Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Svijet

Svijet Zbivanja u svijetu

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.07.2014., 09:37   #41
Quote:
COD2 kaže: Pogledaj post
Ako Kordić ne bude kandidat morat ćemo vam pomoć da izaberete pravog.
Nemate vi nama šta ni pomoći ni odmoći to je naša država BiH s kojom vi nemate veze , pomozite sebi trebati će vam .
comi12 is offline  
Old 01.07.2014., 11:25   #42
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
dokle god vi Muslimani mislite da možete drugima birati člana predsjedništva, imat ćete doista jako manevarskog prosotora...

neće doći neka Turska i uvesti reda za vaš račun
Majki a i svi ostali samo napomena kako smo se davno dogovorili za elementarnu pristojnost i poštivanje Zakona RH i Zakona drugih država pa vas sve zajedno molim kad raspravljate na vjerskom nivou upisi musliman, katolik i pravoslavac su OK ali kad raspravljate o nacijama-narodima-nacionalnostima i tome slično molim vas da vodite računa kako u BiH postoje tri konstitutivna naroda koje se zovu Hrvati, Bošnjaci i Srbi.

To piše u zakonima i RH i BiH i dužni smo to poštivat pa dajte malo pažljivije. Hvala.

Ukoliko mi ne vjerujete izvolite Ustav BiH http://www.ustavnisudfbih.ba/bs/doku...ceni_tekst.pdf i Ured za ljudska prava i prava nacionalnih manjina RH http://www.uljppnm.vlada.hr/index.ph...id=9&Itemid=51.
__________________
Niks grozje ščipjen, niks smokve ticen perke ćeš dobit takicon po tampliru.

Zadnje uređivanje Cuka : 01.07.2014. at 11:32.
Cuka is offline  
Old 01.07.2014., 11:36   #43
kao što sam već rekao prije nekoliko mjeseci na jedan ovakav besmislen komentar...

narode treba nazivati onim imenima kojim su se jasno i slobodno izjasnili..kada se izjasne drugačije onda treba to poštivati...

znam da su u splitu uvijek bile popularne brozove metode, a i znamo da su one baš u koliziji sa demokracijom i da su totalitarne...zato nema potrebe da ih se prenosi na stanje u BIH..

to što je jedna stranka(SDA) odredila da se Muslimani trebaju nazivati Bošnjacima, dok se takvo stanje ne potvrdi slobodnom voljom naroda ta odluka nema nikakav legitimitet..

pa neće hrvatski zakon određivati kako ću ja nazivati Muju ili Seada (ili kako će se oni sami nazivati) koji su se izjasnili kao Muslimani...a neće ni Cuka...neki si umišljaju da imaju pravo kršiti osnovna ljudska prava...opet brozov mentalitet
hercegovina111 is offline  
Old 01.07.2014., 11:56   #44
Quote:
comi12 kaže: Pogledaj post
Turci i Turska nisu problem a ima i ona najpoznatija Njegošova izreka u kojoj govori ko je gori...
Na ovome se lijepo vidi da ti uopće nisi pročitao Gorski vijenac. Zar ne?

Jer - riječ je o epu u kome se nalazi mnoštvo likova, a koji opet imaju svoju književnu ličnost, svoju logiku...
Stoga ti kažem da je stih koji govori o tome da su poturice gori od turaka - ustvari rečenica koju izgovara jedan od likova iz Gorskog vijenca.

Reći da je to rekao Njegoš isto je što i strpati riječi dr.Hanibala Lektera o kanibalizmu u usta scenaristu Hanibala i optužiti scenaristu da je kanibal.

Izvlačenje iz konteksta je opaka stvar.

Evo, i ovo su stihovi Gorskog vijenca, također izvučeni iz konteksta:
Quote:
"O, Stambole, zemaljsko veselje, kupo meda, goro šećera, Bog iz tebe samo begeniše črez proroka sa zemljom vladati."
I ovo (za Islam):
Quote:
"Kakva vjera sa ovom da se mjeri, kakav oltar bliže neba stoji?"
I ovo:
Quote:
"Vuci su ti ljuto pogladnjeli, nek ti sine sablja damaskija, da ne laju paščad na Proroka."
I tako dalje...

