Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Svijet

Svijet Zbivanja u svijetu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.06.2015., 22:23   #41
Rusiju se nema što dijeliti, ona će se raspasti. Jednostavno, Rusi imaju političke mudrosti koliko i Srbi ili su to recimo bili Španjolci. Ne znaju kontrolirati multietničke prostore. Njihov model upravljanja državom je dijametralno suprotan državama kojima upravljaju ili su upravljali. Konkretno, Rusija ima neke elemente feudalizma. Npr. Putin kontrolira Čečeniju zahvaljujući feudalizmu. Na duže staze je to neodrživo. Nema izgrađenog sustava i teško je zamisliti istu ovakvu Rusiju bez Putina na čelu. Sa SAD-om to recimo nije slučaj, jer je praktički od postanka pa do danas to manje više uhodani mehanizam koji je temeljito definiran ustavom i zakonima. U Rusiji nije bitno kako je što definirano ustavom, jer vlada onaj tko ima autoritet. Putin je praktički jednako vladao i kad je bio premijer i kada je predsjednik, bez obzira što ustav bitno drugačije definira ovlasti prvoga i drugoga. Imali smo primjer Srbije gdje je jedno vrijeme potpredsjednik vlade Vučić (Dačić je bio premijer) bio ustvari glavni čovjek vlade. To je dokaz neozbiljnosti političkih sustava tih zemalja.
IuliusCaesar is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2015., 22:28   #42
Quote:
flumen-day kaže: Pogledaj post
Ma jok!

SAD su uvijek bile rasističke, a do samo prije 150 godina i OPAKO ANTIKATOLIČKE...

To su SAD činjenice, a njih je među ostalima najbolje prezentirao i čuveni Samuel Morse, tadašnji antikatolički i aniimigrantski aktivist pored svojih telegrafskih sposobnosti... Da je bilo po Morseu, danas bi SAD bila ne jedna već stotinjak država sa pripadajućim ISIL-om, a stanovništvo bi se u predahu od ispaše trave i kuhanja korijenja naslađivalo spaljivanjem vještica...

Toliko je toga usranog u suštini SAD kao države, da je to jednostavno nepopravljivo...

No, to nije suština ovog upita, ove teme, suština je ta da se Rusija ne smije cijepati, već proširivati... Prije svega na Hrvatsku. Mi ćemo joj biti novi Kalinjingrad... Kakav blagosolov... Jedva čekam ...
Svi su nekakvi i svi imaju putra na glavi. Posebno ako imaju dovoljno vojne, ekonomske i diplomatske snage da do putra uopce mogu doci. Nije tu pitanje tko je svet, toga nema nigdje. Pitanmje je u datim okolnostima i medjusobnim odnosima gdje je veci dugorocni interes.

Ali nije bilo po Moreseu ocito onda

Rusi su nepredvidivi, previse ovisni o kultu vodje da bi se znalo sto sutra slijedi, previse izravno skloni zadirati u neke kontrolne mehanizme sustava i voditi maglovitu vanjsku politiku.

Ameri imaju prednost dugorocno zacrtanih politika, neosobne vlasti (cak i uz ove dinastije) i izravnu i jednostavnu vanjsku politiku "das-nedas, ja tebi-ti meni" (sto vjerojatno nije slucajno, postoje odredjena istrazivanja koja upucuju na to da je taj najjednostavniji pristup dugorocno i najuspjesnija taktika u kompleksnim odnosima unutarsustavnih nadmetanja).

Ni jedni niti drugi nisu humanitarci, a i jedni i drugi ce u krajnjoj liniji uvijek gledati svoj interes. No u medjusobnoj usporedbi manje imam povjeranja u Rusko "partnerstvo".
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2015., 22:34   #43
Quote:
flumen-day kaže: Pogledaj post
I u Hrvatskoj brale i u Hrvatskoj jer mi ćemo biti novi ruski Kalinjingrad, nova slavenska eksklava Majke Rusije... Doduše, za one koji sporije uče, biti će nazočne i dvojezične ploče sa ćiriličnim i latiničnim natpisima, ali samo tijekom idućih cca 10-ak godina dok se stranci ne priviknu !
Cirilica je idiotski anakronizam od kojeg je gluplje samo njeno uzdizanje u nacionalne simbole sto onemogucava potrebne reforme. Ovaj "carski" mjerni sustav amera takodjer, npr.

Latinica nije samo pismo debele vecine zapadnih zemalja nego i osnova vecine strucnih transkripcija trecih pisama (japanskog, kineskoh, indijskih jezika itd) za potrebe razumijevanja medju razlicitim sustavima, dakle nesto previse univerzalno da bi itko zdrave pameti zelio preci sa njega na nesto drugo, umjesto obratno.

