Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Svijet

Svijet Zbivanja u svijetu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.10.2015., 08:15   #21
Quote:
serafim kaže: Pogledaj post
duhovno zaista nije bitno - njemacka i japan su mozda najvece banana-republike i to je to...
I svi bježe iz njih na bliski istok

Uvijek je bilo,kad te okupiraju ameri onda imaš siromaštvo,nizak standard,bijedu,glad i to. Kad te okupiraju sovjeti imaš jaku ekonomiju,siti želudac,prosperitet i nadu u bolje sutra
Havoc123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2015., 17:23   #22
Quote:
flumen-day kaže: Pogledaj post
Do današnjeg dana, obje zemlje, Njemačka i Japan jesu okupacijske zone, potpuno pod kontrolom američke kleptokratske oligarhije odnosno tzv. SAD-a... Tužno je navedeno pročitati, baš kao što je tužno pročitati i uvodni, mržnjom nabijeni, uvodni upis postavljatelja ove teme koji dežurni moderatori JESU propustili sankcionirati... No, nema veze, nije loše niti da se ovakvi ekstremni ekstremizmi prezentiraju na forumu... No, kako vidim, dežurni apologeti su već stali u obranu američke korporacije (isprika SAD-a), a da nisu niti okusili stavrnu stvarnost nakaznosti sustava navedene korporacije (pardon - SAD-a)...
Mene ne zanima vojno-politička situacija Japana i Rusije kad je u pitanju ova tema, već raspodjela bogatstva odnosno isključivo ekonomska situacija tih zemalja.

Zaključili smo da Rusija ima puno manji omjer milijunaša/milijardera od Japana, ali to nije dobar pokazatelj raspodjele bogatstva. Najbolji pokazatelj je GINI indeks, a tu su Japan i Rusija gotovo izjednačeni što govori da su milijunaši i milijarderi vrlo mali broj ljudi u odnosu na ostatak pučanstva.

Nikakvu mržnju nisam htio prezentirao ovdje, ako je to tako djelovalo ispričavam se uvrijeđenima, a za ovaj tvoj post ti bi se trebao ispričati meni.
__________________
“Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.”-Steve Jobs
Diego Rivera is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2015., 17:34   #23
Quote:
Havoc123 kaže: Pogledaj post
I svi bježe iz njih na bliski istok

Uvijek je bilo,kad te okupiraju ameri onda imaš siromaštvo,nizak standard,bijedu,glad i to. Kad te okupiraju sovjeti imaš jaku ekonomiju,siti želudac,prosperitet i nadu u bolje sutra
Ovo ovisi o tome zoveš li se Njemačka ili Filipini, Panama, Kolumbija...
JollyRoger13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2015., 17:39   #24
Quote:
flumen-day kaže: Pogledaj post
To je nedvojbena činjenica! Iako su i Njemačka i Japan i dan danas okupirani teritoriji od strane SAD-a, ipak se itekako razmatralo i dogovaralo gdje će "leći" atomska bomba... Odluka je pala na Japan i to primarno iz rasističkih polazišta, a naspram ipak onih respektirajućih naspram Njemačke jer je i sam Dwight D. Eisenhower, porijeklom Nijemac, apelirao da se takvo oružje ne primjeni na zemlji njegovih predaka...
Mirovni ugovori su na snazi još od kraja WW2, ali su i Njemačka i Japan gospodarski među najjačim državama svijeta.

Logično je da su bombe bačene na Japan, jer Njemačka je prvenstveno ratovala u Europi, s Francuskom, Ujedinjenim Kraljevstvom i Sovjetima, a Japan sa SAD-om i Kinom.

No, i bombardiranje njemačkih gradova na kraju rata (uglavnom na istočnom dijelu) je imalo strašne žrtve, gotovo kao i A-bombe. Sjeti se razaranja Dresdena npr.
__________________
“Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.”-Steve Jobs
Diego Rivera is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2015., 04:32   #25
Quote:
JollyRoger13 kaže: Pogledaj post
Ovo ovisi o tome zoveš li se Njemačka ili Filipini, Panama, Kolumbija...
Nisam znao da su Kolumbija Panama i filipini bili na strani osovina u 2.svjetskom ratu, bili razrušeni do temelja i pod direktivom amera obavili oporavak i za razliku od Japana i Njemačke im uspjelo ne uspjeti. Mora da su nas učili krivo u školama.

Sent from my D5803 using Tapatalk
Havoc123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2015., 09:18   #26
Quote:
Havoc123 kaže: Pogledaj post
Nisam znao da su Kolumbija Panama i filipini bili na strani osovina u 2.svjetskom ratu, bili razrušeni do temelja i pod direktivom amera obavili oporavak i za razliku od Japana i Njemačke im uspjelo ne uspjeti. Mora da su nas učili krivo u školama.

Sent from my D5803 using Tapatalk
Aj ne pravi se tupast onda i kad ne trebaš. Dobro znaš što sam htio reći.
JollyRoger13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2015., 00:40   #27
Quote:
JollyRoger13 kaže: Pogledaj post
Aj ne pravi se tupast onda i kad ne trebaš. Dobro znaš što sam htio reći.
Ne znam. Pojasni nam.
Havoc123 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:08.