Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente

Kutak za školarce i studente Sjedni, 1!!!
Podforumi: Državna matura, Osnovne i srednje škole, Fakulteti i visoka učilišta, Upomoć, spašavajte!

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.08.2017., 09:55   #1
Odustajanje od faksa i traženje posla ili ne?

Lijep pozdrav svima, @ivic27 ovdje!!!

Ovako imam jedan problem , odnosno jednu veliku dilemu. Izvanredni sam student FOI-a, smjer PITUP u Križevcima. Prvu godinu upisao sam 2015./2016. , međutim mislio sam da će bi ići onako kako sam si zacrtao ali nije bilo tako. Slijedeće akademske godine 2016./2017. upisao sam parcijalu (tj. ponavljanje 1.godine) s time da sam od 12 položenih predmeta iz 1. godine položio njih 5 a ostalih 7 nisam i upisao sam 5 iz druge godine. Međutim , te akademske godine krenulo je na bolje ali još nedovoljno dobro od mog najboljeg cilja. Iz druge godine položio sam 4/5 predmeta a iz prve još dva .

Moje pitanje glasi: ako odem dalje, moram li slati molbu za nastavak studija i koliko dugo mogu biti u parcijali te koliko ću sada platiti ove ak.godine? Jer nisam polagao neke predmete prošle godine jer sam išao riješiti prije ovo iz druge ali vidim da sam pogriješio. Onda bi ove godine upisao 5 predmeta koje su mi ostali iz 1. i razliku do 12 (njih 6 +1 sam pao pa moram ponoviti) iz druge godine. Jel se smije tako? ILI JE MOJ FAKS ZAVRŠIO i mogu TRAŽITI POSAO?

MOLIM VAS, POMOZITE , JER SAM U VELIKOJ DILEMI!!!
ivic27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2017., 13:39   #2
upiši mirovane, imaš i dalje sva prava i možeš položiti sve ispite koji ti fale za upis dalje
__________________
Confluence of sounds
manchild is online now  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2017., 13:46   #3
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
upiši mirovane, imaš i dalje sva prava i možeš položiti sve ispite koji ti fale za upis dalje
Mislim da ne bi išlo.
Nema iksicu ni studentski ugovor koliko ja znam.
A mirovanje MORA UPISATI ako misli ići dalje na faks jer trećeg upisa po bolonji nema.
P.S.
Kakva je to logika riješiti prvo drugu a sve ostaviti s prve?
Moment torzije is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2017., 13:48   #4
Quote:
Moment torzije kaže: Pogledaj post
Mislim da ne bi išlo.
Nema iksicu ni studentski ugovor koliko ja znam.
A mirovanje MORA UPISATI ako misli ići dalje na faks jer trećeg upisa po bolonji nema.
P.S.
Kakva je to logika riješiti prvo drugu a sve ostaviti s prve?
previd - izvanredni student, sad vidio
__________________
Confluence of sounds
manchild is online now  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2017., 08:35   #5
Quote:
Moment torzije kaže: Pogledaj post
Mislim da ne bi išlo.
Nema iksicu ni studentski ugovor koliko ja znam.
A mirovanje MORA UPISATI ako misli ići dalje na faks jer trećeg upisa po bolonji nema.
P.S.
Kakva je to logika riješiti prvo drugu a sve ostaviti s prve?
nisam sve . iz prve mi je ostalo još 5 , sedam sam položio a iz druge (kad sam upisao parcijalu) uzeo sam 5 predmeta i jedan nisam položio.

Znači ja ne mogu opet upisati parcijalu i da mi u indeks kod onih predmeta udare PONIŠTENO i opet ih upišem? Tako da bi tih 5 uzeo i još tog jednog iz druge kaj nisam položio + ove nove kaj namjeravam. To ne ide?
ivic27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2017., 09:09   #6
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
previd - izvanredni student, sad vidio
mislim da je i u slučaju redovnog mirovanje ujedno i mirovanje svih studentskih prava.
__________________
Liberté, égalité, jebalité

Tko god da mi je ukrao antidepresive, nadam se da je sad sretan
Puky Lee is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2017., 16:40   #7
Quote:
pukylly kaže: Pogledaj post
mislim da je i u slučaju redovnog mirovanje ujedno i mirovanje svih studentskih prava.
prije je bilo mirovanje (zdravlje, trudnoća, vojska) ali sva prava imaš i polažeš normalno ispite
__________________
Confluence of sounds
manchild is online now  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2017., 16:41   #8
Quote:
ivic27 kaže: Pogledaj post
nisam sve . iz prve mi je ostalo još 5 , sedam sam položio a iz druge (kad sam upisao parcijalu) uzeo sam 5 predmeta i jedan nisam položio.

