Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > IT Help service

IT Help service Ovdje postavite sva vaša pitanja i probleme informatičke prirode
Podforumi: Tutorials, Security

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.10.2017., 01:22   #1
PCI 3.0 ready PC - DX 12

Dakle, konfiguracija je slijedeća:

Matična ASUS P8H77M s jednim PCI 3.0 utorom u kojeg sam instalirao ASUS GTX 970 STRIX grafičku koja podržava PCI 3.0 tehnologiju kao i Intelov I5 3570K procesor. HDD je nekakav stari mehanički, ne sjećam se koji, no igrice su mi na M.2 Samsungovom disku koji također podržava PCI 3.0 i imam 8 GB DD3 ram 1600 MHZ i Windowsi 10 Pro.

Na netu sam našao video kako omogućiti PCI 3.0 tehnologiju jer po defaultu sve komponente rade na 2.0. Lik u videu navodi kako je dobio drastično povećanje FPS u igricama. Napravio sam sve kako stoji u video, no bez obzira koju igricu da igram dobijem "samo" 60 FPS!? Ima li netko iskustva s ovime?

Drugo što me muči je činjenica da bilo što da igram vrti se na DX11 iako sam skinuo najnovije drivere za grafičku a i u system infu mi piše da sve radi na DX12... Zaštoooo?
tomica83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2017., 01:25   #2
https://www.youtube.com/watch?v=gzGSqsidL30
tomica83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2017., 02:49   #3
Brkaš neke stvari...

PCI-e 2.0 ne može kočiti grafičku poput GTX 970, pa niti najnoviji Titan Xp. Ne može se 'omogućiti' PCI-ex 3.0 tehnologija... ona je ili hardverski podržana ili je nema. Pomaci s 2.0 na 3.0 su nikakvi ili u razini statističke greške. M.2 disk bi teoretski bio nešto sporiji na 2.0, ali to se ne može osjetiti.

Jedini odgovor zašto dobivaš 60 FPS-a u svakoj igri bi mogao biti to što ti je uključen VSync u postavkama igre(grafičkim) pa igra limitira FPS na refresh rate monitora(60Hz).

DirectX u kojem igra radi se podešava u igri(za nove obično samo 11 i 12), a u system information piše da je DX12 jer je to najnaprednija verzija koju podržava. I bolje je da ostaviš DX11 jer nVidia radi bolje u DX11 modeu u većini slučajeva, kao i to da DX12 nije baš najbolje sklepan na dobrom dijelu igri.
Smartic is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2017., 00:13   #4
Nikada se nisam upuštao detaljnije u te stvari... Uglavnom htio sam izvući maksimum iz matične, a pošto se radi o socketu 1155 koji je zastario i činjenice da sam vrlo povoljno kupio procesor odustao sam od kupovine nove matične i procesora i kupio polovnu grafičku...

Mijenjao bih monitor pa što misliš da li je bolje uzeti 4k monitor veće rezolucije ili kakav HD sa većim refresh rateom? Ja nekako "navijam" za 4K ali su dosta skupi pa čak razmišljam za te novce uzeti PS VR set...
tomica83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2017., 12:02   #5
Ako uzimas 4k monitor, imaj na umu da ti igre baš neće raditi kako spada. Morati ces detalje spustiti vecinom na low da imas pristojan fps (zavisi od igre do igre) jer je ta gtx 970 limitirana na samo 3.5gb vrama.
__________________
ne znaš se ni oprat
Osmi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:13.