Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.02.2007., 13:34   #81
Quote:
crtica kaže: Pogledaj post
Ja i nikad nisam tvrdila da to ide kod svih, već da postoje i drugi načini, zreliji. Dovoljno je traumatična situacija, pa čemu još više histerije i poruka u stilu "zabi ga, ubij ga, stoka jedna".

Putnica je rekla ono što je jedino moguće; razgovor i savjetniku.
naravno da sada svadje nemaju smisla. ja potpuno razumijem postupak pokretacice teme, cak i opravdavam. ima pravo ne razmisljati previse o tome koja su demagoska sredstva i sto smije a sto ne smije reci u trenucima kad raskrinkava vjerojatno najvecu tragediju zivota.
Billi is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2007., 13:34   #82
Quote:
crtica kaže: Pogledaj post
[Legion]Džavolji advokat[/Legion]

Nisu to opravdanja, već možda neka vrst razumijevanja
Doista me ne čudi što ljudi jedni drugima čine, no isto tako ne vjerujem u bajke i kako je uvijek samo jedna strana kriva. It takes two to tango, pa makar se tvoj "grijeh" radio u tome da si sa krivom osobom...
Ma okej nisu opravdanja, to shvaćam, no isto tako nema mistifikacije u svemu, to ja želim reći - nekada NEMA neke teške podloge u pozadini priče, već je stvar ljudske sebičnosti, karaktera, bezobrazluka, ne znam čega....bilo žena bilo muškarac.
Vera Pavladoljska is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2007., 13:37   #83
Quote:
crtica kaže: Pogledaj post
[Legion]Džavolji advokat[/Legion]

Nisu to opravdanja, već možda neka vrst razumijevanja
Doista me ne čudi što ljudi jedni drugima čine, no isto tako ne vjerujem u bajke i kako je uvijek samo jedna strana kriva. It takes two to tango, pa makar se tvoj "grijeh" radio u tome da si sa krivom osobom...
Eh sad ovo zadnje je maksimalno relativiziranje. Mislim da nitko nije rekao da je 'uvijek' jedna strana kriva, a bogme ni da je postavljacica topika, o kojoj znamo malo, bila apsolutno savrsena u braku. Ni da je strana koja vara uvijek nemoralna i stojaznam.

Ono o cemu se raspravlja je *konkretni* postupak njezinog muza. Opisan na odredjeni nacin, u nedjelju, poslije rucka, u stanu zajednickog prijatelja, s kolegicom s posla koja poznaje zenu.
__________________
I firmly reserve the right to contradict myself
puffko is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2007., 13:41   #84
puffko, ovdje je na djelu takmičenje tko će izraziti veće negodovanje, glede tog "konkretnog" postupka
__________________
Zagrebačkim ulicama
crtica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2007., 13:43   #85
Quote:
crtica kaže: Pogledaj post
Moram priznati kako mene fasciniraju ti sapunica scenariji, kad se posumnja i onda se ide pratiti, istraživati, čekati u zasjedi, a sve u namjeri da se mrcina ufati na djelu...ja blesava mislim kako je jedino iskren i otvoren razgovor način za rješavanjem problema u braku/vezi.

Ono, ako nešto ne šljaka, pitaš svog bračnog druga, kaj je na stvari? Pa se od tud ide dalje...mislim, ovo definitivno nije jako uzbudljivo, no nekako mi je normalnije. Odnosno, zrelije.
Ma divno. I dođeš ti tako i lijepo pitaš partnera čuj, što nije u redu, varaš li me možda? Našto on, iskren i nesklon prevari, kakav već je, dobrodušno odgovara: Ma da, dušo, baš si to lijepo primjetila, baš sam se spremao priopćiti ti da te već neko vrijeme varam. Na to ga ti raznježeno zagrliš i poljubiš, i odjašete zajedno i civilizirano, u zalazak sunca...mislim, stvarno.
manitusha is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2007., 13:47   #86
Quote:
crtica kaže: Pogledaj post
Ja i nikad nisam tvrdila da to ide kod svih, već da postoje i drugi načini, zreliji. Dovoljno je traumatična situacija, pa čemu još više histerije i poruka u stilu "zabi ga, ubij ga, stoka jedna".

