Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.11.2011., 18:53   #1041
hvala maya ... do sad me uvijek netko vozio,a moram na ctg i kad se sjetim onog brijega,muka mi dođe...
__________________
slikice_Mia___>accessorize<
ruxy is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2011., 12:43   #1042
Pozdrav svima! Nova sam ovdje i kako mi se bliži termin, a po mjestu stanovanja pripadam u rodilište Merkur imala bih pitanja za cure koje su nedavno rodile tamo:
1) Koliko se pri porodu pazi da se žena ne reže tj. da li vrše epizotomiju kod svake prvorotke po deafoltu? Imaju li one lopte, stolčiće ili bilo šta kako bi se olakšao porođaj?
2) Čitala sam vaše prethodne postove i u više navrata naišla na to da se forsira prirodan porod bez obzira na sve. Zanima je li to još uvijek tako, ako je nekako mi to baš ne djeluje najpametnije...
3) Kako je sa higijenom, je li se puši u wc-ima...?
korina1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2011., 13:21   #1043
jel ima netko da je nedavno rodio na Merkuru?
__________________
slikice_Mia___>accessorize<
ruxy is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2011., 13:13   #1044
Wink

Quote:
ruxy kaže: Pogledaj post
jel ima netko da e nedavno rodio na Merkuru?
Hej.
Evo ja sam prije nekoliko dana rodila u Merkuru i imam samo rijeci pohvale za osoblje i njihov odn
Sto se tice forsiranja prirodnog poroda, nisam stekla dojam da mora biti posto poto. Osobno sam probala prirodno roditi ali su oni procjenili da je bolje ici na carski i to u trenutku dok sam ja sama bila uvjerena da mogu i hocu prorodno. Hvala Bogu da su me poslali na carski.
Takoder su mi kad sam trazila dali da prohodam trudove, donijeli mi i loptu da se na njoj "vozim".
Sto se tice epiduralne, oni su me nagovarali da je uzmem.

E higijena- moram priznat da je higijena na zavidnom nivou, od radaone do soba.

Pusenje- u mojoj sobi sam bila jedini pusac i nisam pusila u wc-u jer sam mogla prosetati dvorista a i druge zene su isto izlazile.

al sam se raspisala... nemojte zamjerit...
__________________
Mala Ritalica
nprikolica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2011., 14:35   #1045
nprikolica jesi li bila cijelo vrijeme sama u rađaoni ili su ti dolazile sestre svako malo? prvi put sam bila sama skoro cijelo vrijeme, bojala sam se da ne rodim sama, kad je već bilo frka onda sam se derala doktoreeeee...ne bi htjela baš ovaj put biti sama toliko dugo :/ a muž ne ide sam nom

i koji dr ti je bio na porodu?

Zadnje uređivanje Tashi : 10.11.2012. at 10:31.
iva0404 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2011., 14:44   #1046
Quote:
nprikolica kaže: Pogledaj post
Hej.
Evo ja sam prije nekoliko dana rodila u Merkuru i imam samo rijeci pohvale za osoblje.....
al sam se raspisala... nemojte zamjerit...
hvala na lijepim riječima, i mene čeka isto kroz 2-3 mjeseca, a još nisam sigurna u koju bih bolnicu išla.
dosad sam vidjela dosta loših stvari za Merkur, navodno su velike gužve u toj bolnici, je li istina?

Zadnje uređivanje Tashi : 28.01.2012. at 12:09. Reason: quote
A.L.I.C.E. is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2011., 15:03   #1047
Quote:
A.L.I.C.E. kaže: Pogledaj post
hvala na lijepim riječima, i mene čeka isto kroz 2-3 mjeseca, a još nisam sigurna u koju bih bolnicu išla.
dosad sam vidjela dosta loših stvari za Merkur, navodno su velike gužve u toj bolnici, je li istina?
hej meni je termin 4.3. ali zbog određenih komplikacija sam svaka 4 tj već sad u trudnič.ambulanti u merkuru na ultrazvuku. Uopće nije gužva po onome kaj sam ja vidjela. Kad sam rodila prije 4 god skroro svoje prvo dijete, isto sam rodila tamo, mislim da je bila puuuno veća gužva nego sad. i tada sam s porodom i svime više manje bila zadovoljna.
iva0404 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2011., 16:16   #1048
Quote:
iva0404 kaže: Pogledaj post
hej meni je termin 4.3. ali zbog određenih komplikacija sam svaka 4 tj već sad u trudnič.ambulanti u merkuru na ultrazvuku. Uopće nije gužva po onome kaj sam ja vidjela. Kad sam rodila prije 4 god skroro svoje prvo dijete, isto sam rodila tamo, mislim da je bila puuuno veća gužva nego sad. i tada sam s porodom i svime više manje bila zadovoljna.
meni je termin 07.03.
uglavnom, nisam još bila u bolnici, moj ginić govori da za sve ima vremena. nadam se da će me tamo primiti, iako ne pripadam toj bolnici.
brzo će prozujati to vrijeme do 3. mjeseca...
A.L.I.C.E. is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2011., 16:21   #1049
Iva, nisam bila sama u radaoni. Sestre su stalno bile tu negdje i svako toliko su dosle i pitale kak sam. Kasnije mi je dosao mm i bile su totalno ljubazne i prema njemu. Sam porod mi je nadgledao dr.Roki a carski dr.Bozic iako je i Roki bio prisutan.