Jal vi to stvarno ozbiljno ili se samo zatrolavate i podbatate?
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2015., 22:40   #44
...da li hrvatska ima predugu obalu u odnosu na stanovništvo treba li podjeliiti ono šo ima previše npr. mađarima ili slovencima a i bosanci zaslužuju veći komad obale...
igor malteze is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2015., 22:45   #45
Quote:
igor malteze kaže: Pogledaj post
...da li hrvatska ima predugu obalu u odnosu na stanovništvo treba li podjeliiti ono šo ima previše npr. mađarima ili slovencima a i bosanci zaslužuju veći komad obale...
Vidi ovog čim mu sunarodnjak spomene nešto šta se tiče rusije i srbije odma mu misao na uništenje i na podjelu Hrvatske. Vi neki srbi ste stvarno bolesni u mozak. Izgleda da vam je Oluja bila slaba lekcija. Jel ti kad drkaš misliš kako Hrvatsku dijele slovenci, talijani, mađari, turci? Dobio sam dojam da te ta pomisao seksualno uzbuđuje.
PCN is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2015., 22:48   #46
Kakve se to idiotske teme dopuštaju?
Yehudi du Nuvas is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2015., 22:49   #47
Quote:
Yehudi du Nuvas kaže: Pogledaj post
Kakve se to idiotske teme dopuštaju?
Tema je odlična, Rusiju svakako treba podijeliti kad-tad.
USAisfreedom is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2015., 22:50   #48
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
Svi su nekakvi i svi imaju putra na glavi. Posebno ako imaju dovoljno vojne, ekonomske i diplomatske snage da do putra uopce mogu doci. Nije tu pitanje tko je svet, toga nema nigdje. Pitanmje je u datim okolnostima i medjusobnim odnosima gdje je veci dugorocni interes.

Ali nije bilo po Moreseu ocito onda

Rusi su nepredvidivi, previse ovisni o kultu vodje da bi se znalo sto sutra slijedi, previse izravno skloni zadirati u neke kontrolne mehanizme sustava i voditi maglovitu vanjsku politiku.

Ameri imaju prednost dugorocno zacrtanih politika, neosobne vlasti (cak i uz ove dinastije) i izravnu i jednostavnu vanjsku politiku "das-nedas, ja tebi-ti meni" (sto vjerojatno nije slucajno, postoje odredjena istrazivanja koja upucuju na to da je taj najjednostavniji pristup dugorocno i najuspjesnija taktika u kompleksnim odnosima unutarsustavnih nadmetanja).

Ni jedni niti drugi nisu humanitarci, a i jedni i drugi ce u krajnjoj liniji uvijek gledati svoj interes. No u medjusobnoj usporedbi manje imam povjeranja u Rusko "partnerstvo".
...kod amera kulta nema;kod njih u akcijskim filmovima kojima bistre umove sitne raje šef bjele kuće ratuje s izvanzemaljcima u borbenom avionu,ratuje s kalašem protiv terorista,skače s padobranom u terorističko leglo i lomi kosti američkim dušmanima...itd - kako bi se to nazvalo kult predsjedničke institucije što li već.
igor malteze is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2015., 22:53   #49
Quote:
PCN kaže: Pogledaj post
Vidi ovog čim mu sunarodnjak spomene nešto šta se tiče rusije i srbije odma mu misao na uništenje i na podjelu Hrvatske. Vi neki srbi ste stvarno bolesni u mozak. Izgleda da vam je Oluja bila slaba lekcija. Jel ti kad drkaš misliš kako Hrvatsku dijele slovenci, talijani, mađari, turci? Dobio sam dojam da te ta pomisao seksualno uzbuđuje.
...ja sam se samo referirao na temu - kojoj ovdje nije mjesto jer bi onda bilo dozvoljeno i uključiti lokalno balkanske kombinacije...
igor malteze is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2015., 22:57   #50
Quote:
igor malteze kaže: Pogledaj post
...ja sam se samo referirao na temu - kojoj ovdje nije mjesto jer bi onda bilo dozvoljeno i uključiti lokalno balkanske kombinacije...
Čekaj, neki Srbin otvori temu i piše kako je Rusija prevelika i da je treba promijenit, a ti se referiraš na Hrvatsku koju niko ni ne spominje niti je Hrvat otvorio temu. Ako bude trebalo očitat će vama Hrvati i drugu verziju Oluje. Bosansku. Prva je bila "krajiška".
PCN is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2015., 23:04   #51
Quote:
USAisfreedom kaže: Pogledaj post
Ovo je užasno...tješi me samo to što sam siguran da si stariji tip i bivši član Partije i da hrvatska djeca misle sasvim drugačije.
Hahaha, ma čovjek te zajebava, ali kao Amerikanac slabo kapiraš...
Ringo10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2015., 23:06   #52
Iliti, Buzin daje plaću čovjeku koji ne razlikuje "kope i špade" ...
flumen-day is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2015., 23:19   #53
Quote:
PCN kaže: Pogledaj post
Čekaj, neki Srbin otvori temu i piše kako je Rusija prevelika i da je treba promijenit, a ti se referiraš na Hrvatsku koju niko ni ne spominje niti je Hrvat otvorio temu. Ako bude trebalo očitat će vama Hrvati i drugu verziju Oluje. Bosansku. Prva je bila "krajiška".
...moderator je hrvat;lik nacionalno osvješćen...iskreno za srbe i hrvate boli me kuhac - da ih nema nitko ne bi ni primjetio jer kao narodi su inferiorni u svakom pogledu bilo kulturi,ekonomiji,...
igor malteze is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2015., 23:31   #54
Nisu inferiorni nego su malobrojni. Da ti nisi nacist?
Hiawatha87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2015., 00:08   #55
Quote:
PCN kaže: Pogledaj post
Čekaj, neki Srbin otvori temu i piše kako je Rusija prevelika i da je treba promijenit, a ti se referiraš na Hrvatsku koju niko ni ne spominje niti je Hrvat otvorio temu. Ako bude trebalo očitat će vama Hrvati i drugu verziju Oluje. Bosansku. Prva je bila "krajiška".

