Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.08.2009., 16:35   #1
Izrezi na koži

Slobodno se smijte ali ovo je moj problem:
Na prsima sam urezao šestarom ime jedne osobe. To je bilo relativno površinski jer nije bilo nikakvog krvarenja (iako je normalno bolilo). U početku je bilo skroz crveno, a već par dana se samo ime jasno ocrtava u crvenoj boji. Je li to normalno? Jer ja sam naivno očekivao da se to neće vidjet više od dan dva, ali evo već 4., 5. dan se vidi.

Danas sam primjetio da se počela stvarati tanka krastica (ja bar mislim da je krasta u pitanju jer lagano grebucka na dodir, ali je jako tanka valjda zato jer je i sama porezotina jako tanka)

Moje pitanje je: kako dalje tretirati to? Ja sam za svaki slučaj očistio alkoholom (iako nema nikakvih naznaka infekcije).
Hoće li se to crvenilo povući i kada otprilike? Da li bih trebao nečim to mazati da spriječim da ostanu ožiljci kasnije ili je organizam u stanju sam to riješiti? (jer kao što rekoh to je sve površinki i nije bilo nikakvog krvarenja)
roby99999 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2009., 18:57   #2
:klap: :klap: :klap:

Bjutiful. A da šta si mislio. Površinsko oštećenje kože uvijek prouzrokuje mikrorane kroz koje prolazi kapilarna krv pa je zato trebalo malo više vremena da se to očituje. Budući da se radi o grebanju i da rana nije duboka, vjerojatnost infekcije je mala ali postoji. Možeš tretirati običnim alkoholom, iako se to baš ne preporuča (bolje je aupoteci nabavit nekakvu nekakvu antiseptičnu mast). Crvenilo će se povući. Kad? Pitanje je vremena. I ne radi to više
Termination is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2009., 21:34   #3
Hehe, neću sigurno.

Hvala puno na odgovoru.

Imam još par pitanja:
1) Sad kad se počela stvarat krasta (koja je toliko tanka da se jedva vidi, ali je osjetim na opip), da li da još uvijek dezinficiram taj dio kože? Bojim se da ne ogulim krastu, tim više što je tanka i jedva vidljiva.

2) Koja je šansa da slova, nakon što se crvenilo povuče, pobijele odnosno da ostanu mali ožiljci? I može li se to već u ovoj fazi nekako spriječiti ili da ne diram ništa?
roby99999 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2009., 23:48   #4
1) ne diraj ništa osim ako se ne pojavi crvenilo i oteklina
2) trebalo bi se skroz povući relativno brzo, za ožiljke ne strahuj (ako ih i bude brzo će nestat)
Termination is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2009., 00:07   #5
Hvala!
Ako bude kakvih neželjenih promjena, javim.

Zasad su crvena samo sama slova, ali bojim se da će to dosta sporo ići. Očekivao sam da će to crvenilo bit manje (ili bar svjetlije) iz dana u dan, ali je jednako već par dana. (jedina je promjena nastanak kraste što je pozitivna stvar I guess)

Ne peče, niti boli (minimalno samo na malo jači dodir). Nadam se da će sve ić svojim tokom. Ne znam kako bi uopće došao nekom doktoru s tim problemom, poslao bi me vjerojatno najprije kod psihijatra, lol.
roby99999 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2009., 00:37   #6


ma neće bit ništa. sve je to prirodni proces cijeljenja rane. rečeš mu da te cura vezala i da ti to napisala
Termination is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2009., 01:32   #7
Quote:
tErMiNaTe kaže: Pogledaj post


ma neće bit ništa. sve je to prirodni proces cijeljenja rane. rečeš mu da te cura vezala i da ti to napisala
Neće ići.
Naime, ime je muško, a nisam peder.
Oklada je bila u pitanju.

Razmišljao sam čak i da dodam još jedno slovo pa pretvorim ime u žensko, vjerojatno je manje sramotno, ali sam ipak odustao od te ideje.
roby99999 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2009., 02:29   #8
Quote:
roby99999 kaže: Pogledaj post
Neće ići.
Naime, ime je muško, a nisam peder.
Oklada je bila u pitanju.

Razmišljao sam čak i da dodam još jedno slovo pa pretvorim ime u žensko, vjerojatno je manje sramotno, ali sam ipak odustao od te ideje.
Ivan?

Samo nastoj da ti znoj ne plazi po rani.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2009., 03:31   #9
Quote:
roby99999 kaže: Pogledaj post
Slobodno se smijte ali ovo je moj problem:
Na prsima sam urezao šestarom ime jedne osobe. To je bilo relativno površinski jer nije bilo nikakvog krvarenja (iako je normalno bolilo). U početku je bilo skroz crveno, a već par dana se samo ime jasno ocrtava u crvenoj boji. Je li to normalno? Jer ja sam naivno očekivao da se to neće vidjet više od dan dva, ali evo već 4., 5. dan se vidi.

