Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Svijet

Svijet Zbivanja u svijetu

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.07.2014., 15:15   #61
Quote:
RIOBOSS kaže: Pogledaj post
Možda je relevantno kod tvoje kuć, ali na ovom forumu nije.



Ti se baš trudiš da se odmakneš od suštine?

A suština je u tome da niko od Bošnjaka nikada nije nametao bošnjaštvo nikakvim Leslijima niti onima iz Velike Kladuše.

Niti Bosanci, niti Muslimani nisu konstitutivni narodi i vode se zajedno sa kinezima, indijancima i vanzemaljicima pod kategorijom ostali, a ti kada Bošnjake svodiš na vjersku skupinu uopće nemaš na umu ni Leslija ni Velikokladušane nego ti je namjera - kristalno jasna - da vrijeđaš Bošnjake, odnosno da ih svedeš na vjersku skupinu što je jad i bijeda od strane tebe, dno dna.

Nema nikakve potrebe da se oko toga više ubjeđujemo.

Tvoja je obaveza, barem ovdje na forumu da uvažiš činjenicu postojanja naroda Bošnjaka, odnosno postojanja konstitutivnog naroda Bošnjaka u BiH i to je to, odnosno, drugim riječima - da poštuješ pravila ovog foruma, te zakone država BiH i Hrvatske (i Crne Gore, Srbije, itd.) i tom pogledu.


Naravno, ti si slobodan da svoje ukućane o tome truješ, ali ne i ovdje.

Nema tu nikakve posebne filozofije, samo malo usputne uljudbe.
postoje dokazi kako se tko izjasnio, bilo je i Bošnjaka i Muslimana...to treba poštivati...

već sam ti nedavno rekao da ne koristiš floskule i metode kumrovečke škole jer su irelevantne...

vrlo dobro se zna kako neke odluke stječu legitimitet, a takvi procesi se ne događaju u Holliday Inn-ovima...

ja samo poštujem ljude i zovem ih onim imenom kojim su oni željeli da se zovu...za moj mentalni sklop metode o nametanju nekome nečega suprotno njegovoj slobodnoj volji su neprihvatljive...

dakle, prije svega poštivanje demokracije i slobodne volje pripadnika islamske vjere u BIH kako se žele zvati, a nikakva nametanja imena u stilu kumrovečke ideologije čije metode pokušavaš ovdje propagirati...

ja ne negiram naciju Bošnjaka i za mene su Bošnjaci onih 2-3 000 koji su se tako i izjasnili na posljednjem službeno objavljenom popisu stanovništva i ja ih najdublje poštujem, kao i one koji su se željeli izjasniti Muslimanima..dakle, ja ništa ne negiram, nazadno je nekome uskraćivati slobodnu volju.kopčaš?..tko sam ja da onim nešto manje od 2 milijuna Muslimana uskraćujem pravo da se izjasne..

momak, moraš poštovati nečiju slobodnu volju, a ne nešto nametati
hercegovina111 is offline  
Old 01.07.2014., 15:19   #62
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Kolio je vaših "kordića" bilo po Trusini,Križančevu selu, Buhinim kućama, ali nikada niste ni marili imena sela upamtiti...

ALi nek,a silujte zakon dok još možete, EU s vama neće ni počet razgovoarati dok se ne promjeni izborni zakon
Sretni su jer su etnički očistili Srednju Bosnu a s obzirom koliko su jadni misle da je to neka stvar s kojim bi likovali.
master_mind_ is offline  
Old 01.07.2014., 15:20   #63
Quote:
COD2 kaže: Pogledaj post
Interesantan je taj mentalni sklop. On traži da ga se uvažava i kao osobu i kao pripadnika naroda, a on sam sebi dozvoljava da drugog ne uvažava, da ne kažem da na primitivan način pokušava uvrijediti.
Dno dna.

