Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.12.2012., 09:27   #1021
Quote:
Sebina kaže: Pogledaj post
Nije to sve. Ima i jos mnogo vise dokaza iz Biblije da se zena treba pokriti.

Ako nekoga interesuje moze da mi posalje privatnu poruku.
ne usudim se opće slati pp. Još niti jednu ne napisah...zanima me gdje se žena pokriva, po bibliji....još više kad se otkriva, do...po želji srca svoga...nauči me. Može?? I pp vrijedi
dominik01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2012., 10:44   #1022
Quote:
musa kaže: Pogledaj post
nabrajati sve krivice zapada je off i prevelik tematski zalogaj.
Naturali ste 10 stranica o tom zapadu koji vam je pitajboga što skrivio, a sad je kao off i prevelik zalogaj.Yeah right.
Da u ovih par stranica niste mogli odgovoriti koji je problem zapada. Netko bi mogao pomisliti da neznate odgovor, da vam zapad ništ nije kriv.Budite oprezni.Mene je već uhvatio blagi virus sumnje.

Quote:
musa kaže: Pogledaj post
po pitanju zena neka pomete zapad svoj prag i postavi stvari onako kako zagovara a to je ravnopravnost muskaraca i zena jer to na zapadu ne postoji niti funkcionise. jedino vam dobro dodju primjeri iz muslimanskog i jos nekih drustava kojom se vadite da ste "dobro"
A na istoku postoji? Da, tamo ravnopravnost muškaraca i žena cvjeta u sve šesnaest.Stavili smo hrpu linkova koja to dokazuje.Muslimanska društva još služe za primjer? Mora da me zajebavaš. Dakle, žene ne mogu voziti automobile, ne mogu se oblačiti kako ih volja, moraju nositi šatore jer su žene, ne mogu se školovati i raditi, ne mogu birati životnog partnera... Imaš pravo, zapad bi se trebao ugledati na istok i vratiti nekih šest stoljeća u prošlost.Gle, ja se ovdje na zapadu osjećam poprilično ravnopravnom, to što ti imaš potrebu podmetati ili ti to smeta ili smatraš da je krivica zapada upravo to što ženama daje vozačku dozvolu, sloboda oblačenja, pravo na obrazovanje, rad i plaću, eeee to je već off i prevelik tematski zalogaj.

Quote:
musa kaže: Pogledaj post
muslimani ne svode zeninu vrijednost na pokrivanje tijela i tako tvrditi je isto kao kad bih ja rekao da zapad zeninu vrijednost svodi na NEpokrivanje tijela. premda se na zapadu otkrivanje i izlaganje zenskog tijela vise forsira vrjednuje i placa nego na istoku pokrivanje, pa ti sad gledaj ko ima kakve vrijednosti
Zapad ne svodi ženinu vrijednost na nepokrivanje tijela, štogod to značilo.Ja se nosim u dugu majicu i traperice ali nisam izopćena iz društva, i dalje sam ravnopravna muškarcu, jednaka pred zakonom, sva moja osnovna prava su osigurana.Moja vrijednost na zapadu se ne svodi po dijelovima tijela koje sam pokrila kao na istoku.Niti se moram pokrivati da nekog ne zavedem jer ovdje nisam i ne služim kao seksualan objekt.

