Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Svijet

Svijet Zbivanja u svijetu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.05.2013., 00:40   #21
ja sam sa tom kantonalnom podjelom na vi. ali sam vidio u nekim statistikama da je u hrvatskim kantonima odnos nezaposlenuh/zaposlenih manja nego u ostalim. a i prosjecne place. sarajevo je ipak u vrhu iznad hrvatskih kantona. pa me zanima da li kantonalna vlast ima ovlasti nad financiranjem? i drugo kako su razdjeljene policijske i obrambene snage?
buli6 is online now  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2013., 00:57   #22
Quote:
ajduk a šimić kaže: Pogledaj post
Da, samo dokazuješ da ne želiš dobro Hrvatima u BiH.
Alija je čitavo podrinje predao na klanje VRS, a ti žališ što Tuđman nije razmišljao ko on.
Ja sam rekao nešto sasvim drugo, a ti ovime samo potvrđuješ da sam u pravu glede Tuđmana. Alija ga je vrtio oko malog prsta ko beba zvečku, a kad ih je Tuđman naoružao odn. propustio oružje i ljdstvo iz islamskih zemalja, ovaj ga je odjebo i okrenuo se protiv njega.
Da je Tuđman bio kako treba, uklonio bi Aliju ili bi pregovarao s drugim muslimanskim vođama koji bi ga tada isto vrlo rado uklonili.
I sami tvrdite da Alija nije imao legitimitet da predstavlja bilo koga osim svoje družine u Bosni, a Tuđman mu je davao legitimitet iako je slao hrvate pod srpski nož.
Lord DrEdd is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2013., 04:08   #23
Quote:
Lord DrEdd kaže: Pogledaj post
Ja sam rekao nešto sasvim drugo, a ti ovime samo potvrđuješ da sam u pravu glede Tuđmana. Alija ga je vrtio oko malog prsta ko beba zvečku, a kad ih je Tuđman naoružao odn. propustio oružje i ljdstvo iz islamskih zemalja, ovaj ga je odjebo i okrenuo se protiv njega.
Da je Tuđman bio kako treba, uklonio bi Aliju ili bi pregovarao s drugim muslimanskim vođama koji bi ga tada isto vrlo rado uklonili.
I sami tvrdite da Alija nije imao legitimitet da predstavlja bilo koga osim svoje družine u Bosni, a Tuđman mu je davao legitimitet iako je slao hrvate pod srpski nož.
Nazalost...Alija nije bio u stanju vrtjeti ni prsten oko prsta a kamo li ishlapljelog komunjaru u ustaskoj kosulji...dakle Tudjmana.
Tudjman je uzimao lavovski dio naoruzanja iz Irana (ne islamskih drzava...u pitanju je samo jedna)....I iskoristio ga za protiv Srba u HR.
A sto se tice ko je kome zario noz u ledja...dovoljno je reci da se u neborbenoj zoni naslo 10.000 Bosnjaka u koncentracionim logorima...od cega daleko velika vecina boraca HVO uhicenih u kucama ili vojarnama (Capljina, Stolac, Z. Mostar....). Docim NU....HVO iz Tuzle i par slicnih slucajeva (Sarajevo)...su izrazili lojalnost ABiH....I to tek nakon 4 mjeseca krvavih borbi u Mostaru...kad je i budali postalo jasno da HV i ostatak HVO nece nikad doci do njih.
Ne, oni nisu preventivno zavrsili u logorima i kao zivi stit ....
Inace....napasti grad artiljerijom sa fosfornim granatama i za 3 sata spaliti 700 stanova oko Bulevara i to na dan pobjede nad fasizmom....
naucenik is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2013., 08:21   #24
Quote:
Lord DrEdd kaže: Pogledaj post
Ja sam rekao nešto sasvim drugo, a ti ovime samo potvrđuješ da sam u pravu glede Tuđmana. Alija ga je vrtio oko malog prsta ko beba zvečku, a kad ih je Tuđman naoružao odn. propustio oružje i ljdstvo iz islamskih zemalja, ovaj ga je odjebo i okrenuo se protiv njega.
Da je Tuđman bio kako treba, uklonio bi Aliju ili bi pregovarao s drugim muslimanskim vođama koji bi ga tada isto vrlo rado uklonili.
I sami tvrdite da Alija nije imao legitimitet da predstavlja bilo koga osim svoje družine u Bosni, a Tuđman mu je davao legitimitet iako je slao hrvate pod srpski nož.
Nemoj lagati, nije pristojno.
Nije isto 1991, 1992 i 1993.
HVO je od sve 3 vojske vjerovatno bio najuspješnija i on je svoj cilj postigao, di je se HVO obranio Bošnjaci i danas žive.