Pozdravljam upozorenje moderatora da se u raspravi poštuju civilizicijske norme i sagovornici i nadam se da će provokatori biti sankcionirani.
zašto izmišljaš?...ne tražim ja o tebe niti od bilo koga drugog da me uvažavaš...ja znam tko sam i što sam i ne treba mi tvoja potvrda za to...takve stvari potrebne su samo ljudima nesigurnim u svoje porijeklo

ne znam zašto si daješ za pravo nekome uskraćivati da se izjasni kako želi...to je očito onaj sindrom "biranja predsjednika drugome"
hercegovina111 is offline  
Old 01.07.2014., 15:22   #64
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Kolio je vaših "kordića" bilo po Trusini,Križančevu selu, Buhinim kućama, ali nikada niste ni marili imena sela upamtiti...

ALi nek,a silujte zakon dok još možete, EU s vama neće ni počet razgovoarati dok se ne promjeni izborni zakon
Ako me sjećanje ne vara i ti si tvrdio da Kordić nije zločinac na onoj blasfemiji od teme, a sad kordiće stavljaš pod navodnike uz Trusinu, što je svakako korak naprijed prema priznanju da je on zločinac.

Vidiš kako istina na ovaj ili onaj način izađe na vidjelo.

Najgore u svemu je to da se tog zločinca slavi, u čemu si i sam učestvovao i učestvuješ aktivno, a s druge strane tražiš razumijevanje i osudu.
Nije li to čisto licemjerje..

Slično:
(Ja tebe Hrvatom, ti mene poturicom, azijatom i sl. i onda tražiš razumijevanje. Šipak.)
__________________
A sada nešto sasvim uobičajeno ...
Brothers in arms, Israel and Pretoria. Kraj jednog divnog prijateljstva i sve ljepote zionizma. HAFRADA.
https://www.theguardian.com/world/2006/feb/07/southafrica.israel
COD2 is offline  
Old 01.07.2014., 15:23   #65
i možda Cuki možete prodati priču da se na popisu 1991.god. niste mogli izjasniti Bošnjacima, a željeli ste, ali to ipak nema puno veze s istinom...
hercegovina111 is offline  
Old 01.07.2014., 15:30   #66
Quote:
hercegovina111 kaže: Pogledaj post
zašto izmišljaš?...ne tražim ja o tebe niti od bilo koga drugog da me uvažavaš...
Ti to od mene ne moraš ni tražiti, to se u civiliziranoj raspravi podrazumijeva. Pa čak i ako to sam i ne zaslužuješ ja se neću supustiti na tvoj nivo i za to me moderatura ne treba upozoravati.


Quote:
ja znam tko sam i što sam i ne treba mi tvoja potvrda za to...takve stvari potrebne su samo ljudima nesigurnim u svoje porijeklo

Jel? Prije bih rekao da je obrnuto, jer imaš potrebu da uopće pričaš o tome, a svrha je liječenje frustracija.

Quote:
ne znam zašto si daješ za pravo nekome uskraćivati da se izjasni kako želi...to je očito onaj sindrom "biranja predsjednika drugome"
Ne lupetaj.
Ako iko pokušava osporiti pravo nekome da se izjasni kako želi, onda ste to ti i HB ekipa.
To je klasično liječenje frustracija.

I da, takvim kao što si ti ću uvijek s guštom izaći na izbore i zaokružiti Hrvata koji mi se sviđa.
__________________
A sada nešto sasvim uobičajeno ...
Brothers in arms, Israel and Pretoria. Kraj jednog divnog prijateljstva i sve ljepote zionizma. HAFRADA.
https://www.theguardian.com/world/2006/feb/07/southafrica.israel
COD2 is offline  
Old 01.07.2014., 15:41   #67
Quote:
COD2 kaže: Pogledaj post
Ti to od mene ne moraš ni tražiti, to se u civiliziranoj raspravi podrazumijeva. Pa čak i ako to sam i ne zaslužuješ ja se neću supustiti na tvoj nivo i za to me moderatura ne treba upozoravati.





Jel? Prije bih rekao da je obrnuto, jer imaš potrebu da uopće pričaš o tome, a svrha je liječenje frustracija.



Ne lupetaj.
Ako iko pokušava osporiti pravo nekome da se izjasni kako želi, onda ste to ti i HB ekipa.
To je klasično liječenje frustracija.

