Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.11.2015., 07:11   #3901
Tesko rjesit da ne puca. Ovisi o puno toga, od temperaturnih razlika kroz godinu, do toga koliko sama kuca "radi" itd. Mozes zabrtvit akrilnim silikonom ili stavit razdjeljnu krep traku pa ju odrezat nakon gletanja. Tako dobijes mikropukotinu koja je tesko vidljiva
robertinoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2015., 07:53   #3902
Quote:
robertinoo kaže: Pogledaj post
Tesko rjesit da ne puca. Ovisi o puno toga, od temperaturnih razlika kroz godinu, do toga koliko sama kuca "radi" itd. Mozes zabrtvit akrilnim silikonom ili stavit razdjeljnu krep traku pa ju odrezat nakon gletanja. Tako dobijes mikropukotinu koja je tesko vidljiva
mozda najbolje onda na zid nalijepit malu kutnu lajsnu od stiropora pa neka radi
a ovo s dihtanjem parne brane sam dobro zamislio ili ...?
jer bez nje mi to izgleda katastrofa
inace htio sam to iznutra napravit sa stiroporom, al upravo zbog kondenzacije sam odustao
45torpedo is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2015., 14:33   #3903
Quote:
maler & CO. kaže: Pogledaj post
Uzmeš crvene protupožarne ploče.

Udaljenost?

Ja nemam pojma.

Sumnjam kako ti netko i može točno reći. Stvar je temperature ložišta.
gore su mi crvene, dole zelene, pa dobro nemora tocno ali priblizno jel dovoljno udaljit 15, 20 cm, vise
Bankina is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2015., 14:54   #3904
Quote:
kanjar kaže: Pogledaj post
kutove riješi sa masterplast- om
pojašnjenje forumašima koji su me pitali putem pp masterplast je
http://www.masterplast.hu/files/shop...lu__elvedo.jpg
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2015., 16:36   #3905
Quote:
45torpedo kaže: Pogledaj post

u biti postavio sam samo jedno pitanje
kako rijesiti spoj stropa i zida, i parnu branu
Spoj stropa i zida rijesi papirnatom trakom i gletanjem. Kuteve spojeva zida, podova i metalne trake zabrtvis silikonskom masom
Parnu branu instaliras ispod knaufa na metalnu konstrukciju. I to bi bilo to.
kradljivac is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2015., 18:58   #3906
Quote:
kanjar kaže: Pogledaj post
pojašnjenje forumašima koji su me pitali putem pp masterplast je
http://www.masterplast.hu/files/shop...lu__elvedo.jpg
ovo mi se cini kao overkill.
kradljivac is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2015., 13:56   #3907
Zidanje pregradnog zida

Pozdrav, ozidao bi si jednu prostoriji u kuci u nedovrsenom djelu kuce di je samo ploca. Ispod je garaza. Dali treba stavljat katranski premaz? Kako uzeti tocne mjere za ozidati taj "L" zid koji bi spojio na postojece zidove kuce? Trebao bi biti i otvor za vrata. Zid bi bio 3x2 metra. I kako znati koliko pustit otvor za vrata? Znaci nema glazure nego je samo ploca. I to mi se spaja sa postojecim stanjem u kuci koji je gotov. Kako da to bude ravno i kako treba?
Sto se tice slaganja cigle, livela, nadvoja i malte.. To cu lako. Muci me samo kako zapoceti to
olympya is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2015., 14:30   #3908
U robnim centrima imaš podložnu Pe foliju širine 20 i više cm, zavisi od potrebe širina vrata se priprema na + 5 cm odnosno 65,75 cm, a visina se priprema : visina vrata + debljina predviđene podloge + 5 cm. Malo mi je nejasno da nemaš podloge (odnosno spajaš sa postojećim stanjem?)
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2015., 15:59   #3909
A stavio bi sliku samo neznam kako. Uglavno gotovi dio kuce di zivim i ovaj dio di bi to radio dijele samo vrata. Znaci ti di bi ja radio ide jos glazura i plocice. Tu je znaci prostor nizi za nekih 12 cm od onog di zivim. I to na kraju mora naravno biti ravno. Nebi ja ni radio poslje nis drugo ali reko bar da si to ozidam
olympya is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2015., 18:58   #3910
ili, budući da imaš postojeća tipska vrata prenesi vaservagom i dužom daskom gornju špaletu i uzmi toleranciju +/- 5 cm, to je s gornje strane, s donje strane prenesi visinu poda i vodi računa da je vratno krilo 196,5 cm + štok+ 5 cm(tolerancije)
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2016., 13:11   #3911
Pozdrav, moze pomoc ?
Hvala

Planiram vanjske zidove (2 zida = 25m2 cca.) svake sobe obuci u knauf. Razlog je prvenstveno sto mi je u tim sobama na katu relativno hladno (rijetko kad temp ide preko 21-22 °c), a po ljeti je pak ubitacno vruce. Na stropu je knauf sa izolacijom, tak da to ne mislim dirati.

Kolko sam uspio procitati, uw i cw (postavlja se na svakih 62.5 cm ?) profili se koriste za zidove, no zanima me konkretno sto postaviti između njih osim vune (staklena ili kamena?) kako bi prvenstveno riješio kolko tolko taj problem zadržavanja temp i opet po ljeti kolko tolko hladnijeg zraka. Imam klimu na katu, pa mogu i pomocu nje rashladiti sobe, ali cim je ugasim nije za izdrzati unutra.

