Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.01.2014., 13:17   #1001
Evo danas bili kod doktorke,zena je u 17 nedelji,kaze ne moze JOS da vidi kog je pola beba ali kao na otkucaju srca vidi da je devojcica tako da malo mi je bilo (ne mogu da verujm da ni u 17 nedelji ne mogu reci sta je,tupavi nemacki doktori bas sam se radovao da cu znati sta je sad sam malo opet neizvesnost i dalje)
-Ceo pregled trajo 3min na stomaku sa kremom dodje neka spravica,a cekao 2 sata,resili smo da menjamo doktora
karlos 25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2014., 13:21   #1002
Quote:
karlos 25 kaže: Pogledaj post
Evo danas bili kod doktorke,zena je u 17 nedelji,kaze ne moze JOS da vidi kog je pola beba ali kao na otkucaju srca vidi da je devojcica tako da malo mi je bilo (ne mogu da verujm da ni u 17 nedelji ne mogu reci sta je,tupavi nemacki doktori bas sam se radovao da cu znati sta je sad sam malo opet neizvesnost i dalje)
-Ceo pregled trajo 3min na stomaku sa kremom dodje neka spravica,a cekao 2 sata,resili smo da menjamo doktora
Dobar dijagnostičar bi već u 17.tj trebao vidjeti spol, eventualno ako je beba u nekom položaju da se ne može vidjeti.

Moja dr. je već u 12. tj. rekla da je cura
Han@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2014., 13:25   #1003
Quote:
Han@ kaže: Pogledaj post
Dobar dijagnostičar bi već u 17.tj trebao vidjeti spol, eventualno ako je beba u nekom položaju da se ne može vidjeti.

Moja dr. je već u 12. tj. rekla da je cura

Dobar ali ovo su nemci budale (zene kod koje idemo vec dva puta je tako neprijatna,niti malo price da kaze sta je kako..nista,pregled 2 min i napolje a pritim smo cekali uvek po 2 sata menjemo doktora definitvno
karlos 25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2014., 14:22   #1004
Opet kažem, ne krivite doktora. Nekima do poslije dvadesetog tjedna ne mogu vidjeti - loše okrenuta beba, pupčana među nogama - a i lošiji uzv.

U 12tt meni je doktor nagađao, a radio i 2d i 3d tada - kaže da je rano i da se negdje do 20tt razvijaju spolni organi. I da od njegove prognoze lako može ispasti obrnuto - da mu je tako i bilo u zadnjem slučaju. Pa meni je onda bolje da recimo niti ne kažu ako nisu sigurni. Jer onda poslije imaju napade - pa rekli ste da je cura, kako sad dečko

U okolini imam slučaj dečka koji je cijelu trudnoću bio curica, i dečka koji je 3tj prije poroda postao dečko
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2014., 15:50   #1005
nisam stigla kod kosa na anomaly u 20tt, moze li se i kasnije, na primjer u 26tt, otic da pregleda organe obzirom da ga svi hvale kao vrhunskog strucnjaka, nije kasno?
una is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2014., 16:00   #1006
Quote:
una kaže: Pogledaj post
nisam stigla kod kosa na anomaly u 20tt, moze li se i kasnije, na primjer u 26tt, otic da pregleda organe obzirom da ga svi hvale kao vrhunskog strucnjaka, nije kasno?
najbolje ti je tamo nazvat pa pitat..

ja znam da je meni jednom prilikom govorio (kod njega vodim trudnoću) da se ti scanovi rade u određenim tjednima jer se tada najbolje vidi i može izmjeriti, što je dijete veće to je teže izmjeriti, no svejedno pitaj...
monika33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2014., 18:47   #1007
da najbolje tako, hvala
una is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2014., 17:10   #1008
Ima li netko preporuku za dobrog ultrazvučnog dijagnostičara u trudnoći u Rijeci? Možda nekog bolničkog liječnika koji radi privatno, ne da mi se satima visit po čekaoni... Hvaljen je prof. Petrović, radi li još ultrazvuke kod dr. Škunce? Trebala sam kod dr. Kosa u Zg, ali mi je preporučeno radije ne truckati se u autu...
__________________
Panta rhei...
Sola is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2014., 02:46   #1009
Curke, jel bila koja na 4d u poliklinici Zahi? Iskustva? :**
hellokittyhera is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2014., 13:32   #1010
Cure jeste vi vodili djecu na uzv?
Izgleda da mi malu neće imati ko čuvati pa ću je morati voditi. Šta dr kažu na to?
Lp
lamarina is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2014., 16:44   #1011
Quote:
lamarina kaže: Pogledaj post
Cure jeste vi vodili djecu na uzv?
Izgleda da mi malu neće imati ko čuvati pa ću je morati voditi. Šta dr kažu na to?
Lp
na sv. duhu sam viđala trudnice s malom djecom, idu na preglede i UZV.
djeca su s njima unutra.

