Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Svijet

Svijet Zbivanja u svijetu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.04.2014., 21:03   #61
@The Avenger

Svaka čast na postu - najbolji opis stvarnog stanja
Konev is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2014., 01:30   #62
Quote:
žalac_1 kaže: Pogledaj post
a tko je taj prostor RT-u omogućio? To je bit problema na koju ukazujem, tko daje prostor RT-u; ajmo se na osvrnuti na taj "background" RT-a, ne na sam RT...

Jel ga stvorio sam RT svojom pojavom i osvajanjem pažnje javnosti?
Ili je prostor za kritiku već tu, 300 godina, a RT ga po principima tržišne ekonomije kao financijski najmoćniji antiestablišment medij, uza sve kompetitivne prednosti što mu ta ogromna finncijska injekcija daje pred ostalima, uspješno ispunjava i dominira njime.
Pa para mu je omogucila .. koliko para toliko muzike ! A utar granica SAd te ari funkcioniraju na tim principima .. "trzisnim" ...
Kako se mogu nazvati neovisni i nezavisni kad funkcioniraju po trzisnim principima !?
To je kada na cijanida zaljepis da su to vitamini i prodajes u ducanu !
A kad te uhvate imas dovoljno za bailout ! Pa opet ponovo !
Neovisno sudstvo .. neovisni mediji a sve funkcionira po trzisnim principima !

Evo neke zemlje Baltika su banirale i ruske TV kanale ... di su tu EU tekovine prava demokracije sloboda i slicnog !?

Ah pa da .. kao ratni sukob je .. pa je sve dopusteno !?
A kad to nije ratni sukob ?
Uostalom ovi su EU a s kime to EU ratuje ?

Dobro si rekao .. nemojmo biti djeca ...

To sto mozes u americi ispred bijele kuce revati iz petnih zila protiv ovog i onog .. ne mjenja u BITI nista BITNOG !
Kozmetika !

Vrlo rado bi oni u US zabranili medije kao RT i slicno ali to ne mogu ne zbog toga sta to tamo negdje pise u ustavu ili paragraf neki .. nego zato jer bi to u ovom trenutku izlucilo ogromni kontraefekat globalno po njihovu sliku kao slobodne zemlje ! Tj. vise stete nego koristi !

Al polako i to ce da se promjeni .. i u americi ce biti banirani i Youtube i Tweeter ... zivi bili pa vidjeli

Nekada je bilo nepojmljivo da americka vlada JAVNO otvori nesto van US jurisdikcijskog sustava i tamo radi sta ih volja ... takoreci ozakone bezakonje .. ala Guantanamo !

Pa eto docekasmo i to !
__________________
to exist is to resist 外人

Zadnje uređivanje O_D_E_Z : 16.04.2014. at 01:48.
O_D_E_Z is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2014., 03:50   #63
Najbolje mi je kad neki navode zapadnjake koji se javljaju na RT kao nekakvu potvrdu RT otvorenosti i objektivnosti. A doti jednoga od tih zapadnjaka obavezno nadješ i na PressTV.

Isti navodni borci za slobodu riječi i pravo na drugačije mišljenje, a koji redovno daju intervjue na RT, bez imalo srama sudjeluju u medijima zemlje koja zbog polit., vjerskih i inih uvjerenja drži godinama stotine ljudi po zatvorima, gdje žene po zakonu moraju nosit maramu, etc, etc.

A najtragičniji lik od svih je T. Meyssan, voltaire.org. Homo al redovni gost na RT i PressTV. Obje zemlje nadaleko "poznate" po toleranciji njega i njemu sličnih.
Hipokrizija najgore vrste. Al valjda po onoj staroj: para vrti di burgija neće.
antilles is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2014., 03:57   #64
Quote:
antilles kaže: Pogledaj post
Najbolje mi je kad neki navode zapadnjake koji se javljaju na RT kao nekakvu potvrdu RT otvorenosti i objektivnosti. A doti jednoga od tih zapadnjaka obavezno nadješ i na PressTV.

Isti navodni borci za slobodu riječi i pravo na drugačije mišljenje, a koji redovno daju intervjue na RT, bez imalo srama sudjeluju u medijima zemlje koja zbog polit., vjerskih i inih uvjerenja drži godinama stotine ljudi po zatvorima, gdje žene po zakonu moraju nosit maramu, etc, etc.

A najtragičniji lik od svih je T. Meyssan, voltaire.org. Homo al redovni gost na RT i PressTV. Obje zemlje nadaleko "poznate" po toleranciji njega i njemu sličnih.
Hipokrizija najgore vrste. Al valjda po onoj staroj: para vrti di burgija neće.
Kapitalizam, seko.
ruka-slave is online now  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2014., 16:24   #65
Quote:
antilles kaže: Pogledaj post

A najtragičniji lik od svih je T. Meyssan, voltaire.org. Homo al redovni gost na RT i PressTV. Obje zemlje nadaleko "poznate" po toleranciji njega i njemu sličnih.
Moram priznati da nisam imao pojma tko je taj Meyssan, iako vrlo redovito gledam RT.
Googlajući sam pronašao kako izgleda, ali iako se maglovito sjećam da sam ga nekada davno negdje vidio, sa sigurnošću mogu reći da dotični nije "redoviti gost na RT"... pa čak ni povremeni... Vjerojatno se pojavio jednom ili dva puta...