Quote:
musa kaže: Pogledaj post
premda se na zapadu otkrivanje i izlaganje zenskog tijela vise forsira vrjednuje i placa nego na istoku pokrivanje, pa ti sad gledaj ko ima kakve vrijednosti
Ame briga? Zašto bi? Ja svoju intimu čuvam za sebe, zapad mi je nametnuo to pravo. Što ću radi nekih besramnica odreći se svih ostalih prava i ići živjeti u Afganistanu? Da, to se čini razumnim.
pahulja8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2012., 11:14   #1023
Što se tiče oblačenja, stvar je u mogućnosti izbora. Ja kao žensko na zapadu imam potpuno pravo odlučiti sama kako ću se oblačiti. Možete vi ne znam kako pričati da se žene na Zapadu oblače kako im je nametnuto, ja baš ne mislim da je tako. Osobno ne osjećam nikakav pritisak što se tiče toga, nitko mi ne nameće da moram hodati gologuza, i sigurno neću hodati u nečem u čem se ne osjećam ugodno samo zato jer mi to netko drugi nalaže...Ukoliko se želim pokriti, pokrit ću se. Ukoliko ne želim (što ne želim, jer se ne sramim vlastitog tijela i ne mislim da je loše što će mi netko vidjeti noge ), neću se pokriti. Žene u muslimanskim zemljama nemaju taj izbor, one se moraju pokriti. I to je ugrožavanje njihovih prava.
Dakle, nemam ništa protiv pokrivanja samog po sebi (iako nikako ne mogu shvatiti taj odnos prema ženskom tijelu kao nečem šta se treba manično skrivati), ali imam problem sa indoktrinacijom od malena i nametanjem pokrivanja ženama bez mogućnosti izbora. Lako je reći "pa one to očito žele nositi". Htjela bih i ja da mi se prijeti od malena vječnim paklenim mukama ili bacanjem kiseline na facu.
__________________
"Ja jesam produkt ove civilizacije, ali ne i njezin sljedbenik." I.Č.
stupified is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2012., 11:21   #1024
Quote:
Shady kaže: Pogledaj post
Quote:
Uopće nije tako ND. Muškarac i žena su jednaki, a taj ajet treba sagledati u kulturno povijesnom ambijentu u kojemu je nastao. To sam već objasnio na prethodnim stranicama ove teme. Inače, hijerarhija uvijek mora postojati, kako u svijetu životinja tako i u svijetu ljudi. Ali to ne znači da je netko manje bitan, ponajmanje žena. Pozdrav
Problem je da je Islam zaostao u doba šatora i deva. Tu se moraš pomoliti da nađeš izvor vode ili da se ujutro ne probudiš zaklan...
takva svijest je doživljela slabu transformaciju a najočitija je u odnosu spram žena koje su pokretno vlasništvo.

Za razliku od prirode mi smo društveni pa prirodni zakoni VIŠE ne važe jer smo vlastiti svijet podrštvenili odnosno humanizirali. Tako starce više ne ostavljamo na planinama, niti invalide....pa čak ne koljemo divljački ni životinje...jednostavno smo se tijekom svih tih stoljeća promjenili a to je išlo jako teško.

Udariti ženu da se zna tko je gazda u kući je hijerarhija bazirana na strahu. Ti i žena ste partneri a ne učesnici poslovnog odnosa šef-radnik.
Kad religijski sustav kaže i vjeruje da je dobro neposlušnu ženu istući onda smo zapali u mentalni i duhovni anakronizam.

A to će je vratiti jednom kao bumerang...
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2012., 11:50   #1025
Odrubio tinejđerki glavu jer se nije htjela udati za njega.

http://www.allvoices.com/contributed...-in-vain-video

U zatvoru i silovana i njezino dijete. Zatvor produžen jer se ne želi udati za svog silovatelja, iako ga je prije prijavila policiji. Na inzistiranje Zapada, oslobođena, ali silovatelj bez ikakve sudske kazne, jer afganistanski islamistički "zakon" traži 4 svjedoka za svako silovanje itd. itd. itd.

__________________
Muhamed ženomrzac: "...ja sam vidio da ste vi (žene) većina stanovnika pakla."
"Nisam vidio da itko ima manje inteligencije i manje vjere u sebi od vas."
Sahih al-Bukhari 304
Nepoznati is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2012., 12:09   #1026
Quote:
Shady kaže: Pogledaj post
Muškarac i žena su jednaki, a taj ajet treba sagledati u kulturno povijesnom ambijentu u kojemu je nastao.
Pa to svi ateisti stalno ponavljaju.

Bibliju i Kuran "treba sagledati u kulturno povijesnom ambijentu u kojemu su nastali". Danas ići tvrditi da je tamo zapisano nešto od Allaha/Boga/Isusa/Manitua za sva vremena i moralno vrijedno za nas danas je nonsens, s kojim se suočavamo svaki puta kada pročitamo bilo koji ajet ili redak iz tih pljesnivih spisa.

