Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Svijet

Svijet Zbivanja u svijetu

Pogledaj rezultate ankete: Jeste li za punopravno clanstvo Turske u EU?
Da 6 14.29%
Ne 36 85.71%
Glasovatelji: 42. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.10.2015., 18:19   #41
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Nit je gospođa kancelarka cijele EU pa da sama odlučuje, niti će se naći potpora da se ovo dogodi.

Grci, Cipar i pola država na čelu s Francuskom, nikada neće dati da Turska uđe u EU, a vjerovatno će i u njezinoj stranci doći ili do raskola ili do smijene..
Naravno da njemacka odlucuje o svemu u EU. Grcki dug je dobar primjer. Ali njemacka, iako gazda u eu, nema slobodu izrazavanja tako da se ne bojte nje kao generatora sukoba. Zna se gdje je gazda i zna se ko kosi a ko vodu nosi. Jedina zemlja u eu koja ima svoju vanjsku politiku je uk, ali, gle čuda, njezina uloga u uniji je kukavičje jaje i imteresi su joj podjednaki sa us. Us oooodavno lobira za ulazak turkije u eu. Sad je njemacka legla na rudu i pritisnuta izgledima da ce se pola sirije iraka i ostalih hotspotova preliti na njenu teritoriju mora tancati po vašingtonskim notama najbolnije pjesmice.
Naravno da us zeli umjereno razhebanu evropu....to moraš biti malo ćorav pa ne vidjeti. Doslo je grdno vrijeme i ovo o čemu se sad zabavljamo je mačji kašalj.
Caribbean is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2015., 18:49   #42
Quote:
Caribbean kaže: Pogledaj post
Naravno da njemacka odlucuje o svemu u EU. Grcki dug je dobar primjer. Ali njemacka, iako gazda u eu, nema slobodu izrazavanja tako da se ne bojte nje kao generatora sukoba. Zna se gdje je gazda i zna se ko kosi a ko vodu nosi. Jedina zemlja u eu koja ima svoju vanjsku politiku je uk, ali, gle čuda, njezina uloga u uniji je kukavičje jaje i imteresi su joj podjednaki sa us. Us oooodavno lobira za ulazak turkije u eu. Sad je njemacka legla na rudu i pritisnuta izgledima da ce se pola sirije iraka i ostalih hotspotova preliti na njenu teritoriju mora tancati po vašingtonskim notama najbolnije pjesmice.
Naravno da us zeli umjereno razhebanu evropu....to moraš biti malo ćorav pa ne vidjeti. Doslo je grdno vrijeme i ovo o čemu se sad zabavljamo je mačji kašalj.
znači rješenje za migrantsku krizu je primitak turske, tj još 80 miljuna potencijalnih imigranata?!

kakvih sve imbecilnih ideja ima tu.

što je sljedeće? liječenje alkoholizma šutevima kokaina?!
hemendex is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2015., 19:10   #43
Quote:
hemendex kaže: Pogledaj post
znači rješenje za migrantsku krizu je primitak turske, tj još 80 miljuna potencijalnih imigranata?!

kakvih sve imbecilnih ideja ima tu.

što je sljedeće? liječenje alkoholizma šutevima kokaina?!
Ja mogu s to om zajedno plakati ili navijati za neko nama (ne)ugodno riješenje, ali mislim da stvari stoje upravo onako kako sam ih izložio. Ništa tu mi ne možemo promijeniti, van našeg je domašaja. Samo malo trkeljamo.
Caribbean is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2015., 08:10   #44
Quote:
Blank Page kaže: Pogledaj post
Otkud tebi ideja da se nekakva logika treba slijedit?
Toga nema. Jedna je Turska, nema ih 500. Maroko nije Turska, Iran nije Turska. Mi nismo BiH niti Slovenija. Nema tu nikakve "logike", to tak ne funkcionira.
Uvijek mi je fascinantno kad se netko poziva na nekakvu izmišljenu logiku/dosljednost u međunarodnoj politici.

I btw, Turska baulja.
Brzo primanje Turske u EU je možda imalo smisla nešto prije arapskih proljeća, događaja u Egiptu i sirijskog rata da je EU bila više nalik rimskoj imperiji, a manje Jugoslaviji, i ne samo Turske nego bi projekat obuhvatao čitavu sjevernu Afriku, te Izrael.

Danas je sve to puka tlapnja u trenutcima kada se 500-milionska zajednica EU naroda drma, trese i puca po šavovima zbog priliva nekoliko stotina hiljada ljudi...

Danas je mnogo vjerovatnije da Turska iziđe iz SAD orbite i uđe u rusku orbitu nego da uđe u EU.