Tako da... netko tu manipulira.

Međutim, iako ne poznajem njegove stavove, ne vidim problem ako netko biva intervjuiran i na RT-u i na Press TV-u, ili na bilo kojem drugom kanalu, ako ima relevantne i zanimljive poglede na neko pitanje ili problem - u ovom slučaju u vezi Bliskog Istoka, čini se.

Možda su dotičnog nekada intervjuirale i neke Zapadne TV kuće, tko zna...

Zadnje uređivanje The Avenger : 16.04.2014. at 17:02.
The Avenger is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2014., 20:54   #66
Quote:
antilles kaže: Pogledaj post
Najbolje mi je kad neki navode zapadnjake koji se javljaju na RT kao nekakvu potvrdu RT otvorenosti i objektivnosti. A doti jednoga od tih zapadnjaka obavezno nadješ i na PressTV.

Isti navodni borci za slobodu riječi i pravo na drugačije mišljenje, a koji redovno daju intervjue na RT, bez imalo srama sudjeluju u medijima zemlje koja zbog polit., vjerskih i inih uvjerenja drži godinama stotine ljudi po zatvorima, gdje žene po zakonu moraju nosit maramu, etc, etc.

A najtragičniji lik od svih je T. Meyssan, voltaire.org. Homo al redovni gost na RT i PressTV. Obje zemlje nadaleko "poznate" po toleranciji njega i njemu sličnih.
Hipokrizija najgore vrste. Al valjda po onoj staroj: para vrti di burgija neće.

Ispričavam se na offtopicu, ali me već duže vrijeme kopka jedno pitanje:
Antilles, zašto ti toliko mrziš Iran i zašto te toliko muči ta marama?
I nemoj mi sad tu početi govoriti da se ti boriš za ljudska prava, jer na temi da se u SA ide u zatvor za ateizam i temi gdje su u SA "vještici" odrubili glavu nema niti jednog tvog posta,a protiv Irana non stop drobiš.
__________________
"Samo zato što znamo promijeniti DNK ne znači da posjedujemo mudrost da shvatimo posljedice toga." Mike Adams
goku007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2014., 01:01   #67
Quote:
antilles kaže: Pogledaj post
A najtragičniji lik od svih je T. Meyssan, voltaire.org. Homo al redovni gost na RT i PressTV. Obje zemlje nadaleko "poznate" po toleranciji njega i njemu sličnih.
Razlog zbog kojeg ti smeta T. Meyssan je taj da je osporio svu propagandu o homoseksualcima u Iranu, konkretno slučajeve raznih pedofila, ubojica i silovatelja koji su predstavljani po medijima kao "homoseksualci". U tome nije jedini, tu je i S. Long koji je LGBT aktivist iz Amerike, a definitivno nije iranofil i ne radi za PressTV.
napadide is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2014., 05:26   #68
Quote:
The Avenger kaže: Pogledaj post
Moram priznati da nisam imao pojma tko je taj Meyssan, iako vrlo redovito gledam RT.
Googlajući sam pronašao kako izgleda, ali iako se maglovito sjećam da sam ga nekada davno negdje vidio, sa sigurnošću mogu reći da dotični nije "redoviti gost na RT"... pa čak ni povremeni... Vjerojatno se pojavio jednom ili dva puta...

Tako da... netko tu manipulira.

Međutim, iako ne poznajem njegove stavove, ne vidim problem ako netko biva intervjuiran i na RT-u i na Press TV-u, ili na bilo kojem drugom kanalu, ako ima relevantne i zanimljive poglede na neko pitanje ili problem - u ovom slučaju u vezi Bliskog Istoka, čini se.

Možda su dotičnog nekada intervjuirale i neke Zapadne TV kuće, tko zna...
Može bit da više nije redovni gost. Bi'će im više nije zanimljiv, pa koji bi ga q. plaćali.
(a bi'će sam i ja malo "zardjala". )

Ne mo'š ih sve popamtit, bem ti.
Al uglavnom svi ex., financijski propali. Mala penzija, dvije bivše, puno alimentacije. Pa daj šta daš, dobar je i RT.

RT do daljnjeg ostaje Kokolo Centralnog komiteta.
antilles is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2014., 14:02   #69
Quote:
antilles kaže: Pogledaj post
Može bit da više nije redovni gost. Bi'će im više nije zanimljiv, pa koji bi ga q. plaćali.
(a bi'će sam i ja malo "zardjala". )

Ne mo'š ih sve popamtit, bem ti.
Al uglavnom svi ex., financijski propali. Mala penzija, dvije bivše, puno alimentacije. Pa daj šta daš, dobar je i RT.

