Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.11.2014., 10:44   #61
Quote:
Coco_Nut kaže: Pogledaj post
Jeste li i kako sušili jetrica u pećnici?
Da. Nekoliko desetaka puta.

Nareži ih na onakve komade kakve misliš davati - tako je lakše. Pećnica neka ti bude na 90 do 110 stupnjeva, ovisi kakva ti je pećnica (naša je stara pa ne radi ko ganc nova pa smo sušili na 110). Sušiš ih sat do sat i pol, ovisno kako suhe želiš.

Poslije ih stavi u posudicu i u frižider da ti dulje drže. Ako se dobro posuše i sva vlaga izaše, u frižideru mogu i do mjesec dana izdržati. Bella to obožava, naravno.

Sušili smo jetrica i u dehidratoru, ali iskreno, bolje ispada u pećnici.
BitterSweet is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2014., 11:03   #62
Quote:
SweetHeart kaže: Pogledaj post
Da. Nekoliko desetaka puta.

Nareži ih na onakve komade kakve misliš davati - tako je lakše. Pećnica neka ti bude na 90 do 110 stupnjeva, ovisi kakva ti je pećnica (naša je stara pa ne radi ko ganc nova pa smo sušili na 110). Sušiš ih sat do sat i pol, ovisno kako suhe želiš.

Poslije ih stavi u posudicu i u frižider da ti dulje drže. Ako se dobro posuše i sva vlaga izaše, u frižideru mogu i do mjesec dana izdržati. Bella to obožava, naravno.

Sušili smo jetrica i u dehidratoru, ali iskreno, bolje ispada u pećnici.
Hvala
Posebno mi se sviđa ovo da je bolje nego u dehidratoru, kojeg nemam, a razmišljao sam o njegovoj nabavci ako se princezi svide.
Coco_Nut is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2014., 11:09   #63
Za jetrica nikako, za sušenje voća i keksića da. Ali vjerujem da će joj se jetrica dovoljno svidjeti da nećeš više (nikad) morat niš drugo radit (osim da razbiješ monotoniju).
BitterSweet is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2014., 12:22   #64
Ja bez problema posusim i jetrice u dehidratoru,jedino sto ih moram nakon 20-ak minuta okrenuti na drugu stranu,da se uhvati odmah korica na obje strane,jer se u protivnom zalijepi donja strana na onu mrezicu
Twinkle T is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2014., 13:21   #65
Aha, mrežica. Znao sam da sam još nešto htio pitati.

Na što posložiti jetrica? Može protvan? Pek papir?
Mali pas pa će i komadići biti sitniji i propali bi kroz onu žičanu policu u pećnici.
Coco_Nut is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2014., 13:33   #66
Quote:
Coco_Nut kaže: Pogledaj post
Na što posložiti jetrica? Može protvan? Pek papir?
Mali pas pa će i komadići biti sitniji i propali bi kroz onu žičanu policu u pećnici.
Twinkle govori o mrežici u dehidratoru.

Uzmeš protvan, staviš pek papir i jetrica po želji. Nakon pola sata ili sat preokreni jetrica da se i druga strana zasuši.
BitterSweet is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2014., 18:26   #67
Juneca jetrica se mogu onako u komadu zalediti pa ih izvaditi da malo "opuste" i onda takve polusmrznute rezat ostrim nozem. Puno tanje se tako daju izrezat.
mooschitza is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2014., 15:12   #68
Jel se na isti način mogu sušiti i pileća srca ili ne? Jer su nama zajedno pakirana srca i jetrice.
thomary is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2014., 21:01   #69
Sweet kak ti onda na kraju ispadne jetrica? Ja sam maloprije susila u pecnici, i stavila sam na ventilator i na 100 stupnjeva. Nakon 50 min Ispalo mi je skroz tvrdo! Jel treba tak ispast? Sad sam drugu turu stavila na nizu temp pa cu vidjet...


Sent from my iPhone using Tapatalk
Ni Na Na is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2014., 21:13   #70
Kakve su debljine? Jesi ih pretrgnula, možda su iznutra mekane? Meni su ti bile izvana baš ono suhe, iznutra sočne. Provjeri ih onda češće, tipa za 20 minuta, bitno ti je da se napravi fina korica i to je u principu to. Kad se ohladi staviš u frižider.
BitterSweet is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2014., 23:43   #71
Kupila sam Zoo Hobby dućanu one poslastice u obliku kostiju za nagradu jer je naš pas doslovno lud za tim, a i dok je pojede, treba sigurno sat vremena, baš gušta cijelo vrijeme Interesira me koliko mu često to mogu davati? Imamo neke srednje veličine. Je li ok jednom dnevno?
vikky is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2014., 10:50   #72
Quote:
SweetHeart kaže: Pogledaj post
Kakve su debljine? Jesi ih pretrgnula, možda su iznutra mekane? Meni su ti bile izvana baš ono suhe, iznutra sočne. Provjeri ih onda češće, tipa za 20 minuta, bitno ti je da se napravi fina korica i to je u principu to. Kad se ohladi staviš u frižider.

