Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.11.2014., 12:49   #241
Quote:
nuklea500 kaže: Pogledaj post
Ja bih moju mogla oduciti od kolica da ih smatram problemom i da zelim slusati njezin plac. Umjesto toga uzivam.u radosnom i fizicki aktivnom djetetu koje se do odredista vozi u kolicima.
Da zeli prihvatiti setnje bez durenja i placa, bilo bi mo super
No i ovako je super.
Mrsavica je pa racunam da ce se do skole moci voziti u kolicima.
Nadam se da s ovim postom ne sugeriraš i ne zamišljaš kako je moje dijete bilo uplakano jer je moralo hodati ili da moje dijete nije radosno zato jer ju nitko nije gurao u kolicima do parka??
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2014., 12:53   #242
Ako nije plakalo, onda su nam djeca potpuno razlicita i zato ti je bilo lako maknuti kolica. Ja bih mojoj mogla maknuti kolica samo uz uzasan plac i bacanje po betonu. A zasto? Zbog nekoliko baba, ne hvala.
__________________
Nikad više nećemo pokušavati razlozima uvjeriti glupana; to je besmisleno i opasno.
nuklea500 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2014., 13:02   #243
Quote:
nuklea500 kaže: Pogledaj post
Ako nije plakalo, onda su nam djeca potpuno razlicita i zato ti je bilo lako maknuti kolica. Ja bih mojoj mogla maknuti kolica samo uz uzasan plac i bacanje po betonu. A zasto? Zbog nekoliko baba, ne hvala.
Ne znam koliko je tvoje dijete staro, niti zašto ne voli hodati... Mojoj je to bilo zanimljivije od kolica jer je mogla sama istraživati svaki cvijet, kamen ili zrno prašine po putu, nego da samo pasivno sjedi.
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2014., 13:11   #244
Quote:
extreme kaže: Pogledaj post
Tko je rekao da je u kolicima i novorođenčadi išta stravično i jezivo??
Ti stvarno uspjevaš izvući neke čudne zaključke...
A gle, kad prvo napises da ti je grozno da se od djece rade nesposobnjakovici I invalidi, a onda se "pohvalis" da ni prvih 8 mjeseci niste imali kolica, covjek vise ne zna sto da misli.
Onda sve odmah ovako detaljno objasni pa vise nece biti upitnika nad nicijom glavom.

A to da dijete fizicki treba biti sto vise uz majku... nekako cisto sumnjam da ce dijete u svom buducem zivotu imati strasne traume ako je sat vremena dnevno bilo vozeno u kolicima umjesto noseno u marami.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2014., 13:17   #245
Quote:
miss daisy kaže: Pogledaj post
upravo to. mama je voljna.
tako da nije do djeteta, nego do, gle čuda, mame.
Istina, do mame je
Ali postoje djeca jedači i djeca nejedači
Moj je negdje između ali naginje nejedačima
On nikad ne traži jesti, nikad
Kad mu stavim u tanjur da sam jede, pojede 4-5 žlica i zaisti prvu glad i više neće
I da, naravno da uzmem žlicu, zapričam ga i nahranim ga
Da, radim to jer djete od 2,5 godine ima 12 kg, na moru u kolovozu je imao 13 kg
Tak da ono, lako je pametovat drugima

Mogu i ja pametovat mamama koje imaju noćne podoje do 2 godine jer kak je moj mogao sam izbaciti noćne obroke a njihov ne može

Mogu i pametovat mamama kojima djete od 2-3 godine još jede ili piej mlijeko na bočicu, jer je moj sam od sebe odbacio bočicu sa godinu dana

Za neke stvari jesu zaslužne mame, ali za neke i nisu
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2014., 13:27   #246
Quote:
frupy kaže: Pogledaj post
A gle, kad prvo napises da ti je grozno da se od djece rade nesposobnjakovici I invalidi, a onda se "pohvalis" da ni prvih 8 mjeseci niste imali kolica, covjek vise ne zna sto da misli.
Onda sve odmah ovako detaljno objasni pa vise nece biti upitnika nad nicijom glavom.

