Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.08.2013., 22:20   #61
Pozdrav, imam sina 6god. Desno uho je 46dcb a ljevo 51dcb . Nosi aparatice od 1,5god. Prvo 2god widex bravisimo 8 ( imao tri kanala) nakon 2 god. kupili phonak nios micro III. ( ima 6kanala)sad su prosle 2god.
Htjela bi mu uzet nove. Ovi su dobri i nisu se kvarili.
Htjela bi uzet s vise kanala , boljim mogucnostima, boljim softverom. Da ima wirelise.
Zasto to zelim? Jer mi cesto tjekom dana dok normalno pricamo govori "kaj" ili " nisam te cuo"
Moram mu polakse govorit cim sam mslo vise udaljenija.
Inace s njima ima prac cujnosti na 20dcb a 100% razumljivost na 45dcb

Kakvo je vase razumjevanje s aparatima?
Koji da uzmem wideks ili phonak?
Inace svaki dodje oko 9.600kn znaci ja moram za svaki dat 7000kn ukupno za oba 14000kn

To pisem jer me zanima dali je normalno da je ta razumljivost otezana, dali bi se ona popravila sa kvalitetnijim aparatima?
Dali uzet phonak ili widex. Mi smo u microtonu, zadovoljni smo kvalitetom i strpljenjem.
Tesko je kod djece to podesavanje , moram pratit svako ponasanje u svjetu zvukova nakon podesavanja radi dorade itd.
Bitno mi je da ima kvalitetu slusanja...
Ova najnovija ponuda je PHONAK BOLERO ili WIDEX DREAM?
Dajte mi vase misljenje, cjenim svako iskustvo jer ljudi sto nose aparatice mogu biti mjerodavniji da mi pomognu da razumjem te razlike i kvalitete ...
Carpe Diem ONLY is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2013., 22:25   #62
Dali ima netko tko s aparatima ima 100% razumljivost na 30dcb?

Hvala svima na odgovorima
Carpe Diem ONLY is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2013., 14:54   #63
gle, aparati nikad neče biti savršeni kao ljudsko uho.
zamisli da je cesta ljudsko uho, a aparat je prometno vozilo. Dakle svakim novim apartom dobivas bolji aparat od prethodnog ali nikad neče biti 100% savršen jer su ceste loše u našem slučaju uho i ušni kanali koji provode zvuk.

Ako želiš pobolšati razumjevanje onda je bolje da ide redovito na govorne vježbe.

I novi aparati ti budu dali nešto prednosti ali ne toliko koliko očekuješ. No možeš probati sa novim aparatima ako si u financijskim mogučnostima.

Hmm phonak ili videx, ja sam samo isprobavao phonakove aparate jer profesor mi je rekao da sam nanjih naučen slusati. A gle uzeo bih i drugu marku ali samo ako su tehnoloski više napredovali u usporedbi sa phonakom koji imam.
-------------------------
Znaš kad sam u drustvu sa svojima ponekad se desi da ih ni ja ne čujem, recimo auto ide po cesti baš u tom trenutku ne cujem pa pomisle da nesto nije u redu sa aparatima. Takoder ne snalazim se previse i kad je jeka u sobi, obično je to u praznoj prostoriji koju smo ličili. Gle neki ponekad pričaju meni tako da se ne obračju meni, recimo kada uzmeju nesto sa poda, onda su okrenuti prema dolje a ne prema meni i onda ih puno teže razumijem nego inače.
U školi mi je bilo najteže pratiti strani jezik, bez obzira ako sam sjedio u prvoj klupi, ja nisam bio dio njih kada su čitali i ponavljali. Jer često se dešavalo da sam se izgubio, jer jednostavno nisam naučen slušati strane jezike.
Takoder to sto te ne cuje dobro moze biti i zbog manje pažnje nego inače, recimo ako je dijete veselo raspolozeno o toj temi o kojoj pričati dat ce sve od sebe da čuje, a ako se priča o nekoj dosadnoj, tužnoj temi pa se moze desiti da ne obrača paznju u potpunosti.
Freyr is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2013., 21:18   #64
Freyr- hvala ti puno na odgovoru.
Filip inace ide na govorne vjezbe redovito vec 2god. Znaci krenuo je sa 4god, s tim da ja s njim vjezbam svaki dan sat vremena. Artikulacija je odlicna , logopedica je jako zadovoljna.mentalno je u svojoj dobi a kod psih. Je i godinu vise postigo rezultat ( ima izvrsnu vizualnu prrcepciju i pametan je i jsko sretan djecak) Njemu je suskavo u izgovoru S i C a savladao je š i jos malo ostalo Ž i č.
Tko ne zna da ima aparate uopce se tesko primjeti da ih ima. Ali ja vidim da me cesto zna pitat " sto si rekla" ili " nisam cuo" a podeseni su izvrsno jer smo poslje svakog podesavanja isli na govornu djeciju audiometriju da provjerim jeli dobro podeseno.
I sad je prag cujnosti na 20dcb a 100% razumljivodt na 45dcb
Mislim se da mu podignem jos malo srednje tonove da podignem razumljivost , a opet me strah da mu nebude preglasno??? Hm

