Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.09.2010., 13:43   #1701
Thumbs up :-D

Quote:
innuit kaže: Pogledaj post
jedno pitanje, ako može. i bez ljutnje ako izrazi nisu točni, nisam doma sa terminologijom
znači, bočni zid i spušteni strop su od rigipsa. sad bi trebalo staviti pregradni zid isto od rigipsa, duljine 1,5 m. mogu li se profili učvrstiti na strop i bočni zid, ili se oni trebaju uklonit i fixirat u beton? ako se mogu profili učvrstit na rigips, čime se to radi? onim vijcima sa sidrom, onim sa samonavijajućom tiplom?
također, na taj pregradni zid bi trebala doći viseća vitrina, težine cca 20ak kila. može li to?
hvala
Sve se može kad se hoće - pogotovo sa Gipskartonskim sistemima.
Konstrukciju tog pregradnog zida bi bilo dobro učvršćivati na mjestima gdje su profili na postojećim knauf oblogama (zidu i stropu). Za sve postoji odgovarajuća tipla. Ima jedna tipla koja drži sve živo, ali se sad ne mogu sjetiti kakao se zove, a nemam niti jednu kod sebe da uslikam pa stavim fotku.

http://www.youtube.com/watch?v=firbCuTwBts - u ovom filmiću se koristi na kraju za učvršćivanje nosača za TV.
__________________
I ja sam mislio da sam majstor dok nisam završio školu. Sad znam koliki sam bio fušer!!!
Nadobudan is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2010., 11:13   #1702
Spušteni strop u više nivoa...

Pozdrav svima na grupi
Nakon što sam napamet naučio sve pdf-ove sa knauf.hr te pregledao stotinu tube filmova na temu gips ploča a googlanje da i ne spominjem; naime spremam se dodatno zatvoriti jedan gotovi zid (sjever kuće) ali bih se odmah poigrao i sa spuštenim stropom. Zamišljen kao strop u više nivoa sa ugradbenom rasvjetom. Klasična postava mi je manje-više poznata ali nikako da shvatim redoslijed postavljanja stropa odnosno profila kod više nivoa stropa (otoka, više kutova...)! Za sada mislim postaviti prvi nivo ploča u potpunosti znači sve zatvorim; zatim na taj gotovi strop za slijedeći nivo šarafim ponovo profil u ploču za oblik koji će doći niže i tako redom ili... zbunjuje me koliko je stabilan niži nivo jer je po ovome učvršćen samo za ploču iznad! Inače, radi se o sobi veličine 4x5m.
Dok imam i zid i strop u namjeri zatvoriti knaufom, kojim redoslijedom nalaže struka?

Ugodan dan svima
Damir_s is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2010., 14:17   #1703
Prvi strop složite s konstrukcijom na "gušče" i s više nosača.
Onda druge "stropiče" slažete kako se slažu.

Prvo se postavljaju stropovi pa oblažu zidovi.
ppart is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2010., 17:41   #1704


Pošto idu ovakvi radovi?
Jel se to broji po m2 ili po krivulji na metar...hehe?
Humana dolina is online now  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2010., 22:57   #1705
Obračun metar dužni. Prema procjenjenom utrošku vremena i materijala.

Takvo nešto čete raditi doma?

Zadnje uređivanje ppart : 19.09.2010. at 23:05.
ppart is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2010., 09:31   #1706
Quote:
Dolina mahuna kaže: Pogledaj post


Pošto idu ovakvi radovi?
Jel se to broji po m2 ili po krivulji na metar...hehe?
Otprilike tri do četiri puta skuplje po m2 od standarda
gipsman is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2010., 10:35   #1707
Ovo ko noćni klub !
Samo da je crvena boja !
A možda ima sistem promjene boja !
FF
__________________
Čast svakom, veresija nikom !
FreeFlyer is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2010., 17:54   #1708
hej Mestri
kako se vrte cijene u HR za
"Dizalice za knauf" nasa san jedan oglas iz kastela ali trazi 400-500€
bonaca55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2010., 20:15   #1709
Smile

