Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.04.2008., 16:00   #21
hmmm.....neću te tješiti jer znam da ništa od lijepih riječi (rakije, rakije amo, jer utjehe nema u vodi ). Znam da je meni svaki dan čekanja bio predugačak i da mi je dan kad me je nazvala sestra Nada donio olakšanje, uzbuđenje i sreću...al' što je tu je....ako se mora čekati, mora se...bude i to nekako prošlo...

kaj je s danicic...niš se više ne javlja
a jel znaš kako je more26?
kad ce ona doma?

(to da ti malo skrenem pažnju i na druge )

pusa draga...i, tek usput..danas sam na 107
__________________
Put u pakao popločan je dobrim namjerama!
damica46 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2008., 16:02   #22
Thumbs up operacija

Bok svima. E fala bogu kaj se konacno ovaj topic malo probudio. Zahvaljujuci prije svega Damici i Orsi. Daklem, dragi moji ja se danas vratila iz bolnice sa slleva. Sve je dobro proteklo da ne moze bolje iako sam imala i dvije dodatne, usputne operacije zucnih kamenaca i hijatalne hernije. Iako nemam jos nekih konkretnih iskustava mislim o skidanju kila poslije, mogu Vam reci da nista nije neizdrzivo bolno, da su Beslin i sve sestre izuzeno ljubazne. Beslin je dusa od covjeka i slazem se s Damicom u poptunosti. Covjek je svaki dan navecer zvao, a preko vikenda dolazio zbog svojih pacijenata.
Dakle, ja sam od onih koji su skinuli 10 kila prije. Primili me u bolnicu prije tjedan dana, ponedjeljak 31. 3 i operirana sam u cetvrtak 3.4. Prva tri dana vam ne rade nista, naravno ako ste sve obavili unaprijed, one predoperativne pretrage. Ali vas muce dijetalnom hranom i 2 litre vode na dan. Dijeta je stvarno uzas - ujutro dva dvopekica i caj, za rucak piletina i brokula, a za veceru malo rizice i cikle. No, ja nisam bila gladna jer sam i prije bila na slicnoj dijeti. To je priprema za operaciju. Dan prije operacije zadnji obrok Vam je rucak, samo juhica - i to je vec pocetak vaseg novog zivota nejedenja. Popodne dobijete dvije litre vode sa gorkom soli od cega idete na WC svakih pet minuta. Dobijete jos tableticu za spavanje po zelji i to je to. Na dan operacije pikicu u guzu za smirenje i.... Ljudi moji ja sam samo registrirala da su dovezli u operacijusku salu. Par minuta nakon toga sam spavala.
Beslin sada sve sto moze radi laporoskopski iako me upzorio ako se nesto zakomplicira ili bude ugrozen moj zivot da ce me klasicno rezati. To mi je iskreno bio veci strah nego sama operacija jer sam srela covjeka na odjelu koji se 14 dana oporavljao poslije takvog rezanja. Fala bogu ja imam rupice. I to boli, ali boze sveti ja sam dva puta dnevno trazila nesto protiv bolova. Najveca nocna mora su mi bili drenovi, komada dva, inace jedan ako se radi samo sleeve i to zato sto se nespretno s njima dizati. I inace spava se samo na ledjima, rupice bole ili stezu. Prva dva dana vas hrane samo infuzijom i ne smijete nista piti. Treci dan uz to voda na zlicice, cetvrti isto voda na zlicice u vecim kolicinama.
Ali dragi moji, najdivnija stvar je sto uopce niste gladni. Pitala sam Beslina jel to zbog infuzija, on kaze ne zbog receptora koje mi je uklonio iz zeluca. Prehrana dalje. Barem jos osam dana tekuca, sto znaci 2 l vode, bistra juhica ili gusta ali bez tijesta, te tekuci jogurt. Kolicine, svaki obrok jedan salica iliti do 2 dcl. Ljudi moji probala sam pojesti nesto domace juhice reda radi. Nakon manje od 10 zlica imam osjecaj kao poslije obilnog prezderavanja (znate o cemu pricam) Zivio Beslin!!!!!!!!!!!!!!! JUPI
Nastavak slijedi kad se malo odmorim. Pitanje damici kaj je ona sve jela prvi mjesec i koliko je skinula. Inace Mirosevicka mi je rekla da im je sad ovih dana bila zena mjesec dana nakon sleeva koja je skinula 15 kg. Ja sam vec skinula 15, 10 prije i 5 u bolnici. Ak je to tako to bu se vidjelo. Inace Damica i ja smo vrlo blizu. Ja sam prvi put kada sam dosla imala 158 kg na visinu od 172, a danas 143,3.
Pozdrav svima
more26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2008., 16:34   #23
pozdrav more, pozdrav i čestitke

