Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.03.2006., 14:25   #41
i kaj onda??
prerezat ce si vene??
patit ce? imati traume i nocne more?
napisati blog o tome i dobiti ukor?
kokica ce dobiti pticju gripu??
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2006., 14:30   #42
Quote:
Lyla kaže:
Jučer sam našla svoju klinkicu (4 god) kako nesvjesno masturbira.
Imam li razloga za zabrinutost? Trebam li je voditi psihologu?
a što ti kažeš na to, je li za zabrinuti se?
a što tvoj muž kaže na to?

lako za psihologe, oni uvijek imaju nešto za reći, k'o najnapredniji i prosvijetljeniji derviši
Elysium is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2006., 14:34   #43
Nemam dijete, ali pusti ju. Ni slučajno joj nemoj pokazivati da si u šoku i sl. Najbolje ignorirati
Nije to ništa neobično.
Tinchi is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2006., 15:02   #44
Quote:
Elysium kaže:
a što ti kažeš na to, je li za zabrinuti se?
a što tvoj muž kaže na to?

lako za psihologe, oni uvijek imaju nešto za reći, k'o najnapredniji i prosvijetljeniji derviši

Ma ne mislim da je za zabrinut se, ali mi je malo čudno, to je sve. Jednostavno to nisam očekivala.

A muž? Otišao je kad se mala rodila. Nas smo dve same.
Lyla is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2006., 15:03   #45
Quote:
Lyla kaže:
1.A gdje sam ja napisala da sam joj rekla da je to nenormalno ili prosto??
Jednostavno me iznenadila...tek su joj 4.
Ja se ne sjećam da mi je mama rekla da sam masturbirala sa 4, iako ne tvrdim da je nemoguće ili nenormalno da djeca to rade.

2.To nije znak da se normalno razvija. Niti je znak da se nenormalno razvija. Uopće ne mislim da je to nekakav znak.

3.Odkud ti to da joj namećem sram?
1. pa kaj i ja sam s 4 i brat od frendice (to znam jer njemu nitko nije rekao da to nije nesto cime ces se svima pohvaliti)...i tak..sasvim normalno..
meni isto mama to nije rekla..ja se jednostavno sjecam toga..dovraga...
makar imam jednu frendicu koja ni dan danas ne masturbira..valjda jos nije otkrila neki malo jelte zaostaju

3. pa nije stvar u nametanju srama..a to ce ti i bilo koji drugi psiholog reci ali ono sto djete treba znati je da je to ok, ali ne svuda. znaci postaviti mu granice - ne smijes raditi to vani, ..pred nekim, pricati susjedima o tome i sl.
al ne s nekim "to je fuj" ili "to je ruzno" ili "to je apsolutno zabranjeno" tonom nego iskljucivo ak opet naletis na tak nesto - smirenim neutralnim glasom i 2 kratke recenice.
I to samo ako bi se to dogadjalo opet i opet. Ili ako bi pocela susjedima/prijateljima... pricati o masturbiranju.
U suprotnom, ignoriranje je sasvim ok pristup. Samim time sto kazes da si ju uhvatila - znaci da se ona nije htjela namjerno pohvaliti novonaucenom vjestinom.

I nebum rekla 100% al ak me moje neuralne veze ne varaju - u toj dobi klinci upravo i otkrivaju sexualnost i spolove i sve to.
also nemre bit normalnije neg sto je.
DarthFlake is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2006., 15:06   #46
Quote:
zg_sash kaže:
i kaj onda??
prerezat ce si vene??
patit ce? imati traume i nocne more?
napisati blog o tome i dobiti ukor?
kokica ce dobiti pticju gripu??


Misiz S, brijes. Stvarno, sto kad s 15 otkriije da je masturbirala s 4? Zasto bi joj to predstavljalo neki problem?
__________________
Pearls before swine
Mrtva mrkva is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2006., 15:07   #47
Quote:
Elysium kaže:
lako za psihologe, oni uvijek imaju nešto za reći, k'o najnapredniji i prosvijetljeniji derviši
a imas ti nest protiv psihologa, a, A?
os se tuc?

DarthFlake is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2006., 15:09   #48
Quote:
Lyla kaže:
A gdje sam ja napisala da sam joj rekla da je to nenormalno ili prosto??
Evo ovdje - ova izjava je prilicno indikativna:
Quote:
Lyla kaže:
Imam li razloga za zabrinutost? Trebam li je voditi psihologu?
Bas me zanima da li bi otvorila ovaj thread da kojim slucajem imas sina i da si uocila kako si ga tu i tamo nateze.