Putnica je rekla ono što je jedino moguće; razgovor i savjetniku.
Kad sam ja bila došla do rastave, bilo je bisera tipa "pa zašto lijepo ne sjedneš i ne porazgovaraš s njim?" Ljudi moji, pa da sam ikad mogla s njim "lijepo" razgovarati, ne bi se od njega ni rastavljala. Znam kako to izgleda kad ti se sruši svijet, i znam koliko grčevito smo sposobni boriti se za opstanak istog, i civilizirano, i agresivno, i molbama, i prijetnjama, i ponosno, i ponizno, ali....kad se ruši, ruši se...kad ne ide, ne ide. Ljubav i povjerenje ne uskrsavaju.
p.s. prije nego su mi se određene stvari izdešavale u životu, bila sam jako ponosna osoba, ego mi je bio veći od svega. I bila sam uvjerena da me nikad, ama baš nikad, nitko, tj. nijedan muškarac ne bi mogao do te mjere izbaciti iz takta da me natjera da se spustim sa svojih civiliziranih, smirenih, racionalnih visina. Mislila sam, NEMA ŠANSE da bi me itko natjerao da vrištim, histeriziram, prijetim. MISLILA. Ali kad dođu djeca, pa kad izbrojiš određeni broj godina tijekom kojih si se do kraja emotivno ulagao, pa svi ti snovi o kućici u cvijeću i u "dok nas smrt ne rastavi"....kažu, kad pametni poludi, on postaje luđi od ludog....
manitusha is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2007., 13:49   #87
Quote:
Vera Pavladoljska kaže: Pogledaj post


Ja joj zamjeram što nije napucala nogom njega, pa nju, a onda jedan kroše drito njemu. Onak, to bi mi bilo okej.
Dajte molim vas povrijedila njegovu "privatnost" i sad se na tome koplja lome a to što je čovjek jebo sastrane tako smišljeno, tako odurno i tako hladno i racionalno bez trunke opterćenja - to je problem koji ćemo zanemariti jer oho, ona je takva kakva kučka, sram ju bilo... kopala je po njegovom mobitelu....mislim...


i ja si nesto mislim
cats kad vec kopas iskopaj si malo mozga! zar za svaku preveru mora biti ZENA KRIVA?!?!!?

oko kojih gluposti se vi natezete nije normalno!!!
dok god se mi same tako osudjujemo- ustvari otvaramo vrata njima da oni mogu raditi i sarati kako im pase.

vidis ti njih muskih kako su oni jedni drugom saborci u zlocinima. dovoljan je jedam sms "ej ne zovi me, treba mi kljuc od stana"... nikakva pitanja, nikakva dodatana objasnjenja. sve se podrazumjeva uz blagonakloni mig, "bravo stari". ocito da nije ni blizu drugi put (kako ovaj tvrdi), vec uhodani sistem.
oni jedan drugom tapsu, daju alibi i stite ledja za svakakve pasjaluke, a ovdje se trudnu prevarenu zenu osudjuje sto je pogledala njegov mob? jebo vas mob
to kao da kritiziras policiju sto ukljuci radare da snima kakmikaze po cestama.

naravno da mu je trebala kopati po mobu, po stvarima, a sad narocito po ocima i po jajima! :2up:

i sta da radi?
izbaci gada na ulicu i u picku materinu, zajedno sa njegovim nebuloznim "opravdanjima"

nije joj lako, al ce joj biti teze sa budalom pred ocima cijeli zivot

Zadnje uređivanje Septembar : 06.02.2007. at 14:30.
Septembar is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2007., 13:49   #88
Quote:
crtica kaže: Pogledaj post
puffko, ovdje je na djelu takmičenje tko će izraziti veće negodovanje, glede tog "konkretnog" postupka
natjecanje ne mogu si pomoć

Nije crtice, nego bi ti sad okrenula pilu naopako pa bi malo rašpala s druge strane

Ovdje je iskreno zgražavanje nad datom situacijom, te poveći broj odgovora, sličnih - ne kazuje da smo mi u pravu niti da je itko u pravu - no sasvim sigurno ukazuje na to da većina ljudi (iz nekog razloga) smatra da je čin gnjusan, te da njezina reakcija nije histerija neke dramatičn glupače - već ljudska, žene - kako je netko rekao - koja proživljava jednu od većih tragedija svog života.