I da, takvim kao što si ti ću uvijek s guštom izaći na izbore i zaokružiti Hrvata koji mi se sviđa.
nemam potrebu pričati o tome, nego se osvrćem na pokušaje podmetanja da se pripadnici islamske vjere u BIH na popisu 1991god. nisu smjeli izjasniti Bošnjacima i na to ću se uvijek osvrtati, jer ne volim laži...

upravo nitko iz herceg-bosne nikome ne osporava da se izjasni kako želi...stvar je u tome da ekipa iz herceg-bosne poštuje isključivo legitimne instrumente izjašnjavanja...samo tvoj je problem što ti to ne razumiješ i pokušavaš nelegitimnim instrumentima promjeniti ime jednom narodu...

vidiš koliko se mi razlikujemo...kada iziđu službeni rezultati popisa i ako pokažu da se većina nekadašnjih Muslimana izjasnila Bošnjacima, ja ću to poštivati, jer ja nemam komplekse poput tebe i dovoljno sam i politički i demokratski sazrio da bi na izbore išao birati tuđe predstavnike iz inata..to su ipak kompleksi..

a vas tzv. Bošnjačke promotore molim da poštujete i one Muslimane i Bosance(npr. Leslija) i njihovo pravo da budu ono što žele...morate ipak malo više sazrijeti i biti tolerantniji..

i da, umalo zaboravih...drago mi je da i ti polako shvaćaš neke stvari i istina pomalo sramežljivo, ali ipak nedvosmisleno daješ legitimitet herceg-bosni.. svaka čast

Zadnje uređivanje hercegovina111 : 01.07.2014. at 15:47.
hercegovina111 is offline  
Old 01.07.2014., 16:07   #68
Jadno je uopce raspravljati o ovome

Tri su konstitutivna naroda u BIH,Srbi,Hrvati i Bošnjaci,i svatko tko negira i tko namjerno neki narod zovu drugim imenom
treba sankcionirati,to je valjda minimum kulture i postovanja,nekoga zvati onim imenom i onako kako se osjeca,treba
postovati i druge

Kako se tko zvao u proslosti nije bitno,danas je 2014.
balkanunited is offline  
Old 01.07.2014., 16:14   #69
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Kolio je vaših "kordića" bilo po Trusini,Križančevu selu, Buhinim kućama, ali nikada niste ni marili imena sela upamtiti...
Samo uz jednu ogrovnu razliku-onima koji su stradali u tim selima danas se znaju gdje su kosti i grobovi, za razliku do pobijenih u Ahmićima, o čijim se masovnim grobnicama šuti, jer vlada omerta u Vitezu o tome.
U dogledno vrijeme, baš kao i u slučaju Tušnice kod Prijedora, očekivati je da se neko požali kako mu voda zaudara, pa da na kraju prizna kako je tu negdje u okolini masovna grobnica.
__________________
Kakva novogradnja? Tražite muslimanske kuće sa zapadne strane Neretve i kupujte to. Bliže su centru od bilo kojeg stana u međuprostoru između Mostara i Širokog. Zar je toliki problem preuzeti par muslimanskih kvartova koji neugodno strše na našoj strani grada i osigurati stolni grad? (Tomislav Diablo)
spiritual beggar is offline  
Old 01.07.2014., 16:54   #70
Quote:
hercegovina111 kaže: Pogledaj post
kao što sam već rekao prije nekoliko mjeseci na jedan ovakav besmislen komentar...

narode treba nazivati onim imenima kojim su se jasno i slobodno izjasnili..kada se izjasne drugačije onda treba to poštivati...

znam da su u splitu uvijek bile popularne brozove metode, a i znamo da su one baš u koliziji sa demokracijom i da su totalitarne...zato nema potrebe da ih se prenosi na stanje u BIH..

to što je jedna stranka(SDA) odredila da se Muslimani trebaju nazivati Bošnjacima, dok se takvo stanje ne potvrdi slobodnom voljom naroda ta odluka nema nikakav legitimitet..

pa neće hrvatski zakon određivati kako ću ja nazivati Muju ili Seada (ili kako će se oni sami nazivati) koji su se izjasnili kao Muslimani...a neće ni Cuka...neki si umišljaju da imaju pravo kršiti osnovna ljudska prava...opet brozov mentalitet
Nemam pojma koji ti je motiv mene uvijeno vrijeđat sa brozovim metodama a i ne znam koliko je to baš pametno.
Naime ja mogu mislit šta bilo ali dok se mene nešto, pa makar malo, pita naprosto se moram ponašat prema Pravilima koje smo svi skupa prihvatili samim činom registracije na Forum.hr.