I ja sam se jako dvoumila gdje da rodim jer nisam htjela Petrovu i bez obzira ma lose kaj sam cula o Merkuru, po prijedlogu gin, sam otisla tamo istvarno mi nije zao.

Moram bit iskrena i reci da je bilo i blago zivcanog osoblja ali to su doslovno 2 sestre takve. Njihovu smjenu zguras a ostali svi su mrak.
__________________
Mala Ritalica
nprikolica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2011., 17:12   #1050
nprikolica,hvala,malo si me smirila.. naime,meni je danas termin,ja inaće vodim trudnoću kod dr.Skalaka ali nisam baš zadovoljna skroz s njim,jer mi nije radio ni uzv već skoro 2mj niti mjerio plodnu vodu... samo ctg i pregled... danas me primio dr.Roki,i čini mi se jako ok doktor... jedino nije zadovoljan jer se nisam dogovorila sa dr.Skalakom kakav će biti porod ,jer sam dobila šećer u trudnoći... meni će moj dragi biti samnom na porodu,i nadam se da neće biti problema... ja sam definitivno za epi,al su me neke cure uplašile,jer su rekle da se to mora prije termina reći,napraviti krvne pretrage pa tek onda... ??? vidjet ćemo kaj će mi reći u srijedu na pregledu..

ps.dr.Skalak je kućni prijatelj sa familijom mog dragog,zato uopće i idem gore.. nije loš,al ne radi pola toga kaj drugi rade,pa me panika hvata...
__________________
slikice_Mia___>accessorize<

Zadnje uređivanje Tashi : 10.11.2012. at 10:32.
ruxy is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2011., 19:00   #1051
beba je imala neke ciste na mozgu koje su razvojna faza i prolaze do 28.tjedna i evo kaže moj ginić da ih on više ne vidi, ali još idem u srijedu gore u merkur da čujem njihovo mišljenje...

jooj pa mi se možda sretnemo u rađaoni, ma neće te odbiti sigurno jer ne spadaš gore...mislim. kažeš da želiš tamo roditi i gotovo...ja idem kod dr Dujića na preglede i ok je.

kod Skalaka sam bila par puta u prošloj trudnoći na pregledu prije poroda, isto je bio ok. dosta je stručan i iskusan i gore je već godinama.... radio je gore i pred 28 god dok je mama mene rađala hehe.

meni su svi doktori više manje ok .... ali izdvojila bih dr stasenko, ona je super, i dr zmijanac ona je isto mrak.... Roki je čovjek od zezancije, zna se šalit... ne znam jedino ovu mladu novu ekipu.

ono što se meni svidjelo prvi put je isto higijena, čistačice non stop čiste, u kupaonama i wcima ima onih sredstava za dezinfekciju ruku, ččistoća je zbilja na nivou... sestre za bebe prije 4 god su isto bile ok ali bilo je i groznih. Jedino što mi se gore definitivno nije svidjelo su pedijatri koji ti niš u vezi bebe ne objasne. Grozni su. Iznimka je jedino jedna plava pedijatrica.

joj mogla bi cijeli elaborat napisat.....

Quote:
A.L.I.C.E. kaže: Pogledaj post
meni je termin 07.03.
uglavnom, nisam još bila u bolnici, moj ginić govori da za sve ima vremena. nadam se da će me tamo primiti, iako ne pripadam toj bolnici.
brzo će prozujati to vrijeme do 3. mjeseca...
jel to prva beba? ja sam prvog sina rodila točno na termin, vidjet ću kako će drugi podmladak htjeti van....