Slažem se da bi ona nakon bijesa trebala učiniti nešto konstruktivno, a ti si joj predložila bračnog savjetnika i ok. Ostali su napisali da bi ga ostavili. No, sve to ipak ne umanjuje mučan osjećaj scene osobe s djetetom u maternici koja pred vratima opskurnog stana gleda svoga muža s kokom bez trbuha kako si "olakšava" situaciju. Svi reagiraju na svoj način. Eto, meni je drago što bi ti možda od svih nas bila najsabranija, ma što to značilo.

Ne zezam, ali hipotetski, konkretno, što bi poduzela?
Možda to pokretačici pomogne. Možda i nas babe smiri. Možda ZAISTA ima način nositi se s tim racionalno i smireno. Ne, ne provociram. Ozbiljno.
Vera Pavladoljska is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2007., 13:58   #89
za početak misliti na sebe i dijete obzirom da je riječ o sedmom mjesecu trudnoće. pa onda izolirati osobe (č . muža) koji uzrokuju nervozu- u prijevodu - kofer u ruke i marš van iz stana do daljnjeg.
onda pustiti neko vrijeme da se ohlade živci, da prođe vrijeme, malo dublje sagleda što nam je u vezi neoprostivo (jer tu fakat ne možemo mjeriti svojim mjerilima) a što ne......... i tek onda pristupila razgovoru.

ja osobno ne bi oprostila, bila bi laž napisati da bi uzela to čak i u razmatranje.. al dopuštam i svjesna sam da ima puno gorih stvari koje ljudi rade jedni drugima u vezi a opraštaju se (nelojalnost, fizičko, psihičko maltretiranje ) dok se varanje ocjenjuje po defaultu sa "fuck you for good".

to je odluka koju moraš donijet sama. ali ne sada i ne dok glava ne ohladi..
__________________
To prove his love for her, he swam the deepest river, crossed the widest desert and climbed the highest mountain.She divorced him.
He was never home.
Sandra October is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2007., 14:02   #90
vera inaće sam smirena i smatram se rzumnom i uvijek mislim da je razgovor puno bolji od vikanja i svađe ali da se (nedaj boože) nađem u toj situaciji neznam kaj bi mu napravila....nemogu ni zamisliti jer stvarno neznam...boli me samo kad pomislim da bi mi osoba koju volim i čije dijete nosim tako nešto napravila...lako je sad sipati šta je i nije trebala napraviti al kad se čovjek nađe u takvoj situaciji radi stvari koje možda nikada nebi...mada jedini krivac po meni je on a ne ta njegova kolegica jer da mu se svaki dan gola pred nosom prešetavala on je taj koji je trebao reći ne i tu nema nikakvog opravdanja...a ako je već mislio da mu je brak u banani trebao je pričekat eventualno da rodi (da se ne uzrujava u trudnoći) i onda riješiti stvari. Bilo bi joj isto teško ali bar bi on bio iskren. Al on je htio biti pošten i jeben (oprostite na izrazu) a to neide...
sly47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2007., 14:05   #91
Quote:
Vera Pavladoljska kaže: Pogledaj post
natjecanje ne mogu si pomoć

Nije crtice, nego bi ti sad okrenula pilu naopako pa bi malo rašpala s druge strane

Ovdje je iskreno zgražavanje nad datom situacijom, te poveći broj odgovora, sličnih - ne kazuje da smo mi u pravu niti da je itko u pravu - no sasvim sigurno ukazuje na to da većina ljudi (iz nekog razloga) smatra da je čin gnjusan, te da njezina reakcija nije histerija neke dramatičn glupače - već ljudska, žene - kako je netko rekao - koja proživljava jednu od većih tragedija svog života.

Slažem se da bi ona nakon bijesa trebala učiniti nešto konstruktivno, a ti si joj predložila bračnog savjetnika i ok. Ostali su napisali da bi ga ostavili. No, sve to ipak ne umanjuje mučan osjećaj scene osobe s djetetom u maternici koja pred vratima opskurnog stana gleda svoga muža s kokom bez trbuha kako si "olakšava" situaciju. Svi reagiraju na svoj način. Eto, meni je drago što bi ti možda od svih nas bila najsabranija, ma što to značilo.

