Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.12.2013., 13:27   #441
Quote:
Kakadu kaže: Pogledaj post
ti ništa ne kužiš, ne radi se o tome koju hranu voliš ili ne. bi li davala djetetu meso psa ili mačke, čak i da kažu kako je zdravo? takav je stav vegetrijanaca prema bilo kojem mesu.
To je to, thnx!

Quote:
cheril kaže: Pogledaj post
Naravno da svi imamo pravo dijete odgajati po svojoj volji. Ovo sam napisala jer sam nekoliko puta pročitala da se dijete rasplakalo jer je pojeo komadić čokolade i slično, a to mu mama brani. S čim će se sve djeca danas sutra susretati ovo su takve sitnice i ne mogu vjerovati da ćeš se zbog toga osjećati razočarano.

što se boldanog tiče- ne želim uopće u to ulaziti jer se inače vegetarijance gleda pod povećalom. Većina ih nosi kožne cipele, koristi pernate jastuke i slično. Ali zbilja u to ne ulazim jer je jako lagano pronaći figu u džepu.

A da treba dati djetetu izbor, treba.
To je stvar izgradnje ličnosti i stava, a ne susretanja.

Inače, nisam vegetarijanka zato da bih bolje izgledala pod ičijim povećalom.

Tko je govorio o zabrani izbora, pls. Upravo je vaša teza da ja, zato jer sam roditeljica, ne bih više smjela imati pravo odabrati stil života koji nije mainstream. Jer, to je to što vas pika, u biti. Nigdje suvisle argumentacije za taj stav.

Zadnje uređivanje Danicza : 14.12.2013. at 14:08.
Danicza is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2013., 15:02   #442
jedno je ne davati djetetu meso a drugo je koristiti se emocionalnim ucjenama da bi se osigurao da to dijete ni samo ne zeli meso.
ja sam dugo bila vegetarijanka i ne mislim da je to los nacin prehrane, dapace. Da sam ostala vegetarijanac, ne bi maloj davala meso ali bi ju potpuno slobodno pustila da ga proba i da ga jede ako zeli.
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2013., 15:40   #443
Quote:
Danicza kaže: Pogledaj post
To je to, thnx!


To je stvar izgradnje ličnosti i stava, a ne susretanja.

Inače, nisam vegetarijanka zato da bih bolje izgledala pod ičijim povećalom.

Mislim da si krivo shvatila što sam napisala. Kažem da se gleda pod povećalom i da ljudi jedva čekaju uperiti prst i reći tipa: Aha vidi ga, kao vegetarijanac, a koristi ovo ili ono.

Quote:
Danicza kaže: Pogledaj post
Tko je govorio o zabrani izbora, pls. Upravo je vaša teza da ja, zato jer sam roditeljica, ne bih više smjela imati pravo odabrati stil života koji nije mainstream. Jer, to je to što vas pika, u biti. Nigdje suvisle argumentacije za taj stav.
I cijelo vrijeme se ne priča o tebi, nego o djetetu. (i naravno, ne o tebi osobno, ni baš o tvom djetetu, već općenito) A ako si rekla da bi te razočaralo da ne ostane vegetarijanac, kako bi te tek razočaralo da ne ide na faks koji si ti zamislila da je za njega najbolji, da ne izabere partnera koji se tebi ne sviđa i slično. O tom pravu na izbor pričam.

Mene ne pika ništa, nego razmišljam o nekim situacijama i samo pitam.
__________________
Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.
cheril is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2013., 15:53   #444
Quote:
Kakadu kaže: Pogledaj post
zašto ti namećeš svom djetetu svoj izbor da ne jedeš meso pasa, mačaka ili majmuna? možda bi njemu to bilo fino.
A gdje sam ja navela da ne smije jesti nesto sto ja ne jedem? Kod muzevih je bio jeo fazana i zeca. Ja to ne jedem, al nisam zato njemu branila da proba/jede. I govorim o slobodi izbora cijelo vrijeme na koje dijete po meni ima pravo.
Suncana 007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2013., 16:01   #445
Quote:
Suncana 007 kaže: Pogledaj post
A gdje sam ja navela da ne smije jesti nesto sto ja ne jedem? Kod muzevih je bio jeo fazana i zeca. Ja to ne jedem, al nisam zato njemu branila da proba/jede. I govorim o slobodi izbora cijelo vrijeme na koje dijete po meni ima pravo.
znači, da mu se ponudi pseći odrezak, tebi bi bilo u redu da ga pojede? ili, štojaznam, mačje bedro?
__________________
La vida es sueno T. 1.1.2009. M. 25.1. 2013.
Kakadu is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2013., 16:18   #446
Quote:
Kakadu kaže: Pogledaj post
znači, da mu se ponudi pseći odrezak, tebi bi bilo u redu da ga pojede? ili, štojaznam, mačje bedro?