drago mi je da su tvoja iskustva identična mojima, želim da ti rane što brže zarastaju nakon što izvade konce, a kile da se samo tope...evo, ja sam do sada skinula 61 kg...nešto prije operacije (na početku cijele priče sam težila skromnih 168,8 kg), a pri izlasku iz bolnice (14.11.) sam imala 151...sada 107, jutros bila na vagi ...dakle lijepih 44 u nepunih 5 mjeseci...samo da te upozorim, u početku kile idu brže dolje, kasnije se to uspori...ali..idu dolje, nisam pretjerano gladna (smo ponekad osjetim glad, i to ne neizdrživu), a jedem...hm....najbolje mi pašu juhe i jogurti, ali jedem sve pomalo, pazim da nije jako masno (i meni su otfrkarili žuč) i kalorično, sve više se i krećem (nisam se prije smjela zbog embolije kretati tako da je to još malo usporilo skidanje kila jer se nisam "trošila" ) ....ma bitno je da obroci nisu veliki i da dobro prožvačeš (kad nakon 1 mjeseca budeš smjela jesti krutu hranu)...neću više gnjaviti...javi nam kako si i još jednom BRAVO
__________________
Put u pakao popločan je dobrim namjerama!
damica46 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2008., 16:42   #24
Talking

eda, zaboravih umalo ...more i orsa..ona kaj vam sljeduje je jedan veliiiiiki problem...a to je odjeća...tak se brzo mršavi da ste stalno "gole"...kupiš nekaj na gumicu a za mjesec dana mi muž veli: "a kad si kupila te dimije?"

ali, bumo se nekak i s tim problemom pohrvale kad smo se mogle s kilama

i samo da još nadodam...danas sam bila kod pulmologa na kontroli i veli da sam ZDRAVA.... jeeeeeeeeeeeeeeeessssssssssss
__________________
Put u pakao popločan je dobrim namjerama!
damica46 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2008., 22:01   #25
bas su me razveselile vasi postovi, zrace optimizmom...
ja cekam za trakicu, ali dopustit cete mi da povremeno skicnem malo i ovdje medu vas......
__________________
Sve sto pisem krece sa Navodno....
Zrikavica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2008., 22:56   #26
Bravo na novo otvorenom topicu! Čestitke svima koji ćitaju ovaj topic jer i to je već veliki korak, znači da razmišljate o svom životu. Najveće čestitke i najljepše želje onima koji su skinuli jakooo puno kilograma!! Brzi oporavak operiranima, a onima koji čekaju poziv-da ga dočekaju čim prije!!! SRETNO SVIMA
drazenka is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2008., 13:47   #27
Pozdravljam ekipu i evo pozvali me danas da dođem sutra ujutro na odjel.
Držite fige.Vidimo se na kavici
orsa is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2008., 14:07   #28
to orsa, tooooooooooooooooooo

veselim se gotovo kao onda kad su pozvali mene

vidimo se, svakao mi se javi....