Oni su imali svoju vrijednost u pradavna vremena, ali danas ne.

Danas imamo drugačiju etiku, drugačije mogućnosti i spoznaje. Zašto zakapati um i srce u davno zastarjela shvaćanja? Priča da je nešto "poručio Bog" štetna je propaganda, koja nas unazađuje kao ljudska bića.
__________________
Muhamed ženomrzac: "...ja sam vidio da ste vi (žene) većina stanovnika pakla."
"Nisam vidio da itko ima manje inteligencije i manje vjere u sebi od vas."
Sahih al-Bukhari 304
Nepoznati is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2012., 12:46   #1027
Quote:
stupified kaže: Pogledaj post
Žene u muslimanskim zemljama nemaju taj izbor, one se moraju pokriti. I to je ugrožavanje njihovih prava.
Dakle, nemam ništa protiv pokrivanja samog po sebi (iako nikako ne mogu shvatiti taj odnos prema ženskom tijelu kao nečem šta se treba manično skrivati), ali imam problem sa indoktrinacijom od malena i nametanjem pokrivanja ženama bez mogućnosti izbora. Lako je reći "pa one to očito žele nositi". Htjela bih i ja da mi se prijeti od malena vječnim paklenim mukama ili bacanjem kiseline na facu.
u Egiptu je 80% zena pokriveno a po njihovom zakonu ne moraju biti pokrivene. Znaci primjer za udzbenika, direktno protiv vase neispravne tvrdnje
Golden-Boy is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2012., 14:53   #1028
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Odrubio tinejđerki glavu jer se nije htjela udati za njega.

http://www.allvoices.com/contributed...-in-vain-video

U zatvoru i silovana i njezino dijete. Zatvor produžen jer se ne želi udati za svog silovatelja, iako ga je prije prijavila policiji. Na inzistiranje Zapada, oslobođena, ali silovatelj bez ikakve sudske kazne, jer afganistanski islamistički "zakon" traži 4 svjedoka za svako silovanje itd. itd. itd.

Nepojmljivo je da bi muslimanski vjernik - ne silovao, nego niti nanio najmanju bol nekome. Očito je da se radi o bijednicima. A taj zakon o 4 svjedoka ne važi za silovanje. Pravilo o 4 svjedoka je donijeto u zaštitu žena - da oni koji obijede ženu za bludničenje, i sami budu izbičovani ako to ne dokažu sa četiri čestita svjedoka (ne svaka svjedoka). A to što je zakon promijenio forumu samo je znak sljepoće talibana, vehabija i drugih koji su tamo u afganistanu našli pogodno tle za širenje svog primitivizma... A upravo su im to amerikanci omogućili. Bog im je stavio koprene na oči i oni sprovode zle zakone misleći da rade nešto dobro, pa štite muškarce, umjesto da štite žene. Muslimani sve to osuđuju kao što i vi osuđujete. Pozdrav


Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
Problem je da je Islam zaostao u doba šatora i deva. Tu se moraš pomoliti da nađeš izvor vode ili da se ujutro ne probudiš zaklan...
takva svijest je doživljela slabu transformaciju a najočitija je u odnosu spram žena koje su pokretno vlasništvo.

Za razliku od prirode mi smo društveni pa prirodni zakoni VIŠE ne važe jer smo vlastiti svijet podrštvenili odnosno humanizirali. Tako starce više ne ostavljamo na planinama, niti invalide.... pa čak ne koljemo divljački ni životinje... jednostavno smo se tijekom svih tih stoljeća promjenili a to je išlo jako teško.

