Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.07.2008., 23:29   #21
Quote:
bambus_1 kaže: Pogledaj post
Ajde super!
Znači da ti je cijela noga bila u gipsu kad ti je i koljeno bilo slomljeno??
Štake ti bolnica neće dati jer je takvo naše zdravstvo nego ih moraš kupiti,cijena im se kreće od 120-350 kn.
ma da. cila noga . od guze do malog prsta, ma uzas. inace, doktor mi je reka da mi ne trebaju stake, samo da ne pretjerujem sa stajanjem na toj nozi i da ne presavijam koljeno kad se penjem ili silazim niz stepenice. evo danas je vec drugi dan i vjezbam nogu dok sjedim i idem na kupanje tako da se i tamo treniram. nadam se da ce ici na bolje.
kako tvoja noga , dali boli? jeli ti preporuceno mirovanje ili se mozes kretati ?
zabranjena is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2008., 22:08   #22
Quote:
zabranjena kaže: Pogledaj post
ma da. cila noga . od guze do malog prsta, ma uzas. inace, doktor mi je reka da mi ne trebaju stake, samo da ne pretjerujem sa stajanjem na toj nozi i da ne presavijam koljeno kad se penjem ili silazim niz stepenice. evo danas je vec drugi dan i vjezbam nogu dok sjedim i idem na kupanje tako da se i tamo treniram. nadam se da ce ici na bolje.
kako tvoja noga , dali boli? jeli ti preporuceno mirovanje ili se mozes kretati ?
Ajoj,mogu misliti kako ti je bilo sa cijelom nogom u gipsu..
Ne boli me noga i mogu hodati sa jednom štakom bez problema a potpuno oslanjam nogu jer imam pod gipsom gumenu petu koju ti stave da možeš hodati..
Baš super što ne moraš imat štake,to znači da ćeš se brzo oporaviti
bambus_1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2008., 15:55   #23
slomljena noga

Da li itko ima iskustva sa slomljenom nogom i kupanjem u moru?da li se smije kupati?vjezbe za brzi oporavak?
Hvala.
matea12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2008., 16:05   #24
Quote:
matea12 kaže: Pogledaj post
Da li itko ima iskustva sa slomljenom nogom i kupanjem u moru?da li se smije kupati?vjezbe za brzi oporavak?
Hvala.
Ja sam skinuo gips pred malo..
Na kojem ti je djelu slomljena i da li imaš sada gips ili longetu?Šta je bila operacija ili ne?
bambus_1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2008., 22:12   #25
Da. Premalo je informacija. Ipak, ako nema imobilizacije i povreda je debelo u rehabilitaciji mislim da se s plivanjem ne može pogriješiti...e da je lahorka ovdje, ona bi točno znala...
__________________
Ovo je mali korak za čovjeka, a velik za čovječuljka!
trebor is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2008., 01:04   #26
ako si recimo bio u gipsu, dakle bio je nekomplicirani prijelom, a ti si zdrav i koštano zarastanje je išlo urednim tijekom, onda nemaš nikakvih zapreka za plivanje, a koliko traje taj period ovisi o debiljini same kosti
__________________
dežurni doktor
ante dumbledore is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2009., 20:15   #27
Ja sam imala prijelom s pomakom, u zglobu. Zbog pomaka je bila upitna operacija ali nakon tjedan dana longete doktor je rekao da se vraća na mjesto samo, i stavio me u gips preostalih pet tjedana. Na nogu se gotovo ni nemogu oslanjat, limit mi je 15 kg, što nije niti trećina moje težine khm....ali skidam evo za par dana, i čekaju me još 2 tjedna na štakama.
Da li znate hoću li trebati kakvu fizikalnu terapiju nakon, kako bi to izgledalo?
vivijanna is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2009., 16:25   #28
Prijelom :<

Eo da se i ja predstavim, novi sam tu Dolazim iz ZG imam 14 godina a ostalo nije vazno Jucer sam se na tjelesnom polomio.. Moglo bi se tako rec krivo sam doskocio i polomio nogu.. sada zanima me kako se zove taj dio noge = nalazi se na lijevoj nozi i kod pete (na strani lista) i kada se stopalo povuce prema sebi ono iskoci taman da ga mozete pipnut.. ovo pise u povijesti bolesti.. Fractura Basis Ossis MTV Pedis Sin.. zanima me sta znaci to hvala
i kolko bi ja trebao mirovati.. stavili su mi gips oko stopalo a oko toga longetu hvala
DAXINHO146 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2009., 17:46   #29
Quote:
DAXINHO146 kaže: Pogledaj post
zanima me kako se zove taj dio noge = nalazi se na lijevoj nozi i kod pete (na strani lista) i kada se stopalo povuce prema sebi ono iskoci taman da ga mozete pipnut..
Vjerojatno misliš na ahilovu tetivu...

Quote:
DAXINHO146 kaže: Pogledaj post
ovo pise u povijesti bolesti.. Fractura Basis Ossis MTV Pedis Sin.. zanima me sta znaci to
donji lom pete kosti donožja lijevog stopala

Quote:
DAXINHO146 kaže: Pogledaj post
i kolko bi ja trebao mirovati.. stavili su mi gips oko stopalo a oko toga longetu hvala
Nogom se ne smiješ oslanjat dok god je na njoj gips, za par tjedana ćeš već moći normalno hodati...

P.S.

Aj molim te drugi put nemoj sve pisat debelim slovima. Nismo ćoravi, a i oni koji jesu nose naoćale...
Termination is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2009., 21:41   #30
i ocu li morat kasnije na fizikalne i ima li kakva slika tog di sam ja slomio
kolko cu najdulje morat bit doma?

