Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest > Vojna povijest i tehnologija

Vojna povijest i tehnologija Od praćke do ratova zvijezda.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.07.2008., 16:05   #141
Quote:
Tyndall kaže: Pogledaj post
Plus, postoji razlika između filma koji rađen po istinitim događajima i inspiriranog istinitim događajima.
naravno
a kad bi tek znali pravu istinu o tom pilotu
JoZ@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2008., 14:32   #142
Ljudi daj preporucite par dobrih filmova o IRE a da se film ne vrti oko sudenja ,zatvora i teskog moraliziranja.

Otprilike da film bude kao prvih 5 minuta "The devils own"
__________________
Đuro Japaric kaže:Za Hrvatsku je bitan dan kada je u Zagrebu , osnovan Zbor narodne garde , a ne gerilski odred 1941. u organizaciji Komunističke partije !
Alte is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2008., 22:21   #143
moji all time favoriti su:
- The Bourne Trilogy (film bas kao da su za mene pravili; iako u suštini nije generalno ratni al ima elemente da ga spomenem ovdje)
- Behind Enemy Lines 2 (kad volim Navy SEALs, sta cu)
- Black Hawk Down (vec je prozvakan, al prvi put kad sam ga gledao, zaista sam se zalijepio za ekran)
- Sky Fighters (ovo je predivno tko voli borbene avione)
- The Hunt For Eagle One - Crash Point (izuzev scena patetike na koje se zelim propucat, u filmu se glume neke taktike tak da, svidio mi se)
- Jarhead (bas dobar film, stvarno ok mi je)

Živi mrtvi sam nekidan nabavio pa budem ovih dana pogledao. malo sam ga skrolao vamo-tamo, cini se da je dobar.
18Delta is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2008., 22:26   #144
Quote:
The Dutchman kaže: Pogledaj post
Behind Enemy Lines..definitivno najbolji..Owen Wilson je genijalan..pad aviona u Bosni..rađeno po istinitim događajima..i onda izađe Behind Enemy Lines 2 Axis of Evil koji je čisto sranje..
meni je obrnuto. BEL2 po strani, BEL1 - jesi ti vidio koje su to nerealne scene. od trenutka kad su im srusili avion sve je to prenategnuto. osim toga, ja plavokosim glumcima sa djecjim facama ne bi ni dao da glume u nekom search&rescue filmu takvog tipa...
18Delta is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2008., 17:18   #145
meni su zivi i mrtvi glupost od filma,dobra je prva scena kad pucaju u onaj kip, quote: "jebo ti tetejac mater"

Onda onaj 9.rota o ruskim vojnicima u Afhanistanu me skroz zbunio sve je navrat nanos snimljeno,bezveze potrosenih 15 kn.

Bob je dobra serija,zao mi je sto ju nisam snimio izvrsna je.

Ako cemo vec o ratnim moram priznat da mi je svaki rambo sranje ali ovaj novi je tako zrelo napravljen a i scene su predobre.

Spasavanje vojnika Ryana stoput spomenut u ovom threadu ali ja cu ga jos jednom.

G.I. Jane nema bog zna sto scene rata,ali je obuka izvrsna i to je to odoh se banjat..
__________________
chains
somekindofmonster2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2008., 17:30   #146
Ryan je stoput spomenut, a ja ću sto i prvi put

Napokon pogledah njemački Stalingrad, e to je već film...

Zaključka sam, ne vjeruj holivudu kad ratne filmove snima...

Stalingrad i Winter War su za dužinu koplja ispred svega nadošlog iz Amerike, osobito u zadnje vrijeme...

Jebiga, vrijeme pravih muških filmova neopterećenih propagandom je davno prošlo (Apokalipsa, Platoon...)

što reći kad su im heroji u takvim splačinama Matt Damon, Ben Assfleck i slični...
još sam treba da vidim onog mimozno - paraplegičnog Adama Sandlera kao puškostrojničara pa da se odselim na Grenland posvetim lovu na kitove...

