Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Svijet

Svijet Zbivanja u svijetu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.09.2014., 19:19   #181
Gipper upire lažljive zapadnjačke novine koji bi volili vidit rat između dvi najbrojnije države na svitu .... međutim ako to i bude u nekoj budućnosnti slučajnost da takve države uđu u rat onda je to sigurno protiv Američkog režima

Indija iduće godine ulazi u SCO i time je priča završena.


China Prepared to Settle India Border Dispute, Wang Says
http://www.bloomberg.com/news/2014-0...wang-says.html
__________________
Attitude is a little thing that makes a big difference. Winston Churchill
Konev is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2014., 00:06   #182
BRICS države prema šibaju prema planu ....


Quote:
BRICs Priprema se ratificirati Sporazum Nova banka za razvoj: Ruski diplomat
Quote:
Prema veleposlanik Velike ruskog ministarstva vanjskih poslova, BRICs države članice pripremaju se za ratificirati sporazum o osnivanju nove razvojne banke i rezervi sporazuma intervencija, koje su namijenjene za pomoć gospodarstvima u nastajanju posuditi sredstva za infrastrukturne projekte.
MOSKVA, 14. novembra (RIA Novosti) - BRICs zemlje počele su pripreme za potvrđivanju Sporazuma o osnivanju nove razvojne banke Grupe, Vadim Lukov, veleposlanik Velike i koordinator ministarstva vanjskih poslova za G20 i BRICs poslova , rekao je Sputnik petak.

"Sada sve stranke su u različitim fazama pripremnih postupaka za ratificiranje Ugovora o osnivanju [New] banke za razvoj, "Sputnik Lukov rekao je u intervjuu.

"Rusija se priprema ratificirati taj sporazum. Znam da je Ministarstvo financija već je dogovorio ovaj dokument s drugim državnim tijelima koji su uključeni. Kada će biti ratificiran ovisi o državnoj Dumi," Lukov dodao je.

Koordinator Ministarstva je također naglasio da je pitanje pronalaženja Grupe Politički strateškim partnerima Rising Među gospodarstvima posebno je presudno.

BRICs skupina obuhvaća Brazil, Rusiju, Indiju, Kinu i Južnu Afriku, navodi nacija zajedničkih ciljeva na globalnoj areni, tražeći njihovu jedinstvenog pristupa međunarodnim poslovima, kao i suradnju u drugim sektorima.

U srpnju, tijekom samita BRICs, članovi grupe potpisali sporazum o osnivanju Nove banke za razvoj (NDB) i rezervi sporazuma intervencija (RAK), koji su namijenjeni za pomoć Gospodarstva u razvoju posuditi sredstva za infrastrukturne projekte. Banka može postati alternativa zapadnim orijentiranih međunarodnih financijskih institucija.

http://sputniknews.com/business/2014...014725577.html
__________________
Attitude is a little thing that makes a big difference. Winston Churchill
Konev is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2014., 20:03   #183
Quote:
Pizvo kaže: Pogledaj post
Da. Jer su Ameri skresali svoje narudžbe za više nego duplo. Naime - ne treba im. SAD ima više nuklearnih podmornica od ostatka svijeta zbrojeno, a blizu su tom omjeru i s razaračima, dok je odnos nosača zrakoplova, odnosno broja mornaričkih zrakoplova gotovo smiješan.
A za kaj to sve treba najmiroljubivijoj naciji na svijetu? Ko to njih napada?
sury or'o is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2014., 08:01   #184
Quote:
sury or'o kaže: Pogledaj post
A za kaj to sve treba najmiroljubivijoj naciji na svijetu? Ko to njih napada?
Jesu li patološki mrzitelji Amerike u stanju ponudit išta više od imbecilnog sarkazma? Godinama čekam i nikako da dočekam.
The Gipper is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2014., 12:19   #185
Ma ovaj gos'n Giper je baš neki šaljivdžija. Ništa on ne shvaća. Nisam ja mrzitelj nikoga pa ni Amerike. To je velika država, vrijednih i uglavnom pametnih ljudi, ali politika te države je za izbljuvati se.
Nije nužno da nekaj mrziš ako ti se bljuje od toga.
sury or'o is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2014., 15:55   #186
Kina najjaca ekonomska sila

http://www.blic.rs/Vesti/Svet/500894...ekonomska-sila
MarilynManson91 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2015., 18:43   #187
Jutarnji nam prenosi realan članak o BRICS-u, izvor je Globus.
http://www.jutarnji.hr/rusko-kineski...uniju/1398662/