Kakav bi ti odnos prema seksualnosti razvila ako bi te vlastita mama odvela psihologu nakon sto si se dirala, neovisno o dobi u kojoj se to dogodi? Jedina poruka koju dijete moze izvuci iz toga je da je to krivo, a povezivati seksualnost (bez obzira na stadij njenog razvoja) s osjecajem krivnje je cista katastrofa. I zbog cega bi bila zabrinuta - zbog toga sto dijete otkriva svoje tijelo?
Quote:
Lyla kaže:
Kad sam shvatila što radi, bila sam izvan sebe.
Relax.

Ovakav rigidni prezastitnicki stav moze rezultirati samo problemima. Pusti dijete da se razvija u skladu s potrebama. Uostalom, to je samo faza igranja sa samim sobom, nema opasnosti da se pretvori u opsesivnu baby-masturbatoricu!
Synodo is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2006., 15:10   #49
Quote:
Mrtva mrkva kaže:


Misiz S, brijes. Stvarno, sto kad s 15 otkriije da je masturbirala s 4? Zasto bi joj to predstavljalo neki problem?
pa valjda ce i s 15 tu i tamo takodjer imati izlete sa samom sobom ali taj put ce znati kako se to zove

ali zamisli, sad je odvedu psihologu, pa joj objasne da je to fujfuj, pa zabrane, uzas na licu majke...i onda, sto ce biti kad tamo negdje oko tridesete otkrije da njena cetvorogodisnja kcer masturbira? to, to ce joj biti sok i trauma.
violent_femmes9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2006., 15:16   #50
Quote:
Lyla kaže:
Ma ne mislim da je za zabrinut se, ali mi je malo čudno, to je sve.
eto, nek na tome i ostane.

bit će lijepa djevojčica.
pa djevojka. pa žena. možda i koketuša.
pa divna majka. pa prelijepa baka.
Elysium is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2006., 15:17   #51
Quote:
Lyla kaže:
Ma ne mislim da je za zabrinut se, ali mi je malo čudno, to je sve. Jednostavno to nisam očekivala.

A muž? Otišao je kad se mala rodila. Nas smo dve same.
e jesmo mi muški pičke, pa to je za ne povjerovat....
naime, upravo je od jedne meni drage osobe muž napustio obiteljsko gnjezdo i ostavo nju i malu (5god) jer se je zaljubio u drugu.Tak, iako sam muško, mogu samo reči da smo pičke jer u 80% napuštamo vlastitu djecu zbog drugog mufa. Možda sad malo generaliziram i serem, al još sam pod dojmom pa mi je za oprostit..
Vincent V is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2006., 16:23   #52
Quote:
DarthFlake kaže:
a imas ti nest protiv psihologa, a, A?
os se tuc?

vrlo vjerojatno, gotovo sigurno, jest da si divna osoba
ali si i dalje psiholog
Elysium is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2006., 16:49   #53
Ja imam jednu od 4 godine takodjer. Nisam primijetila nista slicno, ali kad bih primijetila, ne bih definitivno nikakvu bucnu ili naglu reakciju imala, ako ikakvu uopce.

Ne bih joj htjela razvaliti buduci sexualni zivot nekakvim nenormalnim reakcijama na nesto sto ona uopce ne shvaca. A opet, ta nenormalna reakcija bi je kasnije mogla kostati jednog prirodnog odnosa spram tog dijela zivota - sexa.

I previse je zena sputanih u tom pogledu, ne bih pravila jos jednu.
Rajna is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2006., 16:55   #54


Autorice topica, odi do jebene knjižnice ili proguglaj po jebenom netu, pa ćeš pročitati da ti je djevojčica u fazi koju prolaze sva djeca. Savršeno normalnoj.
Ne daj da dijete pati što mu je majka neobrazovana
Silajn is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2006., 16:59   #55
Quote:
misiz S kaže:
Rekla sam da nije dovoljno stara za saznanje sto zapravo radi. Kako znas da nece dalje utjecati na nju kad kao starija shvati sto je zapravo radila???

Istina djetetu pase i ne zna o cemu se zapravo radi - jos.
A što zapravo radi? Objasni nam to na svoj, odrasli, način

Ajme kako mrzim idiote
Silajn is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2006., 17:23   #56
Quote:
Rajna kaže:
Nisam primijetila nista slicno, ali kad bih primijetila, ne bih definitivno nikakvu bucnu ili naglu reakciju imala, ako ikakvu uopce.
Jedina primjerena reakcija je da se djetetu prihvatljivim rjecnikom objasni da je to privatna stvar izmedju njega i njegovg tijela koja se treba odvijati u njegovoj sobi a ne u dnevnom boravku.