šaljem pusa koliko imaš kilograma ....a kad se vidimo bum ti dala bar jednu
__________________
Put u pakao popločan je dobrim namjerama!
damica46 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2008., 14:16   #29
hvala drazenki i zri na podršci....cure, dođite nam češće jer sad budemo more26 i ja pomalo usamljene dok nam se orsa ne vrati...ali...kad nam dođe....bute vidle kak bu ovaj topić postajao sve lakši i lakši svaki dan
__________________
Put u pakao popločan je dobrim namjerama!
damica46 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2008., 21:06   #30
Damica kad vidim kako ide tebi s kilogramima požalim što i ja nisam bila na sleevu. Ali ja sam sretna što sam uopšte došla u obzir za trakicu. Doktor mi je rekao nakon operacije da sam ja bila njegov najelegantniji pacijent. Meni ti je nakon operacije otišlo u nepuna dva mjeseca 14 kilograma. Ali najvažnije je da u ova dva mjeseca nijednom nisam bila gladna, ali doslovce nijednom.
__________________
Kad odrastem bit ću The Whale
drazenka is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2008., 21:24   #31
jel to sta je orsa pozvana znaci da je doktor beslin poceo operrirati??nadam se da da, i da cu i ja skoro biti pozvana.
sretno orsa
__________________
Sve sto pisem krece sa Navodno....
Zrikavica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2008., 11:19   #32
Quote:
damica46 kaže: Pogledaj post
eda, zaboravih umalo ...more i orsa..ona kaj vam sljeduje je jedan veliiiiiki problem...a to je odjeća...tak se brzo mršavi da ste stalno "gole"...kupiš nekaj na gumicu a za mjesec dana mi muž veli: "a kad si kupila te dimije?"

ali, bumo se nekak i s tim problemom pohrvale kad smo se mogle s kilama

i samo da još nadodam...danas sam bila kod pulmologa na kontroli i veli da sam ZDRAVA.... jeeeeeeeeeeeeeeeessssssssssss

Ej damice ti si moj uzor. Jedva cekam da dodjem do faze kupovanja nove oblekeDaj mi pomogni oko prehrane u prvih mjesec dana. Ovi u bolnici mi bas nisu dobro objasnili. Beslinko mi je samo rekao prvih osam dana juhice i jogurt, a sestra Nada da moze i 14. Kaj poslije? Sokovi ili kasice.
Inace Orsa mi se javila da je od danas u bolnici. Izgleda da cemo ona i ja u kupovinu nove obleke, a tebe vodimo kao modnog gurua.
more26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2008., 15:16   #33
evo more pojašnjenja u svezi glede (ne malog mede) prehrane: prvih 14 dana (možeš rađe duže) jedeš samo tekuće...dakle...nezakuhane juhe, tekući jogurt, tekućina od kompota....pa opet juhu, pa jogurt..sve to začiniš s friškom vodicom
slijedećih 14 dana ide kašasta prehrana..e, tu je već izbor malo veći...znači mogu juhe u kojima zdrobiš zelenje (bljak, ne volim mrkvu ), skuhaš neki kompot (bez šečera, naravno) pa zdrobiš voće, jogurte u svakom obliku (kefir, ab kulturu..kaj ti već paše)...i naravno, nezaobilazni čokolino (frutolino, grisolino...ma ima ih na izbor ), zdrobiš neko kuhano povrće...i slično...bitno je da obroci budu mali (do 2 dcl) ali zato moraš jesti češće...meni Bešlin reče svakih 2-3 sata pomalo...
nakon cca 1 mjeseca možeš polako prelaziti na krutu hranu...pod time mislim SVU hranu (osim one za koju znaš da ti je fina )...naravno slatko, alkohol, kruh, masno...to zaboravi ili bar izbjegavaj u širokom luku
dakle, nakon tog famoznog uvoda slično je kao kad si držala dijetu...s bitnom razlikom...nisi previše gladna tj. jako malo si gladna.
ja se uopće ne suzdržavam kad me uhvati jaaaaka želja za nečim...evo, neki dan sam poželjela pizzu...pojedoh 1/4 pizze a onda šou...imala sam osjećaj da imam 2 tone hrane u želucu, gotovo sam plakala od muke...i kaj mi onda to treba? hoću reći, nemreš niti približno pojesti ono kaj si do sad mogla, ma ne niti približno nego to uopće nije za usporedbu...nemaš to kam utrpati...
malo ti je bed jer hrana postaje dosadna i bezlična, ne znaš više kaj da jedeš...meso pečeš u taflonskoj tavici ili kuhaš ...ali nekak mi je glupo da nemrem pojesti niti cijeli komadić pilećeg filea ili cijeli file oslića...ja ne volim kuhano povrće, tak da ga baš i ne klopam, ali voće volim i u njemu se davim..svakih 2 sata 3-4 jagode , pola kruške ili jabuke...draga, sanjaj dan kad ćeš moći pojesti cijelu naranđu
eto, to je to o klopi
inače, čula sam se s orsom, u sobi 1 je, čeka operaciju u petak ili ponedjeljak...išla budem k njoj pa ti javim kak je (ak ne danas onda sutra)