Članak dosta dobro oslikava trenutnu političku situaciju u svijetu, kao i neminovne promjene.
Hrvojeee is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2015., 20:17   #188
a zasto

jamerika ne bi imala jaku vojsku ?

trosi nesto manje od 4 % bruto nacionalnog proizvoda na vojsku , dok velika vecina uziva blagostanje kakvo ne uziva ni jedna nacija te velicine i populacije

nedavno je nesto i objavljeno tko zaradjuje najvise nakon poreza

pa ja bih volio da hrvatska ima takvu vojsku.....srbi koji nikada u povjesti nisu bili jaci nego 91 nas ne bi nikada napali da jesmo

egiptu, iranu, kini , rosiji i ostalim kopiladima ne pada na pamet da odluce reci ne moze se ploviti ovuda

trgovina mora postojati i odvijati se a ne da mi zuti komunisti kazu mi cemo ovako , dok im velika vecina nacije gladuje

cccc, socijaliste treba rjesiti
indra2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2022., 12:24   #189
Quote:
Enchantress kaže: Pogledaj post
.. Ujedinjenje ljudi je koliko-toliko moguće samo ako bi se pojavila neka nova inteligentna vrsta, npr. vanzemaljci. Onda bismo postali "mi" i "oni", pa bi "mi" uključilo sve pripadnike ljudske vrste. Ovako je nemoguće... Ljudi se privremeno ujedine zbog zajedničkog neprijatelja, ali je i to "jedinstvo" na klimavim nogama, jer jedni bi da se bore, drugi bi kompromis i mirovne pregovore, treći bi predaju, četvrti pokušavaju da se okoriste na sve strane... I u ratu postoji niz vojski, vojnih i paravojnih formacija, te običnih kriminalaca i pljačkaša.

U svetu postoji mnogo kultura, različitih vrednosti, različitih viđenja "idealnog sveta"... Mi smo skloni tome da mislimo da je "naše" nužno i najbolje ili ispravno, ali tako misle i drugi za "svoje". Zapad u tome prednjači, nekad čak i nesvesno, pa zato mnogi drugi narodi osećaju i iskazuju otpor prema zapadnoj kulturi i vrednostima. Niko ne voli da mu se nešto nameće, da ga se omalovažava, da ga se ubeđuje da nije dovoljno dobar i napredan, jer nije kao neko drugi. ...
Bold, da, .. pobježe 'tako' Zapadu i veliki Alžir u BRICS:
Quote:
Alžir zainteresiran za pridruživanje skupini BRICS
www.index.hr/tag/243447/brics.aspx
Kerulen is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2022., 15:11   #190
Quote:
Kerulen kaže: Pogledaj post
Bold, da, .. pobježe 'tako' Zapadu i veliki Alžir u BRICS:


www.index.hr/tag/243447/brics.aspx
veliki alžir ?
taman dovoljno velik za priključit se propaloj ruskoj i propaloj ekonomiji islamske republike iran.
__________________
allahu akbar, al putinu rahbar
antilles is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2022., 15:58   #191
Quote:
antilles kaže: Pogledaj post
veliki alžir ? ...
Alžir, službeno Alžirska Narodna Demokratska Republika je država u sjevernoj Africi i najveća zemlja po veličini na afričkom kontinentu.

https://hr.wikipedia.org/wiki/Alžir

Bez sirovina/tržišta, i največe/najbolje ekonomije propadaju ... sirovinski-iscrpljen Zapad, ovisan je o sirovinama/tržištima Istoka!
Kerulen is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2022., 20:29   #192
Quote:
Kerulen kaže: Pogledaj post
Alžir, službeno Alžirska Narodna Demokratska Republika je država u sjevernoj Africi i najveća zemlja po veličini na afričkom kontinentu.

https://hr.wikipedia.org/wiki/Alžir

Bez sirovina/tržišta, i največe/najbolje ekonomije propadaju ... sirovinski-iscrpljen Zapad, ovisan je o sirovinama/tržištima Istoka!
hr. wiki, jel to vic, ili šta ?

aj, nauči min o alžiru.
za početak: alžir nije na istoku. niti u odnosu na europu, niti u odnosu na zapad.

kad savladaš osnove, javi se .
__________________
allahu akbar, al putinu rahbar
antilles is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2022., 21:20   #193
"Blago" se vašima .. zašto bi francuska wiki, o francuskoj izgubljenoj koloniji, bila relevantnija od hrvatske wiki (u osnovnim geo-podacima)?