Bar ne dok ne odraste i shvati da i dnevni boravak, a bogami i kuhinja mogu biti idealni set za prljave poslove.
Synodo is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2006., 19:17   #57
Quote:
Lyla kaže:
Molim vaš savjet. Ne znam jeli već bilo ovakvih upita. Jučer sam našla svoju klinkicu (4 god) kako nesvjesno masturbira. Imala je plišanog medu među nožicama i trljala se o njega. Kad sam shvatila što radi, bila sam izvan sebe. Mislim, tek joj je 4 godine. Imam li razloga za zabrinutost? Trebam li je voditi psihologu?

Psihologu, šta je tebi?
Pa to večina djece radi, ali večina u kasnijoj dobi ne priznaje. Ja se sječam da sam doslovno masturbirala (pritom mislim na dodirivanje pipice) dok sam još u vrtiću bila, znači godina tu kao i tvoja kikica, i to na spavanju, čak se sječam da me teta stalno špotala šta se stalno vrtim eh da je ona znala šta ja radim
__________________
Pliva patka preko Save, nosi pismo na vrh glavu, u tom pismu piše da ja VOLIM TE najviše!
Paw is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2006., 19:26   #58
Quote:
misiz S kaže:
A razmisli si. Kad shvati s 15 da je pocela masturbirati s 4. Sorry, al ne znas kako ce to djelovati na adolescenticu s divljajucim hormonima i onda jos tko zna u kakvom ce drustvu biti itd. Moze potaknuti svasta. O tome sam pricala. Nisam rekla da je masturbacija zlo i da je doslo od vraga i slicno....

Ma koje ti gluposti to pričaš, ma šta će joj doći u adolescenciji? tek onda će se dirati i to još između učenja da malo smiri napetost.
Ma šta može potaknuti? bijele miševe?

Joj, joj koliko je tu neznanja, pa da mi još netko kaže da smo u 21. stoljeću, ma mi smo pedeset godina iza seksualne revolucije
__________________
Pliva patka preko Save, nosi pismo na vrh glavu, u tom pismu piše da ja VOLIM TE najviše!
Paw is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2006., 19:30   #59
Quote:
Lyla kaže:
Molim vaš savjet. Ne znam jeli već bilo ovakvih upita. Jučer sam našla svoju klinkicu (4 god) kako nesvjesno masturbira. Imala je plišanog medu među nožicama i trljala se o njega. Kad sam shvatila što radi, bila sam izvan sebe. Mislim, tek joj je 4 godine. Imam li razloga za zabrinutost? Trebam li je voditi psihologu?
Ostavi djete na miru, i uostalom to što mala radi nije masturbiranje, ali kad tad će to postati. Nisi nam rekla kad si ti prvi put masturbirala.
__________________
Ljubav je moja najveća motivacija![ http://matilda7.blog.hr/
matilda- is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2006., 19:52   #60
Quote:
Silajn kaže:


Autorice topica, odi do jebene knjižnice ili proguglaj po jebenom netu, pa ćeš pročitati da ti je djevojčica u fazi koju prolaze sva djeca. Savršeno normalnoj.
Ne daj da dijete pati što mu je majka neobrazovana
Ajme, ća si nadrkana danas...Mora da si cijelu noć bezuspješno pokušavala i pušit i pjevat Marseljezu.

Inače, doktorirala sam na PMF-u, za tvoju informaciju.

Danas sam išla po malu u vrtić i svratila sam do njihove psihologice (bez male).
Žena kaze da nije to nikakav veliki bed, ali da moze bit nezgodno ako dijete (u tim godinama) to radi često.(Jer, kako kaže, nije svjesna sta radi, da bas i nije prikladno ako se bude dirala pred drugima...bla, bla) Da skratim, nikako se mala ne bi smjela zbog toga osjećat loše (što nikad ni nisam priuštila djetetu, da se razumijemo) nego da je probam, kad je sljedeći put ''ulovim'', jednostavno dekoncentrirat. Da ju zovnem da se igramo, gledamo crtić, bilo što, ali da joj nikako ne dajem do znanja da ista kuzim.

I da, maloprije sam je opet našla u šemi, sva se zajampurila
Lyla is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:31.