Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.08.2004., 02:12   #1
3d ultra zvuk

Jel ga radio netko? Koji su dojmovi?
__________________
Lucy cried, I almost died, U know what we found?
Starfish&Coffee is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2004., 02:23   #2
Ja ga nisam radila ali sam vidjela puno slika i stalno mi salju ponude iz razno raznih klinika koje to rade. Slike su supr i fakat nevjerojatno izgledaju i sve zene koje su bile su jako hvalile cijelu proceduru. Dobijes film, moze ti doc i do 10tak ljudi ,traje nekih 45 min. i sl. Cijena je prava sitnica ovdje O razlozima za i protiv ne cu jer ce pak doc do svadje
__________________
sretno dijete sretnih roditelja
Rita is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2004., 02:29   #3
Meni ne smeta "svadja" ukoliko je civilizirana manje vise. Ja sam cula da je moguce stetan, ali nikakve studije o tome nisam mogla naci na netu. Ja ga navjerojatnije necu raditi. Ionako idem na puno vise obicnih 2d ultrazvukova od trudnice s jednom bebom.
__________________
Lucy cried, I almost died, U know what we found?
Starfish&Coffee is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2004., 02:40   #4
Ni ja nisam cula nis pozitivnoga sto se zdravstvenog stajalista tice i citala sma dosta o tome,pa posto nemaju dovoljno studija i iskustva ja se drzim podalje od toga. U ovoj trudnoci sam imala jedan mali UZ na pocetku i jedan veci u 2o.tjednu ali to su oba obicna staromodna i doktor kaze da je to za sad sve i da ako bude sve ovako kako je do sada ne cu ni trebat vise. Ja sretna,meni se to tak ne dopada pa mi i pase,sto manje.
__________________
sretno dijete sretnih roditelja
Rita is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2004., 02:56   #5
Zbog cega je stetan i od koga si cula? Moj doc kaze da je OK. Ja sam na raznim forumima citala da je moguce stetan, ali nitko nije mogao reci u cemu je zapravo problem. S druge strane, muzevi prijatelji su ga radili i prije par godina i nedavno. Nije bilo problema.
__________________
Lucy cried, I almost died, U know what we found?
Starfish&Coffee is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2004., 04:31   #6
3D US jako dobar za customer satisfaction. I fora za roditelje da vide. A i moze se naplatiti.. (to su prednosti )

A nedostaci... pa jos se ne zna da li je UZV potpuno bezopasan. Ipak, daje dosta dobrih informacija, pa se koristi rutinski jedan ili dva u trudnoci, ako je potrebno moze i vise. 3D ne opravdava zdravstvene indikacije.
Cialenga is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2004., 04:36   #7
Quote:
Cialenga kaže:
3D US jako dobar za customer satisfaction. I fora za roditelje da vide.
Hahaha, da, definitivno je fora za mog muza. Bila bi i za mene da nisam konzervativna.
__________________
Lucy cried, I almost died, U know what we found?
Starfish&Coffee is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2004., 04:45   #8
Dovoljno je da je netko zainteresiran.
Cialenga is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2004., 04:55   #9
Bas to sto je Cialenga rekla nije nuzan a naj vise se koristi zbog roditeljske znatizelje i jer se jako lijepo moze naplatiti. A Uz je opcenito pre kratko u upotrebi da bi se vidjele sve posljedice,zato sto manje ,to bolje.
__________________
sretno dijete sretnih roditelja
Rita is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2004., 09:38   #10
ja sam u trudnoći napravila jedan 3d ultrazvuk, a jedina posljedica (koliko vidim) je video kazeta koju imam doma. danas, nakon 3 god., mi se to možda čini i malo morbidno, ali svakako izaziva znatiželju...

