Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.06.2013., 19:26   #401
Bok, da opišem svoje stanje.Najprije, imam 23 godine.. Imam česte glavobolje, više u stilu da mi smeta i neugodan mi je osjećaj nego sama bol i zbog toga sam primjetila da imam tik da nebirem čelo od tog osjećaja, povremeno osjećam i kucanje u glavi, ne tako često. Inače nikad nisam imala nekih zdravstvenih problema...kad nisam u ovakvom stanju i kada me glava ne muči onda se i fizički većinom osjećam dobro. Ali kad sam u tom stanju, nekako ne mogu baš dobro kontrolirati pokrete, npr kada idem nešto napisati na papir onda mi dođe neki osjećaj nemoći i vrtnje, ali uz trud ipak uspijem izvršiti tu akciju. Također osjećam tada i težinu cijelog tijela i umor, bezvoljna sam, imam snage samo za ležati, troma sam. Inače sam uvijek zamišljena, teško se koncentriram...mislim da je ovaj problem sa zamišljenošću i koncentracijom čak nepovezan s glavoboljom. Ovo mi jako utječe na svakodnevni život, idem na jako zahtjevan faks i želim biti aktivna, ali jednostavno me takvo stanje umrtvi i samo ležim i stojim u kući...Ne sjećam se je li mi oduvijek bilo ovako, ali sigurno znam da traje najmanje 4 godine i sve su češći ovakvi trenuci.Nekad znaju trajati danima dok ne uspijem nekako doći sebi...je li ovo može značiti da imam tumor ili može biti posljedica nečeg drugog, čak i psiholoških čimbenika ili dioptrije(-4,5 na oba oka) ili stresa? Inače, moj djed je umro od tumora na mozgu u 46. godini, osim toga nemam nikakvih bolesti u obitelji. Ne uzimam nikakve ljekove. Ako se netko razumije ili mi zna nešto više reći bila bih zahvalna.
slow me down is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2013., 21:13   #402
Quote:
slow me down kaže: Pogledaj post
Bok, da opišem svoje stanje.Najprije, imam 23 godine.. Imam česte glavobolje, više u stilu da mi smeta i neugodan mi je osjećaj nego sama bol i zbog toga sam primjetila da imam tik da nebirem čelo od tog osjećaja, povremeno osjećam i kucanje u glavi, ne tako često. Inače nikad nisam imala nekih zdravstvenih problema...kad nisam u ovakvom stanju i kada me glava ne muči onda se i fizički većinom osjećam dobro. Ali kad sam u tom stanju, nekako ne mogu baš dobro kontrolirati pokrete, npr kada idem nešto napisati na papir onda mi dođe neki osjećaj nemoći i vrtnje, ali uz trud ipak uspijem izvršiti tu akciju. Također osjećam tada i težinu cijelog tijela i umor, bezvoljna sam, imam snage samo za ležati, troma sam. Inače sam uvijek zamišljena, teško se koncentriram...mislim da je ovaj problem sa zamišljenošću i koncentracijom čak nepovezan s glavoboljom. Ovo mi jako utječe na svakodnevni život, idem na jako zahtjevan faks i želim biti aktivna, ali jednostavno me takvo stanje umrtvi i samo ležim i stojim u kući...Ne sjećam se je li mi oduvijek bilo ovako, ali sigurno znam da traje najmanje 4 godine i sve su češći ovakvi trenuci.Nekad znaju trajati danima dok ne uspijem nekako doći sebi...je li ovo može značiti da imam tumor ili može biti posljedica nečeg drugog, čak i psiholoških čimbenika ili dioptrije(-4,5 na oba oka) ili stresa? Inače, moj djed je umro od tumora na mozgu u 46. godini, osim toga nemam nikakvih bolesti u obitelji. Ne uzimam nikakve ljekove. Ako se netko razumije ili mi zna nešto više reći bila bih zahvalna.
Teško je reći što vam je točno. Neki od simptoma mogu odgovarati simptomima kakvi se viđaju kod tumora na mozgu. Rekli ste da to sve traje oko 4 godine, sam taj podatak može biti olakotna okolnost budući da tumori koji rastu u mozgu (nebitno kojeg histološkog porijekla) rastu u zatvorenom "oklopu" lubanji, nemaju se gdje proširiti i zauzeti svoje mjesto nego potiskuju zdravo moždano tkivo izazivajući, ovisno o lokalizaciji, niz neuroloških simptoma. Obično nisu baš simpatični te tako, ukoliko se ne liječe, nakon pojave prvih simptoma brzo progrediraju što kod vas nije slučaj.
Jedan dio vašeg nalaza odgovara čak i naglim porastima tlaka kakvi se viđaju kod feokromocitoma (kucanje, bol, smušenost, slabost u tijelu, glavobolja, znojenje, lupanje srca itd itd...), a mogu biti i neke druge etiologije.
Moguće je da imate i migrene, epilepsija dolazi u obzir također...Vaša dob bi za prvu ruku mogla isključiti dosta patologija koje sam ovdje naveo no svejedno to nije za šalu.
Savjetujem vam da se javite neurologu i detaljno objasnite i ispričate što i kako je bilo u protekle 4 godine tj. otkada ste primjetili da imate navedene simptome.
Daljnja dijagnostika i detaljan neurološki pregled bi vam mogao otkriti o čemu se radi. S obzirom na dob. vrlo vjerojatno ćete biti poslani na magnetsku rezonancu gdje se morate pripremiti da ćete čekati neko vrijeme dok ne dođete na red.