Gle, zivim u sredini u kojem se jos ne pripremaju jela od egozoticnih zivotinja poput majmuna i slicno tako da ne vjerujem da ce doc u situaciju uskoro da mu se ponudi pseci odrezak , ja ga ne bi jela sigurno, no dijete aki zeli upoznat novi okus, neka izvoli i odluci dal mu odgovara il ne. Cijelo vrijeme pisem o djetetovu pravu da bira, a ne o tome jel bi ja to pojela il ne. Ne ocekujem od njega da bude ja, jer nije ja, vec osoba za sebe.
Suncana 007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2013., 16:32   #447
Quote:
Kakadu kaže: Pogledaj post
znači, da mu se ponudi pseći odrezak, tebi bi bilo u redu da ga pojede? ili, štojaznam, mačje bedro?
Da kasnije ode na put u Tajland i odluči pojesti pečenog skakavca, baš me briga. Ja ga ne bih pojela sigurno.

I ne bi me razočarao, baš suprotno.
__________________
Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.
cheril is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2013., 16:51   #448
Uf, žustrih li polemika ovdjeh

Dragi je vegetarijanac, ja nisam. U našem frižideru se može naći svega osim mesa. Eventualno se tu nađe koja konzervica tune svakih nekoliko mjeseci kad se baš jako zaželim. Meso doma ne spremam, ali ga jedem u gostima. Paše mi ovakav način prehrane, ali kad se poželim mesa sigurno ću si ga i speći. Dragom ne smeta. Ako ćemo ikad imati djecu, djetetu ću pružiti izbor. Ako hoće meso, ok, ako ne, opet ok. Neće me razočarati odluči li biti vegić/vegan ili mesojed. Jedino što znam je da mu neće svaki obrok biti mesni, nekako nisam uvjerena da je to najbolje. Dragi se malo nećka, ali shvaća da je to djetetov izbor, i da ima pravo na vlastiti svjetonazor. Kad odraste i bude spreman, objasnit ćemo mu otkud dolazi meso, isto tako ćemo mu objasniti zašto tata ne papa meso.

Sad me poserite jer nemam svoje dječice, ali smatram da se djetetu ne bi trebao nametati vlastiti svjetonazor, nego objasniti kako ljudi imaju različite stavove i da to što jedna obitelj živi po jednim principima, ne znači da su nužno druge obitelji lošije/bolje. Ne znam koliko je to moguće.
__________________
Adorkable.
pčelica88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2013., 18:23   #449
Quote:
cheril kaže: Pogledaj post
Da kasnije ode na put u Tajland i odluči pojesti pečenog skakavca, baš me briga. Ja ga ne bih pojela sigurno.

I ne bi me razočarao, baš suprotno.
Upravo to. Kako nekoga sprijecit u necem? Jedino da ga se zakljuca pod stakleno zvono a i tad bi nasao nacin da dode do pauka il skakvca i pojede ga . Ako ja ne bi, ne znaci da nece/ne smije ni dijete.
Suncana 007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2013., 20:11   #450
Question

Zbiljam, evo, čitam i mozgam i nije mi jasno di ste vi iščitale da bih ja njemu branila da jede meso.
Kako bih to, uopće, mogla?
Hvatate se argumentuma ad apsurduma i pilite
Pretpostavljam da će biti u sto i jednoj situaciji u kojoj će moći probati meso, čak i bez mog znanja, i to je dobro. Kako bi uopće mogao odlučiti jel mu nešto ok ili ne, ako se s time ne susreće?