Da li ćeš, osviješten gornjim - sada tvrditi da je i Njegoš ustvari bio turčin i poturica? Prikriveni musliman?
RIOBOSS is offline  
Old 01.07.2014., 12:04   #45
Quote:
hercegovina111 kaže: Pogledaj post
kao što sam već rekao prije nekoliko mjeseci na jedan ovakav besmislen komentar...

narode treba nazivati onim imenima kojim su se jasno i slobodno izjasnili..kada se izjasne drugačije onda treba to poštivati...

znam da su u splitu uvijek bile popularne brozove metode, a i znamo da su one baš u koliziji sa demokracijom i da su totalitarne...zato nema potrebe da ih se prenosi na stanje u BIH..

to što je jedna stranka(SDA) odredila da se Muslimani trebaju nazivati Bošnjacima, dok se takvo stanje ne potvrdi slobodnom voljom naroda ta odluka nema nikakav legitimitet..

pa neće hrvatski zakon određivati kako ću ja nazivati Muju ili Seada (ili kako će se oni sami nazivati) koji su se izjasnili kao Muslimani...a neće ni Cuka...neki si umišljaju da imaju pravo kršiti osnovna ljudska prava...opet brozov mentalitet
Nema potrebe zamagljivati očito i općepoznato, a očito je da je stanje odavno potvrđeno voljom bošnjačko naroda jer je sve to prošlo kroz zakonodavne institucije gdje sjede narodni tribuni.
Općepoznato je da je sve to podržao HDZ BiH.
Općepoznato je i to da se ne može stavljati znak jednakosti između Bošnjaka i muslimana jer mnogi Bošnjaci uopće nisu muslimani.

A ti bi svakako morao prestati sa vrijeđanjem i omalovažavanjem čitavog jednog naroda svodeći ga na vjersku skupinu.
RIOBOSS is offline  
Old 01.07.2014., 13:15   #46
Quote:
RIOBOSS kaže: Pogledaj post
Nema potrebe zamagljivati očito i općepoznato, a očito je da je stanje odavno potvrđeno voljom bošnjačko naroda jer je sve to prošlo kroz zakonodavne institucije gdje sjede narodni tribuni.
Općepoznato je da je sve to podržao HDZ BiH.
Općepoznato je i to da se ne može stavljati znak jednakosti između Bošnjaka i muslimana jer mnogi Bošnjaci uopće nisu muslimani.

A ti bi svakako morao prestati sa vrijeđanjem i omalovažavanjem čitavog jednog naroda svodeći ga na vjersku skupinu.
Znaš šta meni nije jasno 1991 god je se moglo izjasniti Bošnjakom i bilo ih je oko 3000 zašto se vi niste tad tako izjasnili niko vam nije branio i kako je neko mogao uzeti to ime a da i ne pita tad svoj narod dali se žele zvati Bošnjacima a niste ni Srbe i Hrvate to pitali još veču zbrku ste napravili sa jezikom uzevši ime države za jezik iako je praksa u večini zemalja da se ime jeziku daje po narodu ,zatim vaše označavanje pravoslavaca i katolika Bošnjacima donedavno sve do popisa kad odjednom samo muslimani posadoše Bošnjaci jer ste izjednačili vjeru i naciju u vidu kampanija islam = Bošnjak i sl.slobodno odgovori na bilo koje pitanje a što se tiće Njegoševe izreke važan je kontekst i vrijeme kad se šta govori i znam ja kakvo je djelo Gorski vjenac nisam glup ,i još sam te htio pitati kakav je tvoj stav prema šijitima i ko je po tebi "največi zagovaratelj" šijizma u BIH .
comi12 is offline  
Old 01.07.2014., 13:41   #47
Quote:
COD2 kaže: Pogledaj post
Ako Kordić ne bude kandidat morat ćemo vam pomoć da izaberete pravog.
Kolio je vaših "kordića" bilo po Trusini,Križančevu selu, Buhinim kućama, ali nikada niste ni marili imena sela upamtiti...