Koliko je tvoje ostecenje sluha? Jesi u skoli bio u prvoj klupi? Dali si isao kod logopeda i dali ti je pomogao? I dali di u skoli bio pod normalnim programom ili prilagodjenom?
Oprosti na puno pitanja ali nemam s nikim o tome pricati a sve me to zanima.
Svako iskustvo mi je bitno. Hvala ti jos jednom sto si mi priblizio osjecaj da razumjem.
Carpe Diem ONLY is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2013., 22:11   #65
Primjecujem sa ne u autu nsjteze razumje. Kad mu se obracam moram ugasit radio i govorit polakse.
Ljubav moja mala!!!
Primjetila sam da cita s usana dosta pa kad vjezbamo moram prikriti usne.
Jeli ta mogucnost citanja prevlada zbog smanjene cujnosti
Carpe Diem ONLY is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2013., 14:22   #66
Moje ostečenje sluha je na jednom uhu 89db, a na drugom 90db (tu negdje) govorim otprilike.
U skoli jesam bio u prvoj klupi, to su moji sredili da bude tako kad su razgovarali sa učiteljicom i kasnije sa profesorima.
U osnovnoj sam bio po prilagodenom programu a u srednoj nisam. No znali su u srednoj neki profesori popuštati bar iz vlastitog suosečanja jer znali su da nečujem dobro.
Gle slobodno pitaj, ja ču ti odgovoriti kako najbolje znam, inače ja sam htio nači neki portal u kojem bi si svi medusobno razmenivali iskustva, družili itd, no ne postoji nažalost. Ova tema na forumu je najbliže tome sto tražim.
Evo kad su u pitanju izlasci, često sam onaj tamo sa strane koji nije u drustvu. Večinom ne čujem sto pričaju pa ne uzivam u drustvu kao drugi.
Pa sam zbog toga mislio da nadjem drustvo koje je u sličnoj situaciji.

I ja sam naučio pomalo čitati sa usana, to se sa vremenom naučis zato jer ne čujes dobro. Iako to nije savršeno ali služi kao pomoč, da bi čim prije razumio sto mi pričaju.
Profesor na govornim vježbama je uvjek držao novine ispred iako mi je rekao da mu ne čitam sa usana ali si nemogu pomoči to je dio mene, podsvijesno to radim
Bio sam na moru sa prijateljicom tj dogovrili se da čemo zajedno provoditi vrijeme skupa, ona ima lijep glas, nisam ni morao čitati sa usana mislim dok je tiho. čak i kad sam bio okrenut na drugu stranu večinom sam ju razumio
Sa nekim ljudima je teško razgovarati, jednostavno govore nerazgovjetno, najviše je teže razumjeti muški glas zato jer je zato jer je drugačiji tj grub, oštar tj kako da objasnim, jednostavno muški je teže razumjeti i to najviše preko telefona.
Ja i prijateljica smo bili na koncertu na moru, tamo sam ju slabo razumnio no ona je i dalje pričala s menom, pisala mi je poruke preko mobitela a ja joj odgovarao naglas. Večina ljudi se ne trude toliko, pa je to bio lijep osječaj .
Gle kad je u pitanju radio, ili ako si vani i auto prolazi, ti to čujes kao tihi zvuk, a kad je u pitanju slušanje preko aparata onda je taj zvuk još pojačan toliko da je glasan jednako kao i govor osobe s kojom si u društvu.
Novi aparati imaju mogučnost da filtriraju pozadinsku buku, ali to još uvjek nije toliko savršeno kao zdravo ljudsko uho.

