Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.12.2010., 13:20   #41
kada počet sa aetobicom?
rodila sam prije 6 tjedana i mislila sam krenut slijedeći tjedan nakon praznika.
pala na 69 nakon poroda, a sad radi dojenja opet raste kilaža pa...
rijeka511 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2010., 18:34   #42
Quote:
Zuzi2307 kaže: Pogledaj post
Drage mame!!

Rodila sam prije pet mjeseci... Skoro sam se vratila na svoju kilazu (jos par kilica ostalo), ali ostalo mi malo trbuha...
e sada bi ja htjela skinut jos koju kilu pa onda ucvrsnuti i zategnut kozu..

A moje pitanje bi sad bilo sta je bolje. Pilates ili aerobic??
Koji od ova dva ima brzi ucinak?

hvala vam unaprijed!

Ako potoji ovakva tema ili sam na krivo mjesto postavila temu, molim vas da ju premjestite...

Svakako pilates! Inače, godinama rekreativno vježbam. Trenirala sam na kickbox, plivanje, išla na suvremeni ples, zadnjih 4 godine fitness... Uglavnom, ništa, ali ništa nije toliko blagotvorno djelovalo na trbuh kao pilates. Definitivno gubiš u struku i trbuhu bolje nego na ičem drugom, vjeruj! Isto tako, diže ti stup kralježnice pa ti se digne prsni koš i struk se odmah stanji. Sve hlače su mi počele plesati oko struka i imala sam udubljen i ravni trbuh kao nikad. A nije baš da sam bila na dijeti... Prestala sam ići samo zato što mi nijedan termin nije odgovarao za posao. I mislim da nema veze s konstitucijom ako pravilno radiš vježbe. To je vrlo bitno u pilatesu.

Dakle, moja preporuka: pilates.

Da ne kažem koliko ćeš se osjećati dobro nakon tih vježbi disanja, rastezanja i slično. Za kralježnicu ga čak i liječnici preporučuju oboljelima od skolioze i slično. Cijelo tijelo se jako učvrsti, noge, guza, ruke, sve! Odmah ga upisujem, čim budem opet mogla.

Svaka čast aerobiku, ali on je više za skidanje kila. Znam cure koje godinama skaćkaju po aerobiku, ali bez učinka. Nakon određenog vremena tijelo se navikne na tu količinu skakanja i prestaje trošiti. Mišići se ne oblikuju gubljenjem mase, nego ciljanim vježbama, pa tako i trbušni...

Ali ono što će ti svatko reći jest da salo s trbuha teško ide dole jer je pitanje kontrolirane prehrane najbitnije. Ali, kažem opet, pilates će ti jednostavno učvrstiti one dijelove trupa koji će trbuh vratiti na mjesto i samim time rasporediti kožu kako treba. Ako ostane malo špekeca, to će biti neznatno u odnosu na prije.
Želimirka is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2010., 18:40   #43
Quote:
Zuzi2307 kaže: Pogledaj post
a za brzi ucinak sam mislila da li se do 5-6 mj mogu vidjeti rezultati ako se sada pocne vjezbati...
jer cemo tada imati krstenje i neku proslavu vjencanja, pa bih htjela lijepo izgledat u haljini, a ne da mi se pozna trbuh...
Za tri mjeseca ćeš biti drugačija osoba... Uz tri treninga tjedno. Ja nisam vjerovala kad su mi to govorili treneri, ali uvjerila sam se sama. Sise se malo smanjile, pojačale ruke, ramena i leđa, uvukao trbuh... ma budeš vidjela i sama uostalom.
Želimirka is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2010., 23:37   #44
Hvala vam na odgovorima...
evo i ja cu najvjerovatnije na fitness iza praznika krenuti...

Rijeka 511 ma i ja sam mislila krenuti ranije, ali kad se doji onda se kao ne preporuca intenzivno vjezbanje, tako da nisam krenula ranje...
Zuzi2307 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2011., 16:31   #45
Quote:
disident kaže: Pogledaj post
ja sam išla upravo na pilates, ali ne skakutanje laganini po loptici nego cura vodi neki novi, agresivniji, moram je pitati za točan naziv...
uglavnom, ona je rekla da treba proći minimalno 3 mjeseca tako da sam ja krenula s modificiranim vježbama 3,5 mjeseca nakon poroda...i onda mi je još bio bed jer sam stalno bila fokusirana na rez, ustajala sa strane, trebalo mi je još mjesec dva da se oslobodim straha da će se to nešto poremetiti, otvoriti, ne znam ni sama što
e sad, neke lakše vježbe pretpostavljam da bi mogle onih klasičnih mjesec i pol nakon poroda
e, da prije nego sam krenula na pilates, bila sam na pregledu kod svoje ginkićke pa sam je pitala i za vježbanje tako da mi je i ona dala zeleno svjetlo.
ma ja sam malo trtaroš, nisam htjela riskirati, zato sam poslušala sve preporuke
ma kakvo dizanje sasrane!! ja sam nakon mjewsec dana dizala i sebe i nju na sebi ravno prema gore, trčala, skakala, sve bez problema..
damirchica is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2012., 09:27   #46
ovdje duuugo nema nikog...