ALi nek,a silujte zakon dok još možete, EU s vama neće ni počet razgovoarati dok se ne promjeni izborni zakon
__________________
.
Michael Collins is offline  
Old 01.07.2014., 13:45   #48
Quote:
RIOBOSS kaže: Pogledaj post
Nema potrebe zamagljivati očito i općepoznato, a očito je da je stanje odavno potvrđeno voljom bošnjačko naroda jer je sve to prošlo kroz zakonodavne institucije gdje sjede narodni tribuni.
Općepoznato je da je sve to podržao HDZ BiH.
Općepoznato je i to da se ne može stavljati znak jednakosti između Bošnjaka i muslimana jer mnogi Bošnjaci uopće nisu muslimani.

A ti bi svakako morao prestati sa vrijeđanjem i omalovažavanjem čitavog jednog naroda svodeći ga na vjersku skupinu.
općepoznato je da se prema posljednjim službenim rezultatima popisa narod izjašnjavao slobodno i Muslimanima i Bošnjacima i to je jedino relevantno..

a sada zvati našeg forumaša Leslija Eldridža Bošnjakom, a on to ne želi, kao i nekoga iz velike kladuše tko to ne želi nije ništa drugo nego nametanje nekome nečeg što ne želi
hercegovina111 is offline  
Old 01.07.2014., 14:17   #49
Quote:
hercegovina111 kaže: Pogledaj post
općepoznato je da se prema posljednjim službenim rezultatima popisa narod izjašnjavao slobodno i Muslimanima i Bošnjacima i to je jedino relevantno..
Možda je relevantno kod tvoje kuć, ali na ovom forumu nije.

Quote:
hercegovina111 kaže: Pogledaj post
a sada zvati našeg forumaša Leslija Eldridža Bošnjakom, a on to ne želi, kao i nekoga iz velike kladuše tko to ne želi nije ništa drugo nego nametanje nekome nečeg što ne želi
Ti se baš trudiš da se odmakneš od suštine?

A suština je u tome da niko od Bošnjaka nikada nije nametao bošnjaštvo nikakvim Leslijima niti onima iz Velike Kladuše.

Niti Bosanci, niti Muslimani nisu konstitutivni narodi i vode se zajedno sa kinezima, indijancima i vanzemaljicima pod kategorijom ostali, a ti kada Bošnjake svodiš na vjersku skupinu uopće nemaš na umu ni Leslija ni Velikokladušane nego ti je namjera - kristalno jasna - da vrijeđaš Bošnjake, odnosno da ih svedeš na vjersku skupinu što je jad i bijeda od strane tebe, dno dna.

Nema nikakve potrebe da se oko toga više ubjeđujemo.

Tvoja je obaveza, barem ovdje na forumu da uvažiš činjenicu postojanja naroda Bošnjaka, odnosno postojanja konstitutivnog naroda Bošnjaka u BiH i to je to, odnosno, drugim riječima - da poštuješ pravila ovog foruma, te zakone država BiH i Hrvatske (i Crne Gore, Srbije, itd.) i tom pogledu.


Naravno, ti si slobodan da svoje ukućane o tome truješ, ali ne i ovdje.

Nema tu nikakve posebne filozofije, samo malo usputne uljudbe.
RIOBOSS is offline  
Old 01.07.2014., 14:28   #50
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Kolio je vaših "kordića" bilo po Trusini,Križančevu selu, Buhinim kućama, ali nikada niste ni marili imena sela upamtiti...