Ako imaš još pitanja, slobodno pitaj
Freyr is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2013., 14:28   #67
Moje iskustvo je takvo da kad je u pitanju gledanje tv, slušanje radija to izbjegavam, jer ništa ne razumijem osim jednostavnih riječi dobar dan, hvala itd. Sve mi je to prebrzo pa sam odustao od toga. Ja uvjek kada gledam nešto gledam sto ima titlove, a to su uglavnom strane serije i filmovi.
A sto se tiće muzike, slušam domače, recimo ako mi se neka pjesma svidi, mislim dobro zvuči onda ju naučim slušati tako da na netu nađem Lyrics/tekst pjesme i počnem ju slušati i istodobno čitati i naučim ju slušati.

Sigurno se pitas koliko mi je godina, bar da znas koliko imam iskustvo, tj 26 mi je god, srednju sam završio još odavno prije 6 godina
Freyr is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2013., 16:05   #68
Pozdrav! Meni draga osoba nosi slušni aparatić na jednom uhu (na drugo je u potpunosti gluh). Aparatić je phonak digitalni i zadovoljan je njime. Uzeo ga je prije 4 godine uz njegovu nadoplatu jer onih 2900kn nje bilo dovoljno za taj model. Izašle su nove "pile" od aparata kao npr. Phonak Ambra pa me zanima dali je ima korisnika koji bi malo više iz vlastite perspektive rekli o tom aparatiću. Ovaj njegov je digitalni ali ne podržava recimo razgovor preko bluetootha. Ako tko ima volje malo objasniti koje sve mogućnosti koristite ako imate takve napredne aparatiće i kako funkcionirate. I da, pitanje još jedno koje mobitele koristite za normalno razgovaranje? Kupila bi mu za roćkas jedan i zanima me mišljenje koji ima super zvuk po vama a da je novi android. Zahvaljujem svima unaprijed na bilo kakvoj informaciji. Pozdrav
anardis2211 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2013., 21:25   #69
Kada razgovaram preko mobitela samo trebam prisloniti slušalicu pokraj mikrofona od aparata. Bar tako su napravljeni svi phonakovi aparati jos odavno, tako mi je rekao profesor u zagrebu jos kad sam imao onaj prvi digitalni (phonak powermax 411), sada imam skoro 4 god Phonak Naidu koji je isto digitalni.

Reci ti koji aparat on sada ima pa da pogledamo koje opcije on sve podržava. Postoji jedan dodatak koji se na aparat prikopča to zovu streamer, postojao je prije phonak iCom a sada se prodaje pod novim imenom Phonak Compilot .
Nisam nikad isprobao te dodatke tako da nemogu reći kako rade, no nadam se da cu nabaviti skupa sa novim aparatima kada dodje vrijeme. Ja kad slusam muziku sa kompa ili sa mobitela onda skinem aparate i stavim one klasične slušalice jer tako dobim čisci zvuk.


Ja sam za sada zadovoljan sa svim mobitelima, mislim bitno je da su mobiteli dosta glasni a to i jesu večina koje znam pa mislim da neče imati problema. Ali moras ga ipak pitati kakvo je njegovo iskustva sa mobitelima dali je on zadovoljan sa zvukom itd. Dal on uopče razgovara preko mobitela, ja samo sa svojima razgovaram a sa drugima ne, zapravo izbjegavam komunikaciju jer večina njih govore nerazgovjetno. Svima njima kazem da mi nek posalju mail ili sms ili mi se nek jave na facebooku.
Freyr is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2013., 21:57   #70
Aparatic je Phonak micro power III 300 AZ i mislim da se ne može ništa dodati od opreme (barem kako je bilo u uputstvima) ali ima u planu kupiti novi koji će moći podržavati dodatna pomagala kao stremer. Raspitali smo se u Microtonu za nove modele i ima taj novi za čini mi se 16 ili 20 kanala i super se čini jer čuješ jasno i ako je netko iza tebe itd odnosno zvuk se prenosi savršeno.. ali skup je jako oko 17000,00 kn. Zanimalo me da li netko ima takvo čudo i da pruži kakvu informaciju i usporedbu sa nekim starijim modelom. Za mobitel pitam jer ako je zvuk čist može razumjeti pa me interesiralo što drugi koriste a da nije ona emporia (za stare ljude sa ogromnim tipkama).
anardis2211 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2013., 23:14   #71
Wink

Freyer - hvala na odgovorima.
Zasada imam sve odgovore.

