Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Fantastika (SF, fantasy, horror...)

Fantastika (SF, fantasy, horror...) We create Worlds!
Podforum: A Song of Ice and Fire

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.08.2007., 19:25   #61
da li su hrvati preveli ovu trilogiju?
PARAĐOKA is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2007., 19:57   #62
Da, još prije 5-6 godina, Sysprint
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2007., 03:01   #63
Nazalost, samo meki uvez.
__________________
Shit happens.
Barca is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2007., 06:57   #64
ovo je malo off, ali razočaranje je veliko
Quote:
finalnifantazista kaže: Pogledaj post
Te filmove, uz Hyperion najviše očekujem.
još ništa od hyperiona...
Aphex is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2007., 12:44   #65
Nažalost, potvrđeno je:
U filmu se izbacuju antikršćanski elementi jer Kidmanica odbija glumiti u ičemu što bi napadalo Katoličku Crkvu. Organizacija koja otima djecu zove se The Magisterium.

Hvala ti veliki Holivudu. Još jedna knjiga probavljena i izbačena na filmsko tržište u ekskrementnom stanju.
Zabushant is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2007., 12:48   #66
Quote:
Zabushant kaže: Pogledaj post
Nažalost, potvrđeno je:
U filmu se izbacuju antikršćanski elementi jer Kidmanica odbija glumiti u ičemu što bi napadalo Katoličku Crkvu. Organizacija koja otima djecu zove se The Magisterium.
Ajd, neka ga! Inače bi čitav film kolutao očima svaki put kad bi mi likovi krenuli tumačit da kaj bi ja to trebo točno mislit o kršćanstvu.
Quote:
Hvala ti veliki Holivudu. Još jedna knjiga probavljena i izbačena na filmsko tržište u ekskrementnom stanju.
Kaj te tu čudi? U pitanju je visokobudžetni holivudski film. Naravno da će igrat na sigurno.
Glupinickname is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2007., 13:09   #67
Sve je to meni jasno, samo se nadam da neće ponoviti Narniju pa da opet imamo situaciju sa ratom bez prolivene kapi krvi ili zamrljanog oklopa.

Meh. Sve dok ne diraju odlične fantasy knjige nek se zabavljaju. Svoje nade ulažem u HBO produkciju "Pjesme Leda i Vatre"
Zabushant is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2007., 13:20   #68
Quote:
Zabushant kaže: Pogledaj post
Sve je to meni jasno, samo se nadam da neće ponoviti Narniju pa da opet imamo situaciju sa ratom bez prolivene kapi krvi ili zamrljanog oklopa.
Vrlo vjerojatno hoće zato jer će ciljana publika biti klinci a bilo kakva veća količina krvi znači oznaku R umjesto PG-13, u kojem slučaju će film moć vidjet sam klinci kojima će roditelji htjeti ići to gledat u kino.
Glupinickname is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2007., 13:36   #69
*šmrc*
Nikad neću vidjeti "300 meets Prince Caspian".
Zabushant is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2007., 16:36   #70
Quote:
Nažalost, potvrđeno je:
U filmu se izbacuju antikršćanski elementi jer Kidmanica odbija glumiti u ičemu što bi napadalo Katoličku Crkvu. Organizacija koja otima djecu zove se The Magisterium.

Hvala ti veliki Holivudu. Još jedna knjiga probavljena i izbačena na filmsko tržište u ekskrementnom stanju.
Ma savršeno Ajmo još izbacit magiju iz Pottera i hobite iz Gospodara Prstenova. Fucking Holywood.
__________________
Juno: I think the last one was defective. The plus sign looked more like a division sign. I remain unconvinced.
Rollo: This is your third test today, Mama Bear. Your eggo is preggo, no doubt about it.
Wendy J. is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2007., 17:24   #71
meni osobno, uz pottera i LotR, najdraži fantasy serija ( for now još moram kaya pročitati ).....

....ali MOLIM, KAKO, ZAŠTO?!?!?!?! izbacuju antikršćanske elemente?!? koji je njima VRAG ( how...appropriate )?!? dobro wendy kaže.....

jako sam razočarana u Kidmanici ako je ovo što piše točno....i više nego jako. no eto, to je kada previše očekuješ od ljudi I guess...
__________________
But I've still got me to be your open door, I've still got me to be your sandy shore, I've still got me to cross your bridge in this storm and I've still got me to keep you warm...warmer than warm...
Gretchen is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2007., 18:12   #72
Quote:
Wendy J. kaže: Pogledaj post
Ma savršeno Ajmo još izbacit magiju iz Pottera i hobite iz Gospodara Prstenova. Fucking Holywood.
Hej, niko te ne tjera da gledaš film, kaj ne?