Ono što možete napraviti, osim javiti se liječniku, jest da pratite ukoliko se simptomi na bilo koji način promijene (postanu učestaliji, drugačiji, bol postane jača...u tom smislu) i sukladno tome obavijestiti svog liječnika.
DrAndrej is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2013., 23:29   #403
pozdrav svima moja mama je prije godinu i 3 mjeseca operisala tumor na mozgu, dijagnoza Glioblastom multiforme zracena primila, hemoterapiju Temodalom , prije mjesec dana primjetila sam da su joj gornji kapci malo natekli , nema bolova , nema neuroloskih ispada , ali taj otok stoji oci je ponekad svrbe , i zacrvene se sve ovo sto sam nevela znam da upucuje i na konjuktivitis. Ali me strah zbog te otecenosti da nije mozda povezano i sa ponovnim rastom tumora, kakva su vasa iskustav lijep pozdrav
HANIBAL LEKTOR is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2013., 15:18   #404
Quote:
HANIBAL LEKTOR kaže: Pogledaj post
pozdrav svima moja mama je prije godinu i 3 mjeseca operisala tumor na mozgu, dijagnoza Glioblastom multiforme zracena primila, hemoterapiju Temodalom , prije mjesec dana primjetila sam da su joj gornji kapci malo natekli , nema bolova , nema neuroloskih ispada , ali taj otok stoji oci je ponekad svrbe , i zacrvene se sve ovo sto sam nevela znam da upucuje i na konjuktivitis. Ali me strah zbog te otecenosti da nije mozda povezano i sa ponovnim rastom tumora, kakva su vasa iskustav lijep pozdrav
moguće je da i dalje negdje curka likvor iz lubanje pa kapci naotiču. U svakom slučaju trebala bi do dr. da se vidi šta je. Upale kod onkoloških pacijenata se trebaju uzimati vrlo ozbiljno jer mogu opasno ugroziti i zdravlje i daljnji tijek liječenja.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2013., 03:15   #405
hvala puno na brzom odgovoru , mada je snimanje predvidjeno tek za decembar ( izuzev ako dodje do glavobolja , povracanja ili neuroloskih ispada ) jer se do aprila snimala svako 3 mjeseca .Ona hvala Bogu nekam nikakvih smetnji sem tog problemcica s ocima , vec sam razgovarala s doktorom neurohirurgom on kaze da nema to nikave veze , ali mene je opet strah jer je i prije operacije bila natecena u predjelu ociju odnosno gornjih kapaka. Jel moguce da to moze biti i neka od poslijedica zracenja jer i kad je zracena imala je tu blagu otecenost , a nije koristil ni deksametazon ni nizon jer nije bilo potrebe
HANIBAL LEKTOR is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2013., 11:17   #406
Umirem od straha. Za 15 dana sam naručena na CT. Imam svakodnevne glavobolje od polovice svibnja, nekad jače, nekad slabije, ponekad se manifestira kao pritisak u zatiljku, ili kao žarenje ili peckanje, pa to popusti i premjesti se na tjeme, ponekad cijela polovica lijeve strane glave. Zna se dogoditi da se premjesti na desnu polovicu glave, ali ne često. Od simptoma još osjećam povremeno trnce u licu i lijevoj ruci. Ruka mi zna u jutro biti utrnuta. Ponekad u jutro imam lagan osjećaj mučnine Pila sam tablete protiv bolova i za smirenje (prema receptu liječnika) ali niti pomaže, niti odmaže. Na nalazu EEG piše da je u granicama normale (ništa drugo ne piše, vidjela sam da nekima pišu cijele litanije). Pročitala sam sve moguće i nemoguće na internetu, bolje da nisam, sada me samo strah. Ima li netko slične simptome?
kritičnatočka is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2013., 14:32   #407
Quote:
kritičnatočka kaže: Pogledaj post
Umirem od straha. Za 15 dana sam naručena na CT. Imam svakodnevne glavobolje od polovice svibnja, nekad jače, nekad slabije, ponekad se manifestira kao pritisak u zatiljku, ili kao žarenje ili peckanje, pa to popusti i premjesti se na tjeme, ponekad cijela polovica lijeve strane glave. Zna se dogoditi da se premjesti na desnu polovicu glave, ali ne često. Od simptoma još osjećam povremeno trnce u licu i lijevoj ruci. Ruka mi zna u jutro biti utrnuta. Ponekad u jutro imam lagan osjećaj mučnine Pila sam tablete protiv bolova i za smirenje (prema receptu liječnika) ali niti pomaže, niti odmaže. Na nalazu EEG piše da je u granicama normale (ništa drugo ne piše, vidjela sam da nekima pišu cijele litanije). Pročitala sam sve moguće i nemoguće na internetu, bolje da nisam, sada me samo strah. Ima li netko slične simptome?
Ima, i koliko sam pratila uglavnom ima veze sa vratnom kralježnicom. Da je nedaj Bog tumor, EEG bi pokazao neke nepravilnosti.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2013., 14:38   #408
Hvala ti na odgovoru. Sad treba preživjeti još ta dva tjedna do CT-a.
kritičnatočka is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2013., 13:30   #409
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
Da je nedaj Bog tumor, EEG bi pokazao neke nepravilnosti.
Nažalost, ovo nije u potpunosti točno.