ALi nek,a silujte zakon dok još možete, EU s vama neće ni počet razgovoarati dok se ne promjeni izborni zakon
Ne pretjeruj! Za razliku od očite i dokazane umješanosti u masovni ratni zločin predsjednika jedne pararepublike - ništa takvo ne stoji za predsjednika RBiH u to vrijeme.
Naravno, možete o tome misliti šta god vas volja, ali jednostavno ne postoje nikakve činjenice u tom smislu.

Radilo se o tzv.ekscesnim ratnim zločinima za koje su odgovorni neposredni počinioci i eventualno niži oficiri.

I tebe pozivam na uljudbu, nakon što si svodio jedan narod na vjersku skupinu - i u ovom smislu, da se prestaneš baviti teorijama zavjere i alternativom.
RIOBOSS is offline  
Old 01.07.2014., 14:30   #51
Quote:
RIOBOSS kaže: Pogledaj post
...

Tvoja je obaveza, barem ovdje na forumu da uvažiš činjenicu postojanja naroda Bošnjaka, odnosno postojanja konstitutivnog naroda Bošnjaka u BiH i to je to, odnosno, drugim riječima - da poštuješ pravila ovog foruma, te zakone država BiH i Hrvatske (i Crne Gore, Srbije, itd.) i tom pogledu.


Naravno, ti si slobodan da svoje ukućane o tome truješ, ali ne i ovdje.

Nema tu nikakve posebne filozofije, samo malo usputne uljudbe.
Interesantan je taj mentalni sklop. On traži da ga se uvažava i kao osobu i kao pripadnika naroda, a on sam sebi dozvoljava da drugog ne uvažava, da ne kažem da na primitivan način pokušava uvrijediti.
Dno dna.

Pozdravljam upozorenje moderatora da se u raspravi poštuju civilizicijske norme i sagovornici i nadam se da će provokatori biti sankcionirani.
__________________
A sada nešto sasvim uobičajeno ...
Brothers in arms, Israel and Pretoria. Kraj jednog divnog prijateljstva i sve ljepote zionizma. HAFRADA.
https://www.theguardian.com/world/2006/feb/07/southafrica.israel
COD2 is offline  
Old 01.07.2014., 14:36   #52
ljudima koji danas za sebe smatraju kako su Bosnjaci treba pokazati barem minimum postovanja i tako ih nazivati

ti isti bi onda barem morali shvatiti da ih nitko ne "vrijeda" kada govori o povijesnim cinjenicama i pokusavanju prekrajanja istih
jer sve ovo je krenulo kad je kolega spiritual beggar postavio tekst u kojem Muslimani Austrougarske prozivaju drzavu za nepostovanje njihovih prava
portal koji prenosi tekst prljavom radnjom je samo zamjenio naziv Musliman s Bosnjak i tako uvrijedio ljude koji su se u to doba izjasnjavali kao Muslimani
na tu primjedbu skocili su danasnji Bosnjaci uvrijedeni, ne znam zasto

i naknadno zele dokazati kako ti ljudi nisu znali sto jesu i sad im kada su 2 m pod zemljom zele uskratiti pravo na njihovo ime, Muslimani
rade upravo ono sto ne zele da drugi rade njima
sivi svijet is offline  
Old 01.07.2014., 14:41   #53
Quote:
COD2 kaže: Pogledaj post
Interesantan je taj mentalni sklop. On traži da ga se uvažava i kao osobu i kao pripadnika naroda, a on sam sebi dozvoljava da drugog ne uvažava, da ne kažem da na primitivan način pokušava uvrijediti.
Dno dna.

Pozdravljam upozorenje moderatora da se u raspravi poštuju civilizicijske norme i sagovornici i nadam se da će provokatori biti sankcionirani.
Donekle se ta problematika može razmatrati historijski ili pak da funkcionira kao uvreda.

U svakom slučaju nije za ovaj topic, posebno kada imamo na umu realnu politiku i procese koji su okončani.