Udariti ženu da se zna tko je gazda u kući je hijerarhija bazirana na strahu. Ti i žena ste partneri a ne učesnici poslovnog odnosa šef-radnik.
Kad religijski sustav kaže i vjeruje da je dobro neposlušnu ženu istući onda smo zapali u mentalni i duhovni anakronizam. A to će je vratiti jednom kao bumerang...
Nad nikim se ne smije nasilje vršiti. Danas je velika agresija na muslimanske prostore a na žalost ti i Nepoznati joj se pridružujete ovakvim postovima. Ja sam na ranijim stranicama sve to objasnio o čemu se radi, pa možeš pročitati. Pozdrav
Shady is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2012., 15:33   #1029
Quote:
Shady kaže: Pogledaj post
Nepojmljivo je da bi muslimanski vjernik - ne silovao, nego niti nanio najmanju bol nekome. Očito je da se radi o bijednicima. A taj zakon o 4 svjedoka ne važi za silovanje. Pravilo o 4 svjedoka je donijeto u zaštitu žena - da oni koji obijede ženu za bludničenje, i sami budu izbičovani ako to ne dokažu sa četiri čestita svjedoka (ne svaka svjedoka). A to što je zakon promijenio forumu samo je znak sljepoće talibana, vehabija i drugih koji su tamo u afganistanu našli pogodno tle za širenje svog primitivizma... A upravo su im to amerikanci omogućili. Bog im je stavio koprene na oči i oni sprovode zle zakone misleći da rade nešto dobro, pa štite muškarce, umjesto da štite žene. Muslimani sve to osuđuju kao što i vi osuđujete. Pozdrav
Sasvim je jasno, da kad se Kur'anski propis o zaštiti žene (tko optuži ženu za blud mora imati 4 svjedoka) na najcrnji mogući način izvrne u suprotnost tom propisu, da to ovdje više nema veze s islamom, već samo s usijanim glavama... ili pak (ako je riječ o višim instancama) hladnim, dijaboličnim ispiranjem glava neukih ljudi.
__________________
Čuvaj ljubav u svom srcu. Život bez ljubavi je kao vrt bez sunca i pun mrtvog cvijeća. - Oscar Wilde
dux pessimus is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2012., 16:38   #1030
Quote:
Golden-Boy kaže: Pogledaj post
u Egiptu je 80% zena pokriveno a po njihovom zakonu ne moraju biti pokrivene. Znaci primjer za udzbenika, direktno protiv vase neispravne tvrdnje
mislila sam da ne moram naglasiti, al valjda moram, dakle, govorim o zemljama gdje je na snazi šerijat i gdje je pokrivanje obavezno
__________________
"Ja jesam produkt ove civilizacije, ali ne i njezin sljedbenik." I.Č.
stupified is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2012., 16:47   #1031
Quote:
dux pessimus kaže: Pogledaj post
Sasvim je jasno, da kad se Kur'anski propis o zaštiti žene (tko optuži ženu za blud mora imati 4 svjedoka) na najcrnji mogući način izvrne u suprotnost tom propisu, da to ovdje više nema veze s islamom, već samo s usijanim glavama... ili pak (ako je riječ o višim instancama) hladnim, dijaboličnim ispiranjem glava neukih ljudi.
jeste brate dux. čista suprotnost onome za što je propis o 4 svjedoka donesen. Ali primitivizam i nazadnost čine svoje.

Inače, smatram da je zlo što se ovdje samo govori o negativnim primjerima, a baš tako postupaju mediji svjetskih moćnika i antiislamski web-porttali s kojih se ovdje crpe vijesti. Tako sve poprima oblik histerije i paranoje. Kur'an časni savjetuje:
Bog ne voli da se o zlu glasno govori! To može samo onaj komu je učinjena nepravda. (Kur'an 4:148)
Šta znači ovaj ajet? Pobaću da objasnim, doista je istinit. Sjećaš se ono kad smo kao klinci išli u bioskope na novi film Bruce Leea. I kad se film završi mi izlazimo na ulice i svi oponašamo Bruce Leea i njegove pokrete.. oduševila nas njegova sposobnost pa bi htjeli biti kao on. Ljudi su sugestivni! Lako na njih utiče ono što gledaju.. mijenja ih. Ako gledaju nasilje, mijenja ih ka nasilju.. prlja svijest i unazađuje. Evo, prije neki dan sa ženom gledam direktan BBC prenos divljanja u Ljubljani.. ljudi bacaju kamenje na policiju, lome izloge, ruše kontejnere, pale aute.. O, Bože!?! IZRAVAN prenos jedne društvene nepogode! To je jednako zlo kao da netko putem tv-a prenosi silovanje ili pljačku. Bili smo zbog slika iz Ljubljane iznimno uznemireni pa sam joj citirao ovaj ajet i predložio da premacimo na kanal Animals, pa smo se ubrzo smirili gledajući slike prirode. Evo, sad prenose uživo nasilje u Kairu i sukob između muslimana i šake nekadašnjih Mubarakovih sluga koje sada podržava CIA, MOSAD i baptističke crkve.. da nebi došlo do istinskih demokratskih promjena u društvu. Nasilje inspirira nasilje.