Znači ja ne mogu opet upisati parcijalu i da mi u indeks kod onih predmeta udare PONIŠTENO i opet ih upišem? Tako da bi tih 5 uzeo i još tog jednog iz druge kaj nisam položio + ove nove kaj namjeravam. To ne ide?
pitaj studensku referadu
__________________
Confluence of sounds
manchild is online now  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2017., 03:57   #9
Quote:
Moment torzije kaže: Pogledaj post
A mirovanje MORA UPISATI ako misli ići dalje na faks jer trećeg upisa po bolonji nema.
A kako onda na pmfu na matematici ima i 3. i 4. upis predmeta?
Anonimi is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2017., 04:04   #10
Quote:
ivic27 kaže: Pogledaj post
Lijep pozdrav svima, @ivic27 ovdje!!!

Ovako imam jedan problem , odnosno jednu veliku dilemu. Izvanredni sam student FOI-a, smjer PITUP u Križevcima. Prvu godinu upisao sam 2015./2016. , međutim mislio sam da će bi ići onako kako sam si zacrtao ali nije bilo tako. Slijedeće akademske godine 2016./2017. upisao sam parcijalu (tj. ponavljanje 1.godine) s time da sam od 12 položenih predmeta iz 1. godine položio njih 5 a ostalih 7 nisam i upisao sam 5 iz druge godine. Međutim , te akademske godine krenulo je na bolje ali još nedovoljno dobro od mog najboljeg cilja. Iz druge godine položio sam 4/5 predmeta a iz prve još dva .

Moje pitanje glasi: ako odem dalje, moram li slati molbu za nastavak studija i koliko dugo mogu biti u parcijali te koliko ću sada platiti ove ak.godine? Jer nisam polagao neke predmete prošle godine jer sam išao riješiti prije ovo iz druge ali vidim da sam pogriješio. Onda bi ove godine upisao 5 predmeta koje su mi ostali iz 1. i razliku do 12 (njih 6 +1 sam pao pa moram ponoviti) iz druge godine. Jel se smije tako? ILI JE MOJ FAKS ZAVRŠIO i mogu TRAŽITI POSAO?

MOLIM VAS, POMOZITE , JER SAM U VELIKOJ DILEMI!!!
Šteta bi bilo da odustaneš kad si dotle već došao. Piši molbe grizi, grebi, sigurno imaš opcija. Nije ni njima u cilju da odeš jer izvanredni jako puno plaćaju studij. Jesi li uopće popričao s tetama na referadi?
__________________
“Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.”-Steve Jobs
Diego Rivera is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2017., 12:11   #11
Quote:
Anonimi kaže: Pogledaj post
A kako onda na pmfu na matematici ima i 3. i 4. upis predmeta?
Svaki fakultet ima svoja pravila.
prvilet is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2017., 23:12   #12
Quote:
prvilet kaže: Pogledaj post
Svaki fakultet ima svoja pravila.
Pa znam da ima. Odgovorio sam na post covjeku koji je napiso da po bolonji nema 3. upisa, a ocito da ima na nekim fakultetima.
Anonimi is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2017., 11:14   #13
I ja imam upravo ovo pitanje kao naslov teme ,matematiku na maturi vjerovatno necu proci nemam što drugo napravit nego tražiti posao?
Iako još se razmišljam..

Što bi vi na mom mjestu?

Poslano sa mog SM-J510FN koristeći Tapatalk
xTheLuka1998x is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2017., 13:43   #14
Quote:
xTheLuka1998x kaže: Pogledaj post
I ja imam upravo ovo pitanje kao naslov teme ,matematiku na maturi vjerovatno necu proci nemam što drugo napravit nego tražiti posao?
Iako još se razmišljam..

Što bi vi na mom mjestu?

Poslano sa mog SM-J510FN koristeći Tapatalk
Čekaš rezultate, ako ne prođeš tražiš posao i iduće godine probaš ponovno, a u međuvremenu se pripremaš. Ako si strukovnu završio probaj naći posao u struci pa onda vidi je li ti neophodno studirati.
Rakkatakka is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2017., 09:03   #15
Tako sam i mislio.
Završio sam Komercijalnu školu.
Za tjedan dana su rezultati budemo vidili.

Hvala na odgovoru.

Poslano sa mog SM-J510FN koristeći Tapatalk
xTheLuka1998x is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:01.