Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.01.2008., 19:50   #1
Pseće poslastice, kolačići i nagrade

Pozdrav...Imam malog westya (star 3mj)...i sad ga ucim da kaka vani...i kad ga uspijem iznesti na vrijeme da se pokaka i popiski vani dam mu nagradni kolacic...ali cini mi se da mu nije dovoljni fini... zato mislim da nema dovoljnu motivaciju da kaka vani...nekako ga sporo jede i prvo ga smrvi pa kupi mrvice sa poda...koje vi koristite za stence...??? i dali ih odmah zgrabe i brzo popapaju..??

ja ove koristim... Gimborn - Sport Snacks

__________________
Ne Slušaj narodnjake! Umri prirodnom smrću!

Zadnje uređivanje <Charlie> : 24.01.2008. at 20:28.
<Charlie> is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2008., 19:59   #2
Pedigree schmackos piletina - mekani su, mogu se trgati na komadiće, jeftini su i moji ih psi obožavaju...

ili obične hrenovke/parizer...
Šapica is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2008., 20:11   #3
Sir ili neka salama narezana na kockice-to svakog peseka motivira
pikastar is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2008., 20:28   #4
suhe banane
Tatsha is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2008., 20:47   #5
i kod mene šmakosi i šnitica jegera (ne zovu ga ljudi na selu badava "pesja srečica" ) čuda čine
__________________
Broomstick operator level A1
Madame Hooch is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2008., 20:57   #6
šmakosi rulz...ali ovi novi sa omega 3 i omega 6 mi nisu baš nešto...srećom da imam zalihe starih ...
Šapica is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2008., 01:25   #7
moja pasica vecinu poslastica ne voli, zasto.pas kojeg sam imala prije nje je jeo sve,sve poslastice su njemu bile njam,sve.a ova mala je izbirljivica,ona sranja od pedigrea...nema sanse.ali gimborn sport snacks,e za to bi se prodala odmah.to guta.sta je toliko dobro u tome,nemam pojma,nisam probala.uglavnom,jedino jede te male gimborn kosti i one stapice iz dm-a.sve drugo sto sam kupila bio je bacen novac.ja ti ne bi te gimborn preporucila za vjezbanje, ni pedigre,ma nista od psecjih poslastica.to psa napuhava i nije dobro da puno toga jede.moja dobije dvije te malicke gimborn kosti dnevno.nije mu to zdravo,napuhava i deblja.bolje da mu dajes sir narezan na kockice i s time ga ucis jer ti da bi ga nesto naucio trebas stalno ponavljati naredbu i svaki puta ga pohvaliti i dati mu nagradu i za ucenje bi to bilo previse tih slatkisa.zato kazem bolje sir. a kasnije,kad nauci,kad malo odraste mu das poslasticu kada te poslusa,dodje kad ga zoves i sl.znas i sam..
zizuana is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2008., 08:35   #8
Ja svom dajem Eukanuba keksiće (puppy and junior). Lud za njima.
Mislim da pol kile toga košta 40 kn.
nije puno a već ih imam 3 mjeseca i još za toliko jer je max doza 4 keksića
http://www.eukanuba.hr/index.php/hra...astice-stenad/
Michaela is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2008., 09:25   #9
Sir (ne žestoki) ili sirove mini hrenovke

To im jako miriši i jako im je fino
Zum-zum is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2008., 09:35   #10
šmakosi i kad malo naraste pockets - moj te jaaaaaaako voli....
samo_lolita is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2008., 09:50   #11
Ja izbjegavam ta sr*nja od Šmakosa i dr. psećih keksića jer mi je to sje*alo psu želudac

Definitivno najgori su Frolic koje imate kupit u svakom većem supermarketu.

Pa ko voli, nek izvoli
Zum-zum is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2008., 10:25   #12
Quote:
Zum-zum kaže: Pogledaj post
Ja izbjegavam ta sr*nja od Šmakosa i dr. psećih keksića jer mi je to sje*alo psu želudac
Stvarno? pa jel to onoj maloj cuici kaji ili nekom peseku prije nje? Svjestan sam da su to sve sranja, i puni raznih kemikalija i dodataka, no nisam mislio da bi tako mala količina ponekad mogla biti pogubna pa kaja je još mala cuica,šta ne?
Kad smo išli u školicu ja sam ga nagrađivao kuhanim mesekom, bio je jako motiviran i najbolji u razredu, i želio je ostati još i na dopunskoj nastavi
__________________
You have to know the answer to this question! If you died right now, how would you feel about your life?
disleksicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2008., 11:05   #13
Prvi nagradni kolačići bili su od Eukanube, za štence. No, svaki sam kolačić sjeckala na 8 komadića, tako da bih izbjegla debljanje (maltezerica). Nakon toga su krenuli kolačići od Eukanube za odrasle pse.