što se odjeće tiće...pitala ja cure na lap-u di da se oblečem...poslale su me u graz...ali, budem još malo pričekala s takvim shopingom (pa i vas dvije me morate stići s kilažom) dok dođem ispod 100 tak da ne idem samo po jedne hlače...ali, kad trio fantastikus dođe...nek nas se čuvaju austrijanci....

pozdrav, pusa i.....yes, baby, yes, skidaj te kile, onda bumo skinule i kožu....pa ak treba i obukle bikini
__________________
Put u pakao popločan je dobrim namjerama!
damica46 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2008., 20:15   #34
Quote:
drazenka kaže: Pogledaj post
Damica kad vidim kako ide tebi s kilogramima požalim što i ja nisam bila na sleevu. Ali ja sam sretna što sam uopšte došla u obzir za trakicu. Doktor mi je rekao nakon operacije da sam ja bila njegov najelegantniji pacijent. Meni ti je nakon operacije otišlo u nepuna dva mjeseca 14 kilograma. Ali najvažnije je da u ova dva mjeseca nijednom nisam bila gladna, ali doslovce nijednom.

ma ne samo da je bitno da skidamo kile, nama je svima najvažnije da nismo gladni...jel da možemo gladovati ne bismo ni trebali operaciju...zato mi je drago što nam drazenka nije gladna...a bogme, ni 14 kila manjka nije baš za baciti...svaka čast
samo hrabro u nove pobjede i budi i nadalje najelegantniji pacijent ...siroti Bešlin, taj se nekaj nagleda saleka..on sigurno nikad ne jede salenjake
__________________
Put u pakao popločan je dobrim namjerama!
damica46 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2008., 20:17   #35
Quote:
zri kaže: Pogledaj post
jel to sta je orsa pozvana znaci da je doktor beslin poceo operrirati??nadam se da da, i da cu i ja skoro biti pozvana.
sretno orsa

očito da operacije idu dalje...inače, orsa je super....danas ju posjetih...smije se ko blesava i jedva čeka da se pridruži sleevericama

a tebi želim što skoriju operaciju
__________________
Put u pakao popločan je dobrim namjerama!
damica46 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2008., 09:54   #36
Pozdrav sestrama po želucu, sretno s novim topicom i gubljenjem kila!!!
Nadalina_1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2008., 10:58   #37
-4 kg