Ok, idem 'svladati osnove' al' sumnjam da ću se vratiti na forum jer moje vrijeme, predviđeno za boravak u vašem društvu, - definitivno je isteklo.

Au revoir
Kerulen is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2022., 22:02   #194
Mozda su pomijesali sa Argentinom.
Mislim ipak se radi o indexu.hr .
A ti su poznati da tamo rade neki sumnjivi dobrovoljci.

Quote:
Buenos Aires/Xiamen. Argentinski veleposlanik u Kini Sabino Vaca Narvaja objavio je da je argentinski predsjednik Alberto Fernández poslao pismo svom kineskom kolegi Xi Jinpingu u kojem je službeno zatražio pridruživanje Bricsu.
https://amerika21.de/2022/09/259967/...tritt-zu-brics

Ostadosmo bez argentinske govedine.
__________________
Albert Einstein:
"Zdrav razum je gomila predrasuda, stečenih do 18 godine zivota."
amadeus65 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2022., 08:41   #195
Quote:
amadeus65 kaže: Pogledaj post
Mozda su pomijesali sa Argentinom.
Mislim ipak se radi o indexu.hr .
A ti su poznati da tamo rade neki sumnjivi dobrovoljci.
Maa nisu ništa "pomiješali", već sam zaboravio, uz sirovinsko-tržišnu ovisnost Zapada o Istoku, dodati još "i o Jugu i Sjeveru" što je, u vezi s Alžirom, maliciozno iskorišteno kao, jelte, "neznanje o geo-položaju Alžira".
Quote:
https://amerika21.de/2022/09/259967/...tritt-zu-brics

Ostadosmo bez argentinske govedine.
Biti će, nažalost, "toga" još u budućnosti.
Kerulen is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2023., 17:56   #196
Brazil, Rusija, Indija, Kina i Južna Afrika su se dogovorili da pošalju pozivnice: Argentini, Egiptu, Etijopiji, Iranu, Saudijskoj Arabiji i Ujedinjenim Arapskim Emiratima.

Države koje prihvate pozivnice postaju članice od 1. Siječnja 2024

Quote:
BREAKING:

Brazil, Russia, India, China and South Africa have reached an agreement to invite Argentina, Egypt, Ethiopia, Iran, Saudi Arabia and the UAE to become full members of BRICS.

If they accept, they will become members from January next year.

link
Kako će se sada zvati Brics, i koji je smisao te organizacije, koja nema više blage veze sa onime od čega je nastala
__________________
Ja sam disleksičan!
darkwood is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2023., 18:28   #197
Quote:
darkwood kaže: Pogledaj post
Brazil, Rusija, Indija, Kina i Južna Afrika su se dogovorili da pošalju pozivnice: Argentini, Egiptu, Etijopiji, Iranu, Saudijskoj Arabiji i Ujedinjenim Arapskim Emiratima.

Države koje prihvate pozivnice postaju članice od 1. Siječnja 2024



Kako će se sada zvati Brics, i koji je smisao te organizacije, koja nema više blage veze sa onime od čega je nastala
Kao što je Europska zajednica za ugljen i čelik?
GuySpy is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2023., 18:31   #198
BRICS ukupno imaju 25% svijetske ekonomije, od toga čak 17% je Kina, Brazil i Rusija imaju po dva posto a JAR manje od pola posto. Indija ima 3%.

SAD sam ima 25%
EU ima 17% a recimo Japan 6%.

Bez same Kine ostatak BRICS je zanemariv.

https://www.theglobaleconomy.com/rankings/gdp_share/
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2023., 19:34   #199
Nije li ono drzava clanica BRICS-a Brazil slala oruzje Ukrajini koja ratuje protiv druge clanice BRICS-a Rusije?
phanatique is online now  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2023., 19:41   #200
Quote:
phanatique kaže: Pogledaj post
Nije li ono drzava clanica BRICS-a Brazil slala oruzje Ukrajini koja ratuje protiv druge clanice BRICS-a Rusije?
Pakistan je najveći neprijatelj Indije a istovremeno maltene vazal Kine.
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:23.