Komsicu, jes'to ti?
tihobl is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2015., 00:14   #56
na žalost neki razmišljaju na način da ako je Amerika loša i ako joj se Rusija suprotstavlja, da to znači da Rusija nije loša. a kolko sam danas takvih zaključaka pročito ode na forumu. neko me je definitivno trebo upozorit da je danas bio međunarodni non sequitur dan.
Mikulenas is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2015., 02:11   #57
Mislim da je propuštena prilika za balkanizaciju iste.
No ako se slušaju ruski jastrebi onda im je i ovoliki teritorij nedovoljan.
Uglavnom, dobro se i upravlja njoj koliko je velika i bogata narodima i prirodom. Još samo da raste stanovništvo ali i porast pomalo se diže.
Imran is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2015., 06:12   #58
Quote:
Hiawatha87 kaže: Pogledaj post
Nisu inferiorni nego su malobrojni. Da ti nisi nacist?
...malobrojni su i nizozemci,belgijanci,finci....
igor malteze is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2015., 09:47   #59
Quote:
IuliusCaesar kaže: Pogledaj post
Rusiju se nema što dijeliti, ona će se raspasti. .
RF se neće raspasti.Prevelika i prejaka je to zemlja.Ali ima republika koje opasno žele otcjepljenje.Najčešće sa muslimanskim predznakom.
A to hoće li se Rusija dijeliti treba prepustiti Dumi,a ne forumašima.
__________________
Power to surprise.
alfa146 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2015., 09:50   #60
Quote:
IuliusCaesar kaže: Pogledaj post
Rusiju se nema što dijeliti, ona će se raspasti. Jednostavno, Rusi imaju političke mudrosti koliko i Srbi ili su to recimo bili Španjolci. Ne znaju kontrolirati multietničke prostore. Njihov model upravljanja državom je dijametralno suprotan državama kojima upravljaju ili su upravljali. Konkretno, Rusija ima neke elemente feudalizma. Npr. Putin kontrolira Čečeniju zahvaljujući feudalizmu. Na duže staze je to neodrživo. Nema izgrađenog sustava i teško je zamisliti istu ovakvu Rusiju bez Putina na čelu. Sa SAD-om to recimo nije slučaj, jer je praktički od postanka pa do danas to manje više uhodani mehanizam koji je temeljito definiran ustavom i zakonima. U Rusiji nije bitno kako je što definirano ustavom, jer vlada onaj tko ima autoritet. Putin je praktički jednako vladao i kad je bio premijer i kada je predsjednik, bez obzira što ustav bitno drugačije definira ovlasti prvoga i drugoga. Imali smo primjer Srbije gdje je jedno vrijeme potpredsjednik vlade Vučić (Dačić je bio premijer) bio ustvari glavni čovjek vlade. To je dokaz neozbiljnosti političkih sustava tih zemalja.
Joj kada ljudi si puste maštu i pođu pisati nebuloze ...

Rusija = Srbija what the fuck? Ljudi ne lupetajte i btw SAD sustav-model je u najvećoj krizi od svog nastanka i ne funkcionira više ni ekonomski ni politički ni pravno.

Ruski model je sasvim ok za prostranstva koja pokriva, da nema koliko toliko jake Rusije i Europa i Azija bi imale probleme na svojim granicama to je tako od pamtivijeka.
kuroishijin is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:23.