Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas > Poljoprivreda

Poljoprivreda Kako privređivati plodovima zemlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.11.2019., 23:03   #81
Quote:
aquilla kaže: Pogledaj post
Mada su me informirali da sam 3200 i neki na listi "Novih 350 ugovora sveukupno čini 5.208 ugovorenih korisnika s odobrenim iznosom potpore od 582 milijuna kuna za tip operacije 6.3.1. „Potpora razvoju malih poljoprivrednih gospodarstava“. Prihvatljivi korisnici su poljoprivredna gospodarstva upisana u Upisnik poljoprivrednika, ekonomske veličine iskazane u ukupnom standardnom ekonomskom rezultatu poljoprivrednog gospodarstva (SO) od 2.000 eura do 7.999 eura.

https://www.agrobiz.hr/agrovijesti/3...vrednike-13999

Čudna neka mjerila. Tko zapravo odlučuje (odnosno odgovara) za dodjelu 15 000 e? Kome podnijeti prijavu?
Mislim kome u EU, a ne kod nas, jer kod nas "institucije rade svoj posao."
POSTOJE BODOVI : https://intermediaprojekt.hr/2018/06...-gospodarstva/

U ovom slučaju 350 sa najviše bodova dobivaju novac.
krena is online now  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2019., 23:36   #82
Quote:
krena kaže: Pogledaj post
POSTOJE BODOVI : https://intermediaprojekt.hr/2018/06...-gospodarstva/

U ovom slučaju 350 sa najviše bodova dobivaju novac.
Hvala Vam. Svima onima koji su osjetili "pravdu na hrvatski način" i ne žele "ometati" HR institucije jer "rade svoj posao" objašnjenje zatražite na:
https://ec.europa.eu/info/about-euro...nt-eu-level_en

Na žalost, usporiti će se dolazak novaca iz EU fondova ali neće biti "kumovske" linije dodjele.
__________________
A što reći? Dobro je.
aquilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2019., 18:39   #83
Quote:
aquilla kaže: Pogledaj post
Imate li informaciju: Što su učinili sa nepoštenim korisnikom?

Čudim da država (ili lokalna jedinica) ništa ne poduzima sa zapuštenim površinama. Većina koji su pokušali ući u najam privatne zemlje suočeni su sa ponudom: "Može, ali poticaji meni. i Dat ćete mi toliko novca za godišnji najam".
Nažalost, tu informaciju nemam. Koliko vidim u ARKOD-u, izbrisani su. Apsurdno, ali sankcija nema.
Aurora06 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2019., 21:39   #84
Quote:
Aurora06 kaže: Pogledaj post
Nažalost, tu informaciju nemam. Koliko vidim u ARKOD-u, izbrisani su. Apsurdno, ali sankcija nema.
Naravno, "institucije rad svoj posao".

To je prava "potpora". Potporanj - treba da se ne sruši, padne, potone,... Potpore su uništile hrvatsku poljoprivredu. Ljudi iz stanova prolaze na natječajima, dobivaju državnu zemlju,... i to funkcionira dok je "potpore", a kada to stane ode sve u 3pm. I onda će nam biti netko drugi kriv.
Kutle et comp su malo učinili zla, koliko će napraviti ovakva politika u poljoprivredi. U jednom trenutku ćemo ostati i bez zemlje, šuma, voda. Dobro došli u "Klub ulizica, puzavaca i bez kičmenjaka" (tj. Hrvatsku).
__________________
A što reći? Dobro je.
aquilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2019., 11:01   #85
Quote:
aquilla kaže: Pogledaj post
Naravno, "institucije rad svoj posao".



To je prava "potpora". Potporanj - treba da se ne sruši, padne, potone,... Potpore su uništile hrvatsku poljoprivredu. Ljudi iz stanova prolaze na natječajima, dobivaju državnu zemlju,... i to funkcionira dok je "potpore", a kada to stane ode sve u 3pm. I onda će nam biti netko drugi kriv.

Kutle et comp su malo učinili zla, koliko će napraviti ovakva politika u poljoprivredi. U jednom trenutku ćemo ostati i bez zemlje, šuma, voda. Dobro došli u "Klub ulizica, puzavaca i bez kičmenjaka" (tj. Hrvatsku).

Odlicno opisano.
Poznajem ih nekoliko takvih koji su iz stanova presli samo papirnato na zemlju i poticaji sjedaju na racun. Zakoni govore da se to ne moze jer se mnogi stvari ne podudara, ali u praksi itekako funkcionira jer je sprega rodaka prejaka.

Zao mi je sto ljudi poljoprivrednici koji posteno rade i zele zbilja unaprijediti svoju proizvodnju i uloziti u kvalitetu zemlje jednostavno nemaju mogucnosti uopce prismrditi toj zemlji. Mogu je samo gledati i mastati.
Institucije rade svoj posao koliko mogu, ili bolje receno jedan mali dio zaposlenih u tim institucijama. Nevjerojatna je volja i zelja nekih da pomognu i pokazu ljudima sto ih zanima, a s druge strane nevjerojatna je sporost i tromost ostalih 90% zaposlenih...

Za zemlju se natjece kum od nacelnika i brat od zene, i onda dijele poticaje.

Dodoh, vidjeh i pobjegoh iz te igre prije par godina.
Za zajebat postenog radnika i sirotinju treba ima zeludac i ne imat obraz, takvih kod nas u hr ne nedostaje.
__________________
...you want it darker...
Ztisa is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2020., 19:37   #86
Mogući problem:
Prilikom izrade projekta za mjeru 6.3.1. uz projekt su dostavljeni predračuni iz nekoliko trgovina za artikle. Budući da me može trefiti prolazak na natječaju kontaktirao sam sve trgovine od koji sam uzeo predračun (zbog mogućih poskupljenja ili pojeftinjenja traženih artikala). Dvije trgovine više ne postoje, tj. zatvorene su.
1. Može li mi to stvarati problem (ako slučajno prođem)?
2. Trebam li preko agencije koja je radila projekt intervenirati sa tim informacijama?
Hvala na svakoj informaciji.
__________________
A što reći? Dobro je.
aquilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2023., 10:21   #87
Ima li netko info...

Imali smo neki plan posaditi orahe, znamo da za ostvarivanje poticaja treba minimalno 100 sadnica, ali smo načuli da 100 kom mora biti raspoređeno na minimalno 10.000m2, te ako je manja njiva ne ostvaruješ pravo na poticaj.

?
pennsylvanian is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2023., 12:48   #88
Quote:
pennsylvanians kaže: Pogledaj post
Ima li netko info...

Imali smo neki plan posaditi orahe, znamo da za ostvarivanje poticaja treba minimalno 100 sadnica, ali smo načuli da 100 kom mora biti raspoređeno na minimalno 10.000m2, te ako je manja njiva ne ostvaruješ pravo na poticaj.

?
Najbolji savjet je da proučiš Pravilnik (NN 25/23).
Ukratko:
- 100 sadnica/ ha zasađene površine (min. površina 0,5 ha)
- kao za sve druge kulture, i za orahe je moguće ostvariti nekoliko vrsta potpora
- za PVP potpore (za orah) potrebno je imati minimalno 2 ha
__________________
AGmath - Android app. Kalkukativna pomagala za poljoprivrednike i one koji se bave srodnim djelatnostima.
Agrometar - besplatna desktop aplikacija za evidenciju, pregled i statističku obradu poslovnih događanja na obiteljskim poljoprivrednim gospodarstvima
babkonj5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2023., 11:26   #89
Quote:
babkonj5 kaže: Pogledaj post
Najbolji savjet je da proučiš Pravilnik (NN 25/23).
Ukratko:
- 100 sadnica/ ha zasađene površine (min. površina 0,5 ha)
- kao za sve druge kulture, i za orahe je moguće ostvariti nekoliko vrsta potpora
- za PVP potpore (za orah) potrebno je imati minimalno 2 ha
Njiva je površine 4863m2, čim automatski ispadam iz igre
pennsylvanian is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:25.