Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.10.2007., 14:56   #1
Dječji psiholog u Rijeci

tražim ako itko zna nekog dobrog psihologa za djecu vrtičke dobi.Unaprijed se ispričavam ako je tema već bila.
strijelčica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2007., 22:35   #2
Šta baš nitko nezna.
strijelčica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2007., 22:39   #3
mozda da probas i na psihologiji? tamo ima dosta ljudi koji se bave psihologijom ili poznaju psihologe.

plus, imas ovu temu:

Preporuke i iskustva s psiholozima, psihoterapeutima i psihijatrima s preporukama, pa mozda se neki od njih bave i djecom/djecjom psihologijom.
__________________
Bože molim cuvaj nase klince
To love and be loved is to feel sun on both sides. D.V.
tough_cookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2007., 02:12   #4
a psiholozi koji rade u vrtićima???
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2007., 10:01   #5
Hvala na linku,a u vrtiću nemamo psihologa nažalost
strijelčica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2007., 11:09   #6
evo iz vrlo pouzdanog izvora sam dobila informaciju da je na kantridi odlična Zrinka Korotaj i prof. Inge Vlašić (br.tel 659-111, pa pitajte da vas spoje) to je preko HZZO-a, a privatno Ines Denona br.tel: 338-418 to je na pomeriu
__________________
leni
lturkano is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2007., 12:39   #7
Imaš na Kantridi - Inge Vlašić - meni se osobno jako sviđa kao psiholog.
A ovisi možda i - u čemu je problem? Bar okvirno, pa možda shodno tome se netko javi tko ti može konkretnije dati savjet...
__________________
Vidiš, godine nas obrade različito... Nekom postane važno s kim će leći, a nekom s kim će se probuditi
daru is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2007., 12:41   #8
Quote:
strijelčica kaže: Pogledaj post
Hvala na linku,a u vrtiću nemamo psihologa nažalost
ma mislila sam -zar jednostavno ne možeš doći u neki vrtić gdje imaju psihologa....?
znam jednu simpa ženskicu koja radi u jednom riječkom vrtiću... lahorka se zove. al sam zaboravila kak se preziva...
mogu saznati ako to šta znači....
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2007., 15:11   #9
Quote:
extreme kaže: Pogledaj post
ma mislila sam -zar jednostavno ne možeš doći u neki vrtić gdje imaju psihologa....?
znam jednu simpa ženskicu koja radi u jednom riječkom vrtiću... lahorka se zove. al sam zaboravila kak se preziva...
mogu saznati ako to šta znači....
Hvala puno svima na odgovorima.
Pa evo moja mala je dosta nježna,osjetljiva,treba joj dosta da se uklopi,ove godine i nemna problema u vrtiču,ali prošle godine groznih,srečom teta koja je bila njezin problem otišla je u penziju.Htjela bi na razgovor ,da vidim kako juusmjeravati,jer užasno je tvrdoglava,inatljiva,a iskreno nekad izgubim kontrolu,pa vičem(ne tučem ).Htjela bi smjernice za sebe,i malu.
strijelčica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2007., 19:56   #10
U dječjim vrtićima Rijeka imaju psihologa - nema ga svaki vrtić, ali jedan je "zadužen" za više njih... Ako ti mala ide u privatni vrtić koji nema psihologa, onda mislim da ti preostaje - Kantrida ili KBC (u zgradi Audiologije imaju psihologa). E sad - privatno, van klinike - zaista ne znam. Kod kliničkih naravno - s uputnicom od pedijatra.
Nevjerojatno, ali kad je o klincima riječ i psiholozima, psihijatrima, defektolozima i slično - u Rijeci je totalno teško naći... Logopeda privatnog još kako-tako, i ono malo što ih ima - su prebukirani.
Tako da - možda sam slabo upućena - ali mislim da ti preostaju ovi klinički. Ako ništa drugo - imaju dosta iskustva...
__________________
Vidiš, godine nas obrade različito... Nekom postane važno s kim će leći, a nekom s kim će se probuditi
daru is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2007., 20:31   #11
moja mala ima 8 mjeseci, ja sam osoba koja ima kratak fitilj, pa sam ja otišla psihologu da to riješim dok nije kasno, dosta mi je pomoglo, još uvijek idem, možda nekad nije ni problem u klincima već u nama, možda nebi bilo loše da i ti odeš psihologu, jer dječije ponašanje je većinom odraz našeg ponašanja.
__________________
leni
lturkano is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2007., 22:26   #12
evo da se pridružim savjetom...