PLS ODGOVORITE Vazno mi je
DAXINHO146 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2009., 20:27   #31
Nakon loma noge idalje bolovi

Prije 4 mj sam slomio nogu - fibulu u predjelu gležnja (fibularni maleol).
Kako se kost nije puno pomaknula zacjeljivanje kosti je vršeno preko gipsa ( ne operacije).

Nakon skidanja gipsa (cca prije 2 mj), išao sam u fizijatra (u traumi) koji mi je pregledao nogu pokrete. Kako sam ja malo prije toga sam vježbao zaključio je da mi netreba fizikalna terapija, nego da nastavim vježbati doma. To sam i radio tj. vježbao pomicanje noge "gore-dole" i "u krug".

Sada nakon 4 mj hodam normalno i bez bolova. Ali kad mi je noga u nekom "neobičnom" položaju ili kad je pokrećem u stranu jako me zaboli.... Bio sam u svog općeg lječnika koji mi je rekao da je to normalno i da će proći...

Dali ima netko sličnih iskustava, dali je normalno da me i dalje boli noga tj. kako doktor kaže tetive?

Hvala puno unaprijed!
vlaskivlaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2009., 20:55   #32
a kaj bi ti sad ?kad nešto potrgaš više nikad nebude kao što je bilo, a sa vremenom se bude sigurno popravilo.
mislim da je normalno da te još boli.ja nisam nikad strgao nogu ali sam na nogometu ozljedio nešto sa gornje strane stopala.dobio sam langetu, a bolilo me još sigurno godinu dana poslje...
gorak is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2009., 22:23   #33
Ja se jedino bojim da mi uz nogu nisu popucale i tetive (to nismo otkrili jer su mi radili samo rtg) pa da me zato sad bole kad se napnu...

Uz to ortoped mi je rekao da mi se i čašica malo pomaknula, ali da će se ona vratiti
vlaskivlaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2009., 23:15   #34
Kad bi rekao preciznije koji dio noge te zaboli pri kom pokretu onda bi mozda netko i mogao shvatiti o cemu se radi. Ako si slomio potkoljenicu moguce je da si ozljedio i koljeno gdje imas razne ligamente i meniskuse. Od toga se nista ne vidi na rendgenu, no postoji jednostavni manualni pregled za ligamente.
succorosso is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2009., 23:22   #35
Quote:
succorosso kaže: Pogledaj post
Kad bi rekao preciznije koji dio noge te zaboli pri kom pokretu onda bi mozda netko i mogao shvatiti o cemu se radi. Ako si slomio potkoljenicu moguce je da si ozljedio i koljeno gdje imas razne ligamente i meniskuse. Od toga se nista ne vidi na rendgenu, no postoji jednostavni manualni pregled za ligamente.
Pa rekao sam što sam slomio: fibularni maleol (ako se to tako piše... ).

To je 1-4 cm poviše gležnja. Nema veze s koljenom, već vjerojatno s gležnjem
vlaskivlaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2009., 01:31   #36
slomljeni zivci u noge. kakve su sanse???

Zdravo, volio bi da mi neko pomogne ako zna nesta o tome ili ima iskustva po tom pitanju. Djevojka mi je imala saobracajnu nesrecu i slomila je nogu na dva mjesta, polomljeni su zivci u noge, prva operacija nije uspjela, druga se evo skoro zavrsila i sad iscekujem sta ce biti. Molim vas za odg ako ista znate.
LukAAs is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2010., 20:41   #37
prijelom zadnjeg trokuta tibije?!

Mozete mi reci koje su posljedice ako ima, i kolko traje dugo da zacijeli kost?
Dario378 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2010., 11:39   #38
Pozdrav svima, pisem iz Sarajeva, forum je stvarno dobar.
Da predjem na stvar, prije 5 sedmica sam slomio fibulu iznad skočnog zgloba sa dislokacijom 4mm, nisam isao na operaciju, jer kako doktori kazu nije bilo potrebe za tim. Poslije 4sedmice, skinuo sam gips, tj jucer i dobio uputnicu na fizikalnu terapiju i neke vjezbe kuci da radim.
Sad me zanima sta se konkretno radi na toj terapiji i da li je neko imao slican slucaj, pa da mi predlozi neke vjezbe da radim kuci, kao i odgovor za koliko cu moci normalno da hodam, bez staka, jer to je sad jos uvijek nemoguće, noga kao da nije moja.

Pozdrav za sve forumase.
dinkoq is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2010., 14:42   #39
kao kćer više fizioterapeutice mogu ti jedino reći da je to normalno. istina, noga treba duuuuuuug oporavak, ne 4 mjeseca, na žalost. kost je zacjelila, ali fizikalna terapija bi ti trebala biti dio svakog dana još neko vrijeme. tetive i ligamenti za vrijeme mirovanja ti atrofiraju, tj. skroz se opuste i oslabe... radi vježbe i ojačat će, to je tako... samo polako i proći će. neki ljudi se od lomova oporavljaju i preko godine dana (mladi, ne penzioneri).
Georgia_6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2011., 19:28   #40
Lom noge?

Danas sam se potukao s bratom i udario me nogom po sredini noge. Bolilo me jelte normalno i mislio sam da je prošlo, ali sad mi se pojavila plava modrica i boli me na tom mjestu. Mogu hodati, ali ne i potpuno se osloniti na nju. Je li slomljena ili je dovoljno leda staviti i čekati da prođe?
Hogwarts is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:19.