Quote:
bonaca55 kaže: Pogledaj post
hej Mestri
kako se vrte cijene u HR za
"Dizalice za knauf" nasa san jedan oglas iz kastela ali trazi 400-500€
Možda ja mogu isfurat novu za cca 3000kn, ali ako si ziher kupac!!!
__________________
I ja sam mislio da sam majstor dok nisam završio školu. Sad znam koliki sam bio fušer!!!
Nadobudan is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2010., 16:05   #1710
Quote:
bonaca55 kaže: Pogledaj post
hej Mestri
kako se vrte cijene u HR za
"Dizalice za knauf" nasa san jedan oglas iz kastela ali trazi 400-500€
Uzmi šegrta, manje buš se zmučil haha,makar trebal bi ju moć napravit neki malo bolji bravar sa ne više od 600-700 kuna materijala. Trebaš malo cijevi - ima za kupit, kotačiće isto ima za kupit i lanac i lančanike od starog bicikla, daš bravaru za pivu i gablec i eto pomoćnog radnika a da nisi trebal sina slagati. U kvadratnu cijev na čije si dno navario križ - x - od isto takve cijevi i na koji si zašarafio kotače uglaviš ubaciš malo manju cijev,na kojoj izbušiš rupe na razdaljini da ti paše da ulaze zubovi lančanika koji je navaren na osovinu zajedno sa još jednim lančanikom preko kojeg ide pogonski lanac (onaj od starog bicikla). Nađeš načina da sve to fiksiraš - na komade flaha navarene na onu kvadrastnu cijev, smisliš još i nekakvu brenzu i to ti je to . - jednostavno zar ne - knauferi su inače kreativni ljudi tak da ti to nebude problem.

Dok nam nisu međimurci srušili cijene imali smo za alat, a sada si ga sami delamo...

Zadnje uređivanje gipsman : 21.09.2010. at 16:21.
gipsman is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2010., 16:17   #1711
400 euro je maso....pineza
nasa san jednoga koji iznajmljuje za 100 Kn na dan...
ili cu donit iz Germany za 150€ pa kad se zavrsi posal prodam za 200€
bonaca55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2010., 21:38   #1712
Quote:
bonaca55 kaže: Pogledaj post
400 euro je maso....pineza
nasa san jednoga koji iznajmljuje za 100 Kn na dan...
ili cu donit iz Germany za 150€ pa kad se zavrsi posal prodam za 200€
E pa mili javi mi se na PM kad ju budes prodavao za 200 ja cu da je kupim
velemaki is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2010., 00:17   #1713
klizna vrata u zid?

dakle, nemam vrata na sobi a trebala bi mi...skinuta su zbog ugradnje ormara...e sad, iz opravdanih razloga ne mogu ići obična vrata nego klizna...ali nikako da skombiniram gdje ih uglaviti...pa sam razmišljao da bi najbolje rješenje bilo da vrata izlaze iz zida i kližu do drugog zida (otvor od nekadašnjih vrata)...zanima me može li se u zidu (debljine cca 25 cm) izdubiti rupetina za klizna vrata (dubine 90 cm i širine 3 cm)...
jel` tko imao iskustva sa nečim sličnim, tko to radi, cijena, isplativost, trajanje samog postupka itd itd...
__________________
"Buntovnik bez razloga"
mario66617 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2010., 00:38   #1714
Quote:
mario66617 kaže: Pogledaj post
zanima me može li se u zidu (debljine cca 25 cm) izdubiti rupetina za klizna vrata
Tesko da se moze izdubiti.
Nemam pojma o svemu tome, ali nedavno sam slucajno nesto procitala o tome (na zalost ne sjecam se gdje) i cini mi se da je rjesenje srusiti taj dio zida (ako je moguce) i ugraditi takva vrata ...a onda se to oblozi izvana i spoji sa zidom, pa izvana izgleda isto, kao da vrata ulaze u zid.
Progooglaj malo, mozda nadjes.
Rekla bih (kao laik) da je izvedivo, ali ne bas s izdubljivanjem, nacina sigurno ima...ako smijes dirati zid, ako nije neki noseci i sl.
kajpa is online now  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2010., 13:34   #1715
Računaj da koliko ti je širina vratiju toliko ti je i ugradbena kazeta za vrata.Zid se mora sa jedne strane srušiti,ugradi se kazeta koja je cca. 9cm. širine i opet zatvoriš zid.Nedavno sam ih kupio i došla su od 70 cm cca. 4000 kn bez montaže.
malilo is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2010., 17:39   #1716
uh, to mi se čini `ebački posao...rušiti zid...više sam izludio od kombiniranja...al izgleda da ću na kraju morati tako kako kažete...ili i dalje bez vrata...
__________________
"Buntovnik bez razloga"
mario66617 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2010., 17:50   #1717
Quote:
mario66617 kaže: Pogledaj post
uh, to mi se čini `ebački posao...rušiti zid...više sam izludio od kombiniranja...al izgleda da ću na kraju morati tako kako kažete...ili i dalje bez vrata...
Pa ako ti je to nezgodno stavi klizna vrata koja ne idu u zid , nego uz zid. Ja imam jedna takva doma (uglavnom su stalno otvorena), klasicna bi mi samo smetala.
kajpa is online now  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2010., 21:25   #1718
Knauf uputstva za postavljanje

Pozdrav,

Planiram sam postavljati rigips ploče na strop (potkrovlje bez čvrstog stropa) pregledao sam forum i vidim da se spominju uputstva na stranicama od knaufa ali čini mi se da su oni promjenili stranicu i da ta uputstva nisu više dostupna. Ima li netko neki pdf ili nešto iz čega bi se moglo to vidjeti (detaljni način slaganja) konkretno mi je problem način slaganja konstrukcije.
__________________
wtfomglolnvm
MiNa8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2010., 10:16   #1719
Nakon što smo frend i ja kod njega podigli zid, sjetio sam se da bi se nakon obavljenog posla mogao malo informirati kako se to radi
Nijedan od nas nije nikad radio s knaufom, on je jednom gledao nekog majstora, i to je sve. Uzeli smo onu malu brošuru u Bauhausu i udri. Čak smo i dvije niše uspjeli napraviti.