Isto je i u ovoj temi. Samo se govori o skrnavljenju, nasilju, krvi, užasima... Takva slika nije većinska u muslimanskom svijetu, čak nije niti jedan postotak jer su muslimani miran svijet.., ali pod naletom svjetskih medija, manjinski primjeri zla se širi kao kuga pa se stječe lažni dojam da je to opće stanje islama. A žene na zapadu koje su objektivne i istinoljubive shvaćaju da je islam put ljubavi i ljepote, pa ga sve više prihvaćaju kao svoj životni put i nalaze u njemu sreću:
www.youtube.com/watch?v=YKLABfJCOp4
www.youtube.com/watch?v=NLX9Tq1eWNk&list=UL
www.youtube.com/watch?v=UIeOrPO6igM&list=UL
www.youtube.com/watch?v=mJRN8gTaWTk&list=UL
One su najbolji dokaz da islam ne nudi ono šta nude neki primitivci i fanatici iz zaostalih sredina, nego Božija vjera ljubavi i milosđa. I kao takva, istinita i humana, ona nalazi put to srca iskrenih i dobronamjernih širom planete. selam

Zadnje uređivanje Shady : 07.12.2012. at 16:53.
Shady is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2012., 17:01   #1032
Quote:
stupified kaže: Pogledaj post
mislila sam da ne moram naglasiti, al valjda moram, dakle, govorim o zemljama gdje je na snazi šerijat i gdje je pokrivanje obavezno
Pa koliko takvih zemalja ima gdje je na snazi serijat znas li? Gotovo sve arapske zemlje daju slobodu zeni da li ce se pokriti i opet u svakoj zemlji velika vecina zena same se odluce pokriti i to je pokazatelj da vasa prica o ugrozenosti zena i prisilnog pokrivanja apsolutno nema veze sa istinom
Golden-Boy is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2012., 17:04   #1033
izbičuj ženu 100 puta !

Quote:
dux pessimus kaže: Pogledaj post

Quote:
- da oni koji obijede ženu za bludničenje, i sami budu izbičovani
Sasvim je jasno, da kad se Kur'anski propis o zaštiti žene (tko optuži ženu za blud mora imati 4 svjedoka) na najcrnji mogući način izvrne u suprotnost tom propisu, da to ovdje više nema veze s islamom, već samo s usijanim glavama... ili pak (ako je riječ o višim instancama) hladnim, dijaboličnim ispiranjem glava neukih ljudi.
Dakle što ti misliš o ovom Muhamedovom propisu da se izbičuje žena koja, recimo, voli drugog muškarca (ili ženu), pa s njim (njom) spava. Nije li lijepa sporazumna rastava braka najoptimalnije rješenje za takve slučajeve?

Radi li se o ženi u braku ili slobodnoj ? Koja je uopće definicija ženskog bluda u Muhameda?

Quote:
24:2. Bludnicu i bludnika izbičujte sa stotinu udaraca biča, svakog od njih, i neka vas pri vršenju Allahovih propisa ne obuzima prema njima nikakvo sažaljenje, ako u Allaha i u onaj svijet vjerujete, i neka kažnjavanju njihovu jedna skupina vjernika prisustvuje!
__________________
Muhamed ženomrzac: "...ja sam vidio da ste vi (žene) većina stanovnika pakla."
"Nisam vidio da itko ima manje inteligencije i manje vjere u sebi od vas."
Sahih al-Bukhari 304
Nepoznati is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2012., 17:07   #1034
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
u naslovu: izbičuj ženu 100 puta !
što ti misliš o ovom Muhamedovom propisu da se izbičuje žena koja, recimo, voli drugog muškarca, pa s njim spava. Nije li lijepa sporazumna rastava braka najoptimalnije rješenje za takve slučajeve?
Muhammedov je propis i da se izbičuje muškarac koji pored svoje žene ide drugima.
I muškarac ima kao opciju razbod, jer je razvod braka za oboje bolji od vanbračnog bludničenja. 