mislim da nema nikakvih prepreka za to.
keiTee is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2014., 11:17   #1012
Pozdrav!
..trudna sam 19+2 i naručila sam se u Osijeku na poliklinici Rosso na 4d UZV...
Sa prvom trudnoćom sam bila isto kod njega dok još nije imao polikliniku...sad nudi takav 4d kakav je imao prije 3 godine i neki novi HD real time koji je gotovo duplo skuplji...zanima me je li netko bio na tom jačem UZV i da li je vrijedno tih novaca?
Sličica jeste bolja, ali mislim po pitanju dijagnostike...hvala!
Njonjalica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2014., 18:19   #1013
Quote:
Njonjalica kaže: Pogledaj post
Pozdrav!
..trudna sam 19+2 i naručila sam se u Osijeku na poliklinici Rosso na 4d UZV...
Sa prvom trudnoćom sam bila isto kod njega dok još nije imao polikliniku...sad nudi takav 4d kakav je imao prije 3 godine i neki novi HD real time koji je gotovo duplo skuplji...zanima me je li netko bio na tom jačem UZV i da li je vrijedno tih novaca?
Sličica jeste bolja, ali mislim po pitanju dijagnostike...hvala!
dijagnostika se radi na 2d koji se ubacuje između 4d prikaza, 4d je zapravo samo za bolji dojam tj za slike i ljepšu sliku bebolina,inače se anomaly radi na 2d i na njemu se sve vidi, organi, protoci i to
toka13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2014., 02:56   #1014
Quote:
toka13 kaže: Pogledaj post
dijagnostika se radi na 2d koji se ubacuje između 4d prikaza, 4d je zapravo samo za bolji dojam tj za slike i ljepšu sliku bebolina,inače se anomaly radi na 2d i na njemu se sve vidi, organi, protoci i to
Tako je.
Smiling Helena is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2014., 08:53   #1015
Naručila sam se na anomaly scan kod Kosa, pa me zanima što sve taj pregled uključuje: je li samo uzv preko trbuha ili i vaginalni pregled, vaganje, kontrolu urina, kao i obični pregled...? Cijena 600kn? Tnx
nova_nova is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2014., 10:30   #1016
Quote:
nova_nova kaže: Pogledaj post
Naručila sam se na anomaly scan kod Kosa, pa me zanima što sve taj pregled uključuje: je li samo uzv preko trbuha ili i vaginalni pregled, vaganje, kontrolu urina, kao i obični pregled...? Cijena 600kn? Tnx
Ja u ginekosu pratim cijelu trudnocu, i kada sam isla na anomaly scan normalno je bio i vaginalni pregled, kontrola urina...znaci sve kao i najnormalniji pregled+sva ta silna mjerenja. Mislim da taj put nisam izasla iz ordinacije nekih 45min
mia.principessa is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2014., 13:53   #1017
Quote:
mia.principessa kaže: Pogledaj post
Ja u ginekosu pratim cijelu trudnocu, i kada sam isla na anomaly scan normalno je bio i vaginalni pregled, kontrola urina...znaci sve kao i najnormalniji pregled+sva ta silna mjerenja. Mislim da taj put nisam izasla iz ordinacije nekih 45min
ovako sam i ja, isto vodila trudnoću kod njega...možda je drukčije ako se ide samo na anomaly
monika33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2014., 16:41   #1018
Quote:
nova_nova kaže: Pogledaj post
Naručila sam se na anomaly scan kod Kosa, pa me zanima što sve taj pregled uključuje: je li samo uzv preko trbuha ili i vaginalni pregled, vaganje, kontrolu urina, kao i obični pregled...? Cijena 600kn? Tnx
Prvo kratko vaginalni uzv+uzv preko trbuha.
Da to je 600kn.Bijah ja u 20. Tjednu.
__________________
Ma daj okreni taj ringišpil u mojoj glavi...
zara01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2014., 21:17   #1019
Znači tutto completo! Hvala cure
nova_nova is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2014., 23:26   #1020
Quote:
nova_nova kaže: Pogledaj post
Znači tutto completo! Hvala cure
Bez vaganja,tlaka,urina i vaginalnog pregleda,osim uzv kojim napravi cervikometriju
__________________
Ma daj okreni taj ringišpil u mojoj glavi...
zara01 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:46.