...




Al znam da svejedno budeš.
Glupinickname is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2007., 18:25   #73
Quote:
glupinickname kaže: Pogledaj post
Hej, niko te ne tjera da gledaš film, kaj ne?


...




Al znam da svejedno budeš.
pa nije rekla da ga neće gledati, samo izražava svoje nezadovoljstvo činjenicom da se scenaristi/producenti OČITO neće držati knjige iz freaking komercijalnih razloga, i naravno da to fanove onda raspizdi do zla boga!
__________________
But I've still got me to be your open door, I've still got me to be your sandy shore, I've still got me to cross your bridge in this storm and I've still got me to keep you warm...warmer than warm...
Gretchen is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2007., 18:35   #74
Quote:
Gretchen kaže: Pogledaj post
pa nije rekla da ga neće gledati
And therein lies the irony.
Glupinickname is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2007., 18:55   #75
Quote:
glupinickname kaže: Pogledaj post
And therein lies the irony.
zbog čega?

nije zadovoljna ( kao ni ja ) stvarima koje je čula, no s obzirom na to da voli knjige, pogledat će film. možda joj se svidi usprkos činjenici da su kraljevski zasrali s plot lineom, možda ne, o tome ne može suditi dok ga ne pogleda. cura je samo povukla paralelu- the alleged "antikršćanski elementi" ( )-hobiti-magija.

I for one ću ga gledati iz više razloga- genijalna glumačka postava ( Kidman, Craig, Green ( a i vidjeti to dvoje on-screen opet, divno, takva se prilika ne propušta!!! ) ), činjenica da obožavam serijal i činjenica da obožavam filmove in general te s nestrpljenjem iščekujem ekranizacije omiljenih mi knjiga ( pogotovo fantasy žanra )
__________________
But I've still got me to be your open door, I've still got me to be your sandy shore, I've still got me to cross your bridge in this storm and I've still got me to keep you warm...warmer than warm...
Gretchen is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2007., 19:14   #76
Quote:
Gretchen kaže: Pogledaj post
zbog čega?
Ak joj micanje dijelova knjige fakat tolko smeta, onda neće htjet gledat film. Ak je pak spremna iskašljat fukken 30 kuna za kino kartu, onda joj očito promjene radnje ne smetaju tolko. Isto vrijedi i za tebe.

Moja poanta je da možete kolutat očima, dramatizirat i žalit se kak je Holivud glup do iboga, ali na kraju dana, očito je da on vas puno bolje kuži nego vi njega.
Glupinickname is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2007., 19:21   #77
Quote:
Gretchen kaže: Pogledaj post
možda joj se svidi usprkos činjenici da su kraljevski zasrali s plot lineom, možda ne, o tome ne može suditi dok ga ne pogleda.
To je istina. Zato služe torrenti.
Quote:
I for one ću ga gledati iz više razloga- genijalna glumačka postava ( Kidman, Craig, Green ( a i vidjeti to dvoje on-screen opet, divno, takva se prilika ne propušta!!! ) ),
To je glavni razlog zakaj i mene film zanima. Zgleda dobro, glumci su dobri, ima steampunk svijet a - kolko čujem - likovi u filmu mi se neće unosit u facu ko u knjizi i tumačit mi kak je kršćanstvo Z!L!O!
Quote:
činjenica da obožavam filmove in general te s nestrpljenjem iščekujem ekranizacije omiljenih mi knjiga ( pogotovo fantasy žanra )
Volim ja filmove al ne volim dat 30 kuna za nekaj kaj me onda razočara. Prije sam znal otić u kino pogledat sranja poput "Riddickovih kronika" ili nastavaka "Matrixa". Sad.... radije ne bi, osim ak mi neko ne ponudi gratis karte.
Glupinickname is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2007., 20:07   #78
Vjerojatno ću ga gledat zato što sam slaba *nemoćno lamata rukicama* i time si uništiti yet another piece of my childhood. Ali možda i neću, jer još uvijek nisam pogledala Red Feniksa, ha ha ha. Fucking Hollywood.
__________________
Juno: I think the last one was defective. The plus sign looked more like a division sign. I remain unconvinced.
Rollo: This is your third test today, Mama Bear. Your eggo is preggo, no doubt about it.
Wendy J. is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2007., 20:40   #79
Quote:
glupinickname kaže: Pogledaj post
Moja poanta je da možete kolutat očima, dramatizirat i žalit se kak je Holivud glup do iboga, ali na kraju dana, očito je da on vas puno bolje kuži nego vi njega.
Je baš mojih 30 kuna ode direktno u Holivud To sve ode u ruke poštenim hrvatskim poduzetnicima koji grade CineStare, Avenue Mallove i slične hramove bezbrižnog i hedonističkog konzumerističkog užitka.

