Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Svijet

Svijet Zbivanja u svijetu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.10.2015., 13:07   #1
Bombaši u sjeni-Evropa pred sigurnosnim izazovima

Imad Eddin Dahdah,bio je voditelj džihadista u Španjolskoj.On je Sirijac čija je skupina odgovorna za teroristički napad u Madridu u kojem je stradala 191 osoba.
U toj skupini terorista najbrojniji su bili Marokanci,koji su djelovali iz Francuske i Belgije..
Uz njih su bila trojica Alžiraca,jeda nEgipćanin,jedan Tunižanin i jedan Libanonac.

Nitko od tih terorista nije bio rođen u državi koju su napali.

Za razliku od odgovornih za napad na londonsku podzemnu željeznicu 2005.u kojem je smrtno stradalo više od 50 osoba.
Trojica od njih četvorice;Muhammad Khan,Shehzad Tanweer i Hasib Hussain bili su Pakistanci rođeni u UK.
Njihovi roditelji su su stigli u Englesku kao imigranti.

Skupina Al-Shabaab,također džihadisti;Ismail Musa Ahmed Guled i Lula Ahmed Dahir,u veljači su 2015. izveli samoubilački napad u Mogadišuu,Somalija.
Imali su putovnice Nizozemske.Države u kojoj su zatražili i dobili azil.

Što nam govore ovi primjeri?
Jesu li ti ljudi dokaz opravdanosti ksenofobije u Evropi ili su prilog tome da obavještajne službe imaju nadzakonske ovlasti?

Kako ćemo znati tko će od imigranata jednom dignuti ruku na Evropu?
Hoće li oni ikad biti Evropljani?
Ili će biti zauvijek biti Ne-Evropljani silom oružja?!
Sforza Aspang is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2015., 13:20   #2
Quote:
Sforza Aspang kaže: Pogledaj post
Imad Eddin Dahdah,bio je voditelj džihadista u Španjolskoj.On je Sirijac čija je skupina odgovorna za teroristički napad u Madridu u kojem je stradala 191 osoba.
U toj skupini terorista najbrojniji su bili Marokanci,koji su djelovali iz Francuske i Belgije..
Uz njih su bila trojica Alžiraca,jeda nEgipćanin,jedan Tunižanin i jedan Libanonac.

Nitko od tih terorista nije bio rođen u državi koju su napali.

Za razliku od odgovornih za napad na londonsku podzemnu željeznicu 2005.u kojem je smrtno stradalo više od 50 osoba.
Trojica od njih četvorice;Muhammad Khan,Shehzad Tanweer i Hasib Hussain bili su Pakistanci rođeni u UK.
Njihovi roditelji su su stigli u Englesku kao imigranti.

Skupina Al-Shabaab,također džihadisti;Ismail Musa Ahmed Guled i Lula Ahmed Dahir,u veljači su 2015. izveli samoubilački napad u Mogadišuu,Somalija.
Imali su putovnice Nizozemske.Države u kojoj su zatražili i dobili azil.

Što nam govore ovi primjeri?
Jesu li ti ljudi dokaz opravdanosti ksenofobije u Evropi ili su prilog tome da obavještajne službe imaju nadzakonske ovlasti?

Kako ćemo znati tko će od imigranata jednom dignuti ruku na Evropu?
Hoće li oni ikad biti Evropljani?
Ili će biti zauvijek biti Ne-Evropljani silom oružja?!
Mnogi će biti ono što su sad u Siriji - umjerena oporba i borci protiv (europskih) režima.
Blinko Black is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2015., 16:33   #3
Quote:
Blinko Black kaže: Pogledaj post
Mnogi će biti ono što su sad u Siriji - umjerena oporba i borci protiv (europskih) režima.
Je li i Jihadi John umjerena oporba i borac protiv europskih režima?
Hiawatha87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2015., 23:10   #4
Quote:
Hiawatha87 kaže: Pogledaj post
Je li i Jihadi John umjerena oporba i borac protiv europskih režima?
Ja volim Jihadi Johna. Pozvao sam ga na pivo i pečenicu. Lijepo smo razgovarali o politici i malo prije je ošo svojim autom. Mislim da je neka toyota bila u pitanju.

Ugodan momak kad nije u poslu.

__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2015., 17:47   #5
Quote:
Sforza Aspang kaže: Pogledaj post
Imad Eddin Dahdah,bio je voditelj džihadista u Španjolskoj.On je Sirijac čija je skupina odgovorna za teroristički napad u Madridu u kojem je stradala 191 osoba.
U toj skupini terorista najbrojniji su bili Marokanci,koji su djelovali iz Francuske i Belgije..
Uz njih su bila trojica Alžiraca,jeda nEgipćanin,jedan Tunižanin i jedan Libanonac.