nisam čula da može biti štetan, ovo mi je prva takva informacija... a nije bio ni toliko skup, u usporedbi s normalnim ginekološkim pregledom...
bobica is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2004., 15:46   #11
Da Bobica u ZG je puuuno jeftinije u odnosu na ovdje,men ije obican UZ ovaj 20.tjedna kostao 500$
__________________
sretno dijete sretnih roditelja
Rita is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2004., 21:36   #12
Quote:
Rita kaže:
Da Bobica u ZG je puuuno jeftinije u odnosu na ovdje,men ije obican UZ ovaj 20.tjedna kostao 500$
Rita kaj si morala platiti Cek, nije ti pokriveno zdravstvenim. Mislim ti mozes zdravstveno furati i prek muza. Trudnicama bi trebalo biti besplatno bez obzira na vrstu osiguranja, a osiguranje valjda imas
Ja sam u pocetku placala 15$ greskom jer su me krivo vodili, onda su se predomislili i rekli mi vratiti novce. Al nisu jos, mamicu im njihovu.
Stigao mi nedavno i racun za porod, kaze - moja odgovornost 0.00$
__________________
Oh, if all the little raindrops were lemondrops and lollipops, oh, what a rain that would be!
Standing outside, with my mouth open wide Singing La la la la, la la la, la la la, la la la
Issa is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2004., 23:34   #13
Ma nisam platila sve (imam osiguranje,naravno) ali toliko dodje usluga. Kod nas (HR)jako puno zenski ide kod privatnika i placa sve iz svog dzepa,pa ako bi i ja to radila onda bi bilo 500$. BTW meni moji pokrivaju 80% troskova ,tak da i dalje moram platiti. Mislim da ce me cijela trudnoca i porod kostat oko 500$ iz mog dzepa ako bude sve OK.
Ovaj 3D mislim da je isto tak negdje oko 300-500$ i to ne tu kod mene nego u Denveru i ne ide na osiguranje.
__________________
sretno dijete sretnih roditelja
Rita is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2004., 00:08   #14
Rita, taj u/z s 20 tjedana ne bi trebao biti "obican" uz, vec II level. Pojma nemam kako se kaze na hrvatskom. Nekako mi je $500 previse za obican.

Meni su citirali oko $300 za 3d u/z. Osiguranje ne placa.
__________________
Lucy cried, I almost died, U know what we found?
Starfish&Coffee is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2004., 04:29   #15
LevelII je razlika samo u duzini i na koji nacin gledaju bebu. Znaci onaj prvi je trajao 5 min.(velicina fetusa i otkucaji srca) a drugi 15min(mjerenje svega zivoga),i radi se istom masinom. Cijena je od 250-500$ zavisi koliko dugo ga rade. A ovaj 3D ima potpuno drugaciju masinu,ova moja je bila obicna,crno bijela, 2D.
__________________
sretno dijete sretnih roditelja
Rita is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2004., 01:57   #16
Meni ne rade istom masinom. Za II level idem na posebno mjesto i svaku bebu su mi mjerili oko 40 minuta. No ja sam u "advanced maternal age" s blizankama i par komplikacija.

Evo par linkova za studije o stetnosti ultra zvuka opcenito. Konacno pronadjoh studije.

http://www.ob-ultrasound.net/joewoo3x.html
__________________
Lucy cried, I almost died, U know what we found?
Starfish&Coffee is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2004., 03:56   #17
Cuj ,ovi moji nit nemaju druge masine mozda bi me slali u bolnicu da je nesto komplicirano ali ono kad su mi mjerili bebu to nije trajalo 40min., mozda 20tak. I isti je bio kao i onaj prvi (crno bijeli), s takvim su mi gledali stence na Vet. Fak. u ZGu prije 10 godina
Uglavnom ovaj moj nije nis poseban i jos uvijek kosta za popizdit. U ZG su me za svaku stnicu gledali s tim a i cijena je bila smijesna u odnosu na ovo.
__________________
sretno dijete sretnih roditelja
Rita is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2004., 21:00   #18
Ja sam imala 3D skan kad sam bila 27 tjedana trudna,mislim da je super ali ne bih preporucila da se radi prije 32 tjedna trudnoce kada beba ima vise masnoce na licu, slika moje malene me preplasila jer je izgledala kao zombi.
 
Odgovori s citatom
Old 28.08.2004., 21:05   #19
Da, i nama je doc rekao da ne radimo 3d rano. jer bi bebe izgledale kao vanzemaljci.
__________________
Lucy cried, I almost died, U know what we found?
Starfish&Coffee is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2004., 21:55   #20
Quote:
enigma kaže:
slika moje malene me preplasila jer je izgledala kao zombi.
Šta liči na mamu?
__________________
uvjek sam a nikad do kraja
Mort is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:30.