Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > IT Help service

IT Help service Ovdje postavite sva vaša pitanja i probleme informatičke prirode
Podforumi: Tutorials, Security

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.09.2017., 04:24   #1
Lenovo laptop problem

Jucer je kupljen https://www.elipso.hr/informatika/la...VO-80XH0090SC/ . Kao sto se vidi, bez windowsa je, ali je takoder stigao bez drivera. E sad, windowse 7 smo stavili, ali bilo je gotovo nemoguce instalirati drivere posto ne radi mis, touchpad, usb utori i internet, ali se uspjelo preko linuxa. Problem je sto laptop vecinu drivera skinutih sa lenovo stranice nezeli instalirat tj prepoznat, prepoznao je samo mreznu karticu i sada ima interneta, ali mis kao sve ostalo ne radi jos uvijek Nista se vise na njemu ni nemoze postic posto samo tipkovnica radi
SophieLuana is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2017., 07:45   #2
Da instaliraš win 10 ? Win 7 je zastario, čak je i ms ukinuo podrsku za njega.

Poslano sa mog ASUS_Z00AD koristeći Tapatalk
Freyr is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2017., 09:53   #3
@SophieLuana

Ne znam gdje si našla drivere za Win 7, ali na njihovoj stranici ima samo drivera za Win 10 i to je jedini sustav koji je službeno podržan.
Mephisto is online now  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2017., 14:11   #4
Instaliraj Windows 10 i sve će raditi kako treba.
Jarvis is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2017., 16:01   #5
Da, pise da podrzava win 10, a dolje kod downloads ponudi opcije i za win 10 i 7. Kada se odabere da se odredeni driver ( za win 7) skine u opisu mu pise da podrzava ovaj model laptopa.Neznam zasto onda mrezna npr radi, a ostale ne
SophieLuana is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2017., 16:54   #6
Windows 7 ti je vec sad iz daleke 2009 godine, nema smisla instaliravati toliko star sistem na noviji laptop, a pogotovo ako na sluzbenoj stranici od laptopa nema drivere za skinuti, nego samo za windows 10, što znači da je to i preporuka. Nitko ti ne kaze da ne mozes imati windows 7, ali ces se morati dobro namučit da instaliras sve drivere i da laptop radi 100% fluidno a ne sa problemima.
__________________
ne znaš se ni oprat
Osmi is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2017., 17:28   #7
lenovo laptop problem

Evo da ne otvaram novu temu - i ja imam problem sa Lenovo laptopom. Star je 1 godinu G50-30, sve radi brzo i fluidno, nanovo instalirani windows 7, jer mi instalacija windows 10 nije uspjela, ali to nema sad veze, jer stvar je u tome da mi ni jedan USB utor ne radi, a ni neće mi instalirati drivere za njih. Jedino što radi na njima je napon pa se npr može punit mobitel, ali ništa drugo osim toga. Driver za USB sam pokušao instalirat ručno, ali ništa od toga, jedini kojeg sam uspio instalirat je za USB 3.0, ali kad stavim bilo što u utor, jednostavno ne pročita - mrtav hladan. - napominjem da sam nanovo napravio instalaciju baš zbog toga, ali i dalje USB utori ne rade - molim pomoć, jer garancija je istekla taman 5 dana prije nego se je to dogodilo!!
zc8750 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2017., 17:41   #8
Jesi instalirao drivere za chipset?
Mephisto is online now  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2017., 18:26   #9
Quote:
Mephisto kaže: Pogledaj post
Jesi instalirao drivere za chipset?
sve je instalirano i čipset i driveri, sve radi ok, ali usb-i ne rade - več sam sve moguče pokušao, ali neide!
zc8750 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2017., 15:10   #10
ima ko da mi odgovori???
zc8750 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2017., 15:31   #11
Quote:
zc8750 kaže: Pogledaj post
ima ko da mi odgovori???
Malo long-shot, ali da ti nisu USB portovi slučajno disable-ani u BIOS-u?

Također, imaš li još koji device u "device manageru" da ti nije instaliran? (žuti uskličnik kraj njega)
Jura Nepoznati is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2017., 19:24   #12
Onako usput, Windowsi 7 nisu zastarjeli već MS silom forsira Windows 10. Laptopi namjerno nedaju podršku za ranije verzije windowsa i to je cijeli problem zašto svi imamo problema u pokušaju instalacije ranijih windows sustava. Zajebalo i mene kad sam kupovao laptop.
haggar is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2017., 22:53   #13
Ako tebi windowsi iz 2009 godine nisu stari, ne znam onda kaj da ti kazem. Normalno da ce svako preporuciti nove windowse, bitan je profit, od starih proizvoda više nema zarade, jer svi proizvodaci hardwera preporučuju windows 10.
__________________
ne znaš se ni oprat
Osmi is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2017., 00:50   #14
Quote:
haggar kaže: Pogledaj post
Onako usput, Windowsi 7 nisu zastarjeli već MS silom forsira Windows 10. Laptopi namjerno nedaju podršku za ranije verzije windowsa i to je cijeli problem zašto svi imamo problema u pokušaju instalacije ranijih windows sustava. Zajebalo i mene kad sam kupovao laptop.
Microsoftu su največi problem poslovni korisnici. Vole koristiti stare windowse jer tako štede novac, Poslovni korisnici nemoraju svoj softwer prilagođavati za novi OS. Drže se onog "Ako radi, ne mjenjaj"
A MS najviše zaradi od poslovnih korisnika, i to je više kao microsoftov trik da natjera njih da koriste windows 10 a da bi to uradili naravno trebaju kupiti licencu.
Naravno i obični korisici znaju kupiti ali največi postotak je poslovnih korisnika jer su najviše pod kontrolom BSA.
msvijet is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2017., 09:09   #15
Quote:
Jura Nepoznati kaže: Pogledaj post
Malo long-shot, ali da ti nisu USB portovi slučajno disable-ani u BIOS-u?

Također, imaš li još koji device u "device manageru" da ti nije instaliran? (žuti uskličnik kraj njega)
ima 2 ali neda mi da instaliram drivere, kad god pokušam instalaciju, napiše mi da driver nije dobar ili da neće raditi dobro!
zc8750 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2017., 20:18   #16
eto, problem riješen, otvorio sam laptop, došao do baterije, izvadio ju van na minutu, stavio natrag, upalio laptop - odmah si je sam instalirao drivere za usb i sve radi super - svima hvala na pomoći!!
zc8750 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:37.