Nitko od tih terorista nije bio rođen u državi koju su napali.

Za razliku od odgovornih za napad na londonsku podzemnu željeznicu 2005.u kojem je smrtno stradalo više od 50 osoba.
Trojica od njih četvorice;Muhammad Khan,Shehzad Tanweer i Hasib Hussain bili su Pakistanci rođeni u UK.
Njihovi roditelji su su stigli u Englesku kao imigranti.

Skupina Al-Shabaab,također džihadisti;Ismail Musa Ahmed Guled i Lula Ahmed Dahir,u veljači su 2015. izveli samoubilački napad u Mogadišuu,Somalija.
Imali su putovnice Nizozemske.Države u kojoj su zatražili i dobili azil.

Što nam govore ovi primjeri?
Jesu li ti ljudi dokaz opravdanosti ksenofobije u Evropi ili su prilog tome da obavještajne službe imaju nadzakonske ovlasti?

Kako ćemo znati tko će od imigranata jednom dignuti ruku na Evropu?
Hoće li oni ikad biti Evropljani?
Ili će biti zauvijek biti Ne-Evropljani silom oružja?!
Zasto bi postali Europljani? Preko 700.000 ih uslo u Europu samo u 2015. Nitko nema pojma tko su, koliko je ISIS boraca i djihadista, ali je ocito da su gotovo svi mladi ljudi, vojno-obveznicke dobi. Poneki teroristicki napadi do sada, biti ce svakodnevna pojava u svim EU zemljama, ukljucujuci i Hrvatsku.
Dilberth is online now  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2015., 21:19   #6
Quote:
Blinko Black kaže: Pogledaj post
Mnogi će biti ono što su sad u Siriji - umjerena oporba i borci protiv (europskih) režima.
Ja ne idem džonom na imigrante.Ne sumnjam uopće,da iz Sirije koja imala sekularno društvo sa tvrdom autokracijom obitelji al-Assad,dolazi i obrazovana sredina.Umjerenjaci koji pokušavaju stvoriti bolji život van ratne zone...

Ali,ostaje pitanje kako spriječiti nastanak fundamentalista u Evropi?
Zar ćemo ulaziti u geta?Hoćemo li rušiti ograde kvartova gdje žive različite rase i kulture?
Sforza Aspang is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2015., 21:22   #7
Quote:
Hiawatha87 kaže: Pogledaj post
Je li i Jihadi John umjerena oporba i borac protiv europskih režima?
Taj mamlaz je rođen u UK.Nadam se da je SOE(MI6) dobila izlistan karakter istih osoba koji stanuju u UK.
Kako nastaju džihadisti u evropskom društvu-to je materija kojom se treba pozabaviti Evropska Koordinacija obavještajnih sigurnosnih uprava.
Sforza Aspang is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2015., 21:31   #8
Quote:
Dilberth kaže: Pogledaj post
Zasto bi postali Europljani? Preko 700.000 ih uslo u Europu samo u 2015. Nitko nema pojma tko su, koliko je ISIS boraca i djihadista, ali je ocito da su gotovo svi mladi ljudi, vojno-obveznicke dobi. Poneki teroristicki napadi do sada, biti ce svakodnevna pojava u svim EU zemljama, ukljucujuci i Hrvatsku.
Neredi u Stockholmu zoran su primjer kako se mogu odvijati scenariji asmilacije i ne-asimilacije.

Mnoštvo ljudi koji su došli iz Sirije i Iraka doslovno su pokušali stvoriti novi početak.Ja ne kažem da je većina opasna.Opet imam svoje mišljenje o njihovom eksponencijalnom nagonu za umnažanjem,a manjkom kvalitete ne idu u smjeru Evrope.
U početku će biti jeftina radna snaga,koja će čistiti ulice i otpad.
I da,naravno da će među njima biti razočaranih koji će odlučiti osvetiti se Evropi.I među njima ima Breivika...
Sforza Aspang is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2015., 09:01   #9
Quote:
Sforza Aspang kaže: Pogledaj post
Taj mamlaz je rođen u UK.Nadam se da je SOE(MI6) dobila izlistan karakter istih osoba koji stanuju u UK.
Kako nastaju džihadisti u evropskom društvu-to je materija kojom se treba pozabaviti Evropska Koordinacija obavještajnih sigurnosnih uprava.
Eh, kao da to do danas nije poznato...
Što se tiče tvojih obavještajnih opservacija - budi siguran da se tamo ozbiljno računa sa određenim brojem napada i žrtava koji će se sigurno dogoditi, a koje neće biti moguće spriječiti. Te žrtve se u medijima neće nazvati kolateralnom štetom, a one su u njihovoj perspektivi upravo to...