Prema recentnoj literaturi kod oko 5% tumora smještenih u površnijim dijelovima mozga nalazi se potpuno uredan EEG nalaz, a čak u 25% slučajeva dublje smještenih moždanih tumora EEG je potpuno normalan.
__________________
Angel, que das luz a mi vida, eres el aire que quiero respirar. Angel, que alivias mis heridas, no te alejes que muero si no estás. Angel, llévame en tus alas a la cima de este gran amor. En tu alma, vive mi esperanza; en tus manos está mi corazón.
El Gato Félix is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2013., 03:42   #410
Quote:
El Gato Félix kaže: Pogledaj post
Nažalost, ovo nije u potpunosti točno.

Prema recentnoj literaturi kod oko 5% tumora smještenih u površnijim dijelovima mozga nalazi se potpuno uredan EEG nalaz, a čak u 25% slučajeva dublje smještenih moždanih tumora EEG je potpuno normalan.
A kolika je ono incidencija tumora mozga po literaturi?
Ako uzmemo sve skupa u obzir,cemu dizati paniku? Neka u miru doceka scan i vidi sta je i di je.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.

Zadnje uređivanje Ivanicapeca : 11.08.2013. at 03:52.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2013., 20:07   #411
Treba mi informacija.

Mom bivsem decku su 2005 godine nasli tumor na mozgu - oligodendrogliom gradis II.
Bio je operisan, pio je neke lepove protiv epilepsije, i sve do 2010 ziveo normalno, savim
normalno, kao i svi mi zdravi, zapravo bio je zdrav.