Jasno je kako nećemo kao moderatura skakat na zadnje noge ako netko napiše neki naziv iz čiste greške ili pak običaja a sve skupa mu nije namjena vrijeđanje ali da ćemo tu i tamo upozorit to svakako.

Svi vi dobro znate kako ja ovu temu redovno čitam i moderiram i iskreno ću vam kazat da dok je rasprava argumentirana onda nema nikakvih problema u tom smislu jer vi svi dobro znate razumjet kontekst napisanog ali kad se malo zaoštri to se zna događat. I moj moderatorski upis je išao u tom smjeru da vas samo malo podsjetim na dogovoreni način komunkacije. Hvala na pažnji.
__________________
Niks grozje ščipjen, niks smokve ticen perke ćeš dobit takicon po tampliru.
Cuka is offline  
Old 01.07.2014., 17:11   #71
Quote:
comi12 kaže: Pogledaj post
Nisam još našao ni jednog koji je odg.zašto se 1991 god.na slobodnom popisu nisu izjasnili Bošnjacima mada su mogli ,tad je otprilike bilo Bošnjka oko 3000 da bi danas njihov broj naglo skočio što se tad nisu bunili kad su ih zvali muslimanima mogli su fino izaći na popis i dokazati da su nešto više od vjerske manjine ali nisu željeli biti Bošnjaci a danas se prse tim imenom s kojim u prošlosti nisu željeli imati veze ali nebitno to je tema za historiju nema to puno veze za današnje odnose naroda u BIH ali je ta činjenica svakako zanimljiva samo neznam dali je uče u školama .
Mislio sam da se vise ne javljam na ovaj forum ali posto vuces za jezik a i sam imam koju minutu vremena evo da ti odgovorim.

Bosnjaci 91 gledajuci pravno-procedualno nisu ni postojali. Tj. nisu bili ustavna kategorija cak ni kao nacionalna manjina ili neka autohtona nacionalnih zajednica poput Ukrajinaca. Trebalo je dakle kao prvo mjenjati ustav i shodno tome i zakone npr: za izbor i opoziv clanova predsjednistva, o izboru odbornika i poslanika u skupstinu društveno-politickih zajednica, izbornim jedinicama za izbor poslanika u vijeca skupstine itd. da ne nabrajam. Ovaj proces je krenuo tek 92 sa novim ustavom i zavrsen 95 sa zadnjim ustavom. Dakle pravno gledajuci svi koji su 90-te izabrani na neku funkciju u zakonadavno izvrsnoj vlasti bili bi kao Bosnjaci neustavna kategorija i samim tim u sukobu sa istim.
Dakle odgovor na tvoje pitanje je: Pod nazivom Bosnjak 91 nije bila moguca politicka participacija. Npr. predsjednik skupstine skupstine RBiH mogao je biti samo: Srbin, Hrvat ili Musliman posto Bosnjak kao ustavna kategorija nije ni postojao.

Sto se tice same odluke SKBiH iz 1968 o ustavnom izjednacavanju kategorije Musliman sa Hrvatima i Srbima na nivou vlasti tadasnje SRBiH preporucujem djelo na tu temu ukljucujuci transkripte sa XII i XX sjednica centralnog komiteta SKBiH iz kojih se vidi zasto se je od strane komunistickih ateista SKBiH insistiralo upravo na vjerskom pojmu "Musliman" koji ustvari zbunjuje jer podrazumjeva pripadnike Islama svih etnickih grupa i rasa rasutih po svim kontinentima svijeta.