No, finiji su joj bili šmakosi koje je dobila od moje prijateljice. Također i Gimborn i frolike. Međutim, na Gimborn je veoma brzo pokazala alergiju. Bio je dovoljan komadić pa da krene češanje i curenje očiju (nekada i nosa).

Onda sam primijetila da, malo po malo, na sve te poslastice reagira alergijom. Iz razgovora s vetom 'dokučila' sam da u svima postoje pojačivači okusa, stabilizatori... pa sada nema ništa od poslastica. Ona tužna, ja tužna... i razmišljam što joj ponuditi umjesto ovih grickalica... Možda stvarno krenem na jeger... (ako i on nema previše začina, stablizatora...)

... ili, možda, komadići svježeg mesa? Ono, bijela ulickana maltezerica i krvavo meso...
fermina-daza is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2008., 13:05   #14
Ali jeger ima bibera!!! Mislim da ti to nije najpametnije davati psu.
Rađe joj skuhaj malo bijelog mesa od piletine, krmenadlicu neku na vodi i maslinovom ulju,njam njam, i to fino nasitno nasjeckaš i nosiš u kutijici ili plastičnoj vrećici za zamrzavanje
__________________
You have to know the answer to this question! If you died right now, how would you feel about your life?
disleksicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2008., 13:11   #15
Quote:
disleksicar kaže: Pogledaj post
Ali jeger ima bibera!!! Mislim da ti to nije najpametnije davati psu.
Rađe joj skuhaj malo bijelog mesa od piletine, krmenadlicu neku na vodi i maslinovom ulju,njam njam, i to fino nasitno nasjeckaš i nosiš u kutijici ili plastičnoj vrećici za zamrzavanje
a daj ne brbljaj - tema se zove Nagradni kolacici za peseke , a ne čime hranite psa 3 * dnevno po 200g
__________________
Normal human, skilled in art of stage magic and illusion; skilled in genuine magic
ja i bash ja is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2008., 21:46   #16
Quote:
disleksicar kaže: Pogledaj post
Ali jeger ima bibera!!! Mislim da ti to nije najpametnije davati psu.
Rađe joj skuhaj malo bijelog mesa od piletine, krmenadlicu neku na vodi i maslinovom ulju,njam njam, i to fino nasitno nasjeckaš i nosiš u kutijici ili plastičnoj vrećici za zamrzavanje
Hvala na upozorenju. To s jegerom sam i ja sumnjala za začine.

Inače joj znam skuhati za obrok ovo što si rekao i luda je za tim, ali nisam to nikada rezuckala u kockice i nosila sa sobom, jer se bojim da bi se to, naročito ljeti, brzo pokvarilo. No, kako nam sada neće biti druge, nego prijeći na prirodnu hranu, tako ću trebati nešto 'kemijati' u vezi kolačića. Zapravo, imaš pravo, kada joj skuham obrok, dio dobije u zdjelicu, a dio 'zarađuje' dobrim ponašanjem tijekom dana.
fermina-daza is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2008., 21:55   #17
frolic? komad špekeca?
__________________
fidbek
tj1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2008., 22:51   #18
Quote:
tj1 kaže: Pogledaj post
frolic? komad špekeca?
Ovo sa špekom mi se sviđa, nije kvarljivo... ali, zar nije špek slan?
fermina-daza is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2008., 00:00   #19
Quote:
ja i bash ja kaže: Pogledaj post
a daj ne brbljaj - tema se zove Nagradni kolacici za peseke , a ne čime hranite psa 3 * dnevno po 200g
ijaooo,duboke isprike Znaš šta kaže Mandrak? Nije sve kako se čini.
Šta te buni? riječ krmenadla ti djeluje kao dobar obrok? Vjeruj mi, krmenadla prosječna je veličine,pfff 7 cm? Bez kosti. Malo kuhanog bijelog mesa? Narezati na sitne kockice? Šta te točno buni od tih opisa? Misliš da je malena kockica miršljavog, slasnog mesa preeeviše za psa? Ne laprdaj,i počni čitat bolje te pritom vizualizirati opise.

Quote:
fermina-daza kaže: Pogledaj post
Ovo sa špekom mi se sviđa, nije kvarljivo... ali, zar nije špek slan?
Špek je u pravilu uvijek jače slan, moj nakon njega ima proljev
__________________
You have to know the answer to this question! If you died right now, how would you feel about your life?
disleksicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2008., 00:32   #20
Quote:
disleksicar kaže: Pogledaj post
Špek je u pravilu uvijek jače slan, moj nakon njega ima proljev
O.k. Onda ni'š od špeka.

Je l' ima koji drugi savjet za 'prirodne' poslastice?
fermina-daza is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:04.