Ako si doista tako zabrinut za Hrvate u BiH onda bi trebao kritizirati neke druge koji su od 2000. šutili dok su visoki predstavnici išli na ruku Bošnjacima.
__________________
.....žensko.....
ajduk a šimić is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2013., 21:33   #25
http://www.slobodanpraljak.com/MATER...1_1995/184.pdf

da tema ne zamre odmah. i jel moze netko odgovoriti koliko je kantonalna vlast suverena u smislu financiranja kantona?
buli6 is online now  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2013., 23:26   #26
Čitam sam da je konfederacija između RH i FBIH je moguća samo ako FBIH postane država.

Čitao sam da danas u većini kantona 90% proračuna se koristi za financiranje službenika.

BTW stvarno su mi nejasni oni koji Tuđmana nazivaju ustašom, a bio je u partizanima od 1941. Također ustaše nisu rušili džamije niti zatvarali muslimane. Za vrijeme NDH muslimani su imali gradonačelnika u SA. BL i Mostaru.

JEdino bi se Blaža Kraljevića moglo nazivati ustašom a ti isti Bošnjaci ga dižu u nebesa. Čak je 1991, i proglasio NDH.
__________________
Yes, we can!
Momak 90 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2014., 22:33   #27
Quote:
Momak 90 kaže: Pogledaj post
Čitam sam da je konfederacija između RH i FBIH je moguća samo ako FBIH postane država.

Čitao sam da danas u većini kantona 90% proračuna se koristi za financiranje službenika.

BTW stvarno su mi nejasni oni koji Tuđmana nazivaju ustašom, a bio je u partizanima od 1941. Također ustaše nisu rušili džamije niti zatvarali muslimane. Za vrijeme NDH muslimani su imali gradonačelnika u SA. BL i Mostaru.

JEdino bi se Blaža Kraljevića moglo nazivati ustašom a ti isti Bošnjaci ga dižu u nebesa. Čak je 1991, i proglasio NDH.
jel ima negdje detaljnije nešto o tim konfederalnim vezama online?
ne mogu nigdje nešto pomalo opširnije pronaći

Quote:
Čitam sam da je konfederacija između RH i FBIH je moguća samo ako FBIH postane država.
gdje si to čuo?

ako se sjećaš
__________________
Prije će bankari i zelenaši uništiti san slobodne Hrvatske nego svi vojnici Europe - Ante Starčević
Kiki114 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2014., 11:04   #28
Prouči malo međunarodno pravo. Ne može jedan dio neke države biti u konfederalnoj vezi s nekom drugom državom. To može biti jedino cijela država. Tako da FBIH može biti u konfederaciji s RH jedino da izađe iz okvira BIH.
__________________
Yes, we can!
Momak 90 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2015., 20:47   #29
Je li Washingtonski sporazum jos Ustav FBIH?
__________________
Yes, we can!
Momak 90 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2015., 07:38   #30
Quote:
Negromant kaže: Pogledaj post
Po mom mišljenju, bosanskohercegovački Hrvati bi trebali zauzeti ovakav stav: treba ukinuti Republiku Srpsku i cijelu BiH organizirati kao federaciju kantona. Ako se ne ukine RS onda i mi tražimo svoj entitet i u tom slučaju nam pripadaju i dijelovi Posavine koji su sada u sklopu RS.
Bosanskohercegovački Hrvati nemaju praktično ništa sa Republikom Srpskom pa nemaju ni osnov da traže ukidanje iste.Vašingtonskim sporazumom bosanskohercegovački Hrvati su kao i Bošnjaci ,svoj subjektivitet ugradili u Federaciju BiH.U Dejtonu su FBiH i RS zaključile sporazum o međusobnim granicama i odnosima.
Pućko is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2015., 23:56   #31
Quote:
Pućko kaže: Pogledaj post
Bosanskohercegovački Hrvati nemaju praktično ništa sa Republikom Srpskom pa nemaju ni osnov da traže ukidanje iste.Vašingtonskim sporazumom bosanskohercegovački Hrvati su kao i Bošnjaci ,svoj subjektivitet ugradili u Federaciju BiH.U Dejtonu su FBiH i RS zaključile sporazum o međusobnim granicama i odnosima.
Točno. S tim što je Zakon o konstitutivnosti učinio oba entiteta troetničkima. U RS to ništa nije promijenilo osim toga što su marginalni hrvatski i bošnjački predstavnici dobili mjesta dok u Federaciji BIH jeste. Sastav vlade FBIH do 2001. je bio 8-8 Hrvati-Bošnjaci a kad su se Srbi vratili u konstitutivne onda je omjer 8-5-3 Bošnjaci-Hrvati-Srbi. S tim što 2 do 3 predstavnika Srba postavljaju bošnjačke strane a jednog HDZ pa tako dobijemo omjer 10-6 Bošnjaci-Hrvati. Tako je Federacija pretvorena u bošnjački entiteti. No, ni to nije dosta pa idu Bošnjaci i na ta hrvatska mjesta uz pomoć stranaca imenovati svoje Hrvate. Tako je bilo od 2010. do 2014. za vrijeme platforme i početkom 2000.-ih za vrijeme Alijanse.
__________________
Yes, we can!
Momak 90 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2015., 15:27   #32
Quote:
Momak 90 kaže: Pogledaj post
Točno. S tim što je Zakon o konstitutivnosti učinio oba entiteta troetničkima. U RS to ništa nije promijenilo osim toga što su marginalni hrvatski i bošnjački predstavnici dobili mjesta dok u Federaciji BIH jeste. Sastav vlade FBIH do 2001. je bio 8-8 Hrvati-Bošnjaci a kad su se Srbi vratili u konstitutivne onda je omjer 8-5-3 Bošnjaci-Hrvati-Srbi. S tim što 2 do 3 predstavnika Srba postavljaju bošnjačke strane a jednog HDZ pa tako dobijemo omjer 10-6 Bošnjaci-Hrvati. Tako je Federacija pretvorena u bošnjački entiteti. No, ni to nije dosta pa idu Bošnjaci i na ta hrvatska mjesta uz pomoć stranaca imenovati svoje Hrvate. Tako je bilo od 2010. do 2014. za vrijeme platforme i početkom 2000.-ih za vrijeme Alijanse.
Da,iskorišćen je jedan pojam koji je sam po sebi potpuno neodređen tj.sadržajno prazan da se promijene odnosi u Federaciji u korist Bošnjaka i da se koliko je to moguće omete funkcionisanje institucija u Republici Srpskoj kroz uvođenje doma naroda u skupštini RS.Time je Vašingtonski sporazum u značajnoj mjeri naravno jednostrano stavljen van snage a to je bila i jedna od brojnih "reformi" Dejtona.
Dok im u njihovim zemljama ne pada na pamet da rade nešto što je suprotno pravu- ustavima,zakonima,ugovorima ... zapadni političari kad imaju moć da odlučuju van njihove zemlje odnosno van njihove "civilizacije" nije nikakav problem da se koriste silom odnosno prijetnjama da bi ostvarili nešto što je nesumnjivo suprotno pravu i to onda kamufliraju izgovorom o "interesu građana" "prosperitetu" "približavanju Evropi" ...
Pućko is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2015., 06:58   #33
Quote:
Kiki114 kaže: Pogledaj post
jel ima negdje detaljnije nešto o tim konfederalnim vezama online?
ne mogu nigdje nešto pomalo opširnije pronaći