Danas sam primjetio da se počela stvarati tanka krastica (ja bar mislim da je krasta u pitanju jer lagano grebucka na dodir, ali je jako tanka valjda zato jer je i sama porezotina jako tanka)

Moje pitanje je: kako dalje tretirati to? Ja sam za svaki slučaj očistio alkoholom (iako nema nikakvih naznaka infekcije).
Hoće li se to crvenilo povući i kada otprilike? Da li bih trebao nečim to mazati da spriječim da ostanu ožiljci kasnije ili je organizam u stanju sam to riješiti? (jer kao što rekoh to je sve površinki i nije bilo nikakvog krvarenja)

:klap::klap::klap::klap::klap:
Prekrasno da te još ta osoba ostavila(ako ti je djevojka)bilo bi još zabavnije.
Nebrini proči če.
__________________
Moj novi komp:2x VGA SAPPHIRE ATI HD5870 1GB DDR5 HDMI, DVI, DISPLAY PORT DX11,HDD 500GB WD SATA-300 16MB 5000AAKS,MB GIGABYTE EX58-UD4P Sck.1366,2x DDR III 4GB (2X2GB) 1600MHz Patriot Extreme Series PGS34G1600ELK,INTEL CORE i7-920 BOX 4x 2.66GHz 8MB L3 Sck.1366
Super64 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2009., 10:28   #10
Tuko, i ja sam to radila ali na ruci nekada davno.
Maži bepanthenom.
Mislim da se to tak zove. Ono kaj je i za friške tetovaže.
__________________
I sve je tako kako treba biti, a ono sto bude bit ce... tetovirana jesen, i sanjiva do zore.. kao mrtav delfin sto sanja usnulo more..
moon girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2009., 12:17   #11
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
Ivan?

Samo nastoj da ti znoj ne plazi po rani.
Yup.

Evo danas mi je malo svjetlije crvenilo, odnosno čini se kao da počinje odlazit polako. A i krasta je nešto konkretnija.

Hvala još jednom svima na savjetima.
roby99999 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2009., 23:26   #12
Na slovu A je već i otpala krasta (na drugim slovima još stoji), valjda sam tu najmanje bio zagrebao.
Nego brine me da se boja još nije povukla sa slova A, iako je naravno dosta svjetlija od one kakva je bila prvih par dana.

Je li normalno da se crvenilo zadrži još nakon što je krasta otpala? Jer ovim tempom kako se smanjuje to će stajat još mjesecima!!

Da li da ičim mažem ili da čekam da i druge kraste otpadnu?
roby99999 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2009., 00:09   #13
ajde šta si se usra... bit će to okej kroz koji tjedan...
Termination is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2009., 19:19   #14
Obično kad se ogrebem to ode kroz par dana, a ovo se čini kao da bi moglo potrajat.

One prvotne krastice su otpale, iako još malo grebucka na dodir, kao da su još tu. Ali slova se još crvene (ali malko je tamnija boja, kao da se krv iznutra osušila i ostavlja trag).

A ništa, probat ću se još strpit 15-ak dana, pa ako se ovo crvenilo ne počne povlačit mislim da će me počet lagano hvatat panika.

Novi izvještaj slijedi za 2 tjedna.
roby99999 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2009., 22:47   #15
Na to će ti izać crijeva...
Termination is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2009., 20:09   #16
Kao što sam već napisao, rana je odavno zarasla, kraste otpale ali crvenilo je još tu i ne povlači se niti malo.

Pretpostavljam da je to od krvi koja je iznutra došla pri sanaciji rane.
Možda pretjerujem, ali me zanima postoji li nešto da ubrzam taj odlazak crvenila? Frendica mi rekla heparin, pa sad ne znam ima li to smisla? Ili neka krema možda?

Hvata me panika da će mi to tako vječno ostat, mislim sigurno ima nešto da se ta krv razgradi i da crvenilo nestane.
Da je obična ogrebotina jebalo bi mi se živo, ali na prsima mi jasno piše Ivan, lol. Pa ne mogu to više gledat.

Somebody heeeeelp.
roby99999 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2009., 20:18   #17
Quote:
roby99999 kaže: Pogledaj post
Kao što sam već napisao, rana je odavno zarasla, kraste otpale ali crvenilo je još tu i ne povlači se niti malo.

Pretpostavljam da je to od krvi koja je iznutra došla pri sanaciji rane.
Možda pretjerujem, ali me zanima postoji li nešto da ubrzam taj odlazak crvenila? Frendica mi rekla heparin, pa sad ne znam ima li to smisla? Ili neka krema možda?

Hvata me panika da će mi to tako vječno ostat, mislim sigurno ima nešto da se ta krv razgradi i da crvenilo nestane.
Da je obična ogrebotina jebalo bi mi se živo, ali na prsima mi jasno piše Ivan, lol. Pa ne mogu to više gledat.

Somebody heeeeelp.
na kraju dodaj -a pa te niko neće skužit,svi će mislit da si zaljubljen u neku žensku
Gutaperka is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2009., 20:21   #18
Quote:
Gutaperka kaže: Pogledaj post
na kraju dodaj -a pa te niko neće skužit,svi će mislit da si zaljubljen u neku žensku
A da ti pravo kažem ne znam šta je debilnije, imat muško ili žensko ime.
Kad razmislim malo, žensko mi je zapravo još idiotskije jer ispadam papak.

Uglavnom, ne želim imat nijedno, pa ako može neko dat savjet kako se riješit crvenila!!! Please!
roby99999 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2009., 11:19   #19
Quote:
roby99999 kaže: Pogledaj post
A da ti pravo kažem ne znam šta je debilnije, imat muško ili žensko ime.
Kad razmislim malo, žensko mi je zapravo još idiotskije jer ispadam papak.

Uglavnom, ne želim imat nijedno, pa ako može neko dat savjet kako se riješit crvenila!!! Please!
Cure ti vole muškarce s ožiljcima

vrijeme liječi sve rane...
Termination is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2009., 14:09   #20
Quote:
tErMiNaTe kaže: Pogledaj post
Cure ti vole muškarce s ožiljcima

vrijeme liječi sve rane...
Aaaajme, koje ožiljke sad?
Pa nisu to ožiljci (valjda). One crtice od ogrebotina s kojih je ispala krasta se ni ne vide!

I koliko još da se uzdam u "vrijeme"... Pa ima li nešto da ubrza proces, da bar vidim neki napredak, jer ovako me stvarno hvata panika.
roby99999 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:23.