Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente

Kutak za školarce i studente Sjedni, 1!!!
Podforumi: Državna matura, Osnovne i srednje škole, Fakulteti i visoka učilišta, Upomoć, spašavajte!

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.05.2007., 12:05   #1
Smrznuti godinu

Postoje li dobre duse koje bi mi mogle odgovoriti na ovo pitanje?
Studiram po bologni, i htjela bih smrznut godinu da se mogu zaposlit jer sam trenutno u besparici i stvari ne idu tako jednostavno ni sa ispitima.
Je li moguce i kako to funkcionira opcenito? Znam da su prijasnje generacije mogle, a mislim da se to i jos uvijek moze uz dobar razlog. Znate li koji ti razlozi moraju biti?

Lijepa hvala unaprijed.
__________________
Klikenzi bitte!
Skinny is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2007., 12:18   #2
ja ću ove godine 'zamrznuti' godinu, tj. pokrenut cu mirovanje studija iz zdravstvenih razloga. moraš imati liječničku dokumentaciju zbog čega nisi mogla ispunjavati studijske obaveze, to odnijet kod svoje doktorice kod koje si išla na sistematski, ona će ti ispunit zahtjev i to ti mora fakultet odobrit. i onda ti se to ne broji kao pad godine već kao mirovanje studija. zadržavaš pravo na stipendiju, eventualno dom i sl. za ostale slučajeve ne znam.
__________________
“Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.”-Steve Jobs
Diego Rivera is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2007., 18:10   #3
Quote:
Skinny kaže: Pogledaj post
Postoje li dobre duse koje bi mi mogle odgovoriti na ovo pitanje?
Studiram po bologni, i htjela bih smrznut godinu da se mogu zaposlit jer sam trenutno u besparici i stvari ne idu tako jednostavno ni sa ispitima.
Je li moguce i kako to funkcionira opcenito? Znam da su prijasnje generacije mogle, a mislim da se to i jos uvijek moze uz dobar razlog. Znate li koji ti razlozi moraju biti?

Lijepa hvala unaprijed.
Idi kod psihijatra i objasni mu cijelu situaciju, pa neka ti napiše dijagnozu depresije. To ti je jedna od najčešćih kad treba zamrznuti godinu. Sretno!
__________________
De lingua stulta, veniunt incomodia multa.
Piggy is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2007., 21:31   #4
znam da su razlozi inace trudnoca i kao neka teza bolest itd.. al ovo je dobar prijedlog s psihijatrom! i

sretno - i zaradi puno nofceka
mousse od čokolade is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2007., 23:52   #5
Hvala vam na odgovorima.
No neće li mi onda to o depresiji ostati zauvijek na papirima i kad se idem zapošljavat?
Jer mislim da bih onda radije išla kod psihologa, a ne psihijatra po 'dijagnozu'.
__________________
Klikenzi bitte!
Skinny is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2007., 00:42   #6
bila sam sa frendicom kada je u referadi pitala zbog čega se može zamrznuti godina(a isto smo po bolonji).. žena je rekla zbog trudnoće i odsluženja vojnog roka, tak da.. ne znam baš dal će ti upaliti.. ja isto imam trenutno jednu tešku situaciju ali sumnjam da bi mi dozvolili.. raspitaj se na svom faksu najbolje
girly-girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2007., 02:32   #7
Quote:
Skinny kaže: Pogledaj post
Hvala vam na odgovorima.
No neće li mi onda to o depresiji ostati zauvijek na papirima i kad se idem zapošljavat?
Jer mislim da bih onda radije išla kod psihologa, a ne psihijatra po 'dijagnozu'.
Čuj, ako to rade na mom faksu...ali poneki....onda zašto ne bi moglo upaliti na tvom faksu. Poslije dok se ti budeš fino zapošljavala, pa neće ti nigdje pisati od čega si bolovala!
__________________
De lingua stulta, veniunt incomodia multa.
Piggy is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2007., 04:11   #8
Exclamation kako zamrznut godinu??

dali bi mogao smrtan slucaj u obitelji bit jedan od razloga za zamrzivanje godine
FKIT is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2007., 15:26   #9
Quote:
FKIT kaže: Pogledaj post
dali bi mogao smrtan slucaj u obitelji bit jedan od razloga za zamrzivanje godine
Možeš izostati određeno vrijeme, ali cijelu godinu....ne mislim da bi mogla.
__________________
De lingua stulta, veniunt incomodia multa.
Piggy is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2007., 15:57   #10
U Statutu Sveučilišta u Zagrebu piše slijedeće:

Pravo na mirovanje obveza postoji:
1. za vrijeme služenja vojnog roka,
2. za vrijeme trudnoće,
3. za studenta-oca ili studenticu-majku do godine dana starosti djeteta,
4. za vrijeme dulje bolesti, te
5. u drugim opravdanim slučajevima sukladno općem aktu Sveučilišta odnosno sastavnice u kojoj student studira.
belona is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2007., 16:21   #11
Quote:
belona kaže: Pogledaj post
U Statutu Sveučilišta u Zagrebu piše slijedeće:

Pravo na mirovanje obveza postoji:
1. za vrijeme služenja vojnog roka,
2. za vrijeme trudnoće,
3. za studenta-oca ili studenticu-majku do godine dana starosti djeteta,
4. za vrijeme dulje bolesti, te
5. u drugim opravdanim slučajevima sukladno općem aktu Sveučilišta odnosno sastavnice u kojoj student studira.
pa mislim da pod 5. ide besparica budi samouvjerena i lijepo im iznesi kako ti je jako teško studirat s teškom novčanom sitjuešn...a
ovaj si čula za ono da zamoliš doktoricu da ti napiše da imaš npr. neku bolest i da zbog nje ne mreš štrebat
padmé_amidala is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2007., 16:26   #12
Depresija se priznaje kao dovoljno teška bolest?
__________________
...I find it kind of sad...the dreams in which I'm dying are the best I've ever had...
Dobar čovjek može se postidjeti čak i pred psom.
Sugarplum Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2007., 11:52   #13
Quote:
Sugarplum Fairy kaže: Pogledaj post
Depresija se priznaje kao dovoljno teška bolest?
Itekako.
__________________
De lingua stulta, veniunt incomodia multa.
Piggy is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2007., 19:21   #14
Quote:
FKIT kaže: Pogledaj post
dali bi mogao smrtan slucaj u obitelji bit jedan od razloga za zamrzivanje godine

moze.
tjeskobna pastrva is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2007., 21:38   #15
ja sam zamrznula zbog trudnoće (doduše ja nisam na bologni), al znam da je najbolje od psihjatra zatražit neku potvrdu. većina ih ima razumjevanja, a nikog kog znam a da je to učinio kasnije u karijeri nije imao problema zbog svoje tobožnje dijagnoze.
marina_tha is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2007., 16:13   #16
ja sam isto bila "zamrznula" godinu al nisam po bologni išla...
uglavnom, trebaš liječničku potvrdu da zbog određenih razloga želiš upisati mirovanje statusa i ti trebaš zamolbu napisati al ak je ikako moguće nemoj to upisivati (osim ak ne čekaš bebu) - čisto gubljenje vremena....
i to ti treba dekan odobriti......
__________________
i stvarno ne treba mi netko kao ti
mala0077 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2007., 18:02   #17
Quote:
Skinny kaže: Pogledaj post
Postoje li dobre duse koje bi mi mogle odgovoriti na ovo pitanje?
Studiram po bologni, i htjela bih smrznut godinu da se mogu zaposlit jer sam trenutno u besparici i stvari ne idu tako jednostavno ni sa ispitima.
Je li moguce i kako to funkcionira opcenito? Znam da su prijasnje generacije mogle, a mislim da se to i jos uvijek moze uz dobar razlog. Znate li koji ti razlozi moraju biti?

Lijepa hvala unaprijed.
bolonja ne predvida studij i rad.
a sad mirovanje, kao sto je recen zbog vojske i trudnoce i bolesti.
al mislim da ce postroziti to sa bolestima, jer prije, tko god je donio lijecnicku potvrdu bio je osloboden.
a sad toga vise nece biti.
Markoleo is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2007., 23:11   #18
Quote:
Piggy kaže: Pogledaj post
Itekako.
sta nisi rekla prije 2 godine
gnjavež is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2007., 16:43   #19
pozdrav

ostala su mi dva ispita u 2. godini i znam da ih neću položiti...
a ako padnem godinu neću moći nastaviti studirati jer gubim dom, stipendiju, moram plaćati školarinu....a nemam novaca da se sam financiram...
Mogu li s tim razlogom nekako zamrznuti tu drugu godinu?

Ako imate bilo kakvih informacija, molim postajte

hvala
unknown_man is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2007., 18:53   #20
Pročitaj topic od početka.
__________________
De lingua stulta, veniunt incomodia multa.
Piggy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:19.