A to da dijete fizicki treba biti sto vise uz majku... nekako cisto sumnjam da ce dijete u svom buducem zivotu imati strasne traume ako je sat vremena dnevno bilo vozeno u kolicima umjesto noseno u marami.
Stvarno, bez obzira što ti nisi znala što da misliš- spomen kolica uz jezivo i stravično ti je stvarno pretjerano. Takav zaključak zaista nemam pojma kako si uspjela izvući...

A to banaliziranje- sat vremena dnevno u kolicima... Ma daj me nemoj jel nisi dolje ranije spomenula da voliš duuuuuuge šetnjea.Pa nemoj sad mi sad reći da "duuuuuugo" podrazumijeva sat vremena...

A ove izjave kako neće imati traume su tako blentave jer ja traume nisam spominjala, nego sam lijepo napisala da je takvo moje mišljenje koje je formirano na većoj količini određene literature.
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2014., 13:40   #247
Quote:
extreme kaže: Pogledaj post
Stvarno, bez obzira što ti nisi znala što da misliš- spomen kolica uz jezivo i stravično ti je stvarno pretjerano. Takav zaključak zaista nemam pojma kako si uspjela izvući...

A to banaliziranje- sat vremena dnevno u kolicima... Ma daj me nemoj jel nisi dolje ranije spomenula da voliš duuuuuuge šetnjea.Pa nemoj sad mi sad reći da "duuuuuugo" podrazumijeva sat vremena...

A ove izjave kako neće imati traume su tako blentave jer ja traume nisam spominjala, nego sam lijepo napisala da je takvo moje mišljenje koje je formirano na većoj količini određene literature.
Da, volim duuuuge setnje. Ali, nazalost, zbog raznoraznih razloga ne mogu svaki dan u duuuugu setnju pa sam otprilke procijenila da se prosjecno radi o sat vremena dnevno. Neke mame ni toliko ne secu sa svojim bebama.

Joj, ta new age psihologija...

Ma dobro, whatever.

Dakle, majke koje vozite svoje bebe u kolicima, nemate sling, a k tome ne spavate s bebom u krevetu...ccc... zamislite se cinilte li dobro svojoj djeci.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2014., 14:10   #248
Quote:
Francesca kaže: Pogledaj post
Istina, do mame je
Ali postoje djeca jedači i djeca nejedači
Moj je negdje između ali naginje nejedačima
On nikad ne traži jesti, nikad
Kad mu stavim u tanjur da sam jede, pojede 4-5 žlica i zaisti prvu glad i više neće
I da, naravno da uzmem žlicu, zapričam ga i nahranim ga
Da, radim to jer djete od 2,5 godine ima 12 kg, na moru u kolovozu je imao 13 kg
Tak da ono, lako je pametovat drugima
gle, ja sam mog nadohranjivala iz identičnih ovih razloga koje si ti napisala. al ono, identičnih.
pa sam onda odlučila da doručak mora jesti sam, pa da ručak mora jesti sam, a za večeru sam ga nadohranjivala do ono, malo prije 4. rođendana.

i nisam si ponavljala "on je takvo dijete, tvrdoglav je, njegova je unutrašnja potreba da mu stavljam hranu u usta prilikom večere", nego sam to gledala kako jest: uvalila sam se u to i pilim dalje s tom glupom navikom.
sve dok mi je zaista nije bilo dosta. i onda je gle čuda jeo sam i večeru.

