Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas

Svijet oko nas Za one koji poštuju prirodu...
Podforum Poljoprivreda

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.07.2008., 15:46   #261
Quote:
Mr.Bean kaže: Pogledaj post
Nisam tvrdio da je crkva ustanova bez skandala ali je ne mozez nazvati mafijom

Funky je u pravu ali glede ovoga, pogledaj definiciju mafije i onda raspitaj se (razgooglaj) npr o slućaju Banco Ambrosiano. Nisu ni Vatikanu ruke sasvim čiste...
__________________
..Tako je dirljiva ta briga neutralnih objektivnih i zabrinutih treba pregovarati za Ukrajinu, rastopim se od te empatije.
Roy is online now  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2008., 23:53   #262
Quote:
funky veg kaže: Pogledaj post
KC nije topic. Sveta vodica ju je spomenuo u drugom kontekstu, a ne da se o tome razglaba ovdje. Imaš pdf Religija.
Naravno. Spomenuo ju je u pokušaju skretanja s teme, jer je ostao bez argumenata. Odnosno, nije ih ni imao. Ali, kad netko to skretanje prihvati i ponudi kakav argument, e onda vam ni to ne odgovara. Prihvatite činjenicu da je vaš pogled na svijet, a i način razmišljanja vrlo površan. A ispod površine nema ništa.
crni puž is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2008., 23:09   #263
Quote:
crni puž kaže: Pogledaj post
Naravno. Spomenuo ju je u pokušaju skretanja s teme, jer je ostao bez argumenata. Odnosno, nije ih ni imao. Ali, kad netko to skretanje prihvati i ponudi kakav argument, e onda vam ni to ne odgovara. Prihvatite činjenicu da je vaš pogled na svijet, a i način razmišljanja vrlo površan. A ispod površine nema ništa.
funky veg is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2008., 20:37   #264
Quote:
funky veg kaže: Pogledaj post
Crkva i udruge za prava životinja uopće se ne mogu usporediti.


Članovi udruge Prijatelji životinja doista žive onako kako propovijedaju a nedavno su na Večeri za 5 pokazali i da su vegani.

Nitko razuman i pošten nema im što zamjeriti.
Ne vjerujem da itko od prijatelja životinja živi kako propovijeda.Na kraju krajeva ne svodi se sve na jelo.Isto koriste lijekove,odjeću,strojeve,sve blagodati današnjeg društva za koje su mnoge životinje stradale.Uostalom koliko je staništa i jedinki uništeno da bi danas mogli izražavati mišljenje na forumu?I jesu li sve životinje iste ili su neke jednakije od drugih?Npr. mali tuljani od crijevnih nametnika?Potonje nemilosrdno uništavamo u njihovom prirodnom okolišu,iako u rijetkim slučajevima naruše ravnotežu,rijetko kao i tuljani kada požderu svu ribu,i razbiju hranidbeni lanac.

Hoću reći moramo živjeti,kao vrsta do ovje smo dospjeli zato što smo takvi.Možda bi bilo bolje da smo drugačiji ali,:"Da je baba muško,zvala bi se Duško",to smo što jesmo,oportunisti i svejedi.Zato što smo svejedi i možemo odlučivati o vrsti prehrane,nije li tako?

KINDNESS TO ANIMALS

If I went vegetarian

And didn't eat lambs for dinner,

I think I'd be a better person

And also thinner.



But the lamb is not endangered

And at least I can truthfully say

I have never, ever eaten a barn owl,

So perhaps I am OK.