RT do daljnjeg ostaje Kokolo Centralnog komiteta.
Uglavnom...
The Avenger is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2014., 15:47   #70
Bagra se vjerojatno sprema zabraniti RT u SAD-u.

http://rt.com/news/154800-lavrov-kerry-rt-comment/

Kerry počeo karakterizirati RT kao "Putinovu propagandnu mašineriju"...
The Avenger is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2014., 15:48   #71
Quote:
The Avenger kaže: Pogledaj post
Bagra se vjerojatno sprema zabraniti RT u SAD-u.

http://rt.com/news/154800-lavrov-kerry-rt-comment/

Kerry počeo karakterizirati RT kao "Putinovu propagandnu mašineriju"...
Američki režim je rabrania postavljanja Ruskih GLONASS zemljanih stanica na teritorije Amerike pod izlikom da bi mogle bit korištene kao špijunske stanice dok se istovremeno GPS zemljane stanice nalaze na teritoriju Rusije.
Konev is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2014., 19:57   #72
Quote:
The Avenger kaže: Pogledaj post
Bagra se vjerojatno sprema zabraniti RT u SAD-u.
Trebali su to već davno napraviti.
John Stooges is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2014., 22:07   #73
Quote:
The Avenger kaže: Pogledaj post
Bagra se vjerojatno sprema zabraniti RT u SAD-u.

http://rt.com/news/154800-lavrov-kerry-rt-comment/

Kerry počeo karakterizirati RT kao "Putinovu propagandnu mašineriju"...
Hahahah...

To bi bio zgoditak u gostima, da zabrane RT u Americi. Na to Rusi i ciljaju, zato zadnjih dana RT zaoštrava retoriku.
Kada ga u Americi zabrane odjednom će se i oni koji su bili skeptični prema teorijama urota postati zainteresirani pa čačkati po internetu ne bi li našli RT. Jednom kada blokiraju i RT na internetu, RT, jubitu i ostale (nemojmo se zavaravati, to Amerikanci itekako mogu) već će toliko porasti interes za RT-om da će broj ljudi koji će biti zainteresirani za "drugo mišljenje" rasti eksponencijalno na dnevnoj bazi.


Inače stalno se provlači bias da je RT oružje ruske propagande na zapadu. Da, RT ima izvore informacija za koje je očito da ne mogu biti novinarski već čisti secret inteligence, ali RT je posljedica medijskog i propagandnog rata protiv Rusije, RT je odgovor na zapadnu medijsku mašineriju i za razliku od iste koja je ofenzivnog, agresorsko-imperijalističkog karaktera, RT je medij defanzivnog i obrambenog karaktera. Služi da se svijetu advokatira rusko viđenje situacije, da ne bi bilo - kadija te tuži, kadija ti sudi, a okrivljenom začepljena usta...
__________________
I HATE THE PEOPLE WHO LOVE ME AND THEY HATE ME!
Halo Effect is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2014., 15:14   #74
Sve u svemu, pametan potez Kremlja osnovati medij koji bi štitio ruske interese.
Dobro osmišljen kanal i dostupan na svim multimedijskim platformama.

Svaka čast.

Ima i HRT jedan međunarodni kanal (Slika Hrvatske), ali on je negledljv.
DJTcro is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2014., 15:24   #75
RT jeste odgovor na CNN i BBC i to je dobro. Nikada svetom ne treba da vlada nednoumlje, niti jedna sila. Balans sila je najbolja opcija za sve.
Nixma is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2014., 16:54   #76
besmislen naslov...

BBC je protiv Britanskog rata u Iraku i Afganistanu, a CNN je bio protiv Busha, sada je Fox protiv Obame.

U Rusiji takvo što bi bilo nemoguće, da TV bude protiv Putina
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2014., 17:43   #77
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
besmislen naslov...

BBC je protiv Britanskog rata u Iraku i Afganistanu, a CNN je bio protiv Busha, sada je Fox protiv Obame.

To je tako jedino u tvom paralelnom svemiru iz kojeg povremeno ispužeš.
__________________
Yakety Sax or “Benny Hill Theme”:
https://www.youtube.com/watch?v=MK6TXMsvgQg
ferda is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2014., 17:55   #78
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
besmislen naslov...

BBC je protiv Britanskog rata u Iraku i Afganistanu, a CNN je bio protiv Busha, sada je Fox protiv Obame.

U Rusiji takvo što bi bilo nemoguće, da TV bude protiv Putina
zato sto je putin voljen i omiljen u rusiji

zato nema nista protiv njega na TV-u
balkanunited is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2014., 18:04   #79
Quote:
ferda kaže: Pogledaj post

To je tako jedino u tvom paralelnom svemiru iz kojeg povremeno ispužeš.
Ne možemo svi biti u 1950-tima kao ti

Što je netočno, Fox voli Obamu?
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2014., 18:05   #80
Quote:
balkanunited kaže: Pogledaj post
zato sto je putin voljen i omiljen u rusiji

zato nema nista protiv njega na TV-u
i Kim je omiljen u Sjevernoj Koreji

šalu na stranu, Putin nije formalno diktator, ali govoriti o nekim medijskim slobodama u zemji gdje se nepoćudni novinari na čudne načine odlučuju završiti životni put je smiješno
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:01.