Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.10.2017., 22:33   #5241
Quote:
piskavac kaže: Pogledaj post
To bi ti moglo biti od emanere. Ja mislim da mene emanera ponekad začepi, ali može bit da je od štitnjače jer sam na nju bolestan od kad znam za sebe.
Jel to od Emanere prođe ili je trajana nuspojava?
__________________
lola
Lola 27 is online now  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2017., 22:57   #5242
Quote:
Lola 27 kaže: Pogledaj post
Jel to od Emanere prođe ili je trajana nuspojava?
Kod mene je to u ciklusima.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2017., 15:29   #5243
Može preporuka kod koga na gastroskopiju privatno - Zagreb?
lilliam is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2017., 15:33   #5244
Controloc me non stop zatvarao. Dok nisam prešao na Emaneru morao sam se naprezat.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2017., 14:21   #5245
Došla sam se samo pojadati ... zadnjih par dana me ubija želudac.. Jučer napravila prefine krpice za zeljem i reko sama sebi, hm možda nije dobra ideja za jesti, ali kao razmišljam si, već sam 5 tjedana na terapiji Nexiumom, valjda neće biti ništa. I naravno, cijelu noć boli i boli Popila dva gastala, htjela popiti i peptoran 150 ali sam se suzdržala. Danas pojela kruh od heljde i opet boli. I naravno, posjete wc-u već tri puta. Evo me na frutekovoj kašici opet. Do sada želudac nije tako burno reagirao osim jednom kada sam pojela tjesteninu s mrvicom vrhnja. Ima li još nekoga kome tjestenina smeta?

Samo za info, evo namirnica koje meni užasno smetaju:
- mlijeko, svi mliječni proizvodi (osim sira u listićima, koji ni nije pravi sir jel)
- bilo što od rajčice (svježa, koncentrat, umak...)
- svježe voće i povrće. Banane mogu ali ne na prazan želudac. Brokula, cvjetača, luk, poriluk, mahune- smeta
- čokolada i sve čokoladno (i slatko)
- očito i tjestenina....Od sada izbjegavam i gluten.

O. majko. bozja. Nemam vise sto ni jesti.
__________________
E seppellire lassù in montagna, tutte le genti che passeranno, Mi diranno...Che bel fior!
limitedB is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2017., 15:34   #5246
Quote:
limitedbitch kaže: Pogledaj post
Došla sam se samo pojadati ... zadnjih par dana me ubija želudac.. Jučer napravila prefine krpice za zeljem i reko sama sebi, hm možda nije dobra ideja za jesti, ali kao razmišljam si, već sam 5 tjedana na terapiji Nexiumom, valjda neće biti ništa. I naravno, cijelu noć boli i boli Popila dva gastala, htjela popiti i peptoran 150 ali sam se suzdržala. Danas pojela kruh od heljde i opet boli. I naravno, posjete wc-u već tri puta. Evo me na frutekovoj kašici opet. Do sada želudac nije tako burno reagirao osim jednom kada sam pojela tjesteninu s mrvicom vrhnja. Ima li još nekoga kome tjestenina smeta?

Samo za info, evo namirnica koje meni užasno smetaju:
- mlijeko, svi mliječni proizvodi (osim sira u listićima, koji ni nije pravi sir jel)
- bilo što od rajčice (svježa, koncentrat, umak...)
- svježe voće i povrće. Banane mogu ali ne na prazan želudac. Brokula, cvjetača, luk, poriluk, mahune- smeta
- čokolada i sve čokoladno (i slatko)
- očito i tjestenina....Od sada izbjegavam i gluten.