O nacionalnom pitanju: VII i XX sjednica CKBiH Januar-Mart 1968. od strane 241.
http://www.iis.unsa.ba/pdf/rasprave_...u_bosnjaka.pdf

Zadnje uređivanje egej : 01.07.2014. at 18:22.
egej is offline  
Old 01.07.2014., 17:59   #72
malo na sadasnjost

od kud toliki antisemitizam kod Bosnjaka
ne moze se nazvati ni antisemitizmom koliko zaudara jer zavirivsi u novine, portale, forume (neki od forumasa Bosnjaka takoder pisuci na temi Izrael) mrznja prema Zidovima prelazi svaku mjeru

ovi komentari na portalu zahtjevaju i kaznenu odgovornost, a ne samo osudu
portal takoder potencira mrznju dok citatelji jednoglasno odabiru najgore izraze za Izraelsku drzavu i Zidove

Izrael: Hiljade ljudi na sahrani trojice mladića
Izrael bombarduje Gazu nakon pronalaska tijela trojice tinejdžera

da se kojim slucajem radi o medijima u Hrvatskoj mnoge civilne udruge bi reagirale sto bi natjeralo i institucije na reakciju
to ovdje nije slucaj jer se opetovano ponavlja iz dana u dan
sivi svijet is offline  
Old 01.07.2014., 18:18   #73
Quote:
sivi svijet kaže: Pogledaj post
malo na sadasnjost

od kud toliki antisemitizam kod Bosnjaka
ne moze se nazvati ni antisemitizmom koliko zaudara jer zavirivsi u novine, portale, forume (neki od forumasa Bosnjaka takoder pisuci na temi Izrael) mrznja prema Zidovima prelazi svaku mjeru

ovi komentari na portalu zahtjevaju i kaznenu odgovornost, a ne samo osudu
portal takoder potencira mrznju dok citatelji jednoglasno odabiru najgore izraze za Izraelsku drzavu i Zidove

Izrael: Hiljade ljudi na sahrani trojice mladića
Izrael bombarduje Gazu nakon pronalaska tijela trojice tinejdžera

da se kojim slucajem radi o medijima u Hrvatskoj mnoge civilne udruge bi reagirale sto bi natjeralo i institucije na reakciju
to ovdje nije slucaj jer se opetovano ponavlja iz dana u dan
Uglavnom bih se mogao s tobom složiti, ali prouči sta zaci antisemitizam. Arapi su Semiti kao i feničani (stari) ili Aramejci i tako to. Znaš.
__________________
A sada nešto sasvim uobičajeno ...
Brothers in arms, Israel and Pretoria. Kraj jednog divnog prijateljstva i sve ljepote zionizma. HAFRADA.
https://www.theguardian.com/world/2006/feb/07/southafrica.israel
COD2 is offline  
Old 01.07.2014., 18:43   #74
Quote:
egej kaže: Pogledaj post
Mislio sam da se vise ne javljam na ovaj forum ali posto vuces za jezik a i sam imam koju minutu vremena evo da ti odgovorim.

Bosnjaci 91 gledajuci pravno-procedualno nisu ni postojali. Tj. nisu bili ustavna kategorija cak ni kao nacionalna manjina ili neka autohtona nacionalnih zajednica poput Ukrajinaca. Trebalo je dakle kao prvo mjenjati ustav i shodno tome i zakone npr: za izbor i opoziv clanova predsjednistva, o izboru odbornika i poslanika u skupstinu društveno-politickih zajednica, izbornim jedinicama za izbor poslanika u vijeca skupstine itd. da ne nabrajam. Ovaj proces je krenuo tek 92 sa novim ustavom i zavrsen 95 sa zadnjim ustavom. Dakle pravno gledajuci svi koji su 90-te izabrani na neku funkciju u zakonadavno izvrsnoj vlasti bili bi kao Bosnjaci neustavna kategorija i samim tim u sukobu sa istim.
Dakle odgovor na tvoje pitanje je: Pod nazivom Bosnjak 91 nije bila moguca politicka participacija. Npr. predsjednik skupstine skupstine RBiH mogao je biti samo: Srbin, Hrvat ili Musliman posto Bosnjak kao ustavna kategorija nije ni postojao.

Sto se tice same odluke SKBiH iz 1968 o ustavnom izjednacavanju kategorije Musliman sa Hrvatima i Srbima na nivou vlasti tadasnje SRBiH preporucujem djelo na tu temu ukljucujuci transkripte sa XII i XX sjednica centralnog komiteta SKBiH iz kojih se vidi zasto se je od strane komunistickih ateista SKBiH insistiralo upravo na vjerskom pojmu "Musliman" koji ustvari zbunjuje jer podrazumjeva pripadnike Islama svih etnickih grupa i rasa rasutih po svim kontinentima svijeta.