Sad bi trebao potvrdu od iskusnijih da nismo jako zaebali.
Zid je rađen u svrhu zvučne izolacije i naslonjen je na postojeći cigleni zid. Nije od njega odmaknut jer nema mjesta, ušao bi u prolaz (vrata) da smo ga odmicali i učvršćivali CD profile onim nekim L-ovima za nosivi zid. Prvo što smo zeznuli je da nismo stavili brtvenu traku između UD profila i poda/stropa, a kasnije smo pročitali da joj je osnovna namjena zvučna izolacija Kao ono, glupost, čemu to, bezveze! U UD su utaknuti CD profili, a kako nemamo ona kliješta za pričvršćivanje, ostavili smo ih nepričvršćene. Pa punjenje Isover Akustom. Onda smo u CD i UD profile ušarafili GKP i to onako kako se ne radi. Krenuli smo od poda bez razmaka sa pločom od 2m, pa do plafona još komad 55 cm sa minimalnim razmakom. U drugi red smo krenuli ponovno sa pločom od 2 m umjesto sa manjim komadom od 55 cm.
Nakon što su sve ploče ušarafljene, okomiti (neoriginalni) spojevi ploča su zarezani skalpelom pod 45°. Svi spojevi napunjeni su Fugenfilerom u koji je utopljena mrežica. Spojevi GKP sa ciglenim zidom premazani Fugenfilerom u koji je utopljena ona neka traka od staklenih vlakana. Na ćoškove u FF utopljene alu kutne lajsne. Drugi dan pobrušeno i svi spojevi pogletani Uniflotom. Treći dan to ponovljeno.
Sad idu pitanja:
Ona brtvena traka što ju nismo stavili pod UD profile, jel to neki problem?
Jel se smiju ploče šarafiti u UD profile?
Zgrada je nova, vrlo stabilna i ništa se ne trese kad hodaš po stanu. Da li će pucati spojevi zato što nismo ostavili luft između GK ploča i poda/stropa?
Da li je neki veliki problem što smo u svaki novi red ploča kretali sa 2m, tj. nismo križali ploče pa sad imamo jednu dugačku horizontalnu fugu?
U originalnim spojevima ploča je mrežica skroz utopljena u masu dok na rezanim spojevima ona viri malo iz mase i uvijek je tu grba. Hoće li se to vidjeti na obojenom zidu? Kako to riješiti? Zid će BTW biti tamno crveni.
Jel dosta sušenja spojeva jedan-dva dana? Danas bi pobrusili tu drugu ruku Uniflota i premazali sve impregnacijom, a možda već sutra farba. Ili da pričekamo s farbom do nedjelje? Prvo će ići jedna ruka bijele, pa dvije ruke crvene.

Tnx na odgovorima, kao i na svim ovim savjetima koje tu dijelite!
__________________
...
Što sam stariji to sve više znam, a sve manje mogu.

Zadnje uređivanje MadVlad : 24.09.2010. at 10:32.
MadVlad is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2010., 21:03   #1720
Quote:
mario66617 kaže: Pogledaj post
dakle, nemam vrata na sobi a trebala bi mi...skinuta su zbog ugradnje ormara...e sad, iz opravdanih razloga ne mogu ići obična vrata nego klizna...ali nikako da skombiniram gdje ih uglaviti...pa sam razmišljao da bi najbolje rješenje bilo da vrata izlaze iz zida i kližu do drugog zida (otvor od nekadašnjih vrata)...zanima me može li se u zidu (debljine cca 25 cm) izdubiti rupetina za klizna vrata (dubine 90 cm i širine 3 cm)...
jel` tko imao iskustva sa nečim sličnim, tko to radi, cijena, isplativost, trajanje samog postupka itd itd...
To je nosivi zid pa baš ne bi bilo zgodno probijati otvore bez nekakvog nadvoja, sve je to moguće napraviti, ali to je veći zahvat nego što mislite. Rušenje postojećeg nadvoja, probijanje dodatnog otvora, obzid otvora pregradnom opekom 8 cm, betoniranje novog nadvoja, žbukanje, ugradba stolarije, gletanje i bojanje, krpanje podne podloge i lajsni. Trebate napraviti troškovnik ,da li Vam se to isplati.
inzr is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:20.