zna li netko u novom zagrebu gdje ići na vježbanje nakon poroda, za vraćanje u prvobitni oblik?
J&B is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2012., 08:08   #47
da li netko zna da negdje postoji jutarnji termin pilatesa? jel tu itko kaj vjezba?
__________________
Brusim pilu
Bani is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2012., 14:58   #48
Quote:
J&B kaže: Pogledaj post
ovdje duuugo nema nikog...

zna li netko u novom zagrebu gdje ići na vježbanje nakon poroda, za vraćanje u prvobitni oblik?
...nitko...?
J&B is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2012., 15:39   #49
Quote:
J&B kaže: Pogledaj post
...nitko...?
Ne smijem se reklamirati
Ma šalim se. Proguglaj malo...sigurno ćeš naći nešto zadovoljavajuće.
I ne shvaćam što točno znači ovo " nakon poroda". Ja sam mjesec dana nakon carskog reza nastavila sa svojim sportom.
__________________
Mali medo, 2011.
Perazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2012., 16:49   #50
Perazg svaka ti čast, iako nisi napisala što treniraš.

Ja sada nakon 3 mjeseca normalnog poroda bez rezanja i pucanja još nisam svoja, a treniram borilačke i mislim se vratiti tek poslije nove godine jer još uvijek osjećam trbušne ligamente i žarenje.

Tako da mislim da je to izuzetno individualna stvar: kažu da bi trebalo pričekati 3 mjeseca barem da se sve vrati kamo treba.
Osim toga, meni je još problem i taj što dojim pa treba uskladiti treninge i dojenje, a to ne bude išlo dok ne uvedem dohranu
__________________
Trijumf je odricanje od uspjeha. Tko trijumfira, gubi.
Dragonfly is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2012., 17:03   #51
Quote:
Dragonfly kaže: Pogledaj post
Perazg svaka ti čast, iako nisi napisala što treniraš.

Ja sada nakon 3 mjeseca normalnog poroda bez rezanja i pucanja još nisam svoja, a treniram borilačke i mislim se vratiti tek poslije nove godine jer još uvijek osjećam trbušne ligamente i žarenje.

Tako da mislim da je to izuzetno individualna stvar: kažu da bi trebalo pričekati 3 mjeseca barem da se sve vrati kamo treba.
Osim toga, meni je još problem i taj što dojim pa treba uskladiti treninge i dojenje, a to ne bude išlo dok ne uvedem dohranu
To je i meni problem, jer dojim...
Negdje nesto u jutro....
J&B is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2012., 19:22   #52
Quote:
J&B kaže: Pogledaj post
To je i meni problem, jer dojim...
Negdje nesto u jutro....
ja nasla jogu jebate kaj sam zahrdala onda trcim doma da ju napojim jer naravno furt jede u drugo vreme
__________________
Brusim pilu
Bani is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2012., 15:23   #53
Quote:
Dragonfly kaže: Pogledaj post
Perazg svaka ti čast, iako nisi napisala što treniraš.

Ja sada nakon 3 mjeseca normalnog poroda bez rezanja i pucanja još nisam svoja, a treniram borilačke i mislim se vratiti tek poslije nove godine jer još uvijek osjećam trbušne ligamente i žarenje.

Tako da mislim da je to izuzetno individualna stvar: kažu da bi trebalo pričekati 3 mjeseca barem da se sve vrati kamo treba.
Osim toga, meni je još problem i taj što dojim pa treba uskladiti treninge i dojenje, a to ne bude išlo dok ne uvedem dohranu
Isto borilački sport
I naravno da je individulano. Ja sam trenirala i u trudnoći, nakon poroda koji je eto na kraju bio carski rez, zbog okolnosti, sam bila odmah idući dan na nogama, nakon 4 tj. sam počela brzo hodati, pa trčati i na kraju trenirati..slušala sam svoje tijelo i nisam išla iza granice boli.
Također sam i dojila...E to je bilo malo teško uskladiti. Sjećam se da sam si znala samo prsa onak malo isplahnuti pošto nije imao vremena još pričekati i tuširanje
__________________
Mali medo, 2011.
Perazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2012., 16:46   #54
Quote:
Perazg kaže: Pogledaj post
Isto borilački sport
I naravno da je individulano. Ja sam trenirala i u trudnoći, nakon poroda koji je eto na kraju bio carski rez, zbog okolnosti, sam bila odmah idući dan na nogama, nakon 4 tj. sam počela brzo hodati, pa trčati i na kraju trenirati..slušala sam svoje tijelo i nisam išla iza granice boli.
Također sam i dojila...E to je bilo malo teško uskladiti. Sjećam se da sam si znala samo prsa onak malo isplahnuti pošto nije imao vremena još pričekati i tuširanje