2010 pocinju ucestali epi napadi i afazija, nadju mu ponovo tumor. Dodje u Beograd (inace je bio iz
Podgorice) na operaciju. Pre operacije je bio ok, svaki dan sam isla u bolnicu, nikad nismo bili u njegovoj
bolesnickoj sobi, nego se setali bornickim parkom ili bili u sali za prijeme, on se osecao dobro. Operisan je,
i vratio se za Podgoricu. Culi se telefonom, uvek je govorio ja sam super, pobedio sam afaziju (normalno je
pricao) pobedio sam epilepsiju. Ja sam se radovala i mislila da je on odlicno. Nismo se vidjali jer ja zivim u
Beogradu. Poslednju put smo se culi 14.02.2012 da mi cestita dan zaljubljenih. Sve je bilo super, bar kako je
on pricao. Onda sam izgubila mob, i njegov broj, vise ni ja nisam imala stari broj i kontakt je nestao.
I puf, 10.12.2012 on je umro. Mesec dana pred smrt nije hodao, nije govorio, nije ni bio svesan sebe

Interesuje me da li je moguce da tumor gradusa II predje u veci gradus? On je meni uvek govorio da je imao
dobrocudni tumor na mozgu, da ga je operisao i da je to proslost. Kako je izgledao potpuno zdravo, ja se nisam
nesto preterano udubljivala u tu tematiku.
Da li ova vrsta tumora koju je on dobio 2005, moze ako se oopet pojavi (kao kod njega) bude posle zlocudnije?
Jer nekako ne mogu da povezem da se od tumora gradusa II moze umreti.
Tinnabg is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2013., 18:54   #412
Quote:
Tinnabg kaže: Pogledaj post
Treba mi informacija.

Mom bivsem decku su 2005 godine nasli tumor na mozgu - oligodendrogliom gradis II.
Bio je operisan, pio je neke lepove protiv epilepsije, i sve do 2010 ziveo normalno, savim
normalno, kao i svi mi zdravi, zapravo bio je zdrav.

2010 pocinju ucestali epi napadi i afazija, nadju mu ponovo tumor. Dodje u Beograd (inace je bio iz
Podgorice) na operaciju. Pre operacije je bio ok, svaki dan sam isla u bolnicu, nikad nismo bili u njegovoj
bolesnickoj sobi, nego se setali bornickim parkom ili bili u sali za prijeme, on se osecao dobro. Operisan je,
i vratio se za Podgoricu. Culi se telefonom, uvek je govorio ja sam super, pobedio sam afaziju (normalno je
pricao) pobedio sam epilepsiju. Ja sam se radovala i mislila da je on odlicno. Nismo se vidjali jer ja zivim u
Beogradu. Poslednju put smo se culi 14.02.2012 da mi cestita dan zaljubljenih. Sve je bilo super, bar kako je
on pricao. Onda sam izgubila mob, i njegov broj, vise ni ja nisam imala stari broj i kontakt je nestao.
I puf, 10.12.2012 on je umro. Mesec dana pred smrt nije hodao, nije govorio, nije ni bio svesan sebe

Interesuje me da li je moguce da tumor gradusa II predje u veci gradus? On je meni uvek govorio da je imao
dobrocudni tumor na mozgu, da ga je operisao i da je to proslost. Kako je izgledao potpuno zdravo, ja se nisam
nesto preterano udubljivala u tu tematiku.
Da li ova vrsta tumora koju je on dobio 2005, moze ako se oopet pojavi (kao kod njega) bude posle zlocudnije?
Jer nekako ne mogu da povezem da se od tumora gradusa II moze umreti.
Moguće je.http://en.wikipedia.org/wiki/Oligodendroglioma - kaže: Oligodendrogliomas, like all other infiltrating gliomas, have a very high (almost uniform) rate of recurrence and gradually increase in grade over time. Dakle recidivan je i progradira s vremenom.
Isto tako gliomi imaju tendenciju bržeg rasta i prerastanja u viši oblig maligniteta kod svakog diranja tj. operiranja.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.

