinjomrzaca kao što je morbidangel, jer ti i takvi likovi će uvijek biti "PROTIV" sa nekakvom biblijskom izlikom
Slušaj gad*** Te mutave epitete lijepi nekome drugom. Otkad znam za sebe uvijek smo imali po nekoliko kućnih ljubimaca: barem jednog psa, nekoliko mačaka, tigrice, golubove, zmije, one minijaturne kokoši, hrčka, pripitomljenog vrapca, ribice. Trenutno imam samo jednog psa, tri mačke, dva mala mačića i zmiju. Prošli tjedan mi je uginuo zadnji golub. A što ti imaš? Možda nekakvog šugavog đukca koji je zbog miješanja predaka sa bliskim srodnicima doveden do karikature i to sve zato jer neki idioti imaju poremećenu estetiku i višak vremena?
__________________
Pušači su sebični i smrdljivi ovisnici.
morbidangel is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:33.