PALLE - ROTAR DARINKA dr.spec.psih. - PSIHIJATRIJSKA ORDINACIJA
Krimeja 4 , 51000 Rijeka, 051 21 71 30
navodno jedna od boljih što se tiče rada sa djecom. Bila sam par puta kod nje što se tiče savjeta u vezi sina, vrtića itd i sviđa mi se kao osoba i kako je pristupila mom sinu.
Ines Denona je jako draga osoba, nju sam upoznala preko jedne mame, i uvijek me pozdravi na cesti i pita kako mali, kako u vrtiću...
Imali smo posla i sa Frančulom na Kantridi, i sa Korotaj, i ova prva je božemesačuvaj, a ova druga je mlada ali ipak se trudi nešto učiniti i pomoći.
Ima puno psihijatra, ali mnogi ne rade sa onima koji su mlađi npr od 12.g.
__________________
I'm on my way
Out on my own again
Alexina is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2007., 11:20   #13
da, PALE ROTAR je nenadmašna... i vjerojatno u gradu najbolji stručnjak, ali - PSIHIJATAR za djecu.
__________________
Vidiš, godine nas obrade različito... Nekom postane važno s kim će leći, a nekom s kim će se probuditi
daru is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2007., 15:34   #14
A sad savjet kome se obratit psihologu ili psihijatru
I to se u potpunosti slažem nisu dijeca uvjek kriva,ja često planem priznajem pa bi htjela dobit savjet kako svoj odnos promjeniti.Dosta je tvrdoglava ,inatljiva,i želim neke stvari srezati u začetku.
strijelčica is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2007., 19:14   #15
Quote:
strijelčica kaže: Pogledaj post
A sad savjet kome se obratit psihologu ili psihijatru
I to se u potpunosti slažem nisu dijeca uvjek kriva,ja često planem priznajem pa bi htjela dobit savjet kako svoj odnos promjeniti.Dosta je tvrdoglava ,inatljiva,i želim neke stvari srezati u začetku.
Psihologu. Za razgovorčić - psihologu. Ova na Kantridi ti je jako dobra. Konkretna u savjetima...
Po uputnicu kod pedijatra i - kreni, jer dok se dvoumiš i razmišljaš ... prolazi i vrijeme i volja...
__________________
Vidiš, godine nas obrade različito... Nekom postane važno s kim će leći, a nekom s kim će se probuditi
daru is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2007., 19:20   #16
Puno hvala na savjetima
strijelčica is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2007., 21:09   #17
Quote:
strijelčica kaže: Pogledaj post
A sad savjet kome se obratit psihologu ili psihijatru
I to se u potpunosti slažem nisu dijeca uvjek kriva,ja često planem priznajem pa bi htjela dobit savjet kako svoj odnos promjeniti.Dosta je tvrdoglava ,inatljiva,i želim neke stvari srezati u začetku.
a zašto je to što je dijete inatljivo i tvrdoglavo razlog da ga se vodi psihologu ili psihijatru?????? nije mi jasno??
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2007., 21:33   #18
Quote:
extreme kaže: Pogledaj post
a zašto je to što je dijete inatljivo i tvrdoglavo razlog da ga se vodi psihologu ili psihijatru?????? nije mi jasno??
naravno da nije jasno, rekla je "zelim smjernice za sebe i malu, kako je usmjeravati" - rijetki su ovako savjesni roditelji, pa se nismo navikli

strijelcice, rijeku ne znam, pa nemam konkretan prijedlog, ali svaka cast na trudu, volji i prepoznavanju problema u zacetku
putnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2007., 21:36   #19
Quote:
extreme kaže: Pogledaj post
a zašto je to što je dijete inatljivo i tvrdoglavo razlog da ga se vodi psihologu ili psihijatru?????? nije mi jasno??
Jer je ponekad lakše pitati psihologa za savjet i znati se postaviti, nego - urlati od 0-24 po kući i izluđivati i sebe i dijete. Recimo - savjeta radi... Psiholozi i jesu tu da daju savjet roditeljima. Neće raditi "terapiju" na djetetu, jer to nije potrebno, ali ako mami treba savjet - zašto ne PITATI?
__________________
Vidiš, godine nas obrade različito... Nekom postane važno s kim će leći, a nekom s kim će se probuditi
daru is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2007., 22:40   #20
Quote:
daru kaže: Pogledaj post
Jer je ponekad lakše pitati psihologa za savjet i znati se postaviti, nego - urlati od 0-24 po kući i izluđivati i sebe i dijete. Recimo - savjeta radi... Psiholozi i jesu tu da daju savjet roditeljima. Neće raditi "terapiju" na djetetu, jer to nije potrebno, ali ako mami treba savjet - zašto ne PITATI?
ne, ma nemam ja ništa protiv toga niti smatram da je čudno voditi dijete psihologu...
samo mi se učinili banalnim voditi dijete psih. jer je inatljivo i tvrdoglavo... skoro sva djeca su takva u određenoj dobi...

al svakako, savjeti su dobrodošli...
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:28.