Zadnje uređivanje Ivanicapeca : 14.08.2013. at 19:02.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2013., 19:03   #413
Ivanicapeca, ja kad sam zvala da izjavim saucesce, njegova sestra mi je rekla da se jednostavno samo ugasio. Onda sam pitala da li je epilepsija doprinela tome, ona mi je rekla da nije i da u poslednjih 6 meseci nije ni imao epilepsiju. Ja sam sa njim bila u vezi dve godine, posle kad smo raskinuli ostali smo prijatelji i jako sam ga volela. Ne mogu da poverujem da ga nema i da je od tumora gradus II umro. Meni je bilo glupo da ispitujem njegovu sestru koju vrstu tumora je 2010 dobio.
Tinnabg is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2013., 19:12   #414
Quote:
Tinnabg kaže: Pogledaj post
Ivanicapeca, ja kad sam zvala da izjavim saucesce, njegova sestra mi je rekla da se jednostavno samo ugasio. Onda sam pitala da li je epilepsija doprinela tome, ona mi je rekla da nije i da u poslednjih 6 meseci nije ni imao epilepsiju. Ja sam sa njim bila u vezi dve godine, posle kad smo raskinuli ostali smo prijatelji i jako sam ga volela. Ne mogu da poverujem da ga nema i da je od tumora gradus II umro. Meni je bilo glupo da ispitujem njegovu sestru koju vrstu tumora je 2010 dobio.
Po onom što ti je rekla, očito je bolest progradirala jer se baš tako manifestira, čovjek se postepeno gasi, i vjerojatno je imao epi napadaje, samo kad je čovjek oduzet, to se teško uoči i manifestira se najčešće kroz neke trzajeve noge ili ruke koje inače voljno više ne može micati npr.
Dakle, vrsta tumora je bila i ostala ista. Radilo se od početka o gliomu, malignom tumoru, koji je iz oligodendroglioma nižeg stadija malignosti prešao u neki viši najvjerojatnije astrocitom grad 3 ili glioblastom MF (grad 4)
Žao mi je, ali kao netko tko je izgubio voljenu osobu od glioblastoma, možeš se smatrati blagoslovljenom što nisi to morala gledati, bez imalo pretjerivanja ti kažem.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2013., 19:40   #415
Ivanicepeca, mnogo ti hvala na odgovoru, divna si Pre nego sto sam postavila pittanje, dobro sam procitala sve teme u vezi tumora na mozgu i znam da je tvoja mama umrla od onog najgoreg. Primi moje saucesce, ne mogu ni da zamislim kako je to tesko gledati kad ti se neko najdrazi muci pred ocima
Jako mi je zao mog prijatelja, i da sam znala da je njegova situacija tako teska, otisla bih u Podgoricu da ga vidim. Ali sam verovala njegovim recima da je njemu super i mislila ima dana, ali dani su iscureli
Mnogo ti hvala na odgovoru, jer me jako kopkalo, a tako mi je bilo neprijatno da ispitujem njegovu porodicu, jer u njima najtezim danima ja nisam bila tu, nekako to sebi ne mogu oprostiti
Tinnabg is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2013., 20:20   #416
Quote:
Tinnabg kaže: Pogledaj post
Ivanicepeca, mnogo ti hvala na odgovoru, divna si Pre nego sto sam postavila pittanje, dobro sam procitala sve teme u vezi tumora na mozgu i znam da je tvoja mama umrla od onog najgoreg. Primi moje saucesce, ne mogu ni da zamislim kako je to tesko gledati kad ti se neko najdrazi muci pred ocima
Jako mi je zao mog prijatelja, i da sam znala da je njegova situacija tako teska, otisla bih u Podgoricu da ga vidim. Ali sam verovala njegovim recima da je njemu super i mislila ima dana, ali dani su iscureli
Mnogo ti hvala na odgovoru, jer me jako kopkalo, a tako mi je bilo neprijatno da ispitujem njegovu porodicu, jer u njima najtezim danima ja nisam bila tu, nekako to sebi ne mogu oprostiti
Nemoj se mučiti time jer je očito tako htio.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2013., 08:51   #417
Ivanicapeca, jos jednom hvala ti puno na odgovoru i odvojenom vremenu da mi odgovoris. Stvarno si divna osoba, i svaka cast na pozivitnoj enerigiji i trudu da svakom izadjes u susret na ovom forumu
Tinnabg is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2013., 16:20   #418
Sinoc me je nazvala njegova druga sestra (koja je bila sam njim u Beogradu 2010 kad je drugi put operisan). 2010 je doslo do recidiva, ali tada nije moglo da mu se ukloni ceo tumor, jer je jedan deo tumora bio neoperativan zbog smestaja. Hirurg koji ga je tada operisao rekao je da taj deo tumora koji je ostao moguce je jedno vreme drzati pod kontrolom, ali kad krene bice sve jako brzo. Poslednju MR je imao u septembru 2012 i sve je bilo i dalje pod kontrolom. On je bio ok, samo je malo hramljao prilikom hoda, setao je sam napolju, citao knjige (obozavao je da cita), isao na fizikalu..itd
20.11.2012 on je i dalje ok, jutro 21.11.2012, on ne moze da ustane iz kreveta, pomalo otezano prica. Tri dana pre nego sto je umro, pricaju viceve, sale se. U te tri poslednje nedelje par puta se gubio, ali na kratko. Dva dana pred smrt, gubi se skroz, nije u komi, ali nema pojma ni ko je, ni sta je. 10.12.2012 umire.
Njegova sestra kaze da mu ni dana ne bi produzila zivot, jer bi to bilo produzenje agonije, a ne zivota. Kod tih tumora ne dolazi do poboljsanja, nego do pogorsanja i kad ih je vec nesreca zadesila, drago joj je sto on nije dosao do faze da bude samo izoblicena masa. U globalu, nije se mucio, nije imao bolove, samo se u dva dana ugasio i to je to.