O nacionalnom pitanju: VII i XX sjednica CKBiH Januar-Mart 1968. od strane 241.
http://www.iis.unsa.ba/pdf/rasprave_...u_bosnjaka.pdf
Hvala na odgovoru zanimljivo štivo pogotovo ono na 258 str .o Džemalu Bijediću čvvjek fino objasnio da nema napretka bez konpromisa i da svako svojatanje BIH od bilo koja tri aroda vodi u sukob,pametan je bio ovaj Džemal Bijedić.

Zadnje uređivanje comi12 : 01.07.2014. at 19:36.
comi12 is offline  
Old 01.07.2014., 18:56   #75
Quote:
COD2 kaže: Pogledaj post
Uglavnom bih se mogao s tobom složiti, ali prouči sta zaci antisemitizam. Arapi su Semiti kao i feničani (stari) ili Aramejci i tako to. Znaš.
encyclopaedia britannica
anti-Semitism, hostility toward or discrimination against Jews as a religious or racial group.


zna se sto antisemitizam podrazumjeva, ova opravdanja od Arapa kako bi opravdali svoju mrznju prema Zidovima ne prolazi nigdje na Zapadu
zato ne prodaji tu pricu ni ovdje praveci se pametan

Bosnjaci sigurno nisu semiti tako da ni ne znam zasto ovo i guras u pricu
zapravo znam, kako bi odmakao diskusiju od bitnog
sivi svijet is offline  
Old 01.07.2014., 20:43   #76
Quote:
comi12 kaže: Pogledaj post
Hvala na odgovoru zanimljivo štivo pogotovo ono na 258 str .o Džemalu Bijediću čvvjek fino objasnio da nema napretka bez konpromisa i da svako svojatanje BIH od bilo koja tri aroda vodi u sukob,pametan je bio ovaj Džemal Bijedić.
Mlada historicarka Iva Lucic otkriva jos vise detalja sa XII i XIX sjednice SKBIH iz 1968.

pogledaj njen rad od str. 97 mislim. http://www.iis.unsa.ba/pdf/rasprave_...u_bosnjaka.pdf

U svakom slucaju vidi se sukob linije Puzderac, Bijedic i Purivatra koja forsiraju ime "Musliman" sa linijom Enver Redzic, Muhamed Filipovic koji forsiraju stvaranje ideje bosanske nacije. Inace je te 1967-68 bio jak sukob na akademskom nivou izmedju filozofskog fakulteta (Puzderac i Purivatra) i s druge strane Insituta za proucavanje radnickog pokreta (Enver Redzic). Najvecu cijenu zbog propagiranja bosanstva je platio upravo Muhamed Filipovic koji je izbacen iz partije. S druge strane zbog kritike izjednjacavanje Muslimana sa Hrvatima i Srbima u pogledu dobijanja statusa nacije na nivou BiH ( na nivou Jugoslavije slijedilo je par godina kasnije) visoku cijenu platio je i Dobrica Cosic. Takodje je izbacen iz partije.

Kako Puzderac cesto priznaje vazan je bio cin priznanja a ime se je dalo pod laksim okolnostima i promjeniti. To je bilo cisto plebiscitarno pitanje. Vrijeme je pokazalo da je bio u pravu.
Bilo kako bilo te 1968 nacija "Musliman" je bio neki kompromis iako paradoksalno zvuci cinjenica da je odabir vjerskog naziva dosao od strane komunista.