Sama cinjenica da medju Bosnjacima nije bilo pobune oko efektivno aneksije Hrvatskoj niti je bilo pobune medju Hrvatima kada se nije implementirala govori ti da je to samo bilo ubaceno bez ozbiljne namjere implementacije, vjerovatno da se umire hrvastski jastrebovi
SnakeHandler is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2015., 16:18   #34
Quote:
Pućko kaže: Pogledaj post
Dok im u njihovim zemljama ne pada na pamet da rade nešto što je suprotno pravu- ustavima,zakonima,ugovorima ... zapadni političari kad imaju moć da odlučuju van njihove zemlje odnosno van njihove "civilizacije" nije nikakav problem da se koriste silom odnosno prijetnjama da bi ostvarili nešto što je nesumnjivo suprotno pravu i to onda kamufliraju izgovorom o "interesu građana" "prosperitetu" "približavanju Evropi" ...
Toćno tako. Strašno je da su ti liberalni zapadnjaci na diktatorski način pomoću Visokog predstavnika promijenili i mijenjali zakone i ustav jedne "suverene i neovisne države". To je čista diktatura i nematanje volje. Takve odluke nemaju nikakvog legitimiteta ni legaliteta.
__________________
Yes, we can!
Momak 90 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2015., 19:48   #35
Quote:
Momak 90 kaže: Pogledaj post
Toćno tako. Strašno je da su ti liberalni zapadnjaci na diktatorski način pomoću Visokog predstavnika promijenili i mijenjali zakone i ustav jedne "suverene i neovisne države". To je čista diktatura i nematanje volje. Takve odluke nemaju nikakvog legitimiteta ni legaliteta.
Zato treba izaći sa inicijativom pred vlade SAD,VB i Njemačke da se,ako te zemlje podržavaju demokratiju i u BiH,ambasadori ili veleposlanici te tri zemlje u BiH,koji su realna vlast bez ikakve odgovornosti kao i njhova igračka tzv,visoki predstavnik,ubuduće biraju ili postavljaju u parlamentu BiH i da isti ne moraju nužno da budu Amerikanac Britanac i Nijemac respektivli nego da dužnosti ambasadora tih zemamlja,mogu da obavljaju i državljani BiH.
Pućko is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:59.