Odlucila sam kupit mu nove samo dok skupim lovu (14000kn)
Nadam se do Bozica ! Phonak bolero , 12 kanala :-)
Carpe Diem ONLY is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2013., 23:19   #72
Freyr- frendica ina phonak naidu, koristen svega 3mj po par sati dnevno. Ko novi su( mali joj je poslje dobio puznicu) odnjela ih ja na servis u microton kazu predobri su neosteceni. Ali mom malom su prejaki pa nepreporucuju za njega.
Ako hoces prodaje oba za 500kn. Racunaj ko da su nova. Ako hoces uvjek mozes prije nego bi kupio provjerit u microtonu
Carpe Diem ONLY is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2013., 23:25   #73
E da zanima me kakva ti je govorna audiometrija s njima. Na koliko dcb postizes 100% razumjevanje.
Kada si uzgubio sluh? Meni je mali rodio se s ostrcenjem sluha hvala Bogu nije veliko.
Dali si ucio znakovni jezik? Ja planiram sad na jeden upisati skolu ( cisto bi to volila znati) iako moj mali super prica i razumje.
Carpe Diem ONLY is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2013., 00:43   #74
@Carpe Diem ONLY
hvala na ponudi, imam ja takav isti koji mi isto super rade pa nemam razloga mjenjati.
Čisto me zanima koja Naida je u pitanju, mislim ima više verzija, razlikuju se po broju kanala i po opcijama.

Sto se tiće mojeg ostečenja sluha, budem sutra po danu skenirao svoj audiometrijski nalaz na kojem je grafikon pa objavim ovdje.
I ja sam se rodio sa ostečenjem sluha, ali su moji to otkrili kad sam imao negdje 3 godine jer su opazili da stalno nesto lupam.

Kako se sin od tvoje frendice snalazi sa pužnicom, ima li kakvog pobolšanja u usporedbi da klasičnim aparatima?

@anardis2211
Jako malo ljudi kupuju tako skupe modele, jer večina njih nema toliko novaca pa kupuju onaj osnovni model, pa je jako tesko da se bude pojavio netko sa tim aparatom. Možda ovi u microtonu mogu dati da isprobate na testnom primjerku ???
Freyr is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2013., 07:57   #75
jedno pitanje za frayera ako može
ja sam mjesec dana u ovom svijetu a iako su rekli da se bu možda poboljšalo ne vjerujem baš puno
oštećenja 65-75 %
sad čekam da budu gotovi oni umetci za uho pa idem po aparate ...e sad
lijepo ljudi pričaju ..ma nije meni problem ovoliko,onoliko para
meni je. Imam klince školarce, kredit i ni sam ne znam što mi je činiti
i zujanjem po netu odlučio sam da probam phonak micro plus
4 kanala i još neke cake koje ja ne razumijem -uz doplatu mislim 1200 ako bu klapalo
što misliš vrijedi li to
i još jedno pitanje , kažeš slušaš glazbu na slušalice,, ja preko njih ne čujem niske tonove....čuju li se oni preko aparata
i ovo oko radio, tv-znači da mi je to i dalje nedostupno, ostaje samo govor i ništa više ??? ne mogu gledati vijesti... i sl.

do sad sam svirao u orkestru..što misliš da li je to moguće i dalje ili to spada u utopiju...
sorry al nemam koga pitati....

Zadnje uređivanje damir1972 : 28.08.2013. at 08:03.
damir1972 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2013., 18:21   #76
Quote:
damir1972 kaže: Pogledaj post
do sad sam svirao u orkestru..što misliš da li je to moguće i dalje ili to spada u utopiju...
Bok, to sto slusam preko slusalica je moje najbolje rjesenje dok ne nabavim compilot a to necu sada nego tek kada budem imao nove aparate. Mogu ja slusati i sa aparatima ali tada gubim veci dio kvalitete zvuka jer aparati su napravljeni da filtriraju ono nebitno kao buku itd pa eto.

Nazalost moras se prilagoditi onome sto mozes, vijesti citaj (novine, internet itd)

