Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest > Vojna povijest i tehnologija

Vojna povijest i tehnologija Od praćke do ratova zvijezda.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.05.2008., 20:03   #121
MENE BI zanimali filmovi iz WW2,ali da su doslovno iz tog razdoblja i jos nesto sto je vjerovatno nemoguce.Je li itko gleda njemacki ratni film snimljen tokom rata i postoji li uopce takvo nesto.
viper001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2008., 20:09   #122
Quote:
viper001 kaže: Pogledaj post
MENE BI zanimali filmovi iz WW2,ali da su doslovno iz tog razdoblja i nesto drugo vjerovatno nemoguce.Je li itko gleda njemacki ratni film snimljen tokom rata i postoji li uopce takvo nesto.
Tjekom rata njemci su snimali film o Fridrihu 2, u boji, a za potrebe masovnih scena borbe, sa fronte su vrijeme butaka, povlačene čitave divizije
Inače Denic se volio pojavljivati u igrano-propagandnim filmovima igrajuci ulogu samoga sebe a gebels je provodio vrijeme gledajuči am. igrane filmove i tvrdeći da su to "propagandni filmovi" na koje se treba ugledati!
__________________
Πόλεμος πάντων μὲν πατήρ ἐστι πάντων δὲ βασιλεύς, καὶ τοὺς μὲν θεοὺς ἔδειξε τοὺς δὲ ἀνθρώπους, τοὺς μὲν δούλους ἐποίησε τοὺς δὲ ἐλευθέρους
von_ungern is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2008., 21:55   #123
Quote:
von_ungern kaže: Pogledaj post
Tjekom rata njemci su snimali film o Fridrihu 2, u boji, a za potrebe masovnih scena borbe, sa fronte su vrijeme butaka, povlačene čitave divizije
Inače Denic se volio pojavljivati u igrano-propagandnim filmovima igrajuci ulogu samoga sebe a gebels je provodio vrijeme gledajuči am. igrane filmove i tvrdeći da su to "propagandni filmovi" na koje se treba ugledati!
Nismo se bas posve sporazumili.Ja sam mislija na njemacki film iz razdoblja WW2 u kojem se bas prikazuje njemacko ratovanje u WW2.Je li snimljeno ista takvo
viper001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2008., 21:59   #124
Quote:
viper001 kaže: Pogledaj post
Nismo se bas posve sporazumili.Ja sam mislija na njemacki film iz razdoblja WW2 u kojem se bas prikazuje njemacko ratovanje u WW2.Je li snimljeno ista takvo
Postoje dokumentarni zapisi,ako na to misliš
__________________
Timski igrač
Pilatus is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2008., 22:04   #125
Quote:
viper001 kaže: Pogledaj post
Nismo se bas posve sporazumili.Ja sam mislija na njemacki film iz razdoblja WW2 u kojem se bas prikazuje njemacko ratovanje u WW2.Je li snimljeno ista takvo
Dva mi padaju na pamet: U-Boote westwärts i Kampf-nešto-Lutzow. Poput ostalih filmova tog razdoblja, radi se uglavnom o propagandnim uratcima.
__________________
Kao prvo, Kur'an odobrava blago udariti ženu u odrećenim situacijama. To je točno! Ali ne da se ženi čini nasilje! - Shady.
Tyndall is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2008., 22:26   #126
Thumbs up Hvala

Quote:
Legion kaže: Pogledaj post
Opremu za Apokalipsu su dali Filipinci ...
Hvala, nisam znao
kerchush is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2008., 09:58   #127
A kaj je s onim filmovima Trijumf volje i Olimpika? Svi kažu da su to remek djela (kad se izuzme propagiranje nacizma) a iste nije moguće nigdje pogledati???
__________________
VIŠE MESA U BUREKEEEEEEE!!!
Legion drinks his weight, drinks like Richard Burton, dance like John Travolta, now
Legion is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2008., 11:35   #128
Quote:
Legion kaže: Pogledaj post
A kaj je s onim filmovima Trijumf volje i Olimpika? Svi kažu da su to remek djela (kad se izuzme propagiranje nacizma) a iste nije moguće nigdje pogledati???

