Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Pogledaj rezultate ankete: Koliko dugo vam je trebalo da zatrudnite?
Odmah 17 60.71%
Iznenada - dakle nisam sigurna koliko dugo smo probali 3 10.71%
Između 3-12 mjeseci 3 10.71%
1 godina i više 0 0%
2 godine i više 0 0%
5 godina i više 2 7.14%
Još nismo uspjeli 3 10.71%
Glasovatelji: 28. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.12.2004., 06:26   #1
Question Koliko ste "probale" dok niste zatrudnjele?

Ovako. Planiramo bebu. Ustvari, već radimo na to.

Ovaj zadnji put nije uspjelo. Nadamo se idući mjesec. Koliko duge ste probali dok niste napokon zatrudnjele? S koliko godina ste ostale u drugom stanju?

Ja sam imala 24 i nismo probali, već je bila iznenada. 4 mjeseca prije nego što sam zatrudnjela, prestala sam piti pilule.

Da vas čujem!
Cro-cutie is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2004., 13:13   #2
Kjuti, samo bih ti htjela reci da prvo dobro razmislis. Zivot u dvoje ima svoje cari koje nikada neces okusiti ako odmah dobijete dijete. Osim toga ne bi li bilo bolje da se prvo sredite (mislim na situaciju tvoje druge polovice-prije svega posao), a onda razmisljate o djeci. Evo, ja to govorim iz svojega primjera (iako smo mi obadvoje bili koliko-toliko "sredjeni" i imali sve preduvjete za dijete). Moja trudnoca je dosla posve neplanirano i iznenadno. Iako sam oduvijek zeljela imati dijete, i nakon prvotnoga soka (ono, ja trudna, oh my god, kaj bum sada), sam zaista uzivala u trudnoci kao nikada do tada, i oboje smo jako zeljeli to dijete, ali poslije sam se nemali broj puta zapitala, zasto nismo vise uzivali u dvoje i zasto to vrijeme nije duze potrajalo, jer jednom kada dodje dijete-zivot vise nikada nije onakav kakav je bio prije. Izlasci u dvoje, romanticne vecere uz svijece, izleti, sjednes se u auto i vozite se po prekrasnome suncanome danu bilo kamo itd., vecernje setnje itd. toga vise nema (a zivot ipak cine sitnice), a ako i ima, vise nikada nije kao onda. Dijete pak opet donosi druge cari. Mislim, ne bih ti htjela popovati, niti da shvatis ovo kao takvo, samo sam ti htjela reci moje misljenje, koje, naravno ne mora biti ispravno. Uostalom, vi ste vjerojatno o tome razgovarali, i odlucili onako kako vi zelite. Anyway, good luck.
__________________
Insomnia
FFE is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2004., 13:28   #3
a zasto izmedju "odmah" i "3 mjeseca" nisi stavila "upalilo je drugi mjesec"?

i ako govoris o prirodnom zacecu, ovo s godinama nije bas logicno, nitko ne pokusava 5 godina bez da vec prije ne pokusa in vitro fertilization

ako kuzis sto mislim
violent_femmes9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2004., 04:57   #4
odmah

ali fufe ima pravo
moje odmah je bilo nakon 7 godina veze i 2 godine braka. I jos uvijek mi je bilo malkice prerano. Godine: 26

Iako ga sada obozavam ne bi mu skodilo da je malo pricekao sa dolaskom.
__________________
Oh, if all the little raindrops were lemondrops and lollipops, oh, what a rain that would be!
Standing outside, with my mouth open wide Singing La la la la, la la la, la la la, la la la
Issa is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2004., 08:26   #5
Ne znam što bih odgovorila na ovo-jedan mjesec smo pokušavali pa nije bilo ništa, onda drugi nismo-pa se dogodio +. Na žalost nije dugo trajao
Sad pokušavamo već nešto više od godinu dana, ali ne ide....
Problema ima i nema-mislim da je najveći problem stres koji je uzrokovao povišenje hormona...etc.
Dakle, radimo na tome pa vibrajte i da uspije!!!
lela77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2004., 09:16   #6
obadvoje doslo neplanirano
__________________
Slabiji (s)pol je jaci (s)pol zbog slabosti jaceg (s)pola prema slabijem (s)polu.
oseka is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2004., 13:22   #7
Cutie, ako nakon godinu dana ne budeš trudna, idi liječniku. Do tada se strpi, ili, ako ti je baš stalo, počnite sa seksom po kalendaru, odnosno po tvojem ciklusu (možeš mjeriti basalnu temperaturu da bi odredila fazu tvojeg menstruacijskog ciklusa, pitaj ginekologa).
Secundo is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2004., 14:29   #8
Prestali smo koristit zaštitu kratko nakon vjenčanja jer smo se tako dogovorili, s tim da nismo baš gađali njene plodne dane. Pa smo onda nakon nekih godinu-godinu i pol počeli gađat plodne dane, i ništa. Nakon nešto više od dvije godine smo se odlučili ić doktoru na pregled, prvo ona i njoj je prvi pregled pokazao da je sve ok, pa ja. I meni su ustanovili da imam premalo spermija i da su prespori (tri ponovljena testa su dali isti rezultat), i po mišljenju dvoje ginekologa s takvim rezultatima nije realno očekivat da bi žena mogla ostat trudna, i dobili smo preporuku da idemo na umjetnu oplodnju.