Zadnje uređivanje Tashi : 10.11.2012. at 10:33.
iva0404 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2011., 11:34   #1052
Quote:
iva0404 kaže: Pogledaj post
jel to prva beba? ja sam prvog sina rodila točno na termin, vidjet ću kako će drugi podmladak htjeti van....
da, prva je beba, još ne znamo ni je li cura ili dečko, ali baš se veselimo!
dala si mi stvarno puno informacija, sad me zanima jel se može birati kod kojeg doktora želiš ići ili te oni dodijele nekome? mada, iskreno, nije mi to previše bitno. vjerujem da će sve biti ok.

bitno je da su nam bebe zdrave!

da, možda se stvarno i sretnemo u bolnici.
A.L.I.C.E. is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2011., 15:09   #1053
Quote:
nprikolica kaže: Pogledaj post
Hej.
Evo ja sam prije nekoliko dana rodila u Merkuru i imam samo rijeci pohvale za osoblje i njihov odn
Sto se tice forsiranja prirodnog poroda, nisam stekla dojam da mora biti posto poto. Osobno sam probala prirodno roditi ali su oni procjenili da je bolje ici na carski i to u trenutku dok sam ja sama bila uvjerena da mogu i hocu prorodno. Hvala Bogu da su me poslali na carski.
Nprikolica, hvala na informacijama A da li si na carski išla pod totalnom anestezijom ili spinalnom blokadom...? Kakva je praksa sto se toga tice tamo?
korina1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2011., 16:34   #1054
Quote:
korina1 kaže: Pogledaj post
Nprikolica, hvala na informacijama A da li si na carski išla pod totalnom anestezijom ili spinalnom blokadom...? Kakva je praksa sto se toga tice tamo?
Išla sam pod blokadom. Nisam sigurna kakva je baš praksa jer je kolegica s kojom sam dijelila sobu bila pod totalnom anestezijom. Mislim da je stvar od slučaja do slučaja. Naime, ona je išla na hitni carski bez pokušaja prirodnog poroda a ja sam probala prirodno i već sam primila epiduralnu. Tako da su se kod mene umjesto nove doze epiduralne odlučili na carski.
__________________
Mala Ritalica
nprikolica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2011., 11:57   #1055
A je li zna netko mozda kako je s epizotomijom kod prvorotkinja? A dojenjem, da li sestre pokažu kako treba dojiti...? Hvala!
korina1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2011., 15:00   #1056
Quote:
korina1 kaže: Pogledaj post
A je li zna netko mozda kako je s epizotomijom kod prvorotkinja? A dojenjem, da li sestre pokažu kako treba dojiti...? Hvala!
a ovisi kako ti porod teče, ne znam , ima žena koje su tako elastične da ih ne režu,al mene su prvi put zarezali..a kaj se dojenja tiče sestre su ok, pokažu ti.
iva0404 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2011., 15:05   #1057
Quote:
iva0404 kaže: Pogledaj post
a ovisi kako ti porod teče, ne znam , ima žena koje su tako elastične da ih ne režu,al mene su prvi put zarezali..a kaj se dojenja tiče sestre su ok, pokažu ti.
ali se babice ni ne trude baš da ti masažom pomognu da ne popucaš. boli ih briga ukratko. ako nisi elastična režu te bez razmišljanja za razliku recimo od svetog duha gdje si babice zaista daju truda.
__________________
"Ljudska je glupost institucionalizirana i poticana od društva, a svaki oblik borbe protiv nje unaprijed je osuđen na propast." - Krleža
rossi79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2011., 15:26   #1058
Quote:
rossi79 kaže: Pogledaj post
ali se babice ni ne trude baš da ti masažom pomognu da ne popucaš. boli ih briga ukratko. ako nisi elastična režu te bez razmišljanja za razliku recimo od svetog duha gdje si babice zaista daju truda.
e tu si u pravu.. nije me nitko masirao...
iva0404 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2011., 20:18   #1059
pozz

pozz cure evo i ja se pripremam na porod u merkuru termin mi je 15.01 ali me dok. poslala već ovaj tjedan gore jer sumnja na prijevremeni porod pa me zanima jel zna koja od vas raspored rada doktora?
hvala!!!
lady25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2011., 21:15   #1060
Quote:
lady25 kaže: Pogledaj post
pozz cure evo i ja se pripremam na porod u merkuru termin mi je 15.01 ali me dok. poslala već ovaj tjedan gore jer sumnja na prijevremeni porod pa me zanima jel zna koja od vas raspored rada doktora?
hvala!!!
ja samo znam da je srijedom dr.Duić (on ti je šef ginekologije ja idem k njemu na uzv)... a ostale dane ti nažalost ne znam :/ probaj nači broj od trudničke ambulante pa pitati.... za običan pregled u trudničkoj se ne moraš naručivati ali ako imaš i uputnicu za uzv moraš nazvat i naručit se!
iva0404 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:36.