Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > IT Help service

IT Help service Ovdje postavite sva vaša pitanja i probleme informatičke prirode
Podforumi: Tutorials, Security

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.10.2017., 13:08   #1
dvd/cd-rom pogon ne radi

Pozdrav,imam problem,nakon nadogradnje windowsa sa 7 na windows 10 ne mogu pokrenuti dvd cd rom,
ugrađen mi je PIONEER BD-RW BDR-UD02D.
U stanju uređaja mi piše Windows ne može pokrenuti ovaj uređaj jersu informacijeo njegovoj konfiguraciji(u registru) nepotpune kod 19

Da li neko zna kako ovo rješiti,hvala.
lati is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2017., 18:55   #2
Pošto ne postoji driver za opticki pogon, jedina solucija je otvoriti bočnu stranu kompjutera te odspojiti konektore koji su povezani za dvd rom i ponovno ih "uštekati" (sata konektor i napajanje) nakon toga bi trebalo proradit.
__________________
ne znaš se ni oprat
Osmi is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2017., 07:23   #3
Hvala,pokušat ću to napravit
lati is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2017., 12:35   #4
Sumnjam, isto bude dobio ako ga iskopča iz struje. To pomaže samo ako konektor ne sjedi dobro a reko je da se problem počeo javljati nakon nadogradnje. Možda windows 10 nije nešto odradio kako treba. Takvi problemi su više moguči kada se radi nadogradnja sa starog Os na novog. Najvjerojatnije bi mu pomogla čista instalacija win10. Uzme usb stick najmanje 8gb, skine sa ms stranice alat za skidanje win 10, odredi putanju na usb stick i pričeka da odradi posao.

Prije svega bi testirao optički pogon na drugom win 10 računalu. Tako da ne instaliraš nepotrebno nanovo ako ni na drugom ne radi.

Poslano sa mog ASUS_Z00AD koristeći Tapatalk
Freyr is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2017., 14:30   #5
Ištekao i uštekao konektor i napajanje i opet ne radi .
lati is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2017., 22:59   #6
Quote:
lati kaže: Pogledaj post
Ištekao i uštekao konektor i napajanje i opet ne radi .
Očito su windowsi zjebani, ako nemas nista vaznog na hard disku. Napravi čistu instalaciju desetke i to ti je to. (formatirati hard disk)
__________________
ne znaš se ni oprat
Osmi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:22.