Ja nevidim zasto nebi i dalje svirao u orkestru, samo se moras nauciti snalaziti sa drugacijim zvukovima, nemoj odustati. Moram ti rec kad budes dobio aparate onda ti se bude cinilo isprva tiho, stvar je u tome da se moras nauciti slusati na tom novom spektru zvuka na kojem aparat radi. Tako je meni bilo kada sam dobio Naidu. Stavi aparate sjedi hodaj gledaj itd i s vremenom ces nauciti slusati aparatima recimo dan ili dva. Pa onda mozes u microton doci da ti pobolsaju zvuk ako treba, svi mi smo to radili vise puta, recimo pita te on dali je preglasno, presuškavo itd ti mu reci pa ce on podesiti kako ti odgovara.
Gle iskreno, znam kako ti je. Razmi to ovako. Aparate budes imao iducih pet god bar tako ja mjenjam jer zdravstveno priznaje tek nakon tog roka. Kazes da taj ima 4kanala hmm probaj uzeti sa vise kanala jer ce ti razumjevanje biti bolje. Moj ima 6 kanala no ja bi htio vise mozda se tada pobolsa razumjevanje kad sam u drustvu jer uzasno je razumjeti kad svi medusobno pricaju a ja nisam dio toga.
Sto se tice orkestra mozda te ohrabri cinjenica da je beethoven oglusio a i dalje je skladao odlicnu glazbu. Iako on nije cuo glazbu, on ju je u glavi osjecao.
Zato sto ne cujes dobro, nemoj odustati od glazbe.

Uzmi termine govorne vjezbe na suvagu, to ti bude pomoglo da pobolsas slusanje i snalazenjem u okolini.

Sent from my LG-P990 using Xparent Green Tapatalk 2

Zadnje uređivanje El Gato Félix : 28.08.2013. at 21:02. Reason: Q
Freyr is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2013., 18:28   #77
Freyer mislim da se ne mogu isprobavat aparatići i oni su uvijek u nekoj gužvi tako da nam je uvijek neugodno gnjaviti sa puno pitanja. Raspitivali smo se o aparatićima i njihovim mogućnostima i sve se to čini super ali bilo bi najbolje čuti osobno iskustvo korisnika aparatića. Nažalost takvi "bolji" modeli su bas skupi i često čovjek mada je zdravalje i kvalitetan život na prvom mjestu jednostavno uz sve druge obaveze ne stigne si bolje omogučiti.

Hvala ti i pozdrav!
anardis2211 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2013., 19:16   #78
Freyer -znam za betovena ali kad bih mogao birati ja bi rađe da ne skladam tako dobru glazbu, a da imam plus na drugoj strani ali...
ma kužim ja sve ovo oko kanala i to ali na osnovu svega pročitanog nije dovoljno staviti aparat u mikrotonu i reči to je to,, kolko sam skužio onaj loši može biti trenutno bolje podešen od onog sa više kanala pa zavara...a par dana sa različitim opcijama nečeš ga dobiti na probu.
a drugo kako god da kalkuliram nemogu dati soma eura u ovom trenutku.. Znam zdravlje...tralalal..znam sve to ali nisam solodriver.. Imam i drugih oko sebe koji trebaju novac..dakako ako me razumijete što govorim..tim više što i posao postaje upitan ovim novim stanjem...
a drugo je što nitko nije oduševljen ni onim skupljim modelima-uvijek teži još skupljem jerbo misli da će bit bolje... a u biti se zaboravlja ono što je netko napomenuo...glavni faktor je u šlusu, mislim onaj prirodni slušni.
dakako vjerojatno sad krivo mislim ali samo zbrajam i oduzimam ono što imam
a ne zvijezde i nebesa
damir1972 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2013., 15:00   #79
Thumbs up