Quote:
Mogu i ja pametovat mamama koje imaju noćne podoje do 2 godine jer kak je moj mogao sam izbaciti noćne obroke a njihov ne može

Mogu i pametovat mamama kojima djete od 2-3 godine još jede ili piej mlijeko na bočicu, jer je moj sam od sebe odbacio bočicu sa godinu dana

Za neke stvari jesu zaslužne mame, ali za neke i nisu
ok, ti nisi zaslužna za to što je tvoje dijete samo odbacilo noćne obroke ili bocu.
al mnoga djeca ne odbace sama, pa opet mame provedu izbacivanje. i onda su te mame za to zaslužne. jel one smiju pametovat?



ugl smatram da je poticanje samostalnosti pozitivno, i da je bolje djetetu koje samo jede, pije, ide na wc, oblači se, briše guzicu, od onoga kojemu treba pomoć za sve to.
dužnost je roditelja pomoći djetetu da se osamostali, a ne poticati ovisnost.

i jasno mi je da netko gleda da je svejedno dal dijete počne samostalno obavljati neke radnje s 2 godine ili sa 5 godina.

ja ne gledam tako, pa se nikad neću moći složiti sa takvime.

i smatram da je mnogo više na roditelju, nego na samom djetetu, budući se dijete prilagođava situaciji. da je mama bacila bočice u smeće kad je dijete imalo godinu dana, ono sigurno ne bi pilo na bocu s 2 godine. dakle mamina je odluka, i ajmo ko majke stajat iza svojih postupaka.

ne znam što više reći na tu temu
__________________
Where all think alike, no one thinks very much.
miss daisy is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2014., 14:24   #249
Quote:
miss daisy kaže: Pogledaj post
gle, ja sam mog nadohranjivala iz identičnih ovih razloga koje si ti napisala. al ono, identičnih.
pa sam onda odlučila da doručak mora jesti sam, pa da ručak mora jesti sam, a za večeru sam ga nadohranjivala do ono, malo prije 4. rođendana.

i nisam si ponavljala "on je takvo dijete, tvrdoglav je, njegova je unutrašnja potreba da mu stavljam hranu u usta prilikom večere", nego sam to gledala kako jest: uvalila sam se u to i pilim dalje s tom glupom navikom.
sve dok mi je zaista nije bilo dosta. i onda je gle čuda jeo sam i večeru.



ok, ti nisi zaslužna za to što je tvoje dijete samo odbacilo noćne obroke ili bocu.
al mnoga djeca ne odbace sama, pa opet mame provedu izbacivanje. i onda su te mame za to zaslužne. jel one smiju pametovat?



ugl smatram da je poticanje samostalnosti pozitivno, i da je bolje djetetu koje samo jede, pije, ide na wc, oblači se, briše guzicu, od onoga kojemu treba pomoć za sve to.
dužnost je roditelja pomoći djetetu da se osamostali, a ne poticati ovisnost.

i jasno mi je da netko gleda da je svejedno dal dijete počne samostalno obavljati neke radnje s 2 godine ili sa 5 godina.

ja ne gledam tako, pa se nikad neću moći složiti sa takvime.

i smatram da je mnogo više na roditelju, nego na samom djetetu, budući se dijete prilagođava situaciji. da je mama bacila bočice u smeće kad je dijete imalo godinu dana, ono sigurno ne bi pilo na bocu s 2 godine. dakle mamina je odluka, i ajmo ko majke stajat iza svojih postupaka.

ne znam što više reći na tu temu
Načelno se slažem s tobom i smatram da se neke stvari u neko vrijeme trebaju provest i da se dijete treba osamostaliti

Evo ja ću iza nove godine poradit na skidanju pelena, žrtvovat ću svoja 3 dragocjena dana godišnjeg za njegova govna, jer smatram da je dovoljno velik i mislim da može to kontrolirati i vrijeme mu je da maknemo pelene
No ne moram ni reći da već mejsecima slušam od kojekakvih super mama: a još je u peleni?
onak odjebi - ima 2,5 godine, nema 4,5

Dudu ima ali većinom samo za spavanje jer mu je jednostavno maknem s vidika i ne traži ju

