Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Svijet

Svijet Zbivanja u svijetu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.05.2015., 09:03   #401
Quote:
Balkanos kaže: Pogledaj post
Vec odavno je svijet otisao u vraziju mater. U Siriji je zivjela jedan od najstarijih krscanskih zajednica.Oni su, takoreci, bili kolijevka krscanstva. Od njih nije ostalo skoro pa nista. Ovi divljaci su sve unistili. Ono sto je najtragicnije u svemu tome jeste to da su njihova krscanska braca sa zapada uvelikome tome pridonijeli. Evo upravo citam da su teroristi ISIL-a zauzeli dva plinska polja u blizini grada Tadmura i dace im prodaja toga plina obezbijediti nove izvore prihoda. Pored zauzimanja Tadmura zauzelisu i Palmiru tako da će sada sigurno prodavati i historijske artfekte čime će ojačati svoju finansijsku moć. E reci ti meni sada, kome ce oni prodavati taj plin ako ne, preko Turske, zapadu ??
Isto su tako radili i u sjevernom Iraku. U Tursku je izvozena nafta po tri puta nizoj cijeni od trzisne cijene. Iz Turske, zna se gdje je dalje isla ...
Ma kakva prodaja nafte iz okupitanih rafinerija??????

Pa to bi saveznici morali dronovima rešetati svaki kamion -cisternu

koja se kreće cestom ka crpilištu nafte.
Yehudi du Nuvas is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2015., 10:47   #402
Quote:
Yehudi du Nuvas kaže: Pogledaj post
Ma kakva prodaja nafte iz okupitanih rafinerija??????

Pa to bi saveznici morali dronovima rešetati svaki kamion -cisternu

koja se kreće cestom ka crpilištu nafte.
Malo teža stvar. Jer ako je crpilište staro, a još uvijek obilato, sigurno su poradi sigurnosti transporta nafte u mirnodopsko vrijeme stavili cijevi ispod zemlje.

Ali saveznici su svejedno krivi.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2015., 14:18   #403
Quote:
piskavac kaže: Pogledaj post
Malo teža stvar. Jer ako je crpilište staro, a još uvijek obilato, sigurno su poradi sigurnosti transporta nafte u mirnodopsko vrijeme stavili cijevi ispod zemlje.

Ali saveznici su svejedno krivi.

Prika lako je za cijevi ispod zemlje. Jednostavno se raketiraju spremnici ili

crpne stanice i tu je priči o transportu kraj.

Inače je i laiku jasno da cisterne idu ka Turskoj koja dalje distribuira naftu

tj koristi je za sebe.

Sićaš li se kad je cili konvoj cisterni od 40 kamiona zapaljen

u TR? A i to je napravljeno jer nisu platili reket.

Pratimo dalje.
Yehudi du Nuvas is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2015., 17:01   #404
Quote:
Yehudi du Nuvas kaže: Pogledaj post
Sićaš li se kad je cili konvoj cisterni od 40 kamiona zapaljen

u TR? A i to je napravljeno jer nisu platili reket.
Ne sjećam se, al bi jako volio vidjet. Valjda ima negdje na "Jubitou".
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2015., 19:12   #405
Napadi aviona koalicije na iračke zračne snage
petak, 22 maj 2015.


- Irački politički krugovi su kritikovali međunarodnu koaliciju protiv ISIL-a, koju predvode SAD, zbog napada na irački vojni avion Suhoj u El-Romadiju.
Međunarodna televizija Sahar, pozivajući se na agenciju IRNA, javlja da su očevici u srijedu izjavili za agenciju El-Ma'lume da su irački avioni bombardovali položaje ISIL-a u El-Romadiju i da je tom prilikom poginulo 35 pripadnika ove terorističke grupe a da im je nanesena velika materijalna šteta, ali da su nakon toga avioni koalicije napali na iračke zračne snage oborivši jedan avion. Vijest o napadu je prvo objavljena na društvenim mrežama, ali još uvijek zvanične novinske agencije nisu je objavile. Prema izvještajima, avioni koalicije redovno napadaju iračke vojne snage. Irački zvaničnici su u nekoliko navrata optužili koaliciju za napad na iračke snage i pomaganje ISIL-u te su to i dokumentovali fotografijama, video zapisima izjavama očevidaca itd..
Balkanos is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2015., 19:21   #406
Quote:
piskavac kaže: Pogledaj post
Ne sjećam se, al bi jako volio vidjet. Valjda ima negdje na "Jubitou".
Ima. To je bilo prije pola god.......ma i godinu unazad.

Zapaljeno je, na jednome svratištu za kamione, 40 cisterni punih goriva.

Nedugo prije toga ( isto u TR) je zapaljeno oko 20 cisterni.

Za ovih 40, koje su totalno izgorile na svratištu, su rekli da se

dogodilo spontano samozapaljenje jedne cisterne a požar je

zahvatio sve. Dogodilo se nekako na istoku TR

U svakom slučaju postoji na mriži video zapis o tome i naći ćeš ga

zasigurno. Vijest su prenosili i EU mediji.
Yehudi du Nuvas is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2015., 19:41   #407
Upravo sam i ja pokušavao to pronaći ali mogu ti reći da sam malo rekao. Nije bilo 40 nego

više od 80 cisterni. Zapisi postoje a ima ih i na -nethr forumu- zasigurno.

Kao i na youtube naravno.
Yehudi du Nuvas is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2015., 22:02   #408
Zna li se kako je lokalitet Dura-Europos završio? Smješten je usred teritorija kojeg kontrolira ISIL, a u njemu se nalazi najstarija poznata građevina koja je služila u funkciji crkve. Bio bi šokiran da je dosad nisu sravnali sa zemljom.
JollyRoger13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2015., 23:24   #409
Jedan jedini neprijatelj civilizacija je radikalni islam. Kršćanstvo se je pripitomilo a sad je red na islamu ili mu se u protivnom ne piše dobro na zapadu.
Kalkuto is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2015., 08:04   #410
Quote:
Kalkuto kaže: Pogledaj post
Jedan jedini neprijatelj civilizacija je radikalni islam. Kršćanstvo se je pripitomilo a sad je red na islamu ili mu se u protivnom ne piše dobro na zapadu.
Europa se nikad neće znati boriti protiv islamskog radikalizma zbog kulture pretjerane političke korektnosti, gdje se mjenjaju stoljetni grbovi da križevi na njima nebi "vrijeđali" nekršćane. Imamo i primjer jedne privatne škole u Švedskoj koja je iz učionica izbacila Švedske zastave zbog križa.
Tanka je granica između borbe protiv radikalizma i diranja u vjerske slobode, i tu Europa nikad neće biti dovoljno hrabra.
Điđiđiđi is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2015., 10:25   #411
U Švicarskoj je prije nekoliko godina bio prijedlog od nekakve udruge imigranata da se kompletno promijeni zastava jer "ne odgovara imidžu moderne multikulturalne Švicarske". Mislim da tu grupu vodi Hrvat, što je najbolje.
JollyRoger13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2015., 10:28   #412
Quote:
JollyRoger13 kaže: Pogledaj post
U Švicarskoj je prije nekoliko godina bio prijedlog od nekakve udruge imigranata da se kompletno promijeni zastava jer "ne odgovara imidžu moderne multikulturalne Švicarske". Mislim da tu grupu vodi Hrvat, što je najbolje.
Takve bi ja slao na dugogodišnje robije.
Kalkuto is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:17.