Žive i mrtve ne pogledah, osim isječaka s jutuba, čini mi se kao dobar film, al nije mi se svidila gluma, stara naša boljka...
__________________
The Sydney was a Chatham class light cruiser, capable of 25.5kts and armed with eight 6in guns. By now the Emden was somewhat below peak condition, and her own top speed was probably somewhat below its 24.1kt best. When the Sydney appeared at 9.15 am on 9 November, the Emden stood and fought.
otompotom is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2008., 23:02   #147
Quote:
otompotom kaže: Pogledaj post
Jebiga, vrijeme pravih muških filmova neopterećenih propagandom je davno prošlo (Apokalipsa, Platoon...)
Oprosti, ali stvarno ne možeš reći da je Platoon neopterećen propagandom. Jedino je propaganda druge strane.
__________________
Kao prvo, Kur'an odobrava blago udariti ženu u odrećenim situacijama. To je točno! Ali ne da se ženi čini nasilje! - Shady.
Tyndall is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2008., 01:54   #148
teško da je ikoji ratni film neopterećen propagandom, znam ja to...

iako i ovi novi filmovi tu i tamo koketiraju s nekim anti-ratnim elementima, nije to ni blizu Platoonu, na to sam mislio...

stvar je u tome da je malo tko poslje platoona poželio u vojsku, dok recimo poslje Pearl Harbora i onih nerealnih naćeravanja aviona i spektakularnih eksplozija, neka druga priča...

po meni, pravi ratni film mora ostavit mučan osjećaj u želucu, a ne doživjeh to od nekog nedavnog američkog filma.
__________________
The Sydney was a Chatham class light cruiser, capable of 25.5kts and armed with eight 6in guns. By now the Emden was somewhat below peak condition, and her own top speed was probably somewhat below its 24.1kt best. When the Sydney appeared at 9.15 am on 9 November, the Emden stood and fought.
otompotom is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2008., 02:37   #149
Quote:
otompotom kaže: Pogledaj post
po meni, pravi ratni film mora ostavit mučan osjećaj u želucu, a ne doživjeh to od nekog nedavnog američkog filma.
Kad sam prije 2 godine gledao Jarhead u kinu, imao sam jedan poprilično jak osjećaj frustracije nakon što je film završio. Ono, vježbaju 2-3 godine za nekakav rat, konačno odu u ratnu zonu i lik ne ispali ni metka na neprijatelje.

Frustrirajuće, zar ne?
Hollow Point is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2008., 02:47   #150
e viš, baš sam kreno pisat o Jarheadu u prijašnjem postu, pa odusto...

to mi je svakako zanimljiv film, s psihološke strane. i čak, rekao bih, dosta realan.
ono, idu oni u akciju, pjehaka po pustinji na plus 50, nadlete ih a-10 i još ih u povratku počaste s malo friendly firea, nakon čega pješadija dođe do mjesta "okršaja" i nađe totalni kaos koji se ostavila avijacija

zaključak svega: ošli mladi, ostavili iza sebe cure koje su naravno krenule dalje, nadrkali se k...(izvinjavam se na izrazu) i na kraju kad je sva ta frustracija trebala nestat kroz ono za šta su trenirani (one shot - one kill) dođe nadređeni i veli "e nećeš sinko"

sve skupa zanimljivo

al nije mi to pravi ratni film, kak god okreneš...
__________________
The Sydney was a Chatham class light cruiser, capable of 25.5kts and armed with eight 6in guns. By now the Emden was somewhat below peak condition, and her own top speed was probably somewhat below its 24.1kt best. When the Sydney appeared at 9.15 am on 9 November, the Emden stood and fought.
otompotom is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2008., 08:23   #151
slažem se za Jarhead


gledao jučer 'Živi i mrtvi'.....hm.... možda nije loše pogledati ali nemojte očekivati mnogo, netko spomenuo stil glume, a joj
bana002 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2008., 09:07   #152
Quote:
bana002 kaže: Pogledaj post
slažem se za Jarhead


gledao jučer 'Živi i mrtvi'.....hm.... možda nije loše pogledati ali nemojte očekivati mnogo, netko spomenuo stil glume, a joj
Imam i ja "zivi i mrtvi" i gledajuci ostale nase filmove, ovaj je za Oscar

A stil glume ukljucuje puno "...ebo mater" i ostalog "bogatstva" hrvatskog jezika
__________________
Đuro Japaric kaže:Za Hrvatsku je bitan dan kada je u Zagrebu , osnovan Zbor narodne garde , a ne gerilski odred 1941. u organizaciji Komunističke partije !
Alte is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2008., 13:33   #153
dodajem:
- Patton, nedavno sam gledao prvi put na TV-u, vrlo dobar film, neznam kolko je general Patton realano prikazan ali glavni glumac je odličan

- The Mercenaries (Last train to Katanga) , stari film o spašavanju Belgijskih civila i dijamanata iz Konga, ostao mi u jako dobrom sjećanju.
manaus is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2008., 13:44   #154
das boot mi je najdrazi
khm01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2008., 15:10   #155
Pattona je glumio George C. Scott...