Quote:
glupinickname kaže: Pogledaj post
Volim ja filmove al ne volim dat 30 kuna za nekaj kaj me onda razočara. Prije sam znal otić u kino pogledat sranja poput "Riddickovih kronika" ili nastavaka "Matrixa". Sad.... radije ne bi, osim ak mi neko ne ponudi gratis karte.
Ak voliš filmove, onda mi je logičnije da ćeš ipak posvetit pažnju i tome kako je tehnički izvedena reprodukcija materijala u trenutku kad ju gledaš.

Ja sam nedavno prvi put imao priliku par uživati u torrentiranim filmovima na divX i to par dana za redom tako da sam odgledao jedan dobar presjek kvaliteta "skidanja" filmova u torrent. Kad je stvar grabb-ana sa nekog DVDa za probnu projekciju, to je vrhunac kvalitete. DTS, Dolby Stereo system. Inače, tu su ljudi koji odlaze na zahod u pol filma, zvuk ko iz čatrnje punjene nekom jako gustom melasom, turkmenistanski titl orginalno kodiran u sam video-zapis a u .srt fajlu koji se preko toga "vrti", koji mi je neki dobrodušni pirat velikodušno zapakirao u isti folder, pišu, naravno, bez odgovarajućeg fonta i hrvatskih dijakritika, najbolji pokušaji disgrafičnog nagluhog srbina, bugarina ili makedonca koji ne zna niti izvorni jezik kojim glumci iz filma pričaju, vjerojatno niti svoj najbolje, a hrvatski tek teškom mukom. Sjetimo se da je zvuk iz melasaste čatrnje pa jedino kako mogu dokučiti ovaj totalno nebitni, zvučni aspekt filma, je iz čitanja usana.

Poanta svega je da ja 30, ili 40 ili 50 kuna plaćam za cjelo iskustvo "iđenja u kino". Ne za film, pametan, glup, jednostavan, plitak, high concept, artističan, director's cut, postmodernističan, Nietzscheanski, Kierkegaardovski. Za sve od trenutka kad se s frendovima nađem na Karmelietu u Hop Devilu na -1 razini dva sata prije filma (naravno, Karmeliet zasebno platim, ali ja računam kao da s djelom karte plaćam činjenicu da je kino na takvom mjestu gdje je blizu belgijska pivnica sa 200 vrsta piva), preko sjedanja u udobne stolce sa 40000kcal i pola Amazone ambalaže, redom: kokica sa putrom, ekstra kolesterola i emulgatorima s kojima se da sastaviti naša, indijska i kineska abeceda, Coca Cole, Fante-Turkmenistan, -Naghorno Kharbah ili koja je već "u điru" taj mjesec, obaveznog emuliranja onog glasa "DOBRODOŠLI U CINESTAR ZAGREB" do fakat, na kraju, ali nikako "najbitnijeg" nego egalitarijansko francuski jednako bitnog -- gledanja samog filma.
__________________
And there's another country, I've heard of long ago, Most dear to them that love her, most great to them that know;
We may not count her armies, we may not see her King; Her fortress is a faithful heart, her pride is suffering;
And soul by soul and silently her shining bounds increase, And her ways are ways of gentleness, and all her paths are peace.
GnothiSeauton is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2007., 20:41   #80
Quote:
glupinickname kaže: Pogledaj post
To je istina. Zato služe torrenti.
Ne znam, ja ipak film najvise volim pogledati u kinu. Cak i kad sam si to mogla puno teze priustiti nego danas.

Inace, nikad ekranizacije ovakvih djela ne idem gledati sa nekakvim ocekivanjem. Uopce me mislim raditi usporedbe sa knjigom, nemoguce je usporediti takva dva medija. Idem gledati film u kojem igrom slucaja znam glavnu radnju i ocekujem da cu od filma nesto "dobiti".
__________________
Shit happens.
Barca is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:48.