O. majko. bozja. Nemam vise sto ni jesti.

Jesi bila na gastroskopiji? I ja imam vrlo sličnu situaciju. Dobila sam termin, čekam na gastroskopiju. Mene ti to godinama muči, a sve je gore. Jedino proljev nemam, ostalo je kao što si ti opisala...
Stres i prelasci godišnjih doba samo pogoršavaju stvar. Sve je tako dugo dobro dok ne pojedem nešto. Inače sam 16 godina vegetarijanka već, a sad ne mogu niti jesti sir, jaja, mlijeko jer vidim da mi smetaju, kruh sam isto izbacila, smeta mi veći dio namirnica. Kad imam taj napad onda mi se trbuh napuhne i imam osjećaj da će nešto u meni puknuti, boli užasno. Ne mogu se pomaknuti, ali za nekih 10-30 min kao da ništa nije bilo. Naručena sam i na testiranje za alergije, pa ćemo konačno valjda nešto više znati...
Probaj izbaciti kruh, zamjeni ga onim rižinim kolutićima...
dessylessy is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2017., 17:11   #5247
Quote:
dessylessy kaže: Pogledaj post
Jesi bila na gastroskopiji? I ja imam vrlo sličnu situaciju. Dobila sam termin, čekam na gastroskopiju. Mene ti to godinama muči, a sve je gore. Jedino proljev nemam, ostalo je kao što si ti opisala...
Stres i prelasci godišnjih doba samo pogoršavaju stvar. Sve je tako dugo dobro dok ne pojedem nešto. Inače sam 16 godina vegetarijanka već, a sad ne mogu niti jesti sir, jaja, mlijeko jer vidim da mi smetaju, kruh sam isto izbacila, smeta mi veći dio namirnica. Kad imam taj napad onda mi se trbuh napuhne i imam osjećaj da će nešto u meni puknuti, boli užasno. Ne mogu se pomaknuti, ali za nekih 10-30 min kao da ništa nije bilo. Naručena sam i na testiranje za alergije, pa ćemo konačno valjda nešto više znati...
Probaj izbaciti kruh, zamjeni ga onim rižinim kolutićima...
Ajooj.. baš mi je žao i suosjećam s tobom. I ja budem tako napuhnuta i s tim osjećajem kao da ću eksplodirati. Vjerojatno je gastritis ili ulkus. Ja sam bila na gastroskopiji prije jedno mjesec i pol (nikad više, barem ne bez anestezije!) i potvrdila svoje sumnje- dijagnoza: gastritis chronica atrophica. Makar, meni se stanje izuzetno pogoršalo nakon one tromjesečne dijete protiv kandide- mislim da sam tada zapečatila svoju sudbinu jer sam jela sve što ne smijem- luk i češnjak svakodnevno, citrofit i grejp, a i puno sam gladovala. A kad je tijelu bilo dosta svega, lijepo me počastilo 4-tjednim proljevom i gubitkom 4 kile...
__________________
E seppellire lassù in montagna, tutte le genti che passeranno, Mi diranno...Che bel fior!
limitedB is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2017., 10:25   #5248
Quote:
limitedbitch kaže: Pogledaj post
Ajooj.. baš mi je žao i suosjećam s tobom. I ja budem tako napuhnuta i s tim osjećajem kao da ću eksplodirati. Vjerojatno je gastritis ili ulkus. Ja sam bila na gastroskopiji prije jedno mjesec i pol (nikad više, barem ne bez anestezije!) i potvrdila svoje sumnje- dijagnoza: gastritis chronica atrophica. Makar, meni se stanje izuzetno pogoršalo nakon one tromjesečne dijete protiv kandide- mislim da sam tada zapečatila svoju sudbinu jer sam jela sve što ne smijem- luk i češnjak svakodnevno, citrofit i grejp, a i puno sam gladovala. A kad je tijelu bilo dosta svega, lijepo me počastilo 4-tjednim proljevom i gubitkom 4 kile...
Jeste li uzimali probiotike?
Otkad njih pijem nemam problema sa zelucom. Uz izbjegavanje nekih namirnica koje i inace nisam jela. Kao sto su mijeko i cokolada.
mirna-st is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2017., 07:29   #5249
Quote:
mirna-st kaže: Pogledaj post
Jeste li uzimali probiotike?
Otkad njih pijem nemam problema sa zelucom. Uz izbjegavanje nekih namirnica koje i inace nisam jela. Kao sto su mijeko i cokolada.
Jesam, i to Bio kult s 14miljardi bakterija, koji je navodno najjaci. Pijem ih jos od 2013. otkad sam imala upalu jajnika, ali s prekidima. Trenutno sam uzela pauzu od 3nj da ne pretjeram s unosom bakterija, ali lako moguće da me sada vise boli kad se smanjuje kolicina bakterija u tijelu.
__________________
E seppellire lassù in montagna, tutte le genti che passeranno, Mi diranno...Che bel fior!
limitedB is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2017., 07:34   #5250
Quote:
lilliam kaže: Pogledaj post
Može preporuka kod koga na gastroskopiju privatno - Zagreb?
Ja sam ti bila u poliklinici Amruseva i zenskica tamo mi je bila ok, objasnila mi j sve i prije i poslije pregleda. No vise me je sestra odusevila koja mi je drzala ruku i mazila dok sam prolazila pakao od pregleda (vidi post u kojem opisujem pregled).
__________________
E seppellire lassù in montagna, tutte le genti che passeranno, Mi diranno...Che bel fior!
limitedB is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2017., 11:47   #5251
Ja ne razumijem zasto se mucite i "prolazite kroz pakao" danas kad postoje klinike koje gastroskopiju rade sa kratkrotrajnom sedacijom. Ako mogu to raditi kod kolonoskopije onda mogu i kod gastroskopije. Znaci zaspete, probudite se za 15ak minuta, nikom nista... Nisam osobno isla, ali s obzirom da imam neke tegobe vec godinama, planiram definitivno uz sedaciju.

