Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.08.2009., 00:19   #61
Quote:
Aeon+ kaže: Pogledaj post
dobro,to je dr. stvar kad muževa nema po par dana. mislim na sve ove s "uobičajenim" radnim vremenom,nisu baš u manjini. ne znam,ja sam možda blesava,ali kontam si olakšavat život da kupnje voća,povrća,pelena.. obavim kad idem kući s posla,velike šopinge kad je mm kod kuće
Ne znam ti to reći.... još ne spadamo u kategoriju djece na koju se ljudi zgražavaju u kolicima... za god dana ću bit pametnija...
Čokolada07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2009., 10:22   #62
Quote:
nela25 kaže: Pogledaj post




zasto iman feeling mafri da ces danas izvuc kolica?

pozdravic i jednoj i drugoj
Ma kakav,nisam !!
Nedam se,nadam se da ce ga proci,al hocu,uskoro....ma sta neko pricao o tome
Ma i ja sam se dugo vucala po kolicima
__________________
Jel bas moras da dises dok sam nervozna !!!?HA!??
mafri is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2009., 10:30   #63
Quote:
mafri kaže: Pogledaj post
Ma kakav,nisam !!
Nedam se,nadam se da ce ga proci,al hocu,uskoro....ma sta neko pricao o tome
Ma i ja sam se dugo vucala po kolicima
Tvoj nick mi je sinonim za kolica nekako mi cudno da si oladila sta ti bi zeno pobogu
nego moja najdraza sad vec nosi robu br.3, cipelice 25 i uglavnom izgleda ko malo vece dijete, svak se sokira kad cuje 18mj. (ali vidu tatu pa oladu ) tako da izgleda preglomazno za bubu kolica od 200tinjak kuna...najbolje je kad vidi vava onda se okrene na jednu stranu a mi pritezemo drugu rucku od kolica da se ne bi privrnila
NelaZg is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2009., 10:54   #64
moj mangup je jos u kolicima, ali samo pola izlaska
kad izadjemo prvo obavimo spizu i onda idemo na igraliste. tu on izlazi iz kolica i ne ulazi vise u njih. ucimo gledati jel ide auto, ucimo polako da mami treba dati ruku (ovo ide jako jako tesko), ucimo da se nesmije trcati po cesti.
kad idemo vani svi troje (MM, ja i mangup) uglavnom se trudimo ici bez kolica (naravno za izlaske po kvartu).
Dancica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2009., 10:56   #65
Quote:
Aeon+ kaže: Pogledaj post
mislim da ovo prije vrijedi za današnje žene,but that's just me
I danasnje i nekadasnje, ak mene pitas
Ma ja sam malo alergicna na price kak je nekad sve bilo bolje, mame su bile posvecenije, voda je bila hladnija, a drvece zelenije...
Opet, to sam ja

Quote:
Aeon+ kaže: Pogledaj post
i ajd mi pliz pojasnite jednu stvar,zbilja ne podjebavam nikoga,samo me zanima, čemu šoping s 500 vrećica dok ste same s djetetom koje neće hodati puno ili bi se nosilo?
Mm radi od 8-20h.
Vikendom smo po izletima i druzenjima, ne da nam se trosit dragocjeno zajednicko vrijeme na kupovine.
Auto nemamo.
Kuca i sve u vezi s njom je na meni.
Svaki dan idem u lokalni Kerum i na plac po kruh, mlijeko i rucak za taj dan.
Nije puno, al bude 3-4 kile. Uglavnom to obavim sama, al evo sad sam na godisnjem, dadilja je na godisnjem i svuda idemo skupa. I uzivamo I uglavnom idemo s kolicima.
Zmijica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2009., 11:22   #66
čuj,i meni je krivo kad moj nakon 2 dana cijelodnevnog posla 3. dan bude kod kuće provesti vrijeme kuhajući,spremajući i sl.a mogli bi uživati skupa. Al jebiga,ne mogu,neke stvari moram obaviti baš iz tog razloga jer ne uspijem sama s malim,a inače se nagomila obveza i stvari za napraviti.ali naravno svatko radi kako mu odgovara i to je njegovo pravo
__________________
#nedamise
Aeon+ is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2009., 12:05   #67
Quote:
nela25 kaže: Pogledaj post
Tvoj nick mi je sinonim za kolica nekako mi cudno da si oladila sta ti bi zeno pobogu
nego moja najdraza sad vec nosi robu br.3, cipelice 25 i uglavnom izgleda ko malo vece dijete, svak se sokira kad cuje 18mj. (ali vidu tatu pa oladu ) tako da izgleda preglomazno za bubu kolica od 200tinjak kuna...najbolje je kad vidi vava onda se okrene na jednu stranu a mi pritezemo drugu rucku od kolica da se ne bi privrnila
greska sa postom
__________________
Jel bas moras da dises dok sam nervozna !!!?HA!??