Što se tiče Jihadi Johna i medijskog mita o njemu - on ni po čemu nije poseban i drugačiji od bilo kojeg drugog radikala njegovog kalibra. Mediji su ga digli u nebesa, a na osnovu toga što je on iz dobrostojeće porodice i nešto je ko fol repo po Londonu i tu se iz aviona može pretpostaviti kakva je to porodica - klasična dobrostojeća porodica i dobrim dijelom disfunkcionalna porodica, a to što je Jihadi John malo šarao pa jedan dio života bio reper - nakon čega je skliznuo u radikalizam - pa to je jako česta priča kod radikala - da su bili ovakvi ili onakvi, pa su faktički konvertirali u wehabizam jer prije njega nisu bili ni obični muslimani...
Klasika je kod konvertita da zabriju previše.

Dobar dio wehabija koje sam ja upoznao su ljudi sa margina društva, bivši razbojnici i narkomani, općenito nezadovoljni sobom i svojim životom, koji kao takvi prilično ravan i pomalo gey BH ili EU identitet sa lakoćom zamjenu za, realno, romantični-mačo-western-robinhudovski wehabijski identitet koji im, šokantno jeste ali je istina, u to sivilo EU identiteta ulije različite boje i perspektive klasične za poziciju good guy vs bad guys, dadne im perspektivu koju nemaju i horizont ka kome se kreću.

U tom smislu EU identitet jeste inferioran domicilnim ultradesničarskim ideologijama, ali i wehabijskoj ideologiji i drži gard samo dok love ima...
Sa lovom instantno nestane i taj magoviti i apstraktni EU identitet.

A sve to bez bilo kakvog osvrta na onosvjetske beneficije wehabija koje igraju ulogu, ali ograničenu.
RIOBOSS is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2015., 20:26   #10
Quote:
RIOBOSS kaže: Pogledaj post
Dobar dio wehabija koje sam ja upoznao su ljudi sa margina društva, bivši razbojnici i narkomani
Dobar dio vehabija koje si upoznao?!

Daj reci,zar je to njihov jedini smisao..Biti fanatik zbog kojeg kompleksa?
Što je njima?Emocionalno zapostavljeni?Opsesivno-kompulzivni?
Sforza Aspang is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2015., 21:09   #11
Quote:
Sforza Aspang kaže: Pogledaj post
Dobar dio vehabija koje si upoznao?!

Daj reci,zar je to njihov jedini smisao..Biti fanatik zbog kojeg kompleksa?
Što je njima?Emocionalno zapostavljeni?Opsesivno-kompulzivni?
Ma, mama ih nije voljela.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2015., 08:22   #12
Quote:
Sforza Aspang kaže: Pogledaj post
Neredi u Stockholmu zoran su primjer kako se mogu odvijati scenariji asmilacije i ne-asimilacije.

Mnoštvo ljudi koji su došli iz Sirije i Iraka doslovno su pokušali stvoriti novi početak.Ja ne kažem da je većina opasna.Opet imam svoje mišljenje o njihovom eksponencijalnom nagonu za umnažanjem,a manjkom kvalitete ne idu u smjeru Evrope.
U početku će biti jeftina radna snaga,koja će čistiti ulice i otpad.
I da,naravno da će među njima biti razočaranih koji će odlučiti osvetiti se Evropi.I među njima ima Breivika...
Ja mislim da medju ovima sto dolazi ima dobar broj koji su vec programirani za terror.
Dilberth is online now  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2015., 12:09   #13
Quote:
piskavac kaže: Pogledaj post
Ma, mama ih nije voljela.
Mda..Mama ih je imala 15-oro,pa je možda koga zakinula...Ali ako jest,Alhova volja...Ako nije opet Alahova volja...Ako se i taj sin ubije i raznese ljude oko sebe,alahova volja...Ako se pak outa kao homić,opet alahova volja...
Sve je jebena alahova volja...I ovi kreteni koji to žele biti..
Sforza Aspang is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2015., 12:11   #14
Quote:
Dilberth kaže: Pogledaj post
Ja mislim da medju ovima sto dolazi ima dobar broj koji su vec programirani za terror.
Programirani?
Misliš,poput osvete,ispranih mozgova...
Sforza Aspang is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:01.