Šta ti onda znači taj tendenciozni naslov: izbičuj ženu 100 puta ?! A kad smo već kod te hanume o kojoj je riječ, nije li ona (ako već voli i želi drugoga) također imala kao opciju da se razvede pa da ide onome koji ju više privlači?

Bićevanje se odnosilo na oboje. A druga je stvar što se u primitivnim sredinama za ovo više kažnjavaju žene.

Shvatite da su propisi o nemoralnosti doneseni u vrijeme dok još nije postojalo društvo kakvo mi danas imamo... nije to bila država poput Evropsih država u kojima je život društveno uređeniji od razine plemenskog duštva. Već je društvo u kojemu je objavljen Kur'an bilo plemensko pa se ovakve uredbe i odnose na takvo društvo. To je bio početak vjere u uvjetima kakvi su bili. Ali u duhu islama svaka se odredba može prilagoditi civilizacijskim normama na razini do koje dođe društvena svijest muslimana. Ako su niske svijesti onda oni lede slobo vjere i dovode ga time u svoju suprotnost, kao što smo to upravo dokazli na primjeru pravila o 4 svjedoka. Znači, povećanje svijesti muslimana uvjetuje i kvalitetu shvaćanja šerijata koji ne smije biti zaleđeno slovo na papiru! Tako je npr. američkim muslimanima bludnja i dalje mrska a moralan život im je blizak.. ali im ne pada na um da zagovaraju bičevanje kao praksu jer postoje zakoni i sudske instance. Pozdrav

Zadnje uređivanje Shady : 07.12.2012. at 17:12.
Shady is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2012., 17:07   #1035
Quote:
dominik01 kaže: Pogledaj post
ne usudim se opće slati pp. Još niti jednu ne napisah...zanima me gdje se žena pokriva, po bibliji....još više kad se otkriva, do...po želji srca svoga...nauči me. Može?? I pp vrijedi
Nekada se pitam dali pojedini ljudi imaju poteskoce sa citanjem srpsko-hrvatskog jezika. Pa napisala sam velik citat iz Novog Zavjeta:

Quote:
1. Poslanica Korincanima 11:4-9

4 Muškarac sramoti Krista ako pokriva glavu dok se moli ili prorokuje.

5 A žena sramoti svojega muža ako se moli ili prorokuje gologlava. To je isto kao da je obrijala glavu.

6 Ako odbije na glavi nositi pokrivalo, neka ošiša svu kosu. A kako je sramota da žena bude kratke kose ili obrijane glave, treba nositi pokrivalo.

7 Muškarac ne treba pokrivati glavu jer je na sliku i slavu Božju, a muškarcu je slava žena.

8 Prvi čovjek nije nastao od žene, nego je ona nastala od njega.

9 Nije, osim toga, muškarac stvoren zaradi žene, nego žena zaradi muškarca.
Zasto je tebi, dominik, nebitno ovo sto Bog govori?

Evo jedan primjer Krscanke koja postuje ovo sto pise:

http://www.youtube.com/watch?v=5SYGNU2SSn4

Kada bi je vidio na ulici rekao bi da je muslimanka, ali nije.
Sebina is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2012., 17:12   #1036
Quote:
Golden-Boy kaže: Pogledaj post
Pa koliko takvih zemalja ima gdje je na snazi serijat znas li? Gotovo sve arapske zemlje daju slobodu zeni da li ce se pokriti i opet u svakoj zemlji velika vecina zena same se odluce pokriti i to je pokazatelj da vasa prica o ugrozenosti zena i prisilnog pokrivanja apsolutno nema veze sa istinom
dok god postoji i jedna zemlja u kojoj je na snazi takav zakon, potrebno je o tome širiti svijest i raspravljati
i ja govorim o takvim zemljama, ne govorim o položaju žena u zemljama gdje imaju slobodu izbora

kad smo već kod Egipta, baš čitam da je navodno prihvaćen novi nacrt ustava koji bi se trebao temeljiti na šerijatu
a tamo ima 10% katolika
__________________
"Ja jesam produkt ove civilizacije, ali ne i njezin sljedbenik." I.Č.
stupified is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2012., 17:18   #1037
Quote:
Sebina kaže: Pogledaj post
Nekada se pitam dali pojedini ljudi imaju poteskoce sa citanjem srpsko-hrvatskog jezika. Pa napisala sam velik citat iz Novog Zavjeta:

Zasto je tebi, dominik, nebitno ovo sto Bog govori?

Evo jedan primjer Krscanke koja postuje ovo sto pise:

http://www.youtube.com/watch?v=5SYGNU2SSn4

Kada bi je vidio na ulici rekao bi da je muslimanka, ali nije.
I moram naglasiti da nije samo Novi Zavjet. Nije to samo 1 Corinthians 11:4-16, vec i u Starom Zavjetu, naprimjer Genesis 24:65, Numbers 5:18, Isaiah 47:2. To su sve dokazi da Bog zahtjeva da se zena pokrije i da je SRAMOTNO ako hoda otkrivene glave.

Pa i stare Krscanske slike pokazuju zene sa pokrivenom glavom.
Sebina is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2012., 17:18   #1038
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Pa to svi ateisti stalno ponavljaju.

Bibliju i Kuran "treba sagledati u kulturno povijesnom ambijentu u kojemu su nastali". Danas ići tvrditi da je tamo zapisano nešto od Allaha/Boga/Isusa/Manitua za sva vremena i moralno vrijedno za nas danas je nonsens, s kojim se suočavamo svaki puta kada pročitamo bilo koji ajet ili redak iz tih pljesnivih spisa.

Oni su imali svoju vrijednost u pradavna vremena, ali danas ne.

Danas imamo drugačiju etiku, drugačije mogućnosti i spoznaje. Zašto zakapati um i srce u davno zastarjela shvaćanja? Priča da je nešto "poručio Bog" štetna je propaganda, koja nas unazađuje kao ljudska bića.

osnovni moralni principi u islamu su zamrznuti ma koliko tebi to tesko padalo. uostalom, ti i ekipa poput tebe nemaju nista stim. iza toga stoje muslimani i to je njihov izbor. vecina muslimana zive u sekularnim drustvim gdje ne moraju primjeniti nista od vjere no opet cvrsto stoje iza islamskih moralnih principa - sto je najbolji dokaz izbora a ne prisile.
a ako smatrate da je ucenje islama toliko "zlo" a vi lijepo pozovite muslimane da dobiju azil i zive sa zapadnim "ljepotama" a pustite muslimane neka zive onako kako su izabrali kao muslimani da zive.
za nas su ti spisi sveti i ti kao ateist kome nije nista sveto likujes u blacenju necega sto tvojim upisima ocito patoloski fali pa su zato i prepune blasfemije, a pravis se da ne znas i ne razumijes koliko je nisko i podlo vrijedjati nekome svetinju. sta uopste zelis da postignes sa takvim uvredama osim da nam ostavis cvrst dojam ponasanja koje je zlonamjerno i prepuno mrznje - a argument takvih nece biti prihvacen dobrovoljno vec samo shvacen kao presing i ucjena...
__________________
"Citaj, u ime Gospodara tvoga, koji stvara; stvara covjeka od ugruska! Citaj, plemenit je Gospodar tvoj, koji poucava peru, koji covjeka poucava onome sto ne zna." Objava XCVI 1-5
musa is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2012., 17:29   #1039
Quote:
Shady kaže: Pogledaj post
... Ali u duhu islama svaka se odredba može prilagoditi civilizacijskim normama na razini do koje dođe društvena svijest muslimana.
...

kao npr? zar to sto si rekao nije oksimoron? sta je to onda "duh islama" i sta ce od njega ostati ako se svaka odredba moze prilagoditi vremenu? zasto onda ne prilagoditi se tako da prekrizis lezerno islam u potpunosti i ispunis zelju pljuvackoj ekipi kojoj se uvlacis potkozu da je citavo cudo da ih osip ne fata
__________________
"Citaj, u ime Gospodara tvoga, koji stvara; stvara covjeka od ugruska! Citaj, plemenit je Gospodar tvoj, koji poucava peru, koji covjeka poucava onome sto ne zna." Objava XCVI 1-5
musa is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2012., 17:37   #1040
muslimani u SAD nisu poglupili

Quote:
Shady kaže: Pogledaj post

Quote:
Nepoznati kaže:
u naslovu: izbičuj ženu 100 puta !
što ti misliš o ovom Muhamedovom propisu da se izbičuje žena koja, recimo, voli drugog muškarca, pa s njim spava. Nije li lijepa sporazumna rastava braka najoptimalnije rješenje za takve slučajeve?
Muhammedov je propis i da se izbičuje muškarac koji pored svoje žene ide drugima.
Pa naveo sam ajet gdje se naređuje da se izbičuju oboje "bludnika". Što to "oboje" popravlja?

Quote:
I muškarac ima kao opciju razbod, jer je razvod braka za oboje bolji od vanbračnog bludničenja. 
Pa to sam i rekao. Čemu javna bičevanja 100 puta, bez samilosti nad ženom. Što ako je trudna? Doji? Ima djecu?

Quote:
Šta ti onda znači taj tendenciozni naslov: izbičuj ženu 100 puta ?! A kad smo već kod te hanume o kojoj je riječ, nije li ona (ako već voli i želi drugoga) također imala kao opciju da se razvede pa da ide onome koji ju više privlači?
Imala je. Ali je zatajila svoju vezu. Zašto ju Muhamed naređuje bičevati javno 100 puta? Je li to dio šerijata?

Vidim da si ukazao da se šerijat mijenja prema trenutnoj razini ljudske svijesti. Lijepo rečeno, ali radi se naprosto o tome što je spominjao Dawkins, i vjernici se pozivaju na isti onaj moral koji imaju i ateisti. To vjeru čini promjenjivom duhu vremena, dakle beskorisnom.

Quote:
Bićevanje se odnosilo na oboje. A druga je stvar što se u primitivnim sredinama za ovo više kažnjavaju žene.
A ovo "primitivne sredine", znači da je mnogo lakše bilo muškarcu sakupiti 4 svjedoka, nego ženi, zar ne? Žena, zatvorena između 4 zida, i muškarac koji je slobodno se družio uokolo, sa svojim društvom izvan kuće...

No pošteno si priznao problem. Šteta što si u manjini i proganjan među svojom muslimanskom forumskom braćom.

Quote:
Shvatite da su propisi o nemoralnosti doneseni u vrijeme dok još nije postojalo društvo kakvo mi danas imamo...
... Čime se opet vraćamo na ateističku tvrdnju da su vjerski spisi tipa Biblija ili Kuran ili Knjiga Mormona totalno popljesnjivili, nema im mjesta kao orjentiru danas u svijetu.

Quote:
Ali u duhu islama svaka se odredba može prilagoditi civilizacijskim normama na razini do koje dođe društvena svijest muslimana.
Hm. Pitam se? A i zašto pobogu prilagođavati nešto što je odavno prevaziđeno?

Quote:
Tako je npr. američkim muslimanima bludnja i dalje mrska a moralan život im je blizak.. ali im ne pada na um da zagovaraju bičevanje kao praksu jer postoje zakoni i sudske instance. Pozdrav
Interesantno da muslimani u SAD nisu poglupili, nego se uvelike opametili.

Selam
__________________
Muhamed ženomrzac: "...ja sam vidio da ste vi (žene) većina stanovnika pakla."
"Nisam vidio da itko ima manje inteligencije i manje vjere u sebi od vas."
Sahih al-Bukhari 304
Nepoznati is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:59.