Zadnje uređivanje mafri : 02.08.2009. at 12:19.
mafri is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2009., 12:12   #68
Quote:
Aeon+ kaže: Pogledaj post
iskreno,pun mi je klinac stava on/a neće.tako možemo odustati od dohrane jer eto dijete neće,pustiti da nose pelenu do šeste,dudaju dudu do 8 i sl. Kako su naši roditelji sve mogli s nama? Kako onda nije bilo toliko djece što se bacaju po podovima? Zašto je tada 1 igračka trajala 2 god danas 2dana? Danas roditelji imaju puno više stvari za sebe zabaviti i tu često podbaci ona stara dosljednost i ustrajnost i posvećenost odgoju
Prije su igračke bile puno kvalitetnije nego ove danas
__________________
Sara 14.10.2007,Petra 4.7.2011.
sara_st is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2009., 12:17   #69
Quote:
nela25 kaže: Pogledaj post
Tvoj nick mi je sinonim za kolica nekako mi cudno da si oladila sta ti bi zeno pobogu
nego moja najdraza sad vec nosi robu br.3, cipelice 25 i uglavnom izgleda ko malo vece dijete, svak se sokira kad cuje 18mj. (ali vidu tatu pa oladu ) tako da izgleda preglomazno za bubu kolica od 200tinjak kuna...najbolje je kad vidi vava onda se okrene na jednu stranu a mi pritezemo drugu rucku od kolica da se ne bi privrnila
Ma i moj je veliko dijete ko da ima 4 god ( velik na nas oboje)
Al i zapp su komotnija kolica i neizgleda ko jadan u njima.
A eto ja bi jos jedno dijete a nebi bas da mi maternica ostane po putu negdje od cjelodnevnog nosanja 17 kg po rukama.I ovako imam problema tih tak da nebi si vece pravila radi tudjih predrasuda...
A valjda sam i ljena pa mi i djete ljeno
Al mene nikad nije bilo briga sta ce ko rec kao sto i potpis moj veli...
Valjda ljudi nemaju pametnija posla pa sve primjecuju oko sebe.Ja kad idem van sa klincem samo njega vidim drugo me ne zanima
E a vidis vraga,on se voli vozit u onim kolicima za prevozit pice do kafica,a to imamo...mozda da to uzmem mjesto zapp-a to mi je nekako odraslo a!?
__________________
Jel bas moras da dises dok sam nervozna !!!?HA!??
mafri is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2009., 12:20   #70
Quote:
Aeon+ kaže: Pogledaj post
mislim da ovo prije vrijedi za današnje žene,but that's just me
i ajd mi pliz pojasnite jednu stvar,zbilja ne podjebavam nikoga,samo me zanima, čemu šoping s 500 vrećica dok ste same s djetetom koje neće hodati puno ili bi se nosilo? znam s malim otići do trgovina,još je u kolicima,ali iako bih mogla pokačiti koješta na kolica,ne kupujem hrpetinu stvari dok sam sama s njim. to radimo kad je i mm s nama,500 vrećica teglimo kad idemo u tjednu/mjesečnu nabavu.ne vjerujem da se dogodi nekome da ti odjednom hrpetina stvari ponestane,a sam si s djetetom i baš odmah moraš po to ići
nedavno sam kupila prikolicu za bickiklo..odličan izum, ne primarno zbog kupovine, nego i ovako kad trebamo prijeći više od 2-3km..to joj je previše. kad baš trebam nešto kupovati samo potrpam iza njenog sjedala..
inače obično obavim kupovinu dok ne pazi mm, a nekad skoknem s njom, ali s autom. objašnjavam joj što sve trebamo kupiti, što će se kuhati..itd..