Wendy Cope
mariobab is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2008., 02:36   #265
Posto je ovo tema o krznu,mogu samo iskreno da kazem da je to jos jedna ljudska glupost i sebicnost. Takve ljude nikad necu razumeti,zensko sam,ali bunde ne volim,niti mi se svidjaju uopste kao modni detalj. Zasto se ne uvede zakon protiv nosenja bundi?
__________________
Etme
Lutijena is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2008., 10:51   #266
Na žalost uzgoj životinja zbog krzna postojati će dokle god ima potražnje.Zakon se ne može uvesti niti neće,jer oni koji nose bunde uglavnom i kroje ili se kreću u krugovima bliskim onima koji kroje zakone.
mariobab is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2008., 17:50   #267
hm...možemo se još malo pozabavit urotom prijatelja životinja?

stvarno sam u šoku - vjerovala sam da se oni zalažu za to da se životinje ne uzgajaju u nehumanim uvjetima zbog ljudske prehrane ili odjeće, za to da se ne testira na životinjama - u kratko da se zalažu za to da životinje ne pate - a kad ono: oni sami muče životinje i puštaju snimke tih mučenja u javnost zbog nekakvog dijaboličnog plana pomoću kojeg žele zavladati svijetom...

sorry, al ne kužim - ako stvarno vjerujete u takvu urotu objasnite mi s kojim ciljem oni to čine...
menada is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2008., 22:27   #268
Ma činjenica je da velika većina ljudi nije spremna poduzeti apsolutno ništa, niti za druge ljude niti za životinje. A neki su toliko sebični i licemjerni da će upravo zbog toga napasti svakoga tko je spreman nešto učiniti. Valjda ih to podsjeća na vlastitu inertnost i sebičnost.

Meni je izuzeno drago da postoje ljudi koji svoje slobodno vrijeme i energiju nesebično ulažu kako bi pokušali olakšati život drugima, ili ljudima ili životinjama.
rrrastaman is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2008., 15:49   #269
Quote:
rrrastaman kaže: Pogledaj post
Ma činjenica je da velika većina ljudi nije spremna poduzeti apsolutno ništa, niti za druge ljude niti za životinje..
ima ih i koji su kilavi i lijeni sami sebi napravit dobro,i čekaju da uvijek netko drugi napravi prvi korak(o čemu god da se radilo),ili valjda žive u iščekivanju imaginarnog super bića mesije koji će kad tad doć i postaviti stvari na svoje mjesto

