Natrag   Forum.hr > Društvo > Ljubav, erotika, seks

Ljubav, erotika, seks Stvari intimne prirode. Neke teme zahtijevaju i rječnik koji možda nije za jako mlade (i jako stare).

 
 
Tematski alati Opcije prikaza
Prev Prethodni post   Sljedeći post Next
Old 07.08.2017., 19:17   #1
Question Tko su STARE CURE?

MUŠKARCI POZOR!
Najviše me zanima vaše mišljenje.

Ovako, ovu temu postavljam jer sam trenutno poprilično zbunjena.
Radi se o "starim curama".

Mogu reći da sam odgojena u jednoj iznimno obrazovanoj, bogatoj te modernoj obitelji. Moji roditelji su ušli u brak nakon tridesete. Do tada su završili faks, zaposlili se, putovali, partijali, zabavljali se. Jednostavno uživali u ostvarenoj mladosti. Trenutno su 20-ak godina u skladnom braku, odlični roditelji i super im je.

Vjerojatno inspirirana njima, ni ja nisam mislila imati nešto drugačiju mladost. Na djevojke koje su se udavale te imale djecu u 20-im, od malena sam gledala sa sažaljenjem i mislila kako su glupe te da će im kasnije biti žao zbog neostvarene i neproživljene mladosti. Mogla sam se kladit da će se u 90% slučajeva rastati ili biti čangrizave, iskompleksirane i nezadovoljne životom upravo zbog rane udaje.

Pogotovo sada, u 2017., kad bih čula da se netko udaje prije 30-e, mislila bih si što nije u redu s tim ženama. Ajde prije, za vrijeme moje bake, kad su žene bile neobrazovane i nezaposlene pa su ovisile o muškarcu. Tad je razumno da su se htjele što prije udati jer nisu mogle same, ali danas kad je većina žena emancipirano i zaposleno... Jednostavno to nisam kužila.

E sad, gdje je nastao problem koji je poremetio moje viđenje svijeta i okoline:

U opuštenom razgovoru s dečkom, on me je zapitao kad bih se ja otprilike udala za njega (ja imam 21, on 27). Ja sam se samo nasmijala i rekla mu: "Jesi ti normalan? Pa ja sam tek zakoračila u 20-e, krenula s faksom, nisam luda da se udam prije 30 i neke." On me mrgudno pogledao i pitao me kako ja mislim rađati djecu s 30 i nešto(?). Na to sam odgovorila da sam poprilično plodna kao i moja majka koja je nakon 30. rodila čak četvero djece, a s prvim djetetom zatrudnjela mjesec dana nakon udaje (znači skoro odmah) te da žene nisu samo strojevi za rađanje, nego puno više od toga te bih radije bila ostvarena u karijeri, putovala i uživala, nego imala djecu (iako sam 200% sigurna da plodnost ovisi više o genetici, nego o godinama, a ja tu nikakvih problema nemam). Nadalje sam dodala da ću se sigurno udati nakon 30-e s njim ili s nekim drugim, na što je on rekao:"Pa već si nakon 27-e stara cura, sretno s nalaskom muža s 30 kad si već stara bakica".

Tu sam se šokirala...malo je reći...doživjela sam WHAT THE FUCK trenutak. Zar je moguće da se ženu od 27 godina u 2017. smatra starom curom? Za mene su stare cure žene nakon 45-e koje više nisu plodne, a nisu se nikad udale. Bar sam tako mislila do sad. Zar muškarci stvarno tako vide žene nakon 27-e? Kao stare cure??

Ispričavam se na ovim litanijama koje sam ispisala, poenta cijelog ovog teksta je:
MUŠKARCI, PITANJE ZA VAS,
zar stvarno u vašim očima ženi opada vrijednost kad zakorači u 3. desetljeće?
Smatrate li vi STVARNO da su žene u 30-im već iskorištene, zastarjele djevojke koje se nisu situirale na vrijeme??
Bi li stvarno radije oženili curu u ranim dvadesetima koja je neiživljena, neispunjena, vjerojatno bez fakulteta, ili ostvarenu ženu u 30-im koja zna što želi?
Ili je moj dečko samo rijetki primjer nerazvijenog pračovjeka koji ženu gleda kao čistačicu, kuharicu i rađateljicu djece, umjesto kao obrazovanu, intelektualnu individuu koja ima svoj posao, hobije, snove, želje i ambicije?
Zar žene zaista imaju tako kratak rok trajanja????

Hvala svima koji su se potrudili pročitati, a pogotovo onima koji odgovore!
Još jednom isprike na dugačkom tekstu.
Morning is offline  
Odgovori s citatom
 


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum


Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:14.


Powered by vBulletin Version 3.8.4 (hrvatski)
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site content ©1999-2016 Forum.hr
Ad Management by RedTyger