Zadnje uređivanje zoro007 : 02.08.2009. at 12:31.
zoro007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2009., 12:21   #71
Quote:
sara_st kaže: Pogledaj post
Prije su igračke bile puno kvalitetnije nego ove danas
pa baš toliko njih da je loše,nekako mi teško za povjerovati
__________________
#nedamise
Aeon+ is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2009., 12:24   #72
Quote:
mafri kaže: Pogledaj post
Ma i moj je veliko dijete ko da ima 4 god ( velik na nas oboje)
Al i zapp su komotnija kolica i neizgleda ko jadan u njima.
A eto ja bi jos jedno dijete a nebi bas da mi maternica ostane po putu negdje od cjelodnevnog nosanja 17 kg po rukama.I ovako imam problema tih tak da nebi si vece pravila radi tudjih predrasuda...
A valjda sam i ljena pa mi i djete ljeno
Al mene nikad nije bilo briga sta ce ko rec kao sto i potpis moj veli...
Valjda ljudi nemaju pametnija posla pa sve primjecuju oko sebe.Ja kad idem van sa klincem samo njega vidim drugo me ne zanima
E a vidis vraga,on se voli vozit u onim kolicima za prevozit pice do kafica,a to imamo...mozda da to uzmem mjesto zapp-a to mi je nekako odraslo a!?
onda ni foruma ne bi trebalo biti... jebiga,zašto bez da vas je itko napao na ikojoj temi odmah morate podjebavat,okretat očima i ostale gluposti? koliko vam je? 13?
__________________
#nedamise
Aeon+ is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2009., 12:45   #73
Quote:
zoro007 kaže: Pogledaj post
nedavno sam kupila prikolicu za bickiklo..odličan izum, ne primarno zbog kupovine, nego i ovako kad trebamo prijeći više od 2-3km..to joj je previše. kad baš trebam nešto kupovati samo potrpam iza njenog sjedala..
pa baš razmišljam radi li se samo o kolicima ili je problem u tome da se djeca općenito voze ako znaju hodati...

jel ok ako roditelj dijete vozi na biciklu? mi svoju redovito vozimo na biciklu, u onoj sjedalici za klince. mogla bi ona te relacije i hodad ili se nosi, ali ovako nam je puno praktičnije, brže i zgodnije. ovo je čak zgodnije i od kolica jer smo svi skupa brži.

i nekad je, jbg, vruće i bolje da se dijete vozi 15 min u 11 na +30 kući s plaže nego da hoda sat vremena (moraš nekako dijete vratit s plaže, iako si krenuo u 9 ujutro)
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2009., 12:48   #74
pa zašto ne bi bilo ok da se vozi na biciklu? mm i ja isto planiramo maloga voziti kad bude stariji,pogotovo jer nemamo auto,pa ćemo moći i u dalje relacije.kod mene je pun grad roditelja i djece na bicu
__________________
#nedamise
Aeon+ is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2009., 12:53   #75
pa u čemu je problem onda s kolicima? i na sjedalici na biciklu dijete pasivno sjedi, a rekreira se samo roditelj. u čemu je razlika između vožnje u kolicima i vožnje na biciklu?