Rezala sam skroz tanko. Mislim da sam prejaku temp ostavila, bas je onako suho ispalo a htjela sam da budu malo socnije. U svakom slucaju luda je za njima tak da se nece bacit :P.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Ni Na Na is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2014., 10:46   #73
ja sam probala jetrice sušit jednom, nisam se usrećila , al probat ću ponovo, moja je luda bila za tim i tako ne posušenim do kraja

vježbat s pravim mesom i učit trikove je super lagano

Koliko dugo vama traju onda sušene jetrice? Mislim prije nego se pokvare, ne prije nego ih peso pojede
mući me kod jetrica što ljudi govore da nisu baš dobre za pse, tj. da se ne smiju davati u velikim količinama zbog vitamina D i sl. stvari


ja za svoju malu idem kod mesara po kosti i ovaj vikend mi je dao hrpu svojih otpadaka i bio je jako puno svinjeske kože unutra - onako skroz filetirane da je ostala praktički samo koža tanka ni 2-3mm.

Ja nisam mogla vjerovat koliko je Pixie poludila za tim, dok sam rezuckala to na manje komadiće pao mi je jedan poprilično velik na pod i nisam se ni sagnula ova je to progutala cijelo. komad od 10x10cm je nestao.

Ja sam sad zadnja 2 dana učila trikove s tom kožom i čuda je naučila

Mene mući dal je to ok za peseke - znam da masnoća nije baš poželjna ali ovo je skroz očišćeno.

Jel netko to još daje svojima? Koja su iskustva? Preporuke?
koraVoda is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2014., 10:51   #74
Đizs, dobila kuja Orijen poslastice od bizona. Dakle, kad ju nanjuši odmah sve trikove napravi koje zna i čeka, a izgleda ka da će mi u oči skočit. Tako oduševljenje.....
__________________
Sapere aude.
Quirita is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2014., 11:35   #75
Quote:
koraVoda kaže: Pogledaj post
bio je jako puno svinjeske kože unutra - onako skroz filetirane da je ostala praktički samo koža tanka ni 2-3mm.
To i je sama koža, ostane nakon kaj , baš kak si napisala, isfiletiraju sav špek. Špek prodaju za topljenje ; sad je sezona

Slobodno to daj pesu ; možeš lijepo i staviti kuhati pa ubaciti nutra još možda malkoc neke žitarice ( tek tolko, za balast ), možeš prokuhati sa nekim drugim mesom koje daješ psu; nebito dal je to piletina, puretina, junetina, teletina, svinjetina......
Možeš tu kožu i prosušiti u pećnici pa joj davati kao poslastice; dobit ćeš isto ono kaj prodaju u pet centrima.
__________________
"pa koju picku materinu hoces nesto cega se bojis? ucini sebi uslugu i ostalima, makni se od pasa" by typhoid_mary
ja u kutu is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2016., 22:14   #76
Jel netko kupovao ove poslastice ili može neki komentar,mišljenje o njima?
link 1
link 2
yopa1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2016., 09:33   #77
Mi smo na zooplusu mijenjali bodove prije par mjeseci i medju darovima su bili ovi drugi, okrugli s govedinom. Malac ih je smazao u medjuvremenu, nista spesl, dobija taj tip poslastica kad odlazimo od doma, ubacujemo ih u kong, u igracke za razmisljanje i slicno. U pravilu, ok su za kucnu varijantu ali za setnje treba biti ipak nesto konkretnije.

Powered by LG G4
__________________
U mojim venama davni sever samuje i ja ponekad ne znam šta mu je, što luduje, od sreće tugu tka moja prosta duša slovenska.
Angelsss is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2016., 12:10   #78
Za šetnje mi ide sir a ovakve slične rolice sam kupovao u PC ali sad tražim nešto u ZF tako da kupim sve zajedno;dehidrat+konzerve+poslastice.
yopa1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2016., 14:58   #79
Pa to ti je ok opcija, nisam cijenu gledala ali 2.5kg je dosta za neko vrijeme.

Powered by LG G4
__________________
U mojim venama davni sever samuje i ja ponekad ne znam šta mu je, što luduje, od sreće tugu tka moja prosta duša slovenska.
Angelsss is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2016., 16:34   #80
Ove s prvog linka mi se čine bolje,nema čak ni žitarica u sastavu.
yopa1 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:55.