Quote:
rrrastaman kaže: Pogledaj post
Meni je izuzeno drago da postoje ljudi koji svoje slobodno vrijeme i energiju nesebično ulažu kako bi pokušali olakšati život drugima, ili ljudima ili životinjama.
i meni je drago što postoje takvi,ali nažalost u mojoj blizini takvih je manje nego što,sva sreća,imam prstiju na rukama....previše je toga danas bitnije od davanja dijela sebe nekome ili nečemu,i previše smo okruženi negativnim slikama i lošim vijestima,da ne bi otupili svoje emocije bar malo,....a opet,postoji i jedna lijepa pričica(za malu i veliku djecu) da je sve na ovom svijetu stvoreno za nas,i da smo mi gospodari svega toga,....toliko smo se uživjeli u tu ulogu gospodara,da smo postali pervezni....
skyon is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2008., 15:54   #270
Quote:
mariobab kaže: Pogledaj post
Na žalost uzgoj životinja zbog krzna postojati će dokle god ima potražnje.
ovo je istina,...dok god postoji tržište za prodaju narančastih govana sa svjetlećom dekoracijom,sa mogućnošću da to isto govno proizvodi 2 različita tona,i pri tom vibrira,....to će se narančasto govno proizvodit....za pare sve,jebo sve ostalo,....bitno je biti in
skyon is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2008., 11:39   #271
http://www.youtube.com/watch?v=Qqs3KsRGJoI
Pavor Nocturnus is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2008., 09:13   #272
,obožavam životinje,i žalosno je kako ih ljudi iskorištavaju,ima jedna stara poslovicatko ne voli životinje,ne voli ni ljude,ima tu puno istine!
__________________
NEzaSITNA Miss Ya
Zenabr1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2008., 16:26   #273
Quote:
Zenabr1 kaže: Pogledaj post
,obožavam životinje,i žalosno je kako ih ljudi iskorištavaju,ima jedna stara poslovicatko ne voli životinje,ne voli ni ljude,ima tu puno istine!
Da ziher, i ko ne voli ljude taj ni ne voli grah
Mr.Bean is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2008., 18:04   #274
Quote:
Mr.Bean kaže: Pogledaj post
Da ziher, i ko ne voli ljude taj ni ne voli grah
a sarmu si zaboravio
__________________
NEzaSITNA Miss Ya
Zenabr1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2008., 18:34   #275
Quote:
Zenabr1 kaže: Pogledaj post
,obožavam životinje,i žalosno je kako ih ljudi iskorištavaju,ima jedna stara poslovicatko ne voli životinje,ne voli ni ljude,ima tu puno istine!
Tko ne voli biljke, ne voli ni životinje, tko ne voli životinje, ne voli ni ljude, tko ne voli ljude, ne voli ni minerale, a tko ne voli minerale je nitkov i općenito loš čovjek!
JPK is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2008., 18:53   #276
Quote:
JPK kaže: Pogledaj post
Tko ne voli biljke, ne voli ni životinje, tko ne voli životinje, ne voli ni ljude, tko ne voli ljude, ne voli ni minerale, a tko ne voli minerale je nitkov i općenito loš čovjek!
__________________
NEzaSITNA Miss Ya
Zenabr1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2008., 21:26   #277
Quote:
JPK kaže: Pogledaj post
Tko ne voli biljke, ne voli ni životinje, tko ne voli životinje, ne voli ni ljude, tko ne voli ljude, ne voli ni minerale, a tko ne voli minerale je nitkov i općenito loš čovjek!
Tko rano rani, i sjekira plivat može!
funky veg is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2008., 21:58   #278
Quote:
funky veg kaže: Pogledaj post
Tko rano rani, i sjekira plivat može!
i ona će potonuti,
__________________
NEzaSITNA Miss Ya
Zenabr1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2008., 16:30   #279
Quote:
Zenabr1 kaže: Pogledaj post
,obožavam životinje,i žalosno je kako ih ljudi iskorištavaju,ima jedna stara poslovicatko ne voli životinje,ne voli ni ljude,ima tu puno istine!
A prije su životinje nisu unijali jer?
Dok je ta STARA poslovica nastajala gonilo se za mišlju da te životinje hrane, čuvaju, griju, oblače, voze i štošta drugo. Životinje su zaista bile vrijednije od ljudi i mrziti ih bilo bi pravo glupo...

A i zašto bi netko mrzio životinje?
Krznari?
Pobogu, pa oni ih najviše i vole! Kolko zarađuju od njih i kako im je lako tako zaraditi, moraju ih voljeti, na nekoj iskvarenoj razini naravno.


Danas postoje materijali X puta bolji od krzna, ali krzno je stvar prestiža i dokle god bogati snobovi budu potraživali takvo što, životinje se buju radi krzna ubijale. Tko ima para, svira muziku! Još jedna stara

Jedino da se postrože zakoni i da se dozvoli ubijanje samo starih životinja iz uzgoja poradi krzna, ali onda bi krzno poskupilo i bio bi pravi bum među krivolovcima.

Trebalo bi uopče reći da se krzno smije jedino darovati. Npr. ja želim bundu od tuljana, odem do krznara i zatražim ju, a on kaže: 'Sorry, nemrem, ak me uhvate idemo i ti i ja u zatvor dok se ne izrodi još tolko porodica kolko smo potamanili, a ja ti đabe tuljane nebum ubijal!'
Damned is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2008., 23:21   #280
ima jedna recenica koja je recena valjda kao komentar nekog pokolja u africi, usjekla mi se u sjecanje jer je stvarno istinita, a moze se primjeniti i u ovom slucaju... ljudi ce vidit pokolj na vijestima, zgrazat se sljedecih 5 minuta, a onda ce nastavit sa ručkom. kad sam malo bolje promislio, stvarno je tako
danijel0000 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:10.