Predobar film, a i ja sam se također topio od miline zbog načina na koji je đeneral odglumljen...



a znate li koga je još glumio dotični Đorđ?
evo mali hint:

__________________
The Sydney was a Chatham class light cruiser, capable of 25.5kts and armed with eight 6in guns. By now the Emden was somewhat below peak condition, and her own top speed was probably somewhat below its 24.1kt best. When the Sydney appeared at 9.15 am on 9 November, the Emden stood and fought.
otompotom is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2008., 20:32   #156
Nedavno sam vidio Battle for Haditha. O okupaciji Iraka. Dosta mucan.

Gleda na stvari sa sve tri strane.

http://www.imdb.com/title/tt0870211/
__________________
Our imagination is stretched to the utmost, not, as in fiction, to imagine things which are not really there, but just to comprehend those things which are there.
--Richard P. Feynman
UrchinStar47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2008., 20:50   #157
Kad Trube Utihnu-odlican film bez nadripatriotskog preseravanja i vitezova bez straha i mane.

Tanka Crvena Linija-dobar ali meni mnogo, mnogo losiji od knjige (meni jedna od najdrazih).

Staljingrad (njemacki)-odlican ali napravljen prije efekata SPR koji su danas norma.

Iron Cross-legendaran i nadrealan (u pozitivnom smislu).

SPR-prvi puta kada sam ga pogledao ostao bez daha...svaki sljedeci put mi se sve manje svidja.

Platoon-odlican...ali takodjer mi je bolja knjiga koja je nastala prema filmu.

Behind Enemy Lines-napustio kino.

Full Metal Jacket-odlican.

Flesh & Blood- po mome misljenju odlicno prikazuje vrijeme u kojem se desava.Krvav, prljav i nepravedan.


Onaj Ruski film (9 ceta tako nesto ) mi je totalno ispario iz sjecanja...ako je to onaj film kada Afganistanci na kraju borbe hodaju prema Rusima (a predvodi ih onaj sa suncanim cvikama) pa se onda marisu...bezveze.Rusi inace pretjeruju sa patetikom.

Svi partizanski filmovi su u osnovi nasi westerni i to ne oni dobri cinicni "Spaghetti " nego kao oni stari sa John Waynom (sa zategnutim i urednim kaubojima u kartonskim gradicima) i prema tome danas su smijesni.Osim "Gluvog Baruta".Prava steta kada se pomisli koliko je novca ulupano i koliko je sama tema zanimljiva.

Nemogu se vise sjetiti.

Tahvil-pasa is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2008., 21:45   #158
Quote:
otompotom kaže: Pogledaj post
Pattona je glumio George C. Scott...

Pattona je glumio George C. Scott...

a znate li koga je još glumio dotični Đorđ?
evo mali hint:


Koliko vidim to je iz Kubrickovog "Dr. Strangelove: Kako sam se prestao brinuti i zavoljeo bombu"

Da nije to scena kada cijeli US stozer sa predsjednikom panicno pitaju dali se B52 koji se nije okreno od USSR-a moze probiti do svog cilja, a doticni, u manicnom stilu, objasnjava da moze ?

Usput ene Sellers, kao Strangelove, fizicki podsjeca na Tudmana
__________________
Đuro Japaric kaže:Za Hrvatsku je bitan dan kada je u Zagrebu , osnovan Zbor narodne garde , a ne gerilski odred 1941. u organizaciji Komunističke partije !
Alte is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2008., 21:54   #159
vjerujem kako je riječ baš o toj sceni...

baš danas sam čitao o njemu na imdbu i lik je legenda...

tuđman i strangelove, ima nekih sličnosti, sad kad već spominješ
__________________
The Sydney was a Chatham class light cruiser, capable of 25.5kts and armed with eight 6in guns. By now the Emden was somewhat below peak condition, and her own top speed was probably somewhat below its 24.1kt best. When the Sydney appeared at 9.15 am on 9 November, the Emden stood and fought.
otompotom is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2008., 21:56   #160
Quote:
Alte kaže: Pogledaj post
Koliko vidim to je iz Kubrickovog "Dr. Strangelove: Kako sam se prestao brinuti i zavoljeo bombu"

Da nije to scena kada cijeli US stozer sa predsjednikom panicno pitaju dali se B52 koji se nije okreno od USSR-a moze probiti do svog cilja, a doticni, u manicnom stilu, objasnjava da moze ?
Gen. Buck Turgidson. Da, to je ta scena. Nije toliko ludovao u ostatku filma.
__________________
Our imagination is stretched to the utmost, not, as in fiction, to imagine things which are not really there, but just to comprehend those things which are there.
--Richard P. Feynman
UrchinStar47 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:28.