Sent from my HTC One M9 using Tapatalk
__________________
I'll make your heart smile...
0merta is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2017., 11:55   #5252
Quote:
limitedbitch kaže: Pogledaj post
Jesam, i to Bio kult s 14miljardi bakterija, koji je navodno najjaci. Pijem ih jos od 2013. otkad sam imala upalu jajnika, ali s prekidima. Trenutno sam uzela pauzu od 3nj da ne pretjeram s unosom bakterija, ali lako moguće da me sada vise boli kad se smanjuje kolicina bakterija u tijelu.
Probiotici u prahu su puno bolji od onih u kapsulama.
VSL 3 ti je jedan od najboljih probiotika.
mirna-st is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2017., 10:50   #5253
Quote:
mirna-st kaže: Pogledaj post
Probiotici u prahu su puno bolji od onih u kapsulama.
VSL 3 ti je jedan od najboljih probiotika.
Probat ću, nisam čula za to.
__________________
E seppellire lassù in montagna, tutte le genti che passeranno, Mi diranno...Che bel fior!
limitedB is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2017., 20:10   #5254
molila bih vas, danas sam se naručila u bolnici sv. duh za gastroskopiju pod anestezijom i uopće se nisam sjetila pitati jel se to plaća- jel netko to ovdje zna?


jel netko to radio pod općom anestezijom- kakva su vaša iskustva? hvala!
ray of light is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2017., 00:05   #5255
Quote:
Little Mermaid kaže: Pogledaj post
Pitanjce, gastroskopija sa sedacijom, kazu da treba doci u pratnji. Da li zaista nisi funkcionalan nakon pretrage ili ipak mozes doci sam?
moraš imati pratnju, ja se danas naručila u bolnici sv. duh i tak su mi rekli
ray of light is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2017., 10:52   #5256
Quote:
ray of light kaže: Pogledaj post
molila bih vas, danas sam se naručila u bolnici sv. duh za gastroskopiju pod anestezijom i uopće se nisam sjetila pitati jel se to plaća- jel netko to ovdje zna?


jel netko to radio pod općom anestezijom- kakva su vaša iskustva? hvala!
Kako si dobila uputnicu za to?jel ti dr opce prakse dala uputnicu bez problema?meni je moja dr rekla da se moram malo raspitat za zgb jer kod nas u ri se to ne radi.
Pa ja se eto raspitujem,prije nego dam 2000 kod privatnika😆

Poslano sa mog SM-J320FN koristeći Tapatalk
__________________
Samosvladavanje vodi u nebo,a neobuzdana strast put je u beskrajnu tamu...
Plavi kaputić is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2017., 10:59   #5257
Bila sam na gastroskopiji sad ako bi netko bio ljubazan da mi objasni neke stvari bila bi zahvalna.
nalaz
mala H.Hernia i Gerb (nije napisao koji stupanj)
Gastritis diffus ,umnoženi nabori(dobro-loše?)
Duodentis?? šta je to?
Rekao je da nije ništa ozbiljno ,dao mi je Emaneru 40mg ujutro i Metropan prije ručka i večere,dao mi je jelovnik i preporuku za hranu.
Ova hernia,kako se to dobi ,jeli to od dizanja teških predmeta?Dali se može izlječiti?
__________________
lola
Lola 27 is online now  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2017., 00:23   #5258
Quote:
Plavi kaputić kaže: Pogledaj post
Kako si dobila uputnicu za to?jel ti dr opce prakse dala uputnicu bez problema?meni je moja dr rekla da se moram malo raspitat za zgb jer kod nas u ri se to ne radi.
Pa ja se eto raspitujem,prije nego dam 2000 kod privatnika😆

Poslano sa mog SM-J320FN koristeći Tapatalk
bila sam na sistematskom i internist je napisao da treba napraviti gastroskopiju, ali sam se prvo naručila za pregled kod gastroenterologa, a njemu sam objasnila kako nisam mogla jednom prilikom obaviti gastroskopiju i opisala kak je to izgledalo, pitala sam ga može li se to obaviti pod anestezijom, rekao je da, naravno, to radimo takvim pacijentima

https://s1.postimg.org/33o8izn3jj/GASTROENTEROLOG.jpg




https://s1.postimg.org/8bwak5qw33/PR...TEZIJU_001.jpg


jutros sam nazvala da pitam plaća li se anestezija, rekli su mi da ne
ray of light is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2017., 10:04   #5259
@ ray of light - znaci ipak neki gastric treba dat preporuku da se to obavi u anesteziji.hvala ti!

Poslano sa mog SM-J320FN koristeći Tapatalk
__________________
Samosvladavanje vodi u nebo,a neobuzdana strast put je u beskrajnu tamu...
Plavi kaputić is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2017., 13:15   #5260
Quote:
Plavi kaputić kaže: Pogledaj post
@ ray of light - znaci ipak neki gastric treba dat preporuku da se to obavi u anesteziji.hvala ti!

Poslano sa mog SM-J320FN koristeći Tapatalk
a izgleda, a ovaj je bio baš ljubazan u razgovoru- ak si u zg, probaj se naručiti kod njega za pregled, dr Luetić, bolnica sv. duh
ray of light is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:03.