Inace nikad nije imao glavobolje, za tumor je saznao tako sto je dobio epi napad. Kad je doslo do recidiva, opet je imao epi napade i dobio je bio afaziju, koju je trudom i voljom (vezbom) pobedio. Eto to je to. Kad je vec moralo biti tako, dobro je da se nije mucio...mada samo saznanje da su ti dani negde odbrojani jeste velika agonija (bar iz moje perspektive)
Tinnabg is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2013., 11:41   #419
Quote:
Tinnabg kaže: Pogledaj post
Sinoc me je nazvala njegova druga sestra (koja je bila sam njim u Beogradu 2010 kad je drugi put operisan). 2010 je doslo do recidiva, ali tada nije moglo da mu se ukloni ceo tumor, jer je jedan deo tumora bio neoperativan zbog smestaja. Hirurg koji ga je tada operisao rekao je da taj deo tumora koji je ostao moguce je jedno vreme drzati pod kontrolom, ali kad krene bice sve jako brzo. Poslednju MR je imao u septembru 2012 i sve je bilo i dalje pod kontrolom. On je bio ok, samo je malo hramljao prilikom hoda, setao je sam napolju, citao knjige (obozavao je da cita), isao na fizikalu..itd
20.11.2012 on je i dalje ok, jutro 21.11.2012, on ne moze da ustane iz kreveta, pomalo otezano prica. Tri dana pre nego sto je umro, pricaju viceve, sale se. U te tri poslednje nedelje par puta se gubio, ali na kratko. Dva dana pred smrt, gubi se skroz, nije u komi, ali nema pojma ni ko je, ni sta je. 10.12.2012 umire.
Njegova sestra kaze da mu ni dana ne bi produzila zivot, jer bi to bilo produzenje agonije, a ne zivota. Kod tih tumora ne dolazi do poboljsanja, nego do pogorsanja i kad ih je vec nesreca zadesila, drago joj je sto on nije dosao do faze da bude samo izoblicena masa. U globalu, nije se mucio, nije imao bolove, samo se u dva dana ugasio i to je to.

Inace nikad nije imao glavobolje, za tumor je saznao tako sto je dobio epi napad. Kad je doslo do recidiva, opet je imao epi napade i dobio je bio afaziju, koju je trudom i voljom (vezbom) pobedio. Eto to je to. Kad je vec moralo biti tako, dobro je da se nije mucio...mada samo saznanje da su ti dani negde odbrojani jeste velika agonija (bar iz moje perspektive)
Da, s obzirom na dijagnozu, imao je kraj za poželjeti. Moja mama je bila potpuno nepokretna i nijema punih godinu dana prije smrti.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2013., 17:13   #420
Znam Ivanicapeca, citala sam tvoje postove. Tako mi je zao tvoje mame sto se tako mucima. Zao mi je svih ljudi koji su umrli u mukama, niko nije zasluzio da tako ode

Svima koji boluju od neke teske i za sada neizlecive bolesti zelim da se bore i da se lek sto pre pronadje.
Tinnabg is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:25.