Najgore od svega jeste što je ta problematika odavno poprimila razmjere spama. Kada bi se napravila analiza našlo bi se da visoki procenti ukupnih postova ove teme otpada na osporavanje Bošnjaka kao naroda i nametanja muslimanstva...
RIOBOSS is offline  
Old 01.07.2014., 14:45   #54
takoder sve povijesne licnosti i udruge koje su se nazivale Muslimanske u to doba citiram i dalje pod tim nazivom jer necu pasti pred revizionizmom danasnje prljave politike

poput ovog cijenjenog gospodina koji u svojim radovima jednim potezom pera ne brise povijest i stvara svoju verziju
Dževad Juzbašić

Nacionalno-Politicki Odnosi u Bosanskohercegovackom Saboru i Jezicko Pitanje (1910-1914)


to nije u suprotnosti niti sa jednim zakonom ili Ustavom
uvrijedeni neka se tuze i caru i kralju
sivi svijet is offline  
Old 01.07.2014., 14:48   #55
Quote:
sivi svijet kaže: Pogledaj post
ljudima koji danas za sebe smatraju kako su Bosnjaci treba pokazati barem minimum postovanja i tako ih nazivati

ti isti bi onda barem morali shvatiti da ih nitko ne "vrijeda" kada govori o povijesnim cinjenicama i pokusavanju prekrajanja istih
jer sve ovo je krenulo kad je kolega spiritual beggar postavio tekst u kojem Muslimani Austrougarske prozivaju drzavu za nepostovanje njihovih prava
portal koji prenosi tekst prljavom radnjom je samo zamjenio naziv Musliman s Bosnjak i tako uvrijedio ljude koji su se u to doba izjasnjavali kao Muslimani
na tu primjedbu skocili su danasnji Bosnjaci uvrijedeni, ne znam zasto

i naknadno zele dokazati kako ti ljudi nisu znali sto jesu i sad im kada su 2 m pod zemljom zele uskratiti pravo na njihovo ime, Muslimani
rade upravo ono sto ne zele da drugi rade njima
Objasnio ti je kolega Spiritual kontekst toga koji ti nećeš da apsorbuješ - što je tvoj problem.

Moj se djed po majci na prvom popisu u bišoj Jugoslaviji izjašnjavao kao busovački Srbin jer na tom popisu nisu ni postojali Muslimani.

Bošnjaci su bili politički objekt i nisu upravljali nikakvim procesima.


Dapače, to što se moj djed izjašnjavao Srbinom nije nikakva prepreka da se on kasnije smatrao Muslimanom od 74, iako je bio i partizan i komunista, a da ga ja danas ja npr. smatram Bošnjakom.

Tebi možda jeste, ali meni nije. A djed je moj, nije tvoj - stoga sikter, da konačno stavimo tačku na ovu glupu i bijednu "temu".
RIOBOSS is offline  
Old 01.07.2014., 14:49   #56
Quote:
sivi svijet kaže: Pogledaj post
ljudima koji danas za sebe smatraju kako su Bosnjaci treba pokazati barem minimum postovanja i tako ih nazivati

ti isti bi onda barem morali shvatiti da ih nitko ne "vrijeda" kada govori o povijesnim cinjenicama i pokusavanju prekrajanja istih
jer sve ovo je krenulo kad je kolega spiritual beggar postavio tekst u kojem Muslimani Austrougarske prozivaju drzavu za nepostovanje njihovih prava
portal koji prenosi tekst prljavom radnjom je samo zamjenio naziv Musliman s Bosnjak i tako uvrijedio ljude koji su se u to doba izjasnjavali kao Muslimani
na tu primjedbu skocili su danasnji Bosnjaci uvrijedeni, ne znam zasto