Dalje, gledajući postupke turskih vlasti posljednjih 10-tak godina stiče se jasna slika da njih ulazak u EU apsolutno ne interesuje, te da se pregovori sa EU koriste čisto u propagandne svrhe i s vremena na vrijeme u propagandi u kojoj je EU samo neka tačka na širokom horiznotu mogućnosti.
RIOBOSS is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2015., 11:42   #45
Quote:
hemendex kaže: Pogledaj post
znači rješenje za migrantsku krizu je primitak turske, tj još 80 miljuna potencijalnih imigranata?!

kakvih sve imbecilnih ideja ima tu.

što je sljedeće? liječenje alkoholizma šutevima kokaina?!
ne nego LSDa:

http://www.nature.com/news/lsd-helps...holism-1.10200
Austrheim is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2015., 10:13   #46
Quote:
Blank Page kaže: Pogledaj post
Turska je već davnih dana trebala biti u EU ali je to stopirano ko zna zbog čega i ko zna od koga.
Da je to riješeno prije 10 godina, lako je moguće da bi danas puno stvari drugačije izgledalo (bolje). Po prilici će proć puno godina dok se prašina ne slegne i spoznaju prave posljedice njihovog blokiranja.

Turska je naspram svojih arapskih susjeda civilizacijski i ekonomski div i primanje u EU bi dodatno ju ojačalo i moguće je da bi i njezin utjecaj na Bliskom istoku ojačao. Kaj se islamskih država tiče, ona je trebala voditi njihova "proljeća" jer je sada više nego očito da su baš svi ostali tamo ko slonovi u staklani.
Nit je trebala.
Niti treba.
Niti hoce, to je samo politicko nabacivanje.
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2015., 11:26   #47
Ne znam kako bih to drugačije rekao,ali zvučalo bi otprilike ovako;
-kada bi u Turskoj živjela manjina od 20 milijuna bijelih Evropljana,onda bismo mogli razmišljati o Turskoj kao članici EU.
Ali Turska sa 80 milijuna muslimana...u EU....mnjaa...Ne!
Jednostavno bez uvrede,ali ne...Možda za 30 godina,kada bude više ateista i pismenih u Turskoj...
__________________
Narod je jedna stoka grdna
Čast ljudima.
Sforza Aspang is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2015., 11:59   #48
Čitam sad članak o situaciji u Turskoj, Kurdima, Erdoganu, Siriji i izbjeglicama.
Erdogan je namjerno stvorio uvjete za masovni bijeg u EU. I mislim da je Merkelica iskoristila njegovo samoljublje i smirila situaciju kako Erdogan ne bi napravio više sr_nja. Merkelica gasi vatru i prihvaća ono što je neizbježno ali kad dođe trenutak odigrat će svog asa.
U prijevodu Turska neće biti u EU. Možda jedino kad neke države naprave zidove na granici

PS. Znam što je ksenofobija ali oni momci koje nazivamo izbjeglicama nisu bez veze sumnjivi. Pitanje je vremena kad će pokazati umjerenost.
Blinko Black is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2015., 17:32   #49
Quote:
hemendex kaže: Pogledaj post
znači rješenje za migrantsku krizu je primitak turske, tj još 80 miljuna potencijalnih imigranata?!

kakvih sve imbecilnih ideja ima tu.

što je sljedeće? liječenje alkoholizma šutevima kokaina?!
to je dobra ideja jer nece svih 80milja kolektivno put evrope, uostalom...prika, nije eu sto je nekad bila. ako se mnogi turcin zaputi u eu, vratice se ubrzo razocaran, jer nema u eu mjesta na dobrim radnim mjestima za one manje vrijedne rase i narode. to je tako i nece se promijeniti. ti mislis da si bolji od turcina, svabo misli da je bolji od tebe, a ja sam najbolji...
primanjem turske, dobiva se bedem koji brani eu od ovih koji su jos manje vrijedni od turaka. tako to ide-tzv "realpolitik"
Caribbean is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2015., 18:45   #50
Pustite vize, nisu vazne. Da li je Erdogan dobio obecane 3 milijarde?
tihobl is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2015., 08:48   #51
Quote:
tihobl kaže: Pogledaj post
Pustite vize, nisu vazne. Da li je Erdogan dobio obecane 3 milijarde?
Nije ali će dobiti pozivnicu iz Haaga kad dođe vrijeme.
Blinko Black is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2015., 17:12   #52
Onda ce 4 balkanske zemlje (pogodi koje) postati trijazni centar u kojima ce se obradjivati zahtjevi za azil.
tihobl is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:04.