ne kužim . jer ako je bit da se dijete samostalno kreće - na biciklu to ne čini.
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2009., 12:55   #76
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
pa baš razmišljam radi li se samo o kolicima ili je problem u tome da se djeca općenito voze ako znaju hodati...

jel ok ako roditelj dijete vozi na biciklu? mi svoju redovito vozimo na biciklu, u onoj sjedalici za klince. mogla bi ona te relacije i hodad ili se nosi, ali ovako nam je puno praktičnije, brže i zgodnije. ovo je čak zgodnije i od kolica jer smo svi skupa brži.

i nekad je, jbg, vruće i bolje da se dijete vozi 15 min u 11 na +30 kući s plaže nego da hoda sat vremena (moraš nekako dijete vratit s plaže, iako si krenuo u 9 ujutro)
pa gle, ja svoju vozim ako se radi o nekoj destinaciji od par kilometara. recimo u blizini nam je jezero i trebalo bi nam sa nosanjem i hodanjem tri sata da dođemo do njega. što je po meni nemoguća misija, pogotovo ako je vani 30+. par kilometara prevalim za 15-20min, toliko koliko bi ona uopće izdržala u prikolici.
kratke destinacije nisu problem. obično svaki dan pravimo šetnju bez kolica i zaista može puno izdržati. gledam da se svaki dan puno kreće..no par kilometara bi joj bilo previše, stoga je prikolica dobra alternativa.
zoro007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2009., 12:58   #77
ma i mi se vozimo na biciklu. jednostavno, k'o što rekoh, ima situacija u kojima ti okolnosti, praktičnost i zdrav razum nalažu da se dijete pasivno vozi u nekom obliku prijevoza, a ne kreće na svoje dvije noge. pa makar to bila i kolica. to pokušavam objasniti ovima koje se zgražaju nad djecom koja savršeno samostalno hodaju, a viđaju ih u kolicima.
to ne znači da se ta djeca nikad ne kreću eda bi mamama bilo lakše.
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2009., 12:59   #78
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
pa u čemu je problem onda s kolicima? i na sjedalici na biciklu dijete pasivno sjedi, a rekreira se samo roditelj. u čemu je razlika između vožnje u kolicima i vožnje na biciklu?

ne kužim . jer ako je bit da se dijete samostalno kreće - na biciklu to ne čini.
ne znam,meni je razlika. dijete od 4 god mogu voditi na njegovom bicikliću ako ću usput hodati uz njega.ako ću recimo skoknuti do tržnice po par stvari,stavit ću ga na bicikl i otići kupiti,umjesto voziti ga u kolicima.ili ću ga voziti na bicu ako me on zatraži ili ako moram brzo otići nekuda,a da mi ga nema tko pričuvati...
svatko će kako je njemu zgodno,temu nisam otvorila da se nekog napada nego da kažu svoje mišljenje i da čujem kako dr.gledaju na to. meni to nije lijepo,dr. nije lijepo vidjeti da roditelj vozi dijete na biciklu.ito je to.
__________________
#nedamise
Aeon+ is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2009., 13:02   #79
oko djeca iod 4 godine smo se više-manje svi složili da im mjesto nije u kolicima. ali što fali djetetu od 2 godine u kolicima?
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2009., 13:03   #80
Quote:
Aeon+ kaže: Pogledaj post
pa baš toliko njih da je loše,nekako mi teško za povjerovati
A slušaj, moje dite se kad dođe u mojih vozi na mojoj bicikli koje je pripiturana, ljulja na mojoj ljuljački, igra s mojim igračkama, a njena bicikla je poluklimava, ljuljačka žali Bože para a svako deset dana napravim invanturu igrčaka i uredno bacim poprilično razbijenih u škovace. Nekažen da nema sad kvalitetnih igračaka, ima al prije su definitivno bile kvalitetnije.
__________________
Sara 14.10.2007,Petra 4.7.2011.
sara_st is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:21.