Ali smo se mi dogovorili da ćemo se još godinu dana strpit, opustit se i uživat u životu. I mjesec dana nakon što je draga promijenila posao (sadašnji joj je s PUNO manje stresa) zatrudnila je, i sredinom veljače očekujemo bebu.
__________________
'Music is your own experience, your own thoughts, your wisdom. If you don't live it, it won't come out of your horn.' - Charlie Parker
Baan Dar is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2004., 18:29   #9
Re: Koliko ste "probale" dok niste zatrudnjele?

Quote:
Cro-cutie kaže:
Ovako. Planiramo bebu. Ustvari, već radimo na to.

Ovaj zadnji put nije uspjelo. Nadamo se idući mjesec. Koliko duge ste probali dok niste napokon zatrudnjele? S koliko godina ste ostale u drugom stanju?

Ja sam imala 24 i nismo probali, već je bila iznenada. 4 mjeseca prije nego što sam zatrudnjela, prestala sam piti pilule.

Da vas čujem!
nikad nisam isprobavala,tj isprobavali.kad se desilo-to je onda bilo to.sto vise isprobavas i forsiras to ce se kasnije desiti-dokazano!
AFRODITA69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2004., 16:43   #10
ako bas hoces pucati na sigurno, kupi si onaj test za odredivanje ovulacije.

i pij vitamin E.

meni to rekla doktorica, a i cula sam da to pomaze (odmoci ti sigurno nece )

prije dvije godine sam zatrudnila prvi mjesec bez zastite, ali je bilo nekih problema s trudnocom, a sad vec tri mjeseca pokusavam i jos nista...ne paniciram zbog toga, niti ne koristim onaj test jer ne zelim forsirati, kad bude bude

sretno
Clea is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2004., 19:35   #11
Odmah, imali prozor od tri mjeseca.Krenuli opako i uspjelo iz prve.Kaze muz da nije fora,da je bolje da nam je malo duze trebalo cesto zbog zabave
Ja sam znala kad ovuliram i nije bilo sanse da omane.Evo ne cu propustit sezonu, Kakvi prizemni razlozi,a sad mi uopce ni nije do zimskih radosti nego bi se samo mackala s bebom cijele dane Drugo ce mo u isto vrijeme pa da koristim iste stvari.
Sa bivsim sm bila tri puta na izvantjelesnoj i probali sto cuda,ali kak to ide s pravim je bilo ko od sale sad ga zovem"moj ubermench"
__________________
sretno dijete sretnih roditelja
Rita is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2004., 22:18   #12
Nama je is drugog puta uspjelo
Lea12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2004., 12:55   #13
Quote:
lela77 kaže:
Ne znam što bih odgovorila na ovo-jedan mjesec smo pokušavali pa nije bilo ništa, onda drugi nismo-pa se dogodio +. Na žalost nije dugo trajao
Sad pokušavamo već nešto više od godinu dana, ali ne ide....
Problema ima i nema-mislim da je najveći problem stres koji je uzrokovao povišenje hormona...etc.
Dakle, radimo na tome pa vibrajte i da uspije!!!

Ista stvar i kod nas (tj. mene) --> stres --> policistični jajnici --> užasno povišeni hormoni = čekam drugi rezultat krvnih pretraga na spolne hormone (tj. prolaktin i još jedan) i ako nisu ok počinjem s liječenjem tj. snižavanjem hormona 'kemijskim putem'.
Kad sve to prođem i napravim, možemo opet početi raditi na djetetu











novi postovi prebaceni su na srodnu temu novijeg datuma na podforumu Trudnice
Koliko vam je trebalo da zatrudnite. putnica

Zadnje uređivanje putnica : 24.10.2008. at 01:49.
Paw is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:22.