Ne zezam, ali hipotetski, konkretno, što bi poduzela?
Možda to pokretačici pomogne. Možda i nas babe smiri. Možda ZAISTA ima način nositi se s tim racionalno i smireno. Ne, ne provociram. Ozbiljno.
Moj post je prvi odgovor na ovu temu i njime sam sve rekla, što mislim da ta žena može napraviti - otići bračnom savjetniku i tamo potražiti pomoć, te razgovarati s mužem, što se je to dogodilo.

Ne osuđujem ni nju, ni tog njenog jer ne znam što se je doista zbilo osim izrečenog da je otkrila kako ju muž vara, a ona u 7. mjesecu trudnoće. Ne mogu i ne želim kad su tako konkretne stvari u igri, točnije nečiji životi, davajući laprd forumaške savjete, preuzimati makar i imaginarnu odgovornost za nečiji život.
Fascinira me kako je lako ljudima tuđim po gloginjama mlatiti. Meni nije.
Sva moja prepiska je zapravo upućena svima vama, kojima je sve jasno kaj ona mora napraviti. Meni baš i nije. Najbolje što, može jest o tome razgovarati sa bliskim ljudima, stručnjacima, a ne anonimcima na forumu, kojima je ovo samo jedna od tema, kojima će ispuniti vrijeme.

To što sam njoj savjetovala u prvom postu, bi i sama napravila da se nađem u takvoj groznoj situaciji.

Onaj dio oko praćenja i tučnjave, mislim da ne bih ponovila, već bi ga suočila s porukama, te pokušala istjerati stvar na čistac.
__________________
Zagrebačkim ulicama
crtica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2007., 14:07   #92
Quote:
crtica kaže: Pogledaj post
It takes two to tango, pa makar se tvoj "grijeh" radio u tome da si sa krivom osobom...
nisi primjetila da ovdje tango pešu troje, čak i četvero... i ako će trudnica, i čedo u njoj, doći do mira nokautom - onda tako ima biti
"grijeh" odabira krive osobe i grijeh varanja trudne žene nisu u relaciji
baja is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2007., 14:09   #93
Quote:
sly47 kaže: Pogledaj post
vera inaće sam smirena i smatram se rzumnom i uvijek mislim da je razgovor puno bolji od vikanja i svađe ali da se (nedaj boože)
Jučer sam išla svom sinu u školu, bila pozvana na razgovor od strane ravnateljice i razrednika. Radilo se o nekoj tuči, u kojoj moj mali nije aktivno sudjelovao, ali, bio je tu...dok sam prolazila školskim hodnicima na putu prema ravnateljičinom uredu, sa zidova su mi se u lice kesili natpisi "U OVOJ ZGRADI RAZINA TOLERANCIJE NA NASILJE JE 0" Taj svijet, u kojem ćemo razgovorom rješavati sukobe, e pa, u tom svijetu još zadugo nećemo živjeti...
manitusha is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2007., 14:15   #94
Quote:
crtica kaže: Pogledaj post
Onaj dio oko praćenja i tučnjave, mislim da ne bih ponovila, već bi ga suočila s porukama, te pokušala istjerati stvar na čistac.
Vidiš, tu se slažemo totalno.

Jebomepas ako ne bi, nakon gledanja u mob, a prije njegovog izlaska, sjela i rekla što sam napravila, što sam pronašla, što o tome mislim, odnosno sumnjam.