Za mene je meso=govno i točka. Uvijek bilo i uvijek će bit. Od mene ga, dakle, neće dobit i znat će vrlo precizno i elaborirano zbog čega.

Ono što je meni totalno nejasno je zbog čega vi mislite da bih ja ili bilo koji vege trebao pošto-poto suzbijati svoju odvratnost prema toj tvari i još ju i davati djeci?
Kao da ne živimo u kulturi u kojoj je mesna i nezdrava ishrana default, pa se jadno dijete neće imati gdje susresti sa istom.

Rolleyes na kvadrat.
Danicza is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2013., 21:34   #451
Quote:
Danicza kaže: Pogledaj post
Zbiljam, evo, čitam i mozgam i nije mi jasno di ste vi iščitale da bih ja njemu branila da jede meso.
Kako bih to, uopće, mogla?
Hvatate se argumentuma ad apsurduma i pilite
Pretpostavljam da će biti u sto i jednoj situaciji u kojoj će moći probati meso, čak i bez mog znanja, i to je dobro. Kako bi uopće mogao odlučiti jel mu nešto ok ili ne, ako se s time ne susreće?

Za mene je meso=govno i točka. Uvijek bilo i uvijek će bit. Od mene ga, dakle, neće dobit i znat će vrlo precizno i elaborirano zbog čega.

Ono što je meni totalno nejasno je zbog čega vi mislite da bih ja ili bilo koji vege trebao pošto-poto suzbijati svoju odvratnost prema toj tvari i još ju i davati djeci?
Kao da ne živimo u kulturi u kojoj je mesna i nezdrava ishrana default, pa se jadno dijete neće imati gdje susresti sa istom.

Rolleyes na kvadrat.
Nitko ne bi trebao raditi ono što ne želi. Ne želiš djetetu pripremati meso, to je ok. Nije ok braniti mu da proba negdje drugdje. I to je to. Svoje dijete neću šopati smokićima i kolama, ali isto tako neću dobiti infarkt ako ga tu i tamo pojede/popije na nekom rođendanu. Uostalom, ne znam zašto se obazireš na postove, tvoje je dijete i nijedan te post neće natjerati da se predomisliš. Stvar je mentaliteta u hrv. da ako ne hraniš dijete mesom, odmah si zlostavljač Svako zna što je za njegovo dijete najbolje, a dokle god mu je zdravlje ok (pogle koliko samo ima pretile djece koju šopaju junk food-om i prženim, po meni je to pravo zlostavljanje), čemu briga? Objasniš mu da ti zbog svojih principa ne jedeš meso, ali da ono ima pravo na svoje stavove i da ga nećeš manje voljeti jeo/ne jeo meso
__________________
Adorkable.
pčelica88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2014., 10:09   #452
Da ne oftopičarimo, ovdje ću odgovoriti.

Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
pa znaš da nisam mislio ništa loše, nego ono dijete bi u razvoju trebalo jesti sve, zato sam to napisal.
Kada me ljudi pitaju zašto djetetu dopuštam vegetarijanstvo, obično me to pitaju potpuno sigurni da se djeci vegetarijancima ne razvije mozak do kraja zahvaljujući njihovim majkama koje im ne guraju meso na silu u usta.
Pa nekad malo iznervirano djelujem.

Quote:
Klarion kaže: Pogledaj post
A zašto tvoja kćer ne jede meso? Zato jer joj se ne sviđa ili joj ti ne dopuštaš? Ili postoji neki treći razlog?
Djeca vegetarijanci nisu česti u Hrvatskoj pa sam znatiželjan.
Pretpostavljam da je ona još u osnovnoj školi.
Zato što voli životinje i smatra da je ista stvar hoćemo li pojesti nekog tamo anonimus piceka ili njenog mačka.
Ima 11 godina, vege je nešto manje od godinu dana.
__________________
"Nisam ti ja baš ko ovi tvoji snubeći veprovi, riba napisala da je zgodna i plava pa zvjerad digla obrvu." LBY
Retra is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2014., 10:16   #453
Super je što si se konzultirala s liječnikom. Ako dobiva sve što joj je potrebno, uključujući i proteine, u dovoljnim i kvalitetnim količinama, manje je bitno je li pojela komad piletine ili jaje.
__________________
PIČKA!
Nica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:45.