Ovaj drugi ne znam ali prvi se može nabaviti (čitaj down...) u DVD formatu.
__________________
..Tako je dirljiva ta briga neutralnih objektivnih i zabrinutih treba pregovarati za Ukrajinu, rastopim se od te empatije.
Roy is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2008., 13:14   #129
Evo jos par filmskih preporuka:

- Zvezda - istinita priča o ruskim diverzantima iza njemačkih linija. Kodno ime im je bilo Zvezda.
http://www.imdb.com/title/tt0326450/
- The Lost Battalion - WW1, Argonska šuma, Amerikanci opkoljeni u Argonskoj šumi iza njemačkih linija....
http://www.imdb.com/title/tt0287535/
- Ivanovo detstvo - film A. Tarkovskog iz 1962. Jako težak film. O malom dječaku Ivanu, za vrijeme WW2 i rat promatran njegovim očima špijuna iza njemačkih linija
http://www.imdb.com/title/tt0056111/
- Objective, Burma! - film iz 1945, sa Errol Flynnom u glavnoj ulozi. Američki padobranci u gabuli iza japanskih linija
- Idi i Smotri - ruski film, iz 1985. Težak film. Jako težak film. Da citiram Branda iz Apokalipse: "Horror. Horror."
http://www.imdb.com/title/tt0091251/

Nasao bi se jos pokoji.
Zli_Ciko is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2008., 13:33   #130
Quote:
Roy kaže: Pogledaj post
Ovaj drugi ne znam ali prvi se može nabaviti (čitaj down...) u DVD formatu.
A ko mi to može naparaviti? Naravno i da bude titl na engleskom? Kao protuuslugu nudim čavape i pivo, dva, tri...
__________________
VIŠE MESA U BUREKEEEEEEE!!!
Legion drinks his weight, drinks like Richard Burton, dance like John Travolta, now
Legion is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2008., 16:58   #131
Quote:
Legion kaže: Pogledaj post
A ko mi to može naparaviti? Naravno i da bude titl na engleskom? Kao protuuslugu nudim čavape i pivo, dva, tri...
DVD je DL, moram provjeriti samo koji su titlovi.
__________________
..Tako je dirljiva ta briga neutralnih objektivnih i zabrinutih treba pregovarati za Ukrajinu, rastopim se od te empatije.
Roy is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2008., 21:56   #132
http://www.youtube.com/watch?v=nhj8ITvp-pw

The Sum Of All Fears - ne znam da l ste spominjali ovaj film, ja nisam gledo jel tko od Vas?
bana002 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2008., 22:33   #133
Kad sam bio mali plakao sam jer nisam uspio dobiti (rezervirane) karte za "U gori raste zelen bor"
fgzcvijetic is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2008., 22:35   #134
A da, jedan od filmova koji me jako veselio - Željezni križ i stari dobri Sam P.

Fascinantna scena učinka MG 42 u slow motion izvedbi iako je već viđeno u Divljoj hordi. Dobar je i juriš T-34orki.
fgzcvijetic is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2008., 00:38   #135
Quote:
bana002 kaže: Pogledaj post
http://www.youtube.com/watch?v=nhj8ITvp-pw

The Sum Of All Fears - ne znam da l ste spominjali ovaj film, ja nisam gledo jel tko od Vas?
Čak je i bio spominjan nekoliko puta - knjiga je bolja (u kojoj, btw, nema napada na nosač aviona). Osrednji Clancy.
__________________
Kao prvo, Kur'an odobrava blago udariti ženu u odrećenim situacijama. To je točno! Ali ne da se ženi čini nasilje! - Shady.
Tyndall is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2008., 21:02   #136
Gunnery sergeant Thomas Highway na RTL-u
__________________
Timski igrač
Pilatus is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2008., 12:05   #137
Združena braća (Band of brothers), nije film ali ipak najbolja ratna serija u 10 epizoda, bar meni.
JoSkO16 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2008., 13:23   #138
Behind Enemy Lines..definitivno najbolji..Owen Wilson je genijalan..pad aviona u Bosni..rađeno po istinitim događajima..i onda izađe Behind Enemy Lines 2 Axis of Evil koji je čisto sranje..uz seriju mislim da je združena braća..mini serija o malome vodu u Normandiji..čini mi se da je Russel Crowe glumio ili netko drugi sličan njemu..genijalan film
The Dutchman is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2008., 13:32   #139
Wow... prvi put čitam negdje da je BEL nekome dobar. A što rusi rade dobre SAM-ove (ono je bio SA-13, zar ne?), i što puno goriva nose te rakete, čudo jedno.

Plus, postoji razlika između filma koji rađen po istinitim događajima i inspiriranog istinitim događajima.
__________________
Kao prvo, Kur'an odobrava blago udariti ženu u odrećenim situacijama. To je točno! Ali ne da se ženi čini nasilje! - Shady.
Tyndall is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2008., 15:51   #140
assembly - kineski o borbi komunista i antikomunista valjda poslje 2 svjetskog rata u kini,skupa produkcija..holivudski

kokoda - australski 2ww o borbi australaca i japanaca u nekim džunglama..krvavo i realno
dema is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:45.