Upravo Dzemal Bijedic je bio predsjednik pravne komisije na osnovu kojeg je narodna skupstina NRBiH izglasala zakon o zabrani nosnje zara i feredze 1950. godine.
Izvor: Filandra, Sacir: Bosnjacka politika u XX stoljecu. str. 219.
egej is offline  
Old 01.07.2014., 23:04   #77
Quote:
sivi svijet kaže: Pogledaj post
encyclopaedia britannica
anti-Semitism, hostility toward or discrimination against Jews as a religious or racial group.


zna se sto antisemitizam podrazumjeva, ova opravdanja od Arapa kako bi opravdali svoju mrznju prema Zidovima ne prolazi nigdje na Zapadu
zato ne prodaji tu pricu ni ovdje praveci se pametan

Bosnjaci sigurno nisu semiti tako da ni ne znam zasto ovo i guras u pricu
zapravo znam, kako bi odmakao diskusiju od bitnog
Ti i dalje ne znaš sta je antisemitizam. Cak ti ni Britannica ne pomaze jer ne razumiješ sta si pročitao.
Ni u sukobu arapa i jevreja se ne radi o antisemitizmu, niti upisi koje si komentarisao nisu antisemitski jer se ne radi o diskriminaciji na rasnoj ili religijski osnovi nego na političkoj.
I naravno da su ti upisi odraz primitivizma i zatucanosti, kao i nepoštivanja zakona kako od strane korisnika tako i od strane samog portala.
__________________
A sada nešto sasvim uobičajeno ...
Brothers in arms, Israel and Pretoria. Kraj jednog divnog prijateljstva i sve ljepote zionizma. HAFRADA.
https://www.theguardian.com/world/2006/feb/07/southafrica.israel
COD2 is offline  
Old 01.07.2014., 23:59   #78
znam sto je antisemitizam, kao i svi
tvoje izigravanje pameti to ne moze ponistiti jer davno smo dokazali kako nisko stojis sa znanjem
nemam volje ponovno dokazivati tvoje zablude

ti samo i dalje karikiraj klauna
sivi svijet is offline  
Old 02.07.2014., 00:52   #79
Quote:
sivi svijet kaže: Pogledaj post
znam sto je antisemitizam, kao i svi
tvoje izigravanje pameti to ne moze ponistiti jer davno smo dokazali kako nisko stojis sa znanjem
nemam volje ponovno dokazivati tvoje zablude

ti samo i dalje karikiraj klauna
Ad hominem kao krunski argument?

Jad i bijeda!


Shvati tu definiciju Britanike kao užu europocentričnu definiciju (nešto kao geografsko-političku termininologiju: bliski, daleki i srednji istok koja se koristi i u SAD-u mada njima bliski istok uopće nije i ne može biti prostor od Istanbula do Bagdada) skovanu na talasima nasilja nad Jevrejima Evrope u 19. i 20. stoljeću. Radi se o netačnoj definiciji koja i dalje jeste u upotrebi iz razloga jer još uvijek postoji snažna, uslovno rečeno - europocentričnost (mada taj pojam danas obuhvata i SAD, Kanadu, pa i Australiju) koja po sebi uzima mjeru svim stvarima.

Dakle ona jeste uslovno tačna, ali istovremeno preuska i nezgrapna.

Budući da su Arapi nesumnjivo semitski narod, naravno da antisemitizam danas obuhvata i sve ono što je npr. Geert Wilders kazivao i kazuje o Arapima u Nizozemskoj.

Historijski bi antisemitizam obuhvatio i sve oblike nasilja nad Arapima i Jevrejima u Španiji, a obzirom da su i svi ostali muslimani Španije kulturno bili Semiti, pa makar se radilo i o vizigotskim konvertitima - taj pojam bi obuhvatio svaki oblik nasilja ispoljen na tlu Španije prema svim jevrejima i svim muslimanima Španije.
RIOBOSS is offline  
Old 02.07.2014., 01:02   #80
obojica imate psihickih problema ako vam ovi komentari nisu antisemitski, a nalaze se na stranicama koje sam prilozio

dziberi zidovski
Hitler ih davno skuzio

Hitleru trebao si nastaviti gdje si stao ..

Otvoriće se vrata pakla? Otvoriće se kada se svi muslimani na Bliskom istoku ujedine i zajednički udarie po cionistima.

Ko kaze sad da je Hitler bio lud?? Jevreji podmuka narod koji vreba i sprema se za napad.


i vas dvojica branite ove ispade i usudujete se reci kako oni nisu antisemitski i mene zelite ubijediti u to???
ako tako razmisljate najbolje da napustite ovaj forum jer za fasiste ovdje nema mjesta
sivi svijet is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:47.