Isto tak na tim zidovima imam u svakom kutu 30x30cm plijesni svake godine koju moram brisati, održavati, pa dal treba na taj dio još nešto posebno staviti ?

Hvala
Cwet21 is online now  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2016., 05:56   #3912
Dragi svi,
Molio bih za malu pomoc. Znaci htio bi knaufom obloziti zid koji gleda prema van. Fasada na zgradi je nova i stavljena je termo žbuka. Zid je debeo oko 40cm.!! S unutarnje strane je bila žbuka koju smo skroz otukli. Moja prva ideja je bila da ocistim ostatke prašine sa zida, sve impregniram, stavim najmanje moguce profile (radi ustede prostora), znaci 2,5 cm (naguram staklenu vunu od nekih 2cm, stavim parnu branu i zasarafim knauf ploce. No onda su dosli majstori koji me nagovaraju na neke knauf ploce sa stiroporom unutra i hoce sve to zalijepiti. Kazu da nije potrebna impregnacija niti parna brana. Onda je dosao jedan fuš majstor koji osim impregnacije zeli staviti i špric na zid i sve polijepiti bez izolacije jer ko 40cm zid je vec velika izolacija. Molim vas pomognite mi, koji je najbolji sistem??
storm70 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2016., 08:15   #3913
Stavljena je baš termo žbuka ili stiropor?
Ja bi svejedno išao na 5cm vune, nećeš propast za 3cm prostora. Inače, stisnuti vunu od 5cm na 3cm je jebena muka kad moraš gurnuti gips ploču od 2,5m2.
Znači, ja bi napravio sve klasično, profili,5cm vune,parna brana, knauf.
Ne pristaj na ikakvu opciju bez parne brane.
baustelac99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2016., 09:53   #3914
Zamijenili se prozori i sad treba špalete sredit. Najjednostavnije mi lijepit GK ploče perlfixom. Hoće li držati na postojeći jupolani zid (obična žbuka ispod) ili trebam strugati staru boju, koja se inače dobro drži?
__________________
mijenjam se
darac505 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2016., 11:25   #3915
je, isparaj špalete od boje barem odvijačem u križ i prestruži pukotine špahtlom
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2016., 15:26   #3916
Quote:
storm70 kaže: Pogledaj post
Dragi svi,
Molio bih za malu pomoc. Znaci htio bi knaufom obloziti zid koji gleda prema van. Fasada na zgradi je nova i stavljena je termo žbuka. Zid je debeo oko 40cm.!! S unutarnje strane je bila žbuka koju smo skroz otukli. Moja prva ideja je bila da ocistim ostatke prašine sa zida, sve impregniram, stavim najmanje moguce profile (radi ustede prostora), znaci 2,5 cm (naguram staklenu vunu od nekih 2cm, stavim parnu branu i zasarafim knauf ploce. No onda su dosli majstori koji me nagovaraju na neke knauf ploce sa stiroporom unutra i hoce sve to zalijepiti. Kazu da nije potrebna impregnacija niti parna brana. Onda je dosao jedan fuš majstor koji osim impregnacije zeli staviti i špric na zid i sve polijepiti bez izolacije jer ko 40cm zid je vec velika izolacija. Molim vas pomognite mi, koji je najbolji sistem??
Kako, odn. s čim ste skidali žbuku?
Miroslav197 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2016., 17:51   #3917
Quote:
kanjar kaže: Pogledaj post
je, isparaj špalete od boje barem odvijačem u križ i prestruži pukotine špahtlom
Dobar savjet, hvala.
Čime napravit okomiti spoj GK ploče i pvc stolarije?
Akrilni kit, silikonski?
__________________
mijenjam se
darac505 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2016., 15:34   #3918
Pozdrav ekipi trebao bih pomoc oko postavljanja profila, dakle zivim u potkrovlju i svake godine su mi unutarnji zidovi s vanjske strane jako hladni. Pratim par foruma di se prica o profilima no nisam uspio dokuciti na koji nacin se postavi UD profil na kosu betonsku deku.

Evo prvo slika:
https://www.dropbox.com/s/ue92guu1z2...0krov.jpg?dl=0

znaci dolje ide UD, bocni su CD (moze i CW, UW), nakon sto bih postavio sve ove CD profile oni se nebi mogli uhvatiti za UD profil na stropu posto bi taj profil bio pod kutem stropa u ovom slucaju 30°. Moja rijesenja koja sam u glavi uspio dokuciti su bila:
1. odrezat drvenu letvu pod odredenim kutem i utiplat u sam zid te nakon toga staviti UD profil
2. postaviti UD profil u strop, nakon montaže saviti limove skroz prema dolje kako bi se mogli ugurati CD profili
3. L pojacanje postaviti na zid + CD profil kao ovdje na slici - samo bi se pojacanje stavilo s obadvije strane (https://www.dropbox.com/s/oq9zsli8ef...nosac.jpg?dl=0)

Molio bih malu pomoc vezano za ovaj problem svaki komentar dobro dosao
bobo17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2016., 18:34   #3919
upotrijebi regulirajući ovjes C-2 ili križnu spojnicu C-2 ili PPT traku
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2016., 22:43   #3920
Križnog spojnicu utiplam na strop zatim, povežem CD profil na križnu c2 spojnicu?

Kako mislite s regulirajucim ovjesom c2? Da se spusti u ravan položaj, zatim "visilicu" učvrstiti na UD profil, a nakon toga taj dio di je visilica zapuniti staklenom vunom?

Ppt traka? Google baš nije pomogao.

Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk
bobo17 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:42.