Bok cure. Ej Damice hvala na savjetima. To mi puno znaci. Ja se danas vagala i ne mogu vjerovati jos 4 kg manje, sve mislim da mi je vaga popizdilaTo znaci ukupno 19 kg manje od prvobitnog stanja, 10 kg prije operacije, 5 u bolnici i 4 od ponedjeljka. Juuuuuuuuuppppppppi!
Sutra idem na vadjenje konaca i cure, vec bi sada svaki dan Beslinu ljubila ruke od zahvalnosti. Posjetit cu i Orsu osim ako vec ne bude na operaciji. Za sve one koje se dvoume izmedu sleeva i trakice, iz svega kaj sam ja procitala i ovog kratkog iskustva, sleeve je bolja opcija. Kao prvo nista ti ne moze zapeti u grlu, trakica ti ne moze spasti jer je nemas i sto je najvaznije uklonjeni su i receptori gladi i to djeluje od prvog dana. Kod trakice si uvijek gladan, a zeludac ti se smanji tek kad ju do kraja stegne. Cure ja sam ovih dana jedva jela salicu juhe u tri obroka i sto kaze Damica imas osjecaj nakon 6-7 zlica kao da si se prezderao sendvicima. Uz to pijem 1,5 litru caja i malo vodice i cak mi ne pada na pamet hrana
Pozdrav svima
more26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2008., 13:20   #38
Quote:
more26 kaže: Pogledaj post
BZa sve one koje se dvoume izmedu sleeva i trakice, iz svega kaj sam ja procitala i ovog kratkog iskustva, sleeve je bolja opcija. Kao prvo nista ti ne moze zapeti u grlu, trakica ti ne moze spasti jer je nemas i sto je najvaznije uklonjeni su i receptori gladi i to djeluje od prvog dana. Kod trakice si uvijek gladan, a zeludac ti se smanji tek kad ju do kraja stegne.
malo bih prokomentirala:
sleev ide samo iznad određenog BMI, dakle za sleev moraš ispunjavati neke uvjete, kao i kod trakice, dakle ne mogu biti svi kandidati za sleev pa mislim da nema tu dvoumljenja između jednog i drugog, mislim da su rijetki imali mogućnost birati. sa mojim BMI prije operacije nisam bila kandidat za sleev. operacija ugradnje trakice se obavlja laparoskopski dakle manji su rezovi...
ne znam zašto misliš da si sa trakicom stalno gladan, kad nisi. ono o čemu mi pričamo je psihološka glad, uzrokovana ovisnošću o hrani za koju mislim ni uklanjanje receptora gladi ne pomažu. dakle, mislim da se psihološka glad pojavljuje u oba slučaja.
želudac se sa trakicom smanjuje postepeno, već kad je trakica ugrađena nisi u mogućnosti toliko jesti pa se time i želudac smanjuje. sa više mililitara, manje jedeš, dakle i želudac je sve manji i manji.
kile možda idu sporije dolje ali se koža bolje povlači obzirom da nije drastičan gubitak kilograma.
želim samo reći da nema tu koja je bolja opcija a koja lošija, obje postoje iz određenih razloga, a mislim da se glad (ona prava) može očekivati i u jednom i u drugom slučaju, to je nešto što je nužno, inače nikada ne bi jeli...

puno pozdrava svima...
__________________
"predatorica"
petra_pan is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2008., 13:33   #39
Quote:
petra_pan kaže: Pogledaj post
sa više mililitara, manje jedeš, dakle i želudac je sve manji i manji.
Ovo je apsolutno istina. Meni su skinuli trakicu, a želudac mi je svejedno ostao malen i sita sam od jednog deci juhe.
The Whale is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2008., 13:59   #40
Quote:
more26 kaže: Pogledaj post
Za sve one koje se dvoume izmedu sleeva i trakice, iz svega kaj sam ja procitala i ovog kratkog iskustva, sleeve je bolja opcija. Kao prvo nista ti ne moze zapeti u grlu, trakica ti ne moze spasti jer je nemas i sto je najvaznije uklonjeni su i receptori gladi i to djeluje od prvog dana. Kod trakice si uvijek gladan, a zeludac ti se smanji tek kad ju do kraja stegne. Cure ja sam ovih dana jedva jela salicu juhe u tri obroka i sto kaze Damica imas osjecaj nakon 6-7 zlica kao da si se prezderao sendvicima. Uz to pijem 1,5 litru caja i malo vodice i cak mi ne pada na pamet hrana
Pozdrav svima

Nema tu dvoumljenja, ako ti je BMI oko i preko 50 nemaš previše izbora.
Svaka operacija nosi svoj rizik, nama trakica može past,ali i tebi se stara moja može želudac proširit ako ne budeš disciplinirana, pa si opet u problemu i jedino možeš razmišljat o želučanoj premosnici koja se još ne radi kod nas.
Također nije točno da si sa trakicom stalno gladan...ja san sa svojih 5.5 ml jako zadovoljna i dešava mi se da zaboravljam jest...Sve u svemu sve ima svoj + i -
Nadalina_1 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:31.