Oblačenje - iskreno, nije mi palo na pamet da bi on to već trebao sam

Dakle, ak ga i potaknem ili natjeram da makne i pelenu i dudu, ili ne makne, štogod, neće mu niš biti u tih +- šest mjeseci ili godinu dana
S druge strane ako ga budem maltrala sa jelom, mogu mu ozbiljno narušiti ionako krhko zdravlje, može biti još mršaviji i mogu (kao meni moji roditelji) razviti averziju prema hrani
I moj muž i ja smo bili kao kosturko u djetinjstvu, pa nekak mislim da mu to nije od boga nego od roda, i da budemo nekak preživjeli, makar uz to moje nadohranjivanje
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2014., 14:33   #250
Ova scena u kaficu s bebom u kolicima moj neostvareni san
A mozda je do mame
Moja nikad nije htjela mirno sjedit u stajacim kolicima bila hodac ili ne, vriskom placem cendranjem uvjek je postigla malo bolji tretman, ali dozvoljam da je do nas jer ne mozemo slusat vrisku djwteta kao kad se krmad kolju
__________________
Pakao, to su drugi.
JustForFun is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2014., 16:15   #251
Quote:
Francesca kaže: Pogledaj post
žrtvovat ću svoja 3 dragocjena dana godišnjeg za njegova govna

Quote:
JustForFun kaže: Pogledaj post
Ova scena u kaficu s bebom u kolicima moj neostvareni san
I moj.
Zato cu ovaj put pokusati intenzivno raditi na tome da dozivim uzivanje u proljetnom suncu na kavici s mirnom i zadovoljnom bebom u kolicima.
Pa cemo vidjeti je li do mame.
Mislim, pokusavala sam i s njim, ali nije uspjelo.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2014., 19:38   #252
ja sam valjda godinu dana svaki dan s malcem u kolicima pila kavicu. nije to bila duga kavica, al dovoljno dugo da to popijem ko covjek.
moja taktika - borovnice. zdrave, fine, dugo treba dok ih sve pojede.

sad dobije kakao pa oce bit tih 15-ak minuta dok srknemo to nabrzinu.
__________________
"If it's true that our species is alone in the universe, then I'd have to say that the universe aimed rather low and settled for very little."
Deathblow is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2014., 22:01   #253
Moj seronja se jako volio voziti u kolicima, jako
Naglasak na voziti
Cim bi stala - nakon 2 sata ili nakon pol sata - taj se budio
Mislim da nisam 10 kava popila u miru sve te mjesece
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2014., 22:13   #254
Mi smo danas isli u prodavnicu cca 500 m u jednom smjeru pjeske, po mrkvu. Sve 5 ali isto sa u gradu trebam obavit tako par stvari, cekat redove, ostat cakum pakum i nosit neke fascikle i tasnu i njoj obrok - odabrala bi amen-sveta-kolica.
__________________
Pakao, to su drugi.
JustForFun is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2014., 00:53   #255
Quote:
extreme kaže: Pogledaj post
Ne znam koliko je tvoje dijete staro, niti zašto ne voli hodati... Mojoj je to bilo zanimljivije od kolica jer je mogla sama istraživati svaki cvijet, kamen ili zrno prašine po putu, nego da samo pasivno sjedi.
Znaci, moje dijete treba biti kao tvoje dijete? Cool.

E pa ne...