Ne znam kud bi to odvelo, istinabog
__________________
Well, I'm not going to sit around moping. I'm going to do what every woman does when they hit rock bottom.
I'm going to go out and meet some boys. And crush their hearts one by one.
Smart_bitch is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2007., 14:16   #95
Quote:
manitusha kaže: Pogledaj post
Jučer sam išla svom sinu u školu, bila pozvana na razgovor od strane ravnateljice i razrednika. Radilo se o nekoj tuči, u kojoj moj mali nije aktivno sudjelovao, ali, bio je tu...dok sam prolazila školskim hodnicima na putu prema ravnateljičinom uredu, sa zidova su mi se u lice kesili natpisi "U OVOJ ZGRADI RAZINA TOLERANCIJE NA NASILJE JE 0" Taj svijet, u kojem ćemo razgovorom rješavati sukobe, e pa, u tom svijetu još zadugo nećemo živjeti...
eh nažalost to je istina...odrasla sam u domu punom vike i svađa i obečala sam sama sebi da ću se truditi stvari rješavati drugačije...ali neki puta reagiramo onako kako nikad nismo mislili da bi mogli...i baš zato sam napisala da nisam sigurna što bi napravila i kako bi reagirala...mogu ja sad reći da bi bila smirena i razumna ali da se nađem u toj situaciji neznam i nemogu tvrditi da bi to tako bilo...
sly47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2007., 14:18   #96
Quote:
Jebomepas ako ne bi, nakon gledanja u mob, a prije njegovog izlaska, sjela i rekla što sam napravila, što sam pronašla, što o tome mislim, odnosno sumnjam.

Ne znam kud bi to odvelo, istinabog
ma i ja nebi smirom mogla pustiti da ode, nego bi odmah sve prasnula.... zat se divim njoj sto je smogla snage da se ide uvjeriti svojim ocima... jer on bi ju sigurno zavarao okrenuo ubijedio da sama sebi ne vjeruje vise
Septembar is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2007., 14:20   #97
Ništa, eto, možemo raditi sve najbolje što možemo i samo se nadati da nam Bog NIKADA neće dati takvu kušnju, da testiramo koliko smo uravnotežene ili smo dramatičarke.

No, moram nešto napomenuti kada se već tiče klišeiziranja ženskoga roda i vezivanja uz pojam histerije i dramatike. A sad trenutak jednog priznanja - moj bivši (a muž, skoro, živjeli skupa bračnim životom godinama) je u datoj situaciji bio agresivan, bacao je sve moje stvari van, sve oko sebe je skoro razbio, u jednoj opakoj situaciji koja je bila vrlo tužna i na žalost životna.

I s ovim odmakom - ne mislim uopće da je njegova reakcija bila neprimjerena i histerična. Bila je to najljudskija reakcija na svijetu. Čak i u tom mučnom i odurnom trenu, kojeg se ne volim sjetiti - sam to znala. I bila bi govno da mu to zamjerim. A nije bio trudan i nija žena.
Želim reći samo da ne treba nečije teške situacije i način proživljavnja istih - zvati jeftinim sapunicama. Jer ti se lako dogodi da u toj sapunici budeš, a da se ni ne snađeš, a još k tome da reakcijom iznenadiš sam sebe. U svakom slučaju pokretačice, od ovog što smo nadrobili ako možeš izvuci nešto za sebe...Čuvaj sebe i bebu..I sretno.
Vera Pavladoljska is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2007., 14:25   #98
Tako je Vera. Ne dao Bog sličnih kušnji. Da rezimiram, i ja sam prije svega za mirne i staložene reakcije u kriznim situacijama. Mirno, dakle, sasvim mirno dotičnog pregaziti na prvom pješačkom, a zatim se, isto tako mirno, i staloženo, vratiti u rikverc, i pregaziti ga još jednom.
Zatim bez ikakve histerije, lagano, nastaviti vožnju....
manitusha is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2007., 14:35   #99
Quote:
Vera Pavladoljska kaže: Pogledaj post
A sad trenutak jednog priznanja .... Bila je to najljudskija reakcija na svijetu. Čak i u tom mučnom i odurnom trenu, kojeg se ne volim sjetiti - sam to znala. I bila bi govno da mu to zamjerim. A nije bio trudan i nija žena.
čestitke na samokritici
baja is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2007., 14:44   #100
Quote:
manitusha kaže: Pogledaj post
Tako je Vera. Ne dao Bog sličnih kušnji. Da rezimiram, i ja sam prije svega za mirne i staložene reakcije u kriznim situacijama. Mirno, dakle, sasvim mirno dotičnog pregaziti na prvom pješačkom, a zatim se, isto tako mirno, i staloženo, vratiti u rikverc, i pregaziti ga još jednom.
Zatim bez ikakve histerije, lagano, nastaviti vožnju....




Meni se ideja svidja.
M@3X is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:54.