Moram priznati da si prilično hrabra jer meni su strogo zabranili vježbanje u trudnoći zbog mogućih udaraca u trbuh, gimnastičkih elemenata (premet i slično), a trener nije htio niti čuti za to da vježbam dan više od trenutka kada je test pokazao plus.
__________________
Trijumf je odricanje od uspjeha. Tko trijumfira, gubi.
Dragonfly is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2012., 16:56   #55
Quote:
Dragonfly kaže: Pogledaj post

Moram priznati da si prilično hrabra jer meni su strogo zabranili vježbanje u trudnoći zbog mogućih udaraca u trbuh, gimnastičkih elemenata (premet i slično), a trener nije htio niti čuti za to da vježbam dan više od trenutka kada je test pokazao plus.
Ma kaj ti je..Pa naravno da nisam sparirala u trudnoći, pa ne bi riskirala na taj način. Radila sam vježbe primjerene svom stanju, a grupu sam vodila koliko mi je to trbuh i mali udarač iznutra dopuštao
__________________
Mali medo, 2011.
Perazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2012., 17:02   #56
Quote:
Perazg kaže: Pogledaj post
Ma kaj ti je..Pa naravno da nisam sparirala u trudnoći, pa ne bi riskirala na taj način. Radila sam vježbe primjerene svom stanju, a grupu sam vodila koliko mi je to trbuh i mali udarač iznutra dopuštao
A kaj ja znam..
Svašta čitam pa radije pitam, nego da skitam
__________________
Trijumf je odricanje od uspjeha. Tko trijumfira, gubi.
Dragonfly is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2012., 21:05   #57
Pozdrav cure! Pridružujem se ekipici da se bodrimo, da vas bodrim!
Vježbala sam gotovo cijelu trudnoću, slušala svoj organizam - znam da sam brzo odustala od vježbi za trudnice jer mi je to bilo pre monotono i lako. Rodila carski prije dva mj. i treniram opet. Trčim kad mogu (imam velikog sisavca doma), ali vježbam kod kuće svaki dan. Moja prednost sigurno je što je dragi trener pa mi složi program.
Najprije su kile pale da je ostalo još nekih 4 do predtrudničke kilaže, a onda sam dobila tri jer sam počela jesti kao nikada u životu....sad sam se odlučila disciplinirati i nastojati dovesti tijelo u prijašnje stanje. A da, i istrčati ovaj put kao mama polumaraton na proljeće....
*Lotta* is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2012., 09:47   #58
ajmo,

što prije trebam skinuti kile, jer mi rade već probleme, pritisak na jednoj nozi je konstantat i jaaako bolan, kralježnica u komi i od mojih kila i od nošenja bebe.
dakle, kako skinuti kile
vježbom sa bolnom nogom i
dijetom kad dojim?
začarani krug...
J&B is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2012., 23:59   #59
Ne moraš na dijetu (iako dojilje smiju na dijetu ali ne unositi manje od 1500 kcal dnevno) ali pripazi na namirnice koje unosiš.
Ako jedeš dosta krumpira i riže zamjeni ih npr. prosom, smanji kruh i namirnice od bijelo brašna, unos slatkoa smanji na minimum.

Ne moraš ni vježbati (zbog noge orvo bi se trebala posavjetovati sa liječnikom), probaj hodati brže bar 2-3 km dnevno..
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2012., 21:45   #60
Quote:
mandy kaže: Pogledaj post
Ne moraš na dijetu (iako dojilje smiju na dijetu ali ne unositi manje od 1500 kcal dnevno) ali pripazi na namirnice koje unosiš.
Ako jedeš dosta krumpira i riže zamjeni ih npr. prosom, smanji kruh i namirnice od bijelo brašna, unos slatkoa smanji na minimum.

Ne moraš ni vježbati (zbog noge orvo bi se trebala posavjetovati sa liječnikom), probaj hodati brže bar 2-3 km dnevno..
Vec sam rekla: mandy, dobri duh ovog foruma
J&B is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:57.