Moja se skoro nikako nije vozala u kolicima prvih godinu dana jer smo zivjeli na selu pa je bila u dvoristu dok nije propuzala, a poslije je puzala po cijelom selu. Kolica su mi bila visak, ali se obozavala voziti u njima pa bih je tu i tamo provozala, uglavnom da je uspavam.
Nakon sto je propuzala nije htjela ni vidjeti kolica. Nije se dala ni nositi. U gradu smo imali uzasnih problema zbog toga. Dok nije usavrsila hodanje, izbjegavala je i nosanje i kolica. Do ciljanih odredista smo uglavnom morali ici autom, inace su bile scene. Na selu bismo je pustili svuda da puze, u gradu to cesto nije moguce.
E kad je postala stabilan hodac, znala je tocno gdje zeli ici i zeljela je tu doci sto prije, a to bi znacilo nosanje ili kolica. Auto izbjegavamo. I danas je tako. Ona zeli u park/igraonicu/na bazen/kupiti kinder jaje i ne zanima je pritom nikakvo lisce, cvijece i ostale pojave, ima cilj i zeli ga ostvariti, po mogucnosti, odmah.
__________________
Nikad više nećemo pokušavati razlozima uvjeriti glupana; to je besmisleno i opasno.
nuklea500 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2014., 07:00   #256
Quote:
nuklea500 kaže: Pogledaj post
Znaci, moje dijete treba biti kao tvoje dijete? Cool.

Ja stvarno ne znam jel ti dobro čitaš...
Ne znam zašto TVOJE dijete nešto hoće ili neće (ti si napisala da plače i baca se po betonu ako nije u kolicima, znači očito nešto voli-ne voli, a ja ju ne poznam...). Znam što je MOJA voljela i zašto je to voljela.

Meni stvarno nije jasno zašto netko pokušava čitati između redaka-kad između redaka ne piše ništa.
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2014., 08:25   #257
Moja damica se voljela voziti u kolicima. I dok je bila mala smo se puno šetale, bila je dobra u kolicima, budna i zvjerkala svuda naokolo.
Ali, onda je prohodala, i kolica su na moju veliku žalost postala prošlost. Kad je imala godinu i 2 mjeseca već sam ih proslijedila dalje, a mi smo krenuli pješke...
Nessych is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2014., 10:00   #258
Meni je (za sada) lakše bez kolica, osim ako idemo u šetnju. Nosila sam ga u nosiljci i svugdje smo išli, nije bilo problema. Sad je nosiljku prerastao, mai tai koji sam kupila mi ne odgovara, neke skuplje nosiljke ne želim kupovati i više uvodim kolica... ali nespretna su mi pa se većinom sve svodi i dalje na nošenje (osim ako su duže relacije u pitanju, al to je onda tlaka jer mu nakon nekog vremena dopizdi ). Kad idemo u dućan stavljam ga u njihova kolica i to mu je fora. Ali neki dan sam bila u offertisimi i ušla sam sa svojim kolicima.... pošizila sam. Prolazi uski, ljudi naravno prolaze kraj nas pa se guramo... a prodavaonica nije mala. Njihova kolica mi nisu pasala je nisu imala ono di dijete može sjesti.
Nemam neki plan do kad ću koristiti kolica... on ih baš ne voli, trpi neko vrijeme i onda se krene izvlačiti van. Možda će biti lakše kad prohoda...ili teže
Ja imam jedno dijete, ali da imam dvoje i da je među njima mala razlika, uopće ne sumnjam da bi koristila kolica, pa kako god dijete teško naučila na njih.
Nykas is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2014., 10:02   #259
Quote:
Francesca kaže: Pogledaj post
Evo ja ću iza nove godine poradit na skidanju pelena, žrtvovat ću svoja 3 dragocjena dana godišnjeg za njegova govna, jer smatram da je dovoljno velik i mislim da može to kontrolirati i vrijeme mu je da maknemo pelene
No ne moram ni reći da već mejsecima slušam od kojekakvih super mama: a još je u peleni?
onak odjebi - ima 2,5 godine, nema 4,5
evo kao motivaciju, tko zna jel dobro za dijete, naročito muško, da su mu genitalni organi pretjerano dugo u sintetičkoj peleni.
nemam link na ikakva istraživanja, al padalo mi je to na pamet dok sam mog zamatala u pampersice.
__________________
Where all think alike, no one thinks very much.
miss daisy is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2014., 10:57   #260
žene, majke, ajmo malo smanjiti doživljaj. odsad pa nadalje molim bez prepucavanja i bez offtopičarenja. hvala.
tisi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:39.