i naknadno zele dokazati kako ti ljudi nisu znali sto jesu i sad im kada su 2 m pod zemljom zele uskratiti pravo na njihovo ime, Muslimani
rade upravo ono sto ne zele da drugi rade njima
Nisam još našao ni jednog koji je odg.zašto se 1991 god.na slobodnom popisu nisu izjasnili Bošnjacima mada su mogli ,tad je otprilike bilo Bošnjka oko 3000 da bi danas njihov broj naglo skočio što se tad nisu bunili kad su ih zvali muslimanima mogli su fino izaći na popis i dokazati da su nešto više od vjerske manjine ali nisu željeli biti Bošnjaci a danas se prse tim imenom s kojim u prošlosti nisu željeli imati veze ali nebitno to je tema za historiju nema to puno veze za današnje odnose naroda u BIH ali je ta činjenica svakako zanimljiva samo neznam dali je uče u školama .
comi12 is offline  
Old 01.07.2014., 14:51   #57
Quote:
sivi svijet kaže: Pogledaj post
takoder sve povijesne licnosti i udruge koje su se nazivale Muslimanske u to doba citiram i dalje pod tim nazivom jer necu pasti pred revizionizmom danasnje prljave politike

poput ovog cijenjenog gospodina koji u svojim radovima jednim potezom pera ne brise povijest i stvara svoju verziju
Dževad Juzbašić

Nacionalno-Politicki Odnosi u Bosanskohercegovackom Saboru i Jezicko Pitanje (1910-1914)


to nije u suprotnosti niti sa jednim zakonom ili Ustavom
uvrijedeni neka se tuze i caru i kralju
Eto - super, ali to je za historije, a ne za ove teme.

Shvataš?

Ili je tebi prošlost isto što i sadašnjost, ili si nedovoljno pametan da shvatiš neke stvari ili si bezobrazan.

Trećeg nema, a ti sebi odaberi šta ti se od gornjeg sviđa...
RIOBOSS is offline  
Old 01.07.2014., 14:55   #58
Quote:
RIOBOSS kaže: Pogledaj post
Tebi možda jeste, ali meni nije. A djed je moj, nije tvoj - stoga sikter, da konačno stavimo tačku na ovu glupu i bijednu "temu".
ne, neces ti odredivati na koju se temu stavlja tocka
drustva su se zvala Muslimanska, poput Muslimanske narodne organizacije koja je usla u skupstinu za vrijeme Austrougarske to ime su uzeli svojom voljom

nije nametnuto, nitko nije zabranio termin Bosnjak
dosta je tih lazi i prekrajanja povijesti
i uvijek cu reagirati na podmetanja kada se nazive, termine, ljude koji su se u to doba nazivali Muslimani danas zbog prljave politike protiv njihove volje naziva Bosnjacima

to nije protivno zakonima ili Ustavu, a vas ako vrijeda treba se zapitati kakvi su to problemi u vasim glavama
a vi se tuzite i caru i kralju
sivi svijet is offline  
Old 01.07.2014., 14:56   #59
Quote:
RIOBOSS kaže: Pogledaj post
Eto - super, ali to je za historije, a ne za ove teme.
povijest svakako je ali se koristi, zloupotrebljava u danasnjoj politici te time postaje nasa tema
sivi svijet is offline  
Old 01.07.2014., 15:03   #60
Mislim da ne treba bilo koga ubjeđivati i objašnjavati zašto se mi (Bošnjaci) zovemo kako se zovemo niti ulaziti u te besplodne rasprave.

Uvijek može naići nova budala koju bi trebalo nešto podučavati i šta ja znam.

Mislim da samo treba insistirati na normama koje je ovaj forum sa moderaturom konačno hrabro usvojio. To treba prihvatiti i odati im priznanje za hrabrost koja im je nedostajala godinama.

To je sve što je i potrebno i sasvim dovoljno da se civilizirana rasprava nastavi sa ljudima koji su voljni razmijenjvati političke stavove i mišljenja uz uvažavanje bez uvreda i kompleksa.
__________________
A sada nešto sasvim uobičajeno ...
Brothers in arms, Israel and Pretoria. Kraj jednog divnog prijateljstva i sve ljepote zionizma. HAFRADA.
https://www.theguardian.com/world/2006/feb/07/southafrica.israel
COD2 is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:29.