evo došo ja sa privjescima
iskreno kao ponovo rođen iako nije sve onako kako mi je još memorirano ipak ovih mjesec dana nemogučnosti komunikacije ubilo me i ovo sad stvarno izgleda kao preporod
uzeo sam milo mikro plus i iako mi je čovjek rekao da ne vozim s njim odmah prvi dan, nisam ga poslušao ..nije bilo nekih iznenađenja u svezi buke i sl.
ipak pojavili su se zvukovi koji su mi , ne samo u posljednjih mjesec dana, bili nedostupni već i neki drugi
dakako sve je malo čudno, što je freyer rekao..neki drugi spektar zvuka , ali nakon par min. zaboraviš..
Ne znam kako će se ponašati u extremima ali za sad nemam se kaj žaliti
doduše doplatio sam 1200 kn po kom..više si ne mogu ni priuštiti, a u razgovoru s čovjekom koji tamo radi 4 i6 kanala i nisu ne znam kakva razlika...veli jesu 12-20 kanala u odnosu na 4 ali veli da nisu razlike tolike kolika je cifra..sad jel je ili nije ne znam...a vjerojatno ni neću znati..
no ima jedna koju mogu primjeniti iz života do sad..
Nisam betoven ali sam se bavio skladanjem i programiranjem pjesama.. oni monitori na kojima slušaš koliko god koštali nisu savršeni..Trebaš se naviknuti na njih i znati što lažu a što ne...tako i ovo
a sad moram laganini u istraživanje svakodnevice pa ću vidjeti prednosti ili hendikepe u odnosu na stanje bez pomagala.... na odnose sa skupim uređajima sigurno neću nikad znati..
damir1972 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2013., 00:56   #80
Quote:
damir1972 kaže: Pogledaj post
evo došo ja sa privjescima
iskreno kao ponovo rođen iako nije sve onako kako mi je još memorirano ipak ovih mjesec dana nemogučnosti komunikacije ubilo me i ovo sad stvarno izgleda kao preporod
uzeo sam milo mikro plus i iako mi je čovjek rekao da ne vozim s njim odmah prvi dan, nisam ga poslušao ..nije bilo nekih iznenađenja u svezi buke i sl.
ipak pojavili su se zvukovi koji su mi , ne samo u posljednjih mjesec dana, bili nedostupni već i neki drugi
dakako sve je malo čudno, što je freyer rekao..neki drugi spektar zvuka , ali nakon par min. zaboraviš..
Ne znam kako će se ponašati u extremima ali za sad nemam se kaj žaliti
doduše doplatio sam 1200 kn po kom..više si ne mogu ni priuštiti, a u razgovoru s čovjekom koji tamo radi 4 i6 kanala i nisu ne znam kakva razlika...veli jesu 12-20 kanala u odnosu na 4 ali veli da nisu razlike tolike kolika je cifra..sad jel je ili nije ne znam...a vjerojatno ni neću znati..
no ima jedna koju mogu primjeniti iz života do sad..
Nisam betoven ali sam se bavio skladanjem i programiranjem pjesama.. oni monitori na kojima slušaš koliko god koštali nisu savršeni..Trebaš se naviknuti na njih i znati što lažu a što ne...tako i ovo
a sad moram laganini u istraživanje svakodnevice pa ću vidjeti prednosti ili hendikepe u odnosu na stanje bez pomagala.... na odnose sa skupim uređajima sigurno neću nikad znati..
sto se tiće spektra zvuka, ti si se brzo prilagodio, no vjeruj ima onih kojima treba više i to par tjedana da bi se u potpunosti prilagodili.
Meni je u microtonu rekao da neka nosim aparate par sati dnevno i nek polako povečavam korištenje, a dok ne koristim njih neka stavljam stare aparate. Jer kad sam ih prvi put stavio onda sam čuo samo kako govori a sve ostalo je bilo tiho, bilo je kao da ništa ne čujem.
Iskreno ja sam ih odma nosio stalno i nakon par sati sam naučio sve zvukove. Evo da objasnim, recimo hodao sam po šljunku i trebalo mi je malo vremena da skontam taj specifičan zvuk predstavlja zvuk šljunka kada staneš na njega.
Ja sam par puta dao aparatiće na čiščenje to uglavnom napravim svakih 1pol god onako da mi očiste iznutra od vlage, prljavštine itd, aparat nakon toga dodje kao potpuno nov Na to čiščenje dam odma oba dva aparatića pa sam obično par dana bez aparatiča.

Pitanjce, obadva si doplatio ?? mislim a sve ostalo je zdravstveno priznalo ??? Ja otkad sam punoljetan zdravstveno pokriva samo jedan aparat i jos je nadoplata, recimo aparat dodje 5000i nešto kuna (toliko je tada došla Naida koju imam) i još doplatio 2500kuna, a drugi aparat sam morao u punoj cijeni sam kupiti. Imao sam pomoč roditelja koji su mi pomogli sa financiranjem.
Gledao sam datume otkad imam ove i čini se da 5 godina isteče tek početkom 2015, pa budem dotada štedio da si priuštim te skuplje sa više kanala, hoču ugrabiti onaj sa 18 ili više.
Meni je žao to sto više nedaju da se isprobavaju aparati, da sami mozemo birati aparate jer sječam se kad sam bio još u osnovnoj i na suvagu sam isprobavao aparatiće.
Profesorica(na suvagu) je uzela nekoliko torbica koje su u obliku školske pernice i kad otvori vidim u jednoj toj torbici nasloženo bar 20 raznih aparatića. I ja sam ih isprobavao da bi na kraju odabrao onaj koji mi je najbolje odgovarao.
Javi ti slboodno nakon nekog vremena svoja iskustva, to sigurno znači ljudima koji se budu našli u situaciji kao što je tvoja.
Freyr is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:57.