Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas

Svijet oko nas Za one koji poštuju prirodu...
Podforum Poljoprivreda

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.08.2009., 19:52   #1
Našao sam vjevericu / srndaća / krokodila... Što s njim sada?

Našli smo mladu sovu koju je vjerovatno udario auto i ima slomljeno krilo. Jel zna ko kam da se obratim da joj to saniraju? Htela bi da ostane kod nas dok se ne oporavi.
nyla is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2009., 20:02   #2
Evo i slička

nyla is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2009., 20:03   #3
[IMG][/IMG]
nyla is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2009., 20:06   #4
prvo zovi bilo kojeg veterinara, a onda javi u centar za rehabilitaciju grabljivica (sokolarski centar, vl. emilio mendjusic):

022/ 330 116

http://www.sibenik.hr/vodic/turizam/...ski_centar.asp

slatkica mala
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2009., 20:13   #5
Evo zvali veta i veli da bu to s krilom jako teško, ali nije pokazao ni najmanje volje da ju barem pogleda. Evo zovem u centar za rehabilitaciju. Hvala
nyla is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2009., 20:51   #6
Na žalost taj broj se ne koristi, od rehabilitacijskog centra.
Sova je prekrasna, nije agresivna, dosta je preplašena. Sa slomljenim krilom definitivno može živjeti i može ostati kod nas bez problema ali bi mi bilo žao ako joj se može pomoći da ne napravim sve da opet poleti.
nyla is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2009., 20:54   #7
probaj ovo:

http://www.sokolarskicentar.com/contact.html
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2009., 03:04   #8
Pogledat ću u ponedjeljak na poslu, imam tamo kontakte od svih prihvatilišta u nas, pa javim, ako ovo ne upali.
__________________
štraco retajska šupjaćo najružnija redikulice na modi retaju neodgojiti lajavi peškarušo bracero sa ružnin sisaman. (c) manitusha @forum.hr
Herp is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2009., 09:55   #9
Quote:
Herp kaže: Pogledaj post
Pogledat ću u ponedjeljak na poslu, imam tamo kontakte od svih prihvatilišta u nas, pa javim, ako ovo ne upali.
Daj, molim te! Možda ima kaj bliže. Ja sam kod Varaždina i ne znam kak bi ju transportirala do Šibenika. Samo da mi ju neko imobilizira a ostalo je naša briga.
Inače pije dosta vode, a kaj se hrane tiče budemo probali sa sirovim mesom.
nyla is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2009., 10:19   #10
Nazovi AWAP. To je udruga za zbrinjavanje divljih životinja. Pronasli smo ozlijeđenog sokola pa su ga oni preuzeli. Brojevi tel. i mobitela : 01/ 339 27 95, 098/ 281 648, 091/ 2302 215. Pogledajsi njihovu stranicu. Nalaze se negdje kod Zaprešića.
Dotur is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2009., 10:53   #11
Evo nazvali smo AWAP i oni bi ju prihvatili pa ako ne uspijemo naći nikoga da ju imobilizira( jako bi svi hteli da ostane kod nas), budemo ju otpelali tam.
Prekrasna je sovica.
nyla is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2009., 00:07   #12
Quote:
nyla kaže: Pogledaj post
Evo nazvali smo AWAP i oni bi ju prihvatili pa ako ne uspijemo naći nikoga da ju imobilizira( jako bi svi hteli da ostane kod nas), budemo ju otpelali tam.
Prekrasna je sovica.
Pa razgovaraj s njima, reci im da bi je vi htjeli njegovati dok ne ozdravi. Inga je veterinarka i mogla bi srediti to krilo, također Vam mogu dati uputstva oko pregrane i njege.
sandra i marko is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2009., 22:52   #13
Hehehhehe, koji pogled.

o_O
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2009., 00:14   #14
http://www.awap.hr/awap/content/view/75/57/lang,hr/
sandra i marko is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2009., 15:59   #15
Bila je sovica danas kod veta na rendgenu krila i stanje je lošije nego kaj smo prvo mislili. Ima dvije kosti slomljene i bez operacije nebu išlo. Na našu veliku žalost ali za njeno dobro otputovala je do zaprešića u AWAP na operaciju i daljnju njegu. Mali mi se rasplakal kad sam mu rekla da više sovica nebu kod nas. . Evo još jedna slička.

nyla is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2009., 17:52   #16
Isuse kako je predivna. Jako jako.

Nadam se da će sve bit u redu s njom.
__________________
For as long as I can remember, I wanted to spend Christmas in a suburban mental institution.
eleuthera is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2009., 15:20   #17
Quote:
nyla kaže: Pogledaj post
Bila je sovica danas kod veta na rendgenu krila i stanje je lošije nego kaj smo prvo mislili. Ima dvije kosti slomljene i bez operacije nebu išlo. Na našu veliku žalost ali za njeno dobro otputovala je do zaprešića u AWAP na operaciju i daljnju njegu. Mali mi se rasplakal kad sam mu rekla da više sovica nebu kod nas. . Evo još jedna slička.

Nemoj dečko plakati, teta Sandra će ti osobno pitati za sovicu i javiti na forum kako je. A sigurno joj bude dobro.
sandra i marko is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2009., 16:24   #18
Quote:
sandra i marko kaže: Pogledaj post
Nemoj dečko plakati, teta Sandra će ti osobno pitati za sovicu i javiti na forum kako je. A sigurno joj bude dobro.
Haj! kakve veze imaš sa udrugom u Zaprešiću? Mislili smo otići pogledati sovicu drugi tjedan, kaj misliš jel bi nas pustili? Ajd please pitaj kak je pa da klince razveselim . TNX
nyla is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2009., 11:59   #19
Quote:
nyla kaže: Pogledaj post
Haj! kakve veze imaš sa udrugom u Zaprešiću? Mislili smo otići pogledati sovicu drugi tjedan, kaj misliš jel bi nas pustili? Ajd please pitaj kak je pa da klince razveselim . TNX

Oni pomažu meni i ja pomažem njima. Sovica je dobro, biti će operirana i sve bu ok. Javim kad je izoperiraju.
Što se posjeta tiče ne, jer to nije zoo vrt, tamo su divlje životinje koje moraju ostati divlje kako bi se mogle pustiti nazad u prirodu. Tako da su posjete zabranjene i to je jako dobro za životinjice.
Njihova svrha nije držanje životinja u kavezu već se brinu o bolesnim i ozljeđenim životinjama dok ne ozdrave i onda ih vraćaju u prirodu i kad bi te životnje bile u prisnom kontaktu sa čovjekom više se nebi mogle vratiti u prirodu a moraš priznati da im je tamo nabolje mislim u prirodi.
Ne znam koliko dječica imaju godina ali razgovarajte o divljim životinjama i njihovom životu i o tome kako bi sovica bila nesretna da zauvijek ostane u kavezu. Djeca su jako senzibilna na životinjice i ja imam problema sa svojim petogodišnjakom kad se mora odvojiti ali onda smislimo dobru priču kak je životinjici puno bolje tamo gdje je sada onda me davi istina s tom pričom 1000 puta ali na kraju je i on sretan ako su njegove životinje na nekom dobrom mjestu.
U nadi da će sovica brzo ozdraviti i opet letjeti u nebeskim i šumskim prostranstvima ljubim dječicu i pišemo si.
sandra i marko is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2009., 11:27   #20
Pitala sam za sovicu